medicine.lv skaitļos

Lietotāji online38
Aktīvie uzņēmumi12751
Nozares raksti1358
Ekspertu atbildes20995
Par senioru vakcināciju pret Covid-19 piemaksas būs arī ārstniecības iestādēm : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Par senioru vakcināciju pret Covid-19 piemaksas būs arī ārstniecības iestādēm

Freepik.com/ freepik
Foto: Freepik.com/ freepik

Lai veicinātu aktīvāku iedzīvotāju vecumā no 60 gadiem pirmreizējo vakcināciju pret Covid-19, piemaksas par vakcināciju būs arī ārstniecības iestādēm, šodien, 7. decembrī, lēma Ministru kabinets.

Piemaksu apjoms noteikts līdzvērtīgs piemaksām ģimenes ārstu praksēs – 11,87 eiro, kas tiks saņemta papildu jau esošajam pamattarifam - 9,09 eiro (7,27 eiro, ja vakcināciju veic ārsta palīgs) par vakcināciju iestādē un 22,82 eiro par vakcināciju personas dzīvesvietā. Finansējums paredzēts, piemēram, papildu speciālistu, ārstniecības personu, piesaistei senioru uzrunāšanai vai paplašinātam brigāžu skaitam, kas dodas vakcinēt cilvēkus dzīvesvietā. 

Kopumā šim mērķim no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem paredzēts piešķirt 1,2 miljonu eiro. Veselības ministrijas plāns ir līdz nākamā gada sākumam sasniegt 90% senioru vakcinācijas aptveri primārajā vakcinācijā.

Jau vēstīts, lai veicinātu vakcināciju pret Covid-19 senioru vidū un ģimenes ārstu iesaisti vakcinācijā, papildu atbalsts tiek nodrošināts arī ģimenes ārstu praksēm - par katru praksē ievadītu vakcīnas devu senioram 12,6 eiro (+ 11,87 eiro piemaksa) un 22,82 eiro (+ 11,87 eiro piemaksa)  par vakcināciju, kas veikta dzīvesvietā. Tāpat ģimenes ārsti saņem vakcinācijas aptveres maksājumus -  2 eiro par katru sarakstā reģistrēto pacientu vecumā no 60 gadiem un pacientu ar noteiktām hroniskām saslimšanām, ja vakcinācijas aptvere ir līdz 60%; 4 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 60% līdz 80%  un 6 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 80% līdz 100%. Papildu tiek apmaksāti rehabilitācijas pakalpojumi praksē nodarbinātajiem, kuri nodrošina vakcināciju.

Vakcinācija pret Covid-19 senioriem ir īpaši būtiska, jo iedzīvotājiem  virs 60 gadu vecuma, saslimstot ar Covid-19,  pastāv visaugstākie riski veselībai un dzīvībai. Kā liecina Nacionālā veselības dienesta dati, no visiem slimnīcās nogādātiem Covid-19 pacientiem aptuveni 70% ir cilvēki vecāki par 60 gadiem, no Covid-19 mirušajiem - 80%.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrā “Līgatne” tiek piedāvātas gan maksas, gan valsts apmaksātas rehabilitācijas programmas. Ir gaidīti ne tikai tie pacienti, kuri vēlas iziet rehabilitācijas procesu pēc saslimšanām, bet arī tie, kuri vēlas atpūsties un atgūt enerģiju, izbaudot SPA procedūras labsajūtai un organisma atveseļošanai. 

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvāja testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic face cream anti age".

Testa rezultāti: "Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Testa rezultāti:

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvāja testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Eliksīrs SIEVIETEI

Eliksīrs SIEVIETEI

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru „Sievietei” – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Fielmann" optikas salons: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann" rūpējas par saviem klientiem ne tikai tad, kad vini pasūta brilles, bet turpina to darīt arī vēlāk. "Fielmann" nodrošina Bezmaksas servisu 3 gadus pēc briļļu pasūtīšanas. Brilles ir ikdienas nepieciešamība, tāpēc tām jābūt labā stāvoklī ik dienu, neatkarīgi no tā, cik sen jūs tās lietojat.

"Epsorin" ātrai imūnsistēmas stiprināšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Iepazīstieties ar 100% dabīgu līdzekli ātrai imūnsistēmas stiprināšanai – "Epsorin". "Epsorin" ir Latvijā ražots produkts, kura mērķis ir veicināt cilvēku veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanos, nodrošinot pieeju unikālai, kvalitatīvai un efektīvai, dabīgas izcelsmes produkcijai.