medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12749
Nozares raksti1341
Ekspertu atbildes20871
Paplašina zobārstu iespējas saņemt finansiālu atbalstu, sniedzot valsts apmaksātos pakalpojumus ārpus Rīgas : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Paplašina zobārstu iespējas saņemt finansiālu atbalstu, sniedzot valsts apmaksātos pakalpojumus ārpus Rīgas

Lai uzlabotu valsts apmaksāto zobārstniecības pakalpojumu pieejamību ārpus Rīgas, ko pamatā nodrošina bērniem, paplašināts to zobārstu loks, kuri var pieteikties un saņemt finanšu atbalstu. Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka katrā no reģioniem šobrīd ir vairāki desmiti zobārstniecību, kur sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus, bet tas nav pietiekami, lai segtu pieprasījumu.

Kompensāciju izmaksa vērsta uz speciālistu piesaisti reģioniem, kuri strādā valsts apmaksāto pakalpojumu jomā. Kārtība, kādā tās izmaksā, tika pieņemta 2017. gada 24. martā. Šā brīža nosacījumi paredz, ka atbalstu var saņemt arī tie zobārsti, kuri 2017.gada 24.martā ārpus Rīgas sniedza tikai maksas pakalpojumus, bet turpmāk noteiktā apjomā iesaistīsies valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanā. Tas būtiski paplašina zobārstu iespējas pietiekties. Veselības ministrija aicina zobārstus to izmantot, lai pakalpojumi bērniem būtu pieejamāki.

Saskaņā ar esošo kārtību, zobārstniecības pakalpojumi no valsts budžeta līdzekļiem pilnā apjomā tiek apmaksāti bērniem līdz 18 gadu vecumam. Atsevišķus pakalpojumus apmaksā arī Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un cietušajiem.

Kompensācijas pretendentam Veselības ministrijā jāiesniedz nepieciešamie dokumenti, tostarp jābūt noslēgtam līgumam ar Nacionālo veselības dienestu. Zobārstiem iespējams saņemt naudas kompensāciju par darbu ārpus Rīgas, kā arī par ģimenes locekļiem un uzturēšanās izdevumiem. Atbalsts pieejams arī zobārstu asistentiem, zobu higiēnistiem un zobārstniecības māsām, kas strādās vienā komandā ar zobārstu - kompensācijas saņēmēju, kā arī atbildīs vēl citiem papildus izvirzītajiem nosacījumiem.

Pieteikumu pieņemšana no ārstniecības personām, īstenojot Eiropas Sociālā fonda projektu “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas”, sākās 2018. gada sākumā un turpināsies līdz pieejamā finansējuma apguvei, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 31. jūlijam, paredz esošā kārtība. Ņemot vērā ārstniecības personu interesi, ar MK noteikumu grozījumiem palielināts arī projekta kopējais attiecināmais finansējums, kas sasniedz 11 960 105 eiro.

Jau ziņots, ka atbalstu šā projekta ietvaros var saņemt noteikts ārstniecības personu loks, tajā skaitā ārsti, māsas, ārsta palīgi u.c. speciālisti, kuru reģionos trūkst. Saņemot kompensāciju ārstniecības personu tiek uz noteiktu laiku piesaistīta darbam ārpus Rīgas.

Papildu informācija: https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/zobarstiem-paplasinatas-iespejas-pieteikties-naudas-kompensacijam-par-valsts-apmaksato-pakalpojumu-sniegsanu-arpus-rigas

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Deguna starpsienas operācija

Deguna starpsienas operācija

Plastiskās ķirurģijas klīnika Aesthetica piedāvā veikt gan deguna starpsienas korekcijas operācijas, gan estētisko rinoplastiku. Klīnikas Aesthetica otorinolaringologi un ķirurgi ir gatavi palīdzēt ikvienam pacientam. Pieraksties konsultācijai pie Aesthetica jau šodien!

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Klīnikas "Aesthetica" pamatvērtības ir harmonija, samērīgums un dabiskums. Klientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlas veikt uzlabojumus savā izskatā, atgūt pašpārliecību un uzlabot savas dzīves kvalitāti, tas ir iespējams, nezaudējot savu "es". Komfortablā atmosfērā pieprasīti speciālisti, apvienojot augstu profesionālismu, precizitāti un gaumes izjūtu, palīdzēs jums uzlabot jūsu dzīves kvalitāti un piepildīt sapņus. 

Video

Produktu testi

Unikālais "OGA7 Cosmetics" ķermeņa un roku krēms normālai un sausai ādai

Unikālais

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu "OGA7 Cosmetics" piedāvā testēt unikālu barojošo un mitrinošo ķermena un roku krēmu.

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar Dr. Pakalns select zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns select VIVASOLS" imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai.

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvāja testēt "LIVEO Kids" pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu ērti lietojamos pulverīšos, kas īpaši paredzēti bērniem.

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Pakalns Select" zīmolu piedāvāja testēt "Dr. Pakalns Select RELAXOLS Stress support" spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijas veicināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Apimi" dabiskie kosmētikas produkti ķermeņa un sejas kopšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Zīmols "Apimi" ir vēl viens piemērs izdomai, kas rezultējas lieliskos dabiskās kosmētikas produktos ķermeņa un sejas kopšanai. "Apimi" ražojumi ļauj sajust bišu radīto produktu labvēlīgo ietekmi uz skaistumu un labsajūtu ikdienā. Bišu iedvesmoti – Apimi radīti!"

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Terapeitiskos nolūkos pārtikas un uztura bagātinātāju veidā tiek izmantoti laktobacilli, bifidobaktērijas un pat streptokoki. Šos dzīvos mikroorganismus sauc par probiotikām, un pārtikas produktus, kas tos satur, sauc par probiotikām. Parasti tie ir piena produkti. Lietuvietis Ramunas Račkausks radīja augu izcelsmes probiotikas produktu, raudzējot auzas, griķus un rīsus – ZOE. 

Uzņēmējs runā