medicine.lv skaitļos

Lietotāji online156
Aktīvie uzņēmumi12742
Nozares raksti1341
Ekspertu atbildes20871
Oktobra sākumā Siguldā norisināsies dabas un piedzīvojumu terapijas aktivitātes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Oktobra sākumā Siguldā norisināsies dabas un piedzīvojumu terapijas aktivitātes

Šoruden Siguldā, jau 1. un 2. oktobrī, norisināsies vēl nebijis pasākums Latvijā un Baltijā – piedzīvojumu un dabas terapijas konference ar dažādām meistarklasēm un aktivitātēm. Ir daudz dzirdēts par dažādām terapijām, kuras piedāvā speciālisti, daudzas no tām ir sarunu veida, kabinetos, dažas ar spēļu un mākslas elementiem, bet tikai retās ir dabā, ar piedzīvojumiem, ar izkāpšanu ārpus savas komforta zonas. Terapijas aktualitāte strauji pieaug, pieaugot pandēmijas ietekmē radušajām fiziskajām un emocionālajām problēmām. Pasaulē jau ilgāku laiku speciālisti, arī tie, kuru prakses ierasti ir kabinetos, papildina savas prakses, ar klientiem dodoties  dabā un pielietojot piedzīvojumu terapijas elementus. Arī Latvijā pieaug interese par šāda veida pieeju. Konferencei un meistarklasēm aicināti pieteikties gan profesionāļi no dažādām darbības jomām - medicīnas, rehabilitācijas, ergoterapijas, psiholoģijas, sociālā un jaunatnes darba sfēras, izglītības, piedzīvojumu un tūrisma un citām sfērām, gan tie, kuri vēlas pamēģināt un saprast, kā šis terapijas veids darbojas.

Interesentiem 1. un 2. oktobrī Siguldā, "Adventure Therapy Sigulda" pasākuma ietvaros, būs iespēja gan uzzināt, kas ir piedzīvojumu un dabas  terapija, gan doties kādā no piedzīvojumiem, kurus meistarklašu veidā piedāvās piedzīvojumu terapijas praktiķi un āra dzīves entuziasti. Būs iespēja izmēģināt meža terapiju, pārbaudīt savus spēkus, dodoties izturības pārgājienā, doties piedzīvojumos pa mežiem ar fatbike riteņiem, izmēģināt savu līdzsvaru uz slackline, jaunajām māmiņām doties mini ekspedīcijā kopā ar saviem mazajiem ķipariem un daudz vēl visvisādu piedzīvojumu. Ar meistarklašu programmu var iepazīties šeit. Dalībnieku skaits ir ierobežots.

Savukārt, konferencē būs iespēja dzirdēt piedzīvojumu un dabas terapijas ekspertus gan no ārvalstīm, tostarp, Apvienotās Karalistes, Itālija, Norvēģijas, Jaunzēlandes, Kanādas un  Spānijas, gan pašmāju speciālistus no izglītības, sociālās, medicīnas jomas, kā arī no piedzīvojumu pasaules. Konference notiks gan klātienē, gan tiešsaistē. Ar konferences programmu var iepazīties šeit.

"Adventure Therapy" konferences nedēļa tiks ieskandināta 27. septembrī 18.30, tiešsaistē  - zoom platformā ar atklāšanas lekciju par piedzīvojumu un dabas terapiju, kuru vadīs kanādiešu izcelsmes piedzīvojumu terapijas praktiķis, autors, Viktorijas Universitātes pasniedzējs Dr. Nevins Harpers. Pieslēgties un klausīties lekciju varēs šeit!

“Piedzīvojumu terapijai ir liels potenciāls medicīniskajā un sociālajā rehabilitācijā, jo tā piedāvā iespējas, kuras terapijas kabinetā nav pieejamas - tiek piedzīvota jauna vide un aktivitātes, kas rada pozitīvu stresu. Tā pārvarēšana ar atbalsta palīdzību, ļauj apgūt jaunus uzvedības modeļus, kas pamazām terapijas laikā tiek nostiprināti. Īpaši svarīgi tas ir pēc Covid periodā, kad sabiedrības un indivīdu uzvedības modeļi ir mainījušies, un arvien biežāk ir nepieciešama profesionāļu palīdzība mentālās veselības uzlabošanā. Strādājot grupā tiek attīstītas arī sociālās prasmes, savukārt, caur dažādām metaforām rodas jaunas atziņas par sevi un pasauli mums apkārt. Piedzīvojumu aktivitātes veicina arī fizisko veselību, dabai ir dziedinošs efekts, kas ļauj pārvarēt trauksmi, izkāpt no savas galvas un izplesties,” saka Unda Avota, Latvijas Ergoterapeitu Asociācijas valdes locekle, "Adventure Therapy Latvia" domubiedru grupas pārstāve.

Pateicoties Latvijas veselības tūrisma klastera un  Siguldas novada pašvaldības atbalstam, dalība konferencē ikvienam interesentam ir bez maksas. Projektu organizē "Adventure Therapy Latvia" sadarbībā ar Latvijas veselības tūrisma klasteri un Siguldas novada pašvaldību. Projektu atbalsta Pasaules un Eiropas piedzīvojumu terapijas organizācijas IATIC un ATE. Projekts tiek īstenots un to līdzfinansē  ERAF projekta „Latvijas veselības tūrisma klasteris” Nr. 3.2.1.1/16/A/010 ietvaros. 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Deguna starpsienas operācija

Deguna starpsienas operācija

Plastiskās ķirurģijas klīnika Aesthetica piedāvā veikt gan deguna starpsienas korekcijas operācijas, gan estētisko rinoplastiku. Klīnikas Aesthetica otorinolaringologi un ķirurgi ir gatavi palīdzēt ikvienam pacientam. Pieraksties konsultācijai pie Aesthetica jau šodien!

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Klīnikas "Aesthetica" pamatvērtības ir harmonija, samērīgums un dabiskums. Klientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlas veikt uzlabojumus savā izskatā, atgūt pašpārliecību un uzlabot savas dzīves kvalitāti, tas ir iespējams, nezaudējot savu "es". Komfortablā atmosfērā pieprasīti speciālisti, apvienojot augstu profesionālismu, precizitāti un gaumes izjūtu, palīdzēs jums uzlabot jūsu dzīves kvalitāti un piepildīt sapņus. 

Video

Produktu testi

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar Dr. Pakalns select zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns select VIVASOLS" imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai.

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvāja testēt "LIVEO Kids" pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu ērti lietojamos pulverīšos, kas īpaši paredzēti bērniem.

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Pakalns Select" zīmolu piedāvāja testēt "Dr. Pakalns Select RELAXOLS Stress support" spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijas veicināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Apimi" dabiskie kosmētikas produkti ķermeņa un sejas kopšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Zīmols "Apimi" ir vēl viens piemērs izdomai, kas rezultējas lieliskos dabiskās kosmētikas produktos ķermeņa un sejas kopšanai. "Apimi" ražojumi ļauj sajust bišu radīto produktu labvēlīgo ietekmi uz skaistumu un labsajūtu ikdienā. Bišu iedvesmoti – Apimi radīti!"

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Terapeitiskos nolūkos pārtikas un uztura bagātinātāju veidā tiek izmantoti laktobacilli, bifidobaktērijas un pat streptokoki. Šos dzīvos mikroorganismus sauc par probiotikām, un pārtikas produktus, kas tos satur, sauc par probiotikām. Parasti tie ir piena produkti. Lietuvietis Ramunas Račkausks radīja augu izcelsmes probiotikas produktu, raudzējot auzas, griķus un rīsus – ZOE. 

Uzņēmējs runā