medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12208
Nozares raksti1421
Ekspertu atbildes21477
NVD: Vairāk nekā 3 000 Ukrainas pilsoņu sniegtas konsultācijas par veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

NVD: Vairāk nekā 3 000 Ukrainas pilsoņu sniegtas konsultācijas par veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām

Līdz šim konsultācijas par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām Nacionālajā veselības dienestā (NVD) saņēmuši vairāk nekā trīs tūkstoši Ukrainas pilsoņu, kuri ir ieradušies Latvijā dēļ Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā. Gandrīz 80 % iedzīvotāju interesējušies par plānveida pakalpojumu saņemšanu, savukārt pārējos gadījumos – palīdzību saistībā ar akūtu vajadzību.

Visbiežāk Ukrainas pilsoņi vēlējušies saņemt konsultāciju par reģistrēšanos pie ģimenes ārsta un kārtību, kā saņemt acu ārsta, ginekologa neirologa, onkoloģijas vai citu speciālistu konsultācijas. Savukārt bērniem ir aktuāla ģimenes ārsta veselības stāvokļa uzraudzība, bērnu profilaktiskās pārbaudes un vakcinācijas saņemšana  noteiktos vecumos, kā arī zobārstniecības pakalpojumi.  

Ārstu konsultācijas un zāļu receptes Ukrainas pilsoņiem visbiežāk nepieciešamas saistībā ar akūtu saaukstēšanos, onkoloģiju, hemodialīzes veikšanu un hroniskām slimībām. Piemēram, astmu, psoriāzi, cukura diabētu, podagru, epilepsiju, dažādām alerģijām, Pārkinsona slimību. Vienlaikus cilvēki konsultējušies par nomierinošo un pretsāpju medikamentu iegādes kārtību.

Konsultācijas par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām tiek nodrošinātas Rīgas pašvaldības vienotajā atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem vai vēršoties NVD Klientu apkalpošanas centrā pa tālruni 80001234.

Rīgas pašvaldības vienotajā atbalsta centrā konsultācijas tiek sniegtas NVD uzziņu punktā. Lai atvieglotu saziņu ar apmeklētājiem un sniegtu atbalstu, NVD ir pieņēmis darbā jaunu kolēģi – iedzīvotāju no Ukrainas. Jaunā darbiniece apgūst nepieciešamo informāciju un sniedz konsultācijas ukraiņu valodā.

Ukrainas pilsoņiem Latvijā ir pieejami tie paši valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi un kompensējamās zāles, kas tiek nodrošinātas Latvijas iedzīvotājiem. Ar jautājumiem par tuvāko ģimenes ārsta praksi, ārsta-speciālista konsultācijas saņemšanu un citiem jautājumiem Ukrainas pilsoņi var zvanīt pa bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (pirmdienās – ceturtdienās no plkst. 8:30 līdz 17:00, piektdienās no plkst. 8:30 līdz 15:00). NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Veselības aprūpes pakalpojumi Ukrainas pilsoņiem” ir pieejami skaidrojoši materiāli ukraiņu, angļu un latviešu valodā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.