medicine.lv skaitļos

Lietotāji online98
Aktīvie uzņēmumi12809
Nozares raksti12349
Ekspertu atbildes21477
NVD: Pēdējā mēneša laikā vismaz ar vienu devu pret Covid-19 vakcinēti 57 000 tūkstoši senioru vecumā virs 60 gadiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

NVD: Pēdējā mēneša laikā vismaz ar vienu devu pret Covid-19 vakcinēti 57 000 tūkstoši senioru vecumā virs 60 gadiem

Foto: Freepik.com/freepik

Kopš septembra vidus 57 000 tūkstoši iedzīvotāju vecuma grupā virs 60 gadiem saņēmuši vismaz vienu poti pret Covid-19.  No 527 tūkstošiem iedzīvotāju minētajā vecuma grupā vismaz vienu poti jau ir saņēmuši 335 000 iedzīvotāju, savukārt nevakcinēti ir 192 000 tūkstoši.

Īpaši strauji pēdējās nedēļās nevakcinēto personu skaits samazinājies vecuma grupās no 50 līdz 59 gadiem un no 60 līdz 69 gadiem, kurās vakcinācijas aptvere tuvojās 70% no cilvēku skaita attiecīgajās vecuma grupās - vecuma grupā no 60 līdz 69 gadiem vismaz vienu poti saņēmuši 69 %, vecumā no no 70 līdz 79 – 65%, vecumā no 80 līdz 89 – 52%, vecumā no 90 – 33%.

“Pašlaik Latvijā ir vakcinētas gandrīz divas trešdaļas no senioriem vecumā virs 60 gadiem, lai vakcinētu atlikušo vienu trešdaļu ir ļoti nozīmīga visas sabiedrības iesaiste. Šobrīd notiek aktīva sadarbība ar pašvaldībām, kas iespēju robežās nodrošinās transportu un senioru apzināšanu. Paplašinās izbraukuma vakcinācijas spektrs, nodrošinot vakcinācijas pakalpojuma saņemšanu pēc iespējas tuvāk dzīves vietai. Tomēr aicinam ikvienu atbalstīt tuvākajā ģimenes un draugu lokā esošos seniorus, vēl vienu reizi pārrunājot nepieciešamību vakcinēties pret Covid-19 un vajadzības gadījumā palīdzot nokļūt līdz tuvākajam vakcinācijas punktam. Esam pateicīgi visiem, kas iesaistās - ģimenes ārstiem, kuri personiski uzrunā seniorus, nevalstiskajām organizācijām, nacionālajiem un reģionālajiem medijiem, bruņotajiem spēkiem un pašvaldībām,” akcentē NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Šobrīd vislielākās senioru vakcinācijas aptveres vecumā no 80 līdz 89 gadiem ir  Valmieras un Varakļānu novadā, kur 62% senioru šajā vecuma grupā ir pabeiguši vakcinācijas kursu. Vecuma grupā 70 + vislielākie rādītāji ir Valmieras novadā, kur vakcinācijas kursu ir pabeiguši ir 71% senioru šajā vecuma grupā, bet Tukuma un Valkas novados - 69%.  Vecumā no 60 līdz 69 gadiem augsākie vakcinācijas aptveres rādītāji ir  Smiltenes novadā, kur vakcināciju ir pabeiguši 74% un Alūksnes novadā, kur to veikuši 73% senior šajā vecuma grupā.

Banner 280x280

Vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotāji var saņemt pie saviem ģimenes ārstiem (no 1. oktobra ģimenes ārstiem obligāti ir jānodrošina vakcinācija vai vismaz jāsazinās ar saviem pacientiem un jāvirza pie vakcinācijas veicējiem) un ārstniecības iestādēs (informācija par visiem 923 vakcinācijas kabinetiem Latvijā atrodas šeit), vakcinācijas punktos tirdzniecības centros (darba laiki atrodami šeit). Latvijā darbojas 12 vakcinācijas centri, kā arī vakcinācijas punkti tidzniecības centros, notiek izbraukuma vakcinācijas Latvijas novados un Rīgas apkaimēs, sākot no šodienas Rīgas apkaimēs tiks izvietoti 8 vakcinācijas punkti.

Pieteikšanās vakcinācijai pret Covid-19:

1. Pie sava ģimenes ārsta (pēc pieraksta),

2. Ārstniecības iestādēs – vakcinācijas kabinetu saraksts un karte (pēc pieraksta),

3. Zvanot uz vakcinācijas infotālruni 8989,

4. Portālā manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām uun citiem jautājumiem atrodamas šeit. Latvijā ir pietiekams vakcīnu skaits, lai vakcīnas pret Covid-19 saņemtu ikviens, kas pieņēmis lēmumu vakcinēties. Vakcīna ir efektīvs veids, kā pasargāt sevi un savējos!

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Dabas spēks tavai labsajūtai

Dabas spēks tavai labsajūtai

Čagas tēja, māteres ekstrakts, amaranta eļļa, lakricas sīrups – mūsu dabas spēks. Augu valsts sniedz ne tikai pļavas skaistumu un brīvības sajūtu, bet arī bagātīgu resursu klāstu, kas palīdz stiprināt ķermeni un prātu.  

Aktuālie piedāvājumi

Gremošanas atbalsts mūsdienu dzīves ritmā

Gremošanas atbalsts mūsdienu dzīves ritmā

21. gadsimtā uzturu un dzīvesveidu ietekmē daudzi faktori: neregulāras ēdienreizes, augsts ogļhidrātu un slēpto cukuru daudzums uzturā, kā arī bieža smagāk sagremojamu ēdienu lietošana. Šādos apstākļos organisms var piedzīvot paaugstinātu slodzi uz gremošanas sistēmu. Kā var palīdzēt Enzy-Prime?

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Ziemas sezonā strauji pieaug saslimstība ar gripu, kas ir akūta un lipīga vīrusu infekcija. Lai gan gripu bieži jauc ar saaukstēšanos, tomēr tās simptomi ir izteiktāki, bet slimības gaita – smagāka, tāpēc būtiska ir gripas profilakse, savlaicīga simptomu atpazīšana un pareiza to ārstēšana, lai ātrāk atveseļotos un mazinātu komplikāciju risku.  

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

OptiO redzes eksperti uzsver: ja pamani, ka bērna redze pasliktinās strauji un jaunas, stiprākas brilles nepieciešamas biežāk nekā reizi gadā, ar standarta redzes korekciju var nepietikt. Ir nepieciešama miopijas kontrole. Šeit palīgā nāk revolucionārs jaunums – Essilor Stellest briļļu lēcas.

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Testa rezultāti: Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Vecmāšu privātprakse FEMINA, kura rūpējas par mātes un bērna holistisko veselību, februārī un martā piedāvāja esošajām jaunajām māmiņām izmēģināt jaunumu Latvijas tirgū – autiņbiksītes Joyberry S (4–8 kg), kas nodrošina kustību brīvību un veselīgu miegu aktīviem mazuļiem.

Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Medicine.lv redakcija martā un aprīlī sadarbībā ar zīmolu Coral Club piedāvā testēt Enzy-Prime – sabalansētu 10 enzīmu kompleksu, kas īpaši pielāgots mūsdienīgam uzturam ar augstu ogļhidrātu saturu, vienlaikus efektīvi atbalstot olbaltumvielu, tauku un laktozi saturošu produktu gremošanu.

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ZAptieka" piedāvā testēt krēmu ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu ("Shea Butter Cream with Frankincense"), kas ir universāls krēms ikdienas kopšanai, piemērots lietošanai gan dienā, gan naktī.

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt losjonu ķermenim, sejai, pēdām un rokām ar alveju un kaņepju eļļu, kas dziļi mitrina, mīkstina, pabaro un nomierina ādu. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža izstādē Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža izstādē Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Izstāde Skola ik gadu pulcē tūkstošiem jauniešu, kuri meklē savu nākotnes profesiju. Starp daudziem stendiem īpašu uzmanību piesaista RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža, kur iespējams apgūt pieprasītas un sabiedrībai nozīmīgas veselības aprūpes profesijas.

SRC Sigulda prostatas audzēja ārstēšana – CyberKnife Sigulda: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SRC Sigulda prostatas audzēja ārstēšana – CyberKnife Sigulda: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Diagnoze "prostatas vēzis" katru gadu izmaina tūkstošiem vīriešu dzīvi. Taču aiz katras diagnozes vienmēr ir cilvēks – ar savu stāstu, savām bažām un cerībām.