medicine.lv skaitļos

Lietotāji online30
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
NRC "Vaivari" iegūst starptautisku akreditāciju rehabilitācijas programmai pacientiem pēc apakšējo ekstremitāšu amputācijas : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

NRC "Vaivari" iegūst starptautisku akreditāciju rehabilitācijas programmai pacientiem pēc apakšējo ekstremitāšu amputācijas

Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" ieguvis starptautisko Eiropas Medicīnas specialitāšu apvienības Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas (UEMS PRM) sekcijas akreditāciju Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas programmai pacientiem pēc apakšējo ekstremitāšu amputācijas.  Šī ir Baltijā vienīgā šāda veida akreditētā programma, kurā cieši sasaistīti rehabilitācijas un protezēšanas etapi, lai cilvēks pēc amputācijas varētu staigāt.  Iegūtais starptautiskais sertifikāts apliecina rehabilitācijas programmas atbilstību Eiropas Savienības valstu līmenim.  

Akreditācija ne tikai palīdzēs rehabilitācijas centram attīstīt rehabilitācijas programmas un veicināt pacientu ātrāku atveseļošanos, bet arī iezīmēs centru Eiropas rehabilitācijas medicīnas kartē, veicinot NRC "Vaivari"  atpazīstamību specializētas komleksas rehabilitācijas jomā.  Šī ir jau ceturtā starptautiski akreditētā rehabilitācijas programma NRC "Vaivari" .

"Rehabilitācijas attīstības tehnoloģiskais un augsti profesionālais līmenis jau šobrīd spēj nodrošināt mūsu valsts pacientus ar pēctecīgu un humānu rehabilitāciju, kuras mērķis ir atjaunot zaudēto funkciju un atgriezt dzīvei krāsas, neraugoties uz zaudējumiem. Manuprāt, tieši rehabilitācija ir izvirzāma par visas veselības aizsardzības stratēģijas būtiskāko posmu, jo mediķi šobrīd spēj izglābt un ārstēt ļoti smagi cietušos, taču šiem izglābtajiem ir jānodrošina arī jēgpilna un piepildīta dzīve pēc slimības vai traumas," norāda Anda Nulle, NRC "Vaivari" vadītāja.

Pēc amputācijas rehabilitācijas programma paredzēta pacientiem subakūtajā periodā. Rehabilitācija tiek nodrošināta trīs gadījumos: ja pacientam plānots veikt apakšējo ekstremitāšu protezēšanu, bet nepieciešams tai sagatavoties, pēc protezēšanas un gadījumos, ja protezēšana nav plānota un nepieciešams atbalsts pielāgošanās procesā dzīvei pēc amputācijas. Programma tiek nodrošināta multidisciplināras komandas sastāvā, tā vidēji ilgst 14 līdz 21 dienu, taču variācijas ir atkarīgas no konkrētās klīniskās situācijas un pacienta vajadzībām Atbilstoši sasniedzamajiem mērķiem tiek pielāgots rehabilitācijas programmas ilgums un intensitāte. Pacienti pēc rehabilitācijas tiek iekļauti dinamiskajā novērošanā, lai sekotu līdzi veselības stāvokļa izmaiņām un nepieciešamības gadījuma nodrošinātu atkārtotu rehabilitāciju vai veiktu protēzes korekcijas

Saistībā ar tikko akreditēto programmu, pēc palīdzības un padoma ir vērsušies ārsti no Ukrainas un šobrīd jau notiek metodisko materiālu tulkošana ukraiņu valodā un attālinātas konsultācijas, bet tiklīdz tas būs iespējams, NRC " Vaivari" ir gatavi uzņemt pacientus no Ukrainas dalībai šajā rehabilitācijas programmā. 

Vairāk par Eiropas Medicīnas specialitāšu apvienības (UEMS PRM board) akreditāciju skatīt šeit.

NRC “Vaivari” ir medicīniskās rehabilitācijas, veselības un sociālās aprūpes, izglītības un zinātnes valsts nozīmes objekts lielākā šāda tipa medicīnas iestāde Latvijā. Galvenā NRC “Vaivari” darbības joma ir medicīniskā rehabilitācija. Pēdējo gadu laikā veiktas investīcijas no dažādiem finansējuma avotiem, lai nodrošinātu augstākā līmeņa medicīnisko, tehnoloģisko un profesionālo bāzi, kas spēj sniegt mūsdienīgus konkurētspējīgus rehabilitācijas pakalpojumus.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.