medicine.lv skaitļos

Lietotāji online326
Aktīvie uzņēmumi12790
Nozares raksti1631
Ekspertu atbildes21477
NRC "Vaivari" darbinieki atklātā vēstulē aicina izvērtēt I. Dreikas rīcību, steidzami atstādinot no amata NRC vadītāju A. Nulli : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

NRC "Vaivari" darbinieki atklātā vēstulē aicina izvērtēt I. Dreikas rīcību, steidzami atstādinot no amata NRC vadītāju A. Nulli

Nacionālā Rehabilitācijas centra " Vaivari" medicīnas darbinieki un personāls nosūtījuši atklāto vēstuli Valsts prezidentam, ministru prezidentam un Pārresoru koordinācijas centram, pievienojoties Latvijas Ārstu biedrības 19. oktobrī izteiktajam sašutumam un neizpratnei par steidzamo NRC "Vaivari" vadītājas dr A. Nulles atstādināšanu no amata. 

Latvijas Valsts prezidentam Egīlam Levitam
Latvijas Valsts ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam
Pārresoru koordinācijas centram

VSIA “Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari”” (turpmāk NRC) medicīnas darbinieku un personāla atklātā vēstule

Nacionālā Rehabilitācijas centra "Vaivari" (NRC) personāls – ārsti, māsas, funkcionālie speciālisti, ārstniecības atbalsta personas un citi darbinieki –  vēlamies vērst Jūsu uzmanību uz ārkārtas gadījumu un ļoti satraucošu situāciju visai medicīnas nozarei, kas iestājusies Veselības ministrijas ierēdņa, Valsts sekretāres I. Dreikas darbības rezultātā. 18. oktobrī ārkārtīgā steidzamības kārtā NRC "Vaivari" ilggadējā vadītāja dr. Anda Nulle tika atbrīvota no amata, par iemeslu tam norādot vairākus pārkāpumus, kas it kā tikuši atklāti dienesta izmeklēšanas laikā.  Jāatzīmē, ka dienesta izmeklēšanā tika skatīti tie paši jautājumi, kas 2013. gadā, attiecībā uz kuriem, gan Veselības ministrija, gan arī KNAB (Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs) toreiz sniedza atzinumu un pārkāpumi tika novērsti.  Tagad, situācijā, kad Latvijā vēl tikai tiek veidota jaunā valdība un arī jaunais Veselības ministrs nav apstiprināts, iestādes ierēdnis- Valsts sekretāre I. Dreika rīkojās patvaļīgi, pārkāpjot noteiktās procedūras un ārējos normatīvos aktus, sasaucot NRC "Vaivari" dalībnieku ārkārtas sapulci 10 minūtes pirms tās sākuma, ārkārtīgas steidzamības kārtā atbrīvojās no iestādes vadītājas, kuras darbības laikā NRC "Vaivari" ir kļuvis ne tikai par Latvijas rehabilitācijas izcilības centru, bet ieguvis atzinību un konkurētspēju gan Baltijā, gan Eiropā. 

Kopš 2011. gada NRC vada dr. Anda Nulle. Pa šo laiku uzņēmums ir spēris milzīgu soli attīstībā – no viduvēja līmeņa rehabilitācijas iestādes līdz mūsdienīgai, Eiropas līmeņa ārstniecības iestādei ar augsti motivētiem darbiniekiem, jaunāko pieejamo aprīkojumu, robottehnoloģijām, pacientiem ērtām un pievilcīgām telpām.

Arī uzņēmuma finanšu stāvoklis pa šiem gadiem ir būtiski uzlabojies, pat par spīti pēdējo gadu Covid-19 pandēmijas ietekmei. 2021. gada NRC darbības rezultāti no Pārresoru koordinācijas centra tika novērtēti kā “ļoti labi”.

Dr. A. Nulle ir veikusi lielu ieguldījumu rehabilitācijas attīstībā un popularizēšanā valstī, tai skaitā personīgi izvirzot ideju par klīniski metodiskās vadības nepieciešamību šī ārstniecības pakalpojuma unificēšanā. Pašlaik NRC aktīvi sadarbojas ar virkni slimnīcu, nodrošinot klīniski metodisko vadību. Tieši iesaistoties, A. Nulle ir vadījusi un vada virkni rehabilitācijas programmu akreditāciju Eiropas Medicīnas speciālistu apvienības Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas sekcijas ģenerālajā asamblejā. Viņas vadībā NRC ir kļuvusi par starptautiski akreditētu apmācības centru Eiropas rehabilitācijas profesionāļiem.

Pateicoties A. Nulles  iniciatīvai, NRC tika izveidotas pēc Covid-19 rehabilitācijas programmas. Tāpat tika panākta skābekļa koncentratoru iekļaušana Valsts kompensējamo tehnisko palīglīdzekļu klāstā, kas bija valstiski svarīgas Covid seku novēršanā.

Būtisks ir dr. A.Nulles pienesums karadarbībā Ukrainā cietušo personu rehabilitācijas nodrošināšanā sākot ar viņas personīgu iniciatīvu darba grupas izveidei valstiskā līmenī un beidzot ar Latvijai unikālas pieredzes uzkrāšanu politraumu pacientu rehabilitācijā NRC. Šī pieredze bez šaubām ir ļoti aktuāla tieši šobrīd, kad mūsu valsts iesaistās palīdzībā Ukrainai. Šo atbalstu, palīdzību un profesionāļu darbu augstu novērtē arī kolēģi no Ukrainas un arī Ukrainas vēstnieks vairākkārt publiski ir izteicis pateicību NRC "Vaivari" un tieši dr. A. Nullei, par iniciatīvu, atbalstu un profesionālo pieeju Ukrainas karavīru ārstēšanā. Diemžēl Veselības ministrija nekad nav pozitīvi novērtējusi šo iniciatīvu un mērķtiecīgo darbību šajā jomā jau kopš 2014. gada. Starptautiskā sadarbības projekta ar Ukrainas rehabilitācijas iestādēm ietvaros jau novembra sākumā ir plānota 16 Ukrainas ārstu vizīte Vaivaros, lai stiprinātu uzsākto sadarbību un veiksmīgi darbotos tālāk, kā arī nodotu pieredzi Ukrainas kolēģiem, kas šobrīd ir ārkārtīgi liels un nepieciešams atbalsts medicīnas nozarei Ukrainā. 

Ne jau Veselības ministrija organizēja Ukrainas pacientu rehabilitāciju, bet mēnešiem tikai runāja, kam nesekoja rīcība. Tikai pateicoties Andai Nullei veselības ministrs varēja pirms vēlēšanām reklamēties presē un televīzijā, fotografējoties blakus ievainotajiem karavīriem.

NRC ir virkne ambiciozu nākotnes ieceru. Paplašināt rehabilitācijas pakalpojumu infrastruktūru, tādējādi audzējot kapacitāti sniegt pakalpojumus arvien plašākam pacientu lokam, turpināt un attīstīt sadarbību ar slimnīcām rehabilitācijas klīniski metodiskajā vadībā, meklēt sadarbības iespējas ar citām ārstniecības iestādēm arī ārpus Jūrmalas un Rīgas, lai paplašinātu pakalpojumu pieejamību un daudzi citi plāni.

Mēs uzskatām Valsts sekretāres vienpersonisko rīcību par ārkārtīgi negatīvu signālu visai medicīnas nozarei, kad ierēdnis, pārkāpjot noteiktās procedūras, izrāda klaju nekompetenci un vēršot savu personisko nepatiku pret dr Andu Nulli, atlaiž nozarei svarīgu speciālistu, aizstājot to ar jauniem valdes locekļiem, kam nav nekādas pieredzes rehabilitācijas jomā un kuri turklāt ir jau nodarbināti citu medicīnas iestāžu vadībās. Vienlaikus pārmetot dr. A. Nullei valdes priekšsēdētājas amata savienošanu ar ārsta amatu, I. Dreika NRC valdē ieceļ vadītājus, kas turpmāk savienos darbu NRC valdē ar darbu citu slimnīcu valdēs.

Pastāv pamatots risks, ka daudzas no dr. A.Nulles iesāktajām iniciatīvām netiks attīstītas un atbalstītas, vai arī tiks aktīvi bremzētas.

Vēlamies arī vērst uzmanību uz to, ka nesen, tikšanās laikā ar NRC personālu, Veselības ministrijas Valsts sekretāre I. Dreika ne tikai izrādīja klaju necieņu, rupjību un augstprātību pret mediķiem, bet arī skaļi un rupji apvainoja darbiniekus, piemēram, Intensīvās terapijas nodaļas apskates laikā nodaļas ārstam pajautāja: “ko tieši Jūs šeit darāt, vai guļat ar māsiņām? Vai esat šeit atnācis izgulēties?” Kā arī norādīja, ka viņam mērķtiecīgāk būtu strādāt laukos. Un tas notiek laikā, kad medicīnas personāla jautājums jau tā ir ārkārtīgi saasināts, t.sk. Covid -19 pandēmijas seku dēļ. NRC darbiniekiem neizprotamu iemeslu dēļ vienīgais foto pēc šīs vizītes VM mājas lapā bija foto ar zirgu. Jāatzīmē, ka I. Dreikas nekompetences, mobinga un attieksmes dēļ NRC "Vaivari" ir kavējušies arī vairāki iepirkumi, tai skaitā iepirkums par granulām, kā rezultātā, novilcināšana noveda pie tā, ka uzņēmumam granulas ir jāpērk par daudz dārgāku cenu, nekā tas būtu bijis nenovilcinot procesu.

Uzskatām, ka Latvijas valstij un jebkuram tās nodokļu maksātājam ir apkaunojoši, ka to pārstāv šāds Valsts ierēdnis. Dr. A. Nulles darbs nav pelnījis šāda cilvēka novērtējumu un tas nav adekvāts un taisnīgs. Dr. A. Nulle visus savas darbības gadus ir bijusi mums kā vadītāja izcilības paraugs, kas rosinājusi un iedvesmojusi darbiniekus strādāt komandā un ar kopīgu darbu sasniegt izcilību darbā.

Aicinām Jūs izvērtēt un pievērst uzmanību šim gadījumam, kas met ēnu pār visu medicīnas nozari, iezīmējot to, ka Veselības ministrijai nav svarīga nozares attīstība un ilgtspēja, bet savu personisko antipātiju risināšana uz pacientu, mediķu un Latvijas valsts medicīnas konkurētspējas pasaulē rēķina. 

Aicināmam izvērtēt I. Dreikas darbību un rīcību, kā arī atbilstību ieņemamajam amatam.  Kā arī aicinām visus citus medicīnas nozares pārstāvjus šobrīd vairs neklusēt, bet vērst uzmanību uz citiem pārkāpumiem, nekompetento, neprofesionālo rīcību un rupjo attieksmi pret medicīnas darbiniekiem no I. Dreikas puses. 

Pievienojamies LĀB aicinājumam un aicinām Valsts augstākās amatpersonas aktīvi iesaistīties šī jautājuma taisnīgā noregulējumā.

NRC darbinieku vārdā NRC Vaivari darbinieku pārstāvji   

Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Šislera sāļi – tavai veselībai

Šislera sāļi – tavai veselībai

Grāmatas “Šislera sāļi” autori ir austrieši Tomass Feihtingers un Zuzana Nīdane-Feihtingere, mūsdienās ievērojamākie Šislera bioķīmijas eksperti, kas turpina V. Šislera darbu. Ar autoriem sarunājās grāmatas tulkotāja Laura Tidriķe.

Aktuālie piedāvājumi

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Aknu sargs

Testa rezultāti: Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvāja izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvāja testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

"Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvā testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un "Keralast 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto” piedāvā testēt pēdu krēmu “Urea 20” sausai pēdu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.