medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Nosaka apmaksas kārtību karā cietušo ukraiņu pārvešanai uz Latvijas slimnīcām : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Nosaka apmaksas kārtību karā cietušo ukraiņu pārvešanai uz Latvijas slimnīcām

Šodien, 31.maijā, valdības sēdē veikti grozījumi Ministru kabineta noteikumos*, nosakot apmaksas kārtību par Ukrainas pacientu medicīnisko transportēšanu no ārzemēm uz Latvijas slimnīcām un pārvešanai Latvijā no vienas slimnīcas uz citu.

Grozījumi veikti saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu, kas nosaka, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem ir tiesības Latvijā saņemt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus tādā pašā apjomā kā Latvijas iedzīvotājiem. Tostarp Ukrainas civiliedzīvotājiem ir tiesības Latvijā saņemt arī valsts apmaksātu ārstēšanu slimnīcās, taču būtisks jautājums ir karā cietušo cilvēku nogādāšanu Latvijā.

Lai ārstētos Latvijas lsimnīcās, karā cietušie ukraiņi pārsvarā tiks uzņemti no Latvijas robežas vai lidostas, taču atsevišķās situācijās (piemēram, saskaņā ar vienošanos starptautiskās palīdzības ietvaros) viņi uz Latviju var tikt medicīniski transportēti arī no ārvalsts ārstniecības iestādes. Šajā gadījumā slimnīcas nodrošinās pacientu medicīnisko transportēšanu uz Latviju, samaksu veicot atbilstoši faktiskajām izmaksām.

Karā cietušos ukraiņus uzņems Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca vai cita stacionārā ārstniecības iestāde atbilstoši pacienta veselības stāvoklim.  Saņemot medicīnisko palīdzību attiecīgajā stacionārā, pacients ārstēšanas turpināšanai var tikt pārvest uz citu stacionāro ārstniecības iestādi.

Aprēķināts, ka maksimālais nepieciešamais finansējums šādu pakalpojumu apmaksai līdz gada beigām ir 1 miljons eiro, kas tiks apmaksāts no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

*Ministru kabineta 2018.gada 28.augusta noteikumos Nr.555 “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība”

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.