medicine.lv skaitļos

Lietotāji online196
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1420
Ekspertu atbildes21477
Terapeite: Negaidi, līdz kļūs pavisam slikti – psiholoģiskais atbalsts ir viena zvana attālumā! : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Terapeite: Negaidi, līdz kļūs pavisam slikti – psiholoģiskais atbalsts ir viena zvana attālumā!

Nav tik traki. Vēl jau tieku galā. Tās ir tikai dažas atrunas, ko cilvēki izmanto, lai  iestāstītu sev, ka viņu problēmas nav pietiekami nopietnas. Taču, kā uzsver geštaltterapeite Elīna Zelčāne, ikviena situācija, kas nospiež sirdi vai rada nemieru, var būt pamats, lai vērstos pēc psiholoģiskas palīdzības. Viņa mudina negaidīt, līdz problēmas samilzīs, bet uzdrīkstēties meklēt atbalstu, kas ikvienam Latvijas iedzīvotājam šobrīd pieejams bez maksas, zvanot uz krīžu tālruni 116123.

Sociālā izolēšanās un vientulība

Viena no sociālās distancēšanās blakusparādībām ir vientulība un atsvešinātība starp cilvēkiem. Bieži vien līdz ar fizisku distancēšanos mēs mēdzam distancēties arī emocionāli. Retāk tiekamies, retāk runājam, retāk atbalstām cits citu. Taču tieši šajā nenoteiktības un pārmaiņu laikā sapratne un pleca sajūta mums ir vajadzīga vairāk kā jebkad agrāk. Dažkārt vieglāk kļūst no tā vien, ka varam kādam izkratīt sirdi un saņemt empātisku attieksmi. Ja tev blakus nav neviena, ar ko aprunāties un kurš tevi saprastu, tev vienmēr ir iespēja piezvanīt uz bezmaksas krīžu tālruni 116123, kur tevi uzklausīs jebkurā diennakts laikā.

Stress un strupceļa sajūta

Iemesls, lai vērstos pēc palīdzības, var būt arī akūts vai hronisks stress. Kādam stresu rada neziņa par nākotni vai bailes par veselību, kādam citam to izraisa problēmas ģimenē vai sadzīviskas grūtības. Nav būtiski, kāds ir Tava satraukumu iemesls un cik nozīmīgas ir Tavas problēmas. Ja Tevī ir nemiers, uzmācīgas domas vai sajūta, ka esi nonācis strupceļā, Tev nav jāpaliek ar šīm emocijām vienam. Arī šādos gadījumos Tu vari droši zvanīt uz krīžu tālruni, un, iespējams, tieši skats no malas palīdzēs ieraudzīt resursus un izkļūt no apburtā loka.

Grūtības pārvaldīt emocijas

Mēs dzīvojam laikā, kad varas iestādes mums nepārtraukti atgādina būt stipriem, pacietīgiem un saprotošiem. Taču ne vienmēr tas ir tik viegli izdarāms. Ar prātu mēs apzināmies, cik svarīgi saglabāt mieru, taču emocijas dažkārt dzīvo pašas savu dzīvi. Ir grūti būt stipram, ja tev ir atņemta iespēja nopelnīt sev iztiku. Ir grūti būt pacietīgam, kad tev jāspēj strādāt un vienlaikus pieskatīt bērnus. Ir grūti būt saprotošam, ja tu pats jau ilgstoši neesi saņēmis sapratni. Brīžos, kad emocijas “iet pa gaisu,” ir labi tās izreaģēt drošā vidē, kur netiksi nosodīts. Ja blakus nav neviena, kam vari uzticēties, nekautrējies un piezvani uz tālruni 116123!

Negaidītas pārmaiņas

Lielākas vai mazākas krīzes varam piedzīvot arī situācijās, kad tiek izjaukta ierastā lietu kārtība.  Tas var būt kāda tuva cilvēka zaudējums, nonākšana slimnīcā vai atlaišana no darba. Arī neplānoti izdevumi vai sadzīviskas grūtības var izsist mūs no līdzsvara un radīt apjukumu. Meklēt šādos brīžos atbalstu nenozīmē būt vājam. Tas nozīmē būt pietiekami drosmīgam, lai atzītu, ka arī stiprajiem dažkārt vajadzīga palīdzīga roka. Un krīžu tālruņa konsultanti ir gatavi šo roku tev pasniegt.

Tālrunis 116123 ir pilnībā bezmaksas, tas darbojas visu diennakti, turklāt pakalpojums pieejams ne vien latviešu, bet arī krievu un angļu valodā. Piezvanot uz to, ir iespējams ne vien saņemt tūlītēju emocionālu atbalstu, bet arī veikt pierakstu pie sertificēta psihologa. Ikviens pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs var saņemt līdz pat 10 bezmaksas konsultācijām, kas tiek organizētas kādā no tiešsaistes platformām.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Uzzināsim par 7 vietējiem pārtikas produktiem, kas ir pieejami tepat Latvijā un padarīs šķīvja saturu vērtīgāku jūsu skaistumam, veselībai un labsajūtai!

Aktuālie piedāvājumi

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Mugurkauls ir svarīgākā cilvēka balsta aparāta daļa, savukārt skriemeļi ir smalks locītavu mehānisms, kas ir īpaši jāsaudzē. Dzīves laikā ļoti bieži cieš mugurkaula jostas daļa, tam iemesli var būt visdažādākie. Noskaidrosim, kādi ir jostas daļas sāpju rašanās iemesli, ārstēšana un profilakse.

Profesionālie medicīnas apavi

Profesionālie medicīnas apavi

Ērti apavi medicīnas personālam ir svarīga sastāvdaļa, kas atvieglos darba laiku un mazinās kājām radīto slodzi. Noskaidrosim, kāpēc sabo kurpes ir tik populāras mūsdienu veselības aprūpes speciālistu vidū?

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvā testēt jaunumu no NATEO D vitamīna – “NATEO D + Magnijs B6” kapsulas.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.