medicine.lv skaitļos

Lietotāji online33
Aktīvie uzņēmumi12751
Nozares raksti1358
Ekspertu atbildes20995
Mediķu organizācijas ir nosūtījušas atkārtotu vēstuli Saeimas priekšsēdētājai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Mediķu organizācijas ir nosūtījušas atkārtotu vēstuli Saeimas priekšsēdētājai

LR Saeimas priekšsēdētājai
Inārai Mūrniecei 

Par Saeimas atbildību valsts budžeta pieņemšanā un veselības aprūpes nozares finansējuma
nodrošināšanā

Latvijas Jauno ārstu asociācija (turpmāk - LJĀA) un Latvijas Māsu asociācija (turpmāk - LMa) šā gada 14. oktobrī nosūtīja oficiālas vēstules visām Saeimā pārstāvētajām frakcijām, kā arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai. Identiska vēstule tika adresēta arī Jums, Saeimas priekšsēdētājai.

Ņemot vērā, ka parlamentārā republikā, augstākā likumdošanas vara pieder Saeimai un Saeimas priekšsēdētājs ir otra augstākā (aiz Valsts prezidenta) valsts amatpersona valstī, vēstulē LJĀA un LMa aicināja tautas priekšstāvjus ieņemt aktīvu pozīciju veselības aprūpes nozares ilgtermiņa attīstības noteikšanā un valsts budžeta 2022. gadam pieņemšanā.

Diemžēl neviena no organizācijām nav saņēmusi oficiālas atbildes vēstules vai uzaicinājumu tikties, lai izklāstītu veselības nozares profesionāļu redzējumu par situāciju nozarē, kā arī kopīgi diskutētu par LJĀA un LMa izstrādātajiem priekšlikumiem.

Vienlaikus valsts budžeta 2022. gadam izskatīšana Saeimā norit pilnā sparā, pilnībā ignorējot veselības nozares profesionālo organizāciju viedokli, kā arī Pasaules Veselības organizācijas publiski pausto viedokli, ka nauda veselības aprūpei Latvijā ir atvēlēta par maz. Uz to ilgstoši norādījusi arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD).

Ņemot vērā dramatisko situāciju nozarē un drūmās nākotnes perspektīvas, LĀB, LJĀA un LMa ir neizpratnē par Saeimas vadības, frakciju, komisiju un deputātu vienaldzību, formālo pieeju un pasīvo līdzdalību valsts budžeta veidošanā, kā krīzes situācijas vadīšanā. Arī publiskajā telpā visu Covid-19 pandēmijas laiku nav izskanējis neviens vērā ņemams Saeimas augstāko amatpersonu viedoklis par situāciju veselības aprūpē Latvijā.

Tas liek izdarīt secinājumu, ka šī Saeima veselības aprūpes nozari neuzskata par valsts prioritāti un nepārstāv nozarē strādājošo vēlētāju intereses, liekot jau pašlaik būtiski pārdomāt, kam nākamajās Saeimas vēlēšanās atdot savu balsi.      

Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente Ilze Ortveina,

Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece,

Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrā “Līgatne” tiek piedāvātas gan maksas, gan valsts apmaksātas rehabilitācijas programmas. Ir gaidīti ne tikai tie pacienti, kuri vēlas iziet rehabilitācijas procesu pēc saslimšanām, bet arī tie, kuri vēlas atpūsties un atgūt enerģiju, izbaudot SPA procedūras labsajūtai un organisma atveseļošanai. 

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvāja testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic face cream anti age".

Testa rezultāti: "Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Testa rezultāti:

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvāja testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Eliksīrs SIEVIETEI

Eliksīrs SIEVIETEI

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru „Sievietei” – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Fielmann" optikas salons: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann" rūpējas par saviem klientiem ne tikai tad, kad vini pasūta brilles, bet turpina to darīt arī vēlāk. "Fielmann" nodrošina Bezmaksas servisu 3 gadus pēc briļļu pasūtīšanas. Brilles ir ikdienas nepieciešamība, tāpēc tām jābūt labā stāvoklī ik dienu, neatkarīgi no tā, cik sen jūs tās lietojat.

"Epsorin" ātrai imūnsistēmas stiprināšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Iepazīstieties ar 100% dabīgu līdzekli ātrai imūnsistēmas stiprināšanai – "Epsorin". "Epsorin" ir Latvijā ražots produkts, kura mērķis ir veicināt cilvēku veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanos, nodrošinot pieeju unikālai, kvalitatīvai un efektīvai, dabīgas izcelsmes produkcijai.