medicine.lv skaitļos

Lietotāji online282
Aktīvie uzņēmumi12589
Nozares raksti4725
Ekspertu atbildes20637
Medicīniskās konsultācijas attālināti: šodienas realitāte : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Medicīniskās konsultācijas attālināti: šodienas realitāte

Konsultacija_1
2020. gada notikumi atstās paliekošas sekas uz virkni sabiedrības ieradumu – gan uz to, kā iepērkamies un strādājam, gan arī uz to, kā konsultējamies ar mediķiem. Proti, jau kopš pavasara ikvienai reģistrētai medicīnas iestādei un ārstniecības pakalpojumu sniedzējiem medicīnas portālā datamed.lv pieejams inovatīvs un ērts risinājums attālinātu konsultāciju pakalpojumu nodrošināšanai.
 
Risinājums ārstniecības iestādēm COVID-19 epidēmijas un ierobežojumu apstākļos, veicot attālinātas konsultācijas, atvieglo pacientu identificēšanu, piekļuvi sistēmā pieejamajiem datiem par viņiem, norēķinus un dokumentācijas (e-recepte, darbnespējas lapa, izraksts, nosūtījums u.c.) saglabāšanu.
 
"Brīdī, kad visa pasaule saskaras ar plašiem ierobežojumiem, kas ietekmē arī sabiedrības iespējas saņemt medicīniska rakstura pakalpojumus klātienē, attālinātie pakalpojumi ir viens no risinājumiem, kā nodrošināt veselības aprūpes nepārtrauktību. DATAMED izstrādātais risinājums sekmīgi pilda šo uzdevumu jau kopš 2020. gada pavasara, nodrošinot ērtu pierakstu, norēķinu un dokumentācijas sistēmu – līdz šim to izmantojuši vairāki simti pacientu," stāsta DATAMED valdes loceklis Normunds Ančupāns.
 
Arī medicīnas pakalpojumu sniedzēji apstiprina, ka attālinātas konsultācijas ir mūsdienu realitāte. Kā norāda LOR Klīnikas vadītāja Romēna Namniece: "Šobrīd LOR Klīnika saviem pacientiem nodrošina pilnu pakalpojumu spektru, jo esam ieviesuši virkni piesardzības pasākumu, kas saistīti ar aizsarglīdzekļu, dezinfektoru lietošanu, distancēšanos, pacientu plūsmu koordinēšanu un darbinieku iknedēļas COVID-19 testēšanu. Tomēr, ja pacientam vai pavadošajai personai ir elpceļu infekcijas pazīmes, aicinām viņus pieteikties attālinātai konsultācijai, lai pasargātu savus darbiniekus un ierobežotu iespējamo vīrusa izplatību. Attālinātas konsultācijas ir brīnišķīgs risinājums, īpaši ārkārtas situācijas laikā, salīdzinoši vienkāršos ar veselību saistītos jautājumos. Vairumā gadījumu ausu, kakla un deguna saslimšanu iespējams atpazīt un ārstēt, ievērojot noteiktas vadlīnijas un algoritmus, tādējādi ar attālināto konsultāciju starpniecību tiek nozīmēta terapija, izrakstīta e-recepte, atvērta slimības lapa, kā arī izveidots nosūtījums uz papildu izmeklējumiem, ja tas nepieciešams."

Kā pirmās medicīnas iestādes šo pakalpojumu saviem klientiem piedāvāja LOR klīnika, kas galvenokārt specializējas ausu, kakla un deguna slimību diagnostikā un ārstēšanā un Klīnika DiaMed. Šobrīd attālinātās konsultācijas pieejamas Rīgas 1. slimnīcā u.c. 

Pakalpojums ir pieejams ikvienai medicīnas iestādei vai ārstam Latvijā, vienojoties par sadarbību ar risinājuma izstrādātājiem. Tehniskais risinājums nodrošina:
drošu pacientu identificēšanu un pierakstu,
ērtu norēķinu par pakalpojumu,
savukārt pati konsultācija noris telefoniski vai ar video starpniecību, izmantojot sev un pacientam pieejamos rīkus: WhatsApp, Zoom, Skype u.c.),
Konsultācijas ietvaros izrakstītas receptes un darba nespējas lapas var tikt nosūtītas uz valsts e-veselības sistēmu,
SMS paziņojumi pacientam par gatavajiem rezultātiem,
Datamed.lv darbojas kā pacienta personiskais arhīvs, kurā vienuviet glabājas izmeklējumi, slēdzieni, laboratorijas analīzes un citi medicīnas dokumenti,
risinājums pieejams ikvienai medicīnas iestādei un ģimenes ārstam.
 
Normunds Ančupāns norāda: "Attālināto konsultāciju risinājums ir daļa no pacientu portāla platformas, kas savukārt ir lieliska iespēja ikvienai veselības aprūpes iestādei savā mājaslapā integrēt pacientu sadaļu, kurā pacienti var viegli noorientēties, lai piekļūtu sev interesējošai aktuālai informācijai – nesen veikto izmeklējumu rezultātiem. Tas iestādei ir daudz izdevīgāks un jau gatavs risinājums. Proti, vienkārši ievietojot pogu "Mani izmeklējumi" veselības aprūpes iestādes mājaslapā, pacients var autentificēties un saņemt visu informāciju par veiktajiem izmeklējumiem no jebkuras vietas pasaulē. Savukārt veselības aprūpes iestādes iegūst pilnībā funkcionējošu pacientu rezultātu portālu, kas pielāgots iestādes korporatīvajai identitātei."
 
Plašāku informāciju par pakalpojumu iespējams iegūt www.datamed.lv vai zvanot 2832 8822.
 
 
                                           

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU non-contact termometrs, kas funkciju ziņā palīdz noteikt temperatūru ātri, ērti, droši dažādās situācijās jau 1 sekundes laikā – nenotiek nekāda termometra saskare ar cilveku, objektu un virsmu, kam tiek noteikta temperatūra.

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! Ekspress tests jūsu uzņēmuma personāla pārbaudei – 97% precizitāte!

Video

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)<b></b>

Dr. med. Viktorija Ķēniņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību koordinācijas centra atbalsta vienības vadītāja aicina ikvienu reto slimību pacientu: "Tavs dzīvesstāsts, kā tu pārvari grūtības, pieredze, sadzīvojot ar reto slimību, kādu citu pacientu var iedvesmot. Ja jūti, ka nevēlies palikt viens un gribi satikt citus, kuriem ir līdzīgi dzīves izaicinājumi, tad pievienojies kādai biedrībai..."

Produktu testi

Pīlings-gēls SEA STARS CHOCKOLATE  – ādas atjaunošanai

Pīlings-gēls SEA STARS CHOCKOLATE  – ādas atjaunošanai

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvā testēt atjaunojošu šokolādes un hialuronskābes pīlingu sejas un ķermeņa ādai.

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas ražotāju SIA "Silvanols" piedāvāja testēt divus dabīgus līdzekļus ar nomierinošu iedarbību – uztura bagātinātājus GoRelax Day (lietošanai dienā) un GoRelax Night (lietošanai uz nakti) pieaugušajiem.

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt HealthAid Wintervits® – uztura bagātinātāju imūnās sistēmas atbalstam ziemas laikā.

Uzņēmējs runā

Kur saņemt ginekologa palīdzību Covid-19 ārkārtas situācijā?

vija_plume

Arī ārkārtas situācijas apstākļos var gadīties vajadzība pēc ārsta padoma. Labā ziņa ir tā, ka mūsdienu tehnoloģijas šobrīd ļauj sniegt nepieciešamo ārsta atbalstu arī citādākā formātā, nekā līdz šim ierasts. Ginekoloģe Vija Plūme piedāvā iespēju saņemt ginekologa konsultācijas arī interneta vidē (online).