Medicīniskā izziņa – neatņemama tiesību iegūšanā

medic_nisk__izzi_a_Presto__1_
Kas īsti ir medicīniskā komisija vai izziņa
Svarīgi sākt ar to, ka bez medicīniskās izziņas vadītājs nav tiesīgs sēsties pie transporta līdzekļa stūres. Latvijas likumdošana ir paredzējusi atsevišķu pārkāpuma protokolu saistībā ar prasības neievērošanu. 

Medicīniskā komisija sevī ietver vairāku ārstu vizīti, kuri konstatē attiecīgos veselības rezultātus. Šie rezultāti balsta to, vai konkrētais cilvēks ir adekvāts vadīt transporta līdzekli. Veselības pārbaudi veic ārstu komisija, kuru vada ģimenes ārsts vai internists un kuras sastāvā ir neirologs, oftalmologs, otorinolaringologs, ķirurgs vai traumatologs-ortopēds, psihiatrs un narkologs.

Ir trīs gadījumi, kad nepieciešams iziet medicīniskās komisijas pārbaudes:
iegūstot transportlīdzekļa vadītāja apliecību,
izziņas derīguma termiņa beigas,
tiesību atņemšanas gadījumā izziņa ir jāatjauno, atkārtojot visu ārstu vizīti. 

Vispirms ir jādodas pie sava ģimenes ārsta, tomēr jābūt reģistrā vismaz pusgadu, tālāk tiek doti attiecīgo speciālus apmeklējuma nosūtījumu un veikti pieraksti. 
 
Medicīniskā izziņa ir ar dažādu derīguma termiņu – sākot no 5 līdz 10 gadiem. Tas ir atkarīgs no kategorijas iegūšanas. Attiecīgi B, B1, A, A1 un arī M, BE medicīniskās izziņas ir derīgas 10 gadus, tomēr C, C1, D1, D, C1E, CE, D1E un DE ir derīgas tikai 5 gadus (šajā kategorijā pieder arī trolejbusa un tramvaju vadītāji). Toties personām, kuras ir vecākas par 60 gadiem, medicīniskā komisija ir jākārto ik 3 gadus, neatkarīgi no kategorijas. 

Noderīga informācija par medicīnisko izziņu
Kad medicīniskā komisija ir izieta, automātiski ārstniecības iestādē visu reģistrē un ievada CSDD datubāzē, attiecīgi uzturētajā transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā, kur nonāk attiecīgā informācija par personu un viņas veselības stāvokli. Šajā reģistrā esošos datus redz visas valsts iestādes, tostarp arī Ceļu policija, kas attiecīgo informāciju var redzēt, vadītājam neesot klātienē. 

Savukārt jebkura persona, kura interesējās par savu medicīnisko izziņas termiņu, var doties CSDD mājaslapā uz savu personīgo profilu un izsekot līdzi termiņam, jo, kā jau minēts, bez tās nedrīkst sēsties pie stūres. 

Kur iegūt medicīnisko izziņu?
Presto Autoskola piedāvā pieteikties medicīnas komisijai savā mājaslapā jebkuram, ne tikai skolas kursantiem. Presto ir ne tikai operators lielākajam medicīnas iestāžu tīklam Rīgā, Presto mājaslapā var veikt pakalpojuma priekšapmaksu sev izdevīgākajā medicīnas iestādē. Šī online cena ir izdevīgāka par to, kas maksājama uz vietas, kā arī sniedz iespēju izlaist stāvēšanu kases rindā pirms veselības pārbaudes. Atliek tikai uzrādīt maksājuma apstiprinājumu e-pastā.

Esam droši satiksmē gan par sevi, gan sev tuvajiem!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Pasaules Nieru diena martā

Pasaules Nieru diena martā

Ik gadu martā tiek atzīmēta Pasaules Nieru diena. Pasaules Nieru dienas kampaņas mērķis kā ik gadu ir vairot sabiedrības zināšanas un izpratni par nieru slimībām, lai saglabātu nieru veselību ik vienam, īpaši uzsverot preventīvo pasākumu nozīmi nieru slimību attīstībā un progresijā.

Aktuālie piedāvājumi

Vai iespējams nozagt dzīves harmoniju?

Vai iespējams nozagt dzīves harmoniju?

Nākotnē pastāvēs tas, kas pašradīts, balstoties uz cieņas, mīlestības, sirdsapziņas un harmonijas pamata. 

SIRDS MAGNĒTISKĀ REZONANSE – MFD Veselības centrā Iļģuciems!

SIRDS MAGNĒTISKĀ REZONANSE – MFD Veselības centrā Iļģuciems!

Sirds MR iespējams veikt MFD Veselības centrā "Iļģuciems", Rīgā, Buļļu ielā 9, kur atrodas viens no lielākajiem MFD Veselības grupas Diagnostikas centriem. Šajā veselības centrā pieejams ļoti plašs pakalpojumu klāsts sirds izmeklējumiem – gan  profesionālas ārstu speciālistu konsultācijas, gan arī dažādi diagnosticējošie izmeklējumi vienuviet.

Video

Kādas slimības pārnēsā ērces, un kā sevi no tām pasargāt? (VIDEO)

Kādas slimības pārnēsā ērces, un kā sevi no tām pasargāt? (VIDEO)

Gaisa temperatūrai sasniedzot +4 līdz +5 C grādus, ērces kļūst aktīvākas un ir gatavas piesūkties. Ar ērču pārnēsātām slimībām Latvijā ik gadu slimo simtiem cilvēku. Par ērču slimībām, to veidiem, pazīmēm un ārstēšanu stāsta infektoloģe-hepatoloģe un farmaceite.

Produktu testi

NEO TONIQ OIL eļļa ķermeņa ādas kopšanai

NEO TONIQ OIL eļļa ķermeņa ādas kopšanai

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu NEO piedāvā testēt eļļu ķermeņa ādas kopšanai NEO TONIQ OIL.

Testa rezultāti: Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Testa rezultāti: Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvāja testēt sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu – SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1.

Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvā testēt sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu - SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2 IN 1.

Uzņēmējs runā

Liellopu bioloģiskās gaļas ražošana, piegāde

2

Bioloģiskā saimniecība "Tauri" atrodas gleznainā vietā – Ogres ielejas dabas parkā. Tā līdzdibinātāji ir brāļi Gunārs un Artūrs Vīganti – veselīga dzīvesveida piekritēji. Brāļus vieno "zaļā domāšana", un abi ir vienlīdz pārliecināti, ka uzturā jālieto bioloģiski audzēta un iegūta pārtika, ko abi arī veiksmīgi īsteno, audzējot bioloģiskos gaļas liellopus savas dzimtas ēkās un pļavās.