Medicīniskā izziņa – neatņemama tiesību iegūšanā

medic_nisk__izzi_a_Presto__1_
Kas īsti ir medicīniskā komisija vai izziņa
Svarīgi sākt ar to, ka bez medicīniskās izziņas vadītājs nav tiesīgs sēsties pie transporta līdzekļa stūres. Latvijas likumdošana ir paredzējusi atsevišķu pārkāpuma protokolu saistībā ar prasības neievērošanu. 

Medicīniskā komisija sevī ietver vairāku ārstu vizīti, kuri konstatē attiecīgos veselības rezultātus. Šie rezultāti balsta to, vai konkrētais cilvēks ir adekvāts vadīt transporta līdzekli. Veselības pārbaudi veic ārstu komisija, kuru vada ģimenes ārsts vai internists un kuras sastāvā ir neirologs, oftalmologs, otorinolaringologs, ķirurgs vai traumatologs-ortopēds, psihiatrs un narkologs.

Ir trīs gadījumi, kad nepieciešams iziet medicīniskās komisijas pārbaudes:
iegūstot transportlīdzekļa vadītāja apliecību,
izziņas derīguma termiņa beigas,
tiesību atņemšanas gadījumā izziņa ir jāatjauno, atkārtojot visu ārstu vizīti. 

Vispirms ir jādodas pie sava ģimenes ārsta, tomēr jābūt reģistrā vismaz pusgadu, tālāk tiek doti attiecīgo speciālus apmeklējuma nosūtījumu un veikti pieraksti. 
 
Medicīniskā izziņa ir ar dažādu derīguma termiņu – sākot no 5 līdz 10 gadiem. Tas ir atkarīgs no kategorijas iegūšanas. Attiecīgi B, B1, A, A1 un arī M, BE medicīniskās izziņas ir derīgas 10 gadus, tomēr C, C1, D1, D, C1E, CE, D1E un DE ir derīgas tikai 5 gadus (šajā kategorijā pieder arī trolejbusa un tramvaju vadītāji). Toties personām, kuras ir vecākas par 60 gadiem, medicīniskā komisija ir jākārto ik 3 gadus, neatkarīgi no kategorijas. 

Noderīga informācija par medicīnisko izziņu
Kad medicīniskā komisija ir izieta, automātiski ārstniecības iestādē visu reģistrē un ievada CSDD datubāzē, attiecīgi uzturētajā transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā, kur nonāk attiecīgā informācija par personu un viņas veselības stāvokli. Šajā reģistrā esošos datus redz visas valsts iestādes, tostarp arī Ceļu policija, kas attiecīgo informāciju var redzēt, vadītājam neesot klātienē. 

Savukārt jebkura persona, kura interesējās par savu medicīnisko izziņas termiņu, var doties CSDD mājaslapā uz savu personīgo profilu un izsekot līdzi termiņam, jo, kā jau minēts, bez tās nedrīkst sēsties pie stūres. 

Kur iegūt medicīnisko izziņu?
Presto Autoskola piedāvā pieteikties medicīnas komisijai savā mājaslapā jebkuram, ne tikai skolas kursantiem. Presto ir ne tikai operators lielākajam medicīnas iestāžu tīklam Rīgā, Presto mājaslapā var veikt pakalpojuma priekšapmaksu sev izdevīgākajā medicīnas iestādē. Šī online cena ir izdevīgāka par to, kas maksājama uz vietas, kā arī sniedz iespēju izlaist stāvēšanu kases rindā pirms veselības pārbaudes. Atliek tikai uzrādīt maksājuma apstiprinājumu e-pastā.

Esam droši satiksmē gan par sevi, gan sev tuvajiem!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Sens ķīniešu sakāmvārds vēsta, ka smaids cilvēkam sākas no pēdām. Tā ir patiesība! Pieskaroties pēdām, notiek iedarbība uz refleksu zonām, kas ir saistītas ar noteiktiem iekšējiem orgāniem, dziedzeriem un audiem, un, lutinot un masējot pēdas, mēs varam ietekmēt arī mūsu garīgo veselību. 

Sejas aizsargvairogi, bezkontakta dezinfekcijas stends – latvieši pandēmijas laikā ražo modernus aizsarglīdzekļus

Sejas aizsargvairogi, bezkontakta dezinfekcijas stends – latvieši pandēmijas laikā ražo modernus aizsarglīdzekļus

Disinfeq komanda piedāvā modernus augstas kvalitātes sejas vairogus, drošības barjeras un jau drīzumā prezentēs īpašu jaunumu – bezkontakta dezinfekcijas stendu.  

Video

Produktu testi

VENOLUX – uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

VENOLUX <b>– </b>uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

Jūnijā medicine.lv sadarbībā ar SIA SILVANOLS piedāvā testēt VENOLUX kapsulas un VENOLUX gelu - kāju vieglumam un labai vēnu veselībai ilgtermiņā.

Testa rezultāti: HealthAid® Evening Primrose Oil – naktssveces eļļa sievietes veselībai un skaistumam

Testa rezultāti: HealthAid® Evening Primrose Oil – naktssveces eļļa sievietes veselībai un skaistumam

 Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju – naktssveces eļļu HealthAid® Evening Primrose Oil 1300 mg.

Soluro® DUO ar D-mannozi – dubulttrieciena produkts urīnceļiem

Soluro® DUO ar D-mannozi – dubulttrieciena produkts urīnceļiem

Maijā medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu "Solepharm Pharmaceuticals" piedāvā testēt uztura bagātinātāju – Soluro® DUO ar D-mannozi urīnceļu veselībai.

Uzņēmējs runā

Kā dažādi matraču veidi ietekmē bērna miegu

gultas_un_matra_i___erti.lv

Katram no mums periodiski ir jāizdara izvēle – kur pirkt matraci un kāds mums katram ir nepieciešams. Īpaši svarīga matrača izvēle ir bērniem, jo bērnu matracis ir vieta, kur mazi bērni pavada līdz 16 stundām dienā, kamēr vecāki bērni – līdz desmit stundām dienā.