Maksts atjaunošanas iespējas pilnvērtīgai sievietes dzīvei jebkurā vecumā

rozaa

Koko Šanele teikusi: "Rokas ir sievietes vizītkarte, kakls – viņas pase, krūtis – ārzemju pase." Ja tajā laikā varētu publiski runāt par sievietes intīmo zonu, nez kā viņa raksturotu to? 

Sabiedrības tabu pazūd līdz ar daudzajām iespējām, ko sniedz medicīna. Problēmas, ko agrāk nebija iespējams risināt un ar kurām vajadzēja tikai samierināties un attiecīgi bija nepieciešams pielāgot savu dzīvi, šobrīd vairs nešķiet tik bezcerīgas. Jo risinājums ir!
 
Sievietēm pēc dzemdībām un arī vienkārši gadiem ejot samazinās kolagēna daudzums un tā kvalitāte organismā. Kolagēna šķiedras ir tās, kas cilvēka ķermenī notur audus stingrā, tvirtā stāvoklī, tas ir audu stingrības "ķieģelītis". Kolagēna šķiedras tiek traumētas grūtniecības un dzemdību procesā, maksts un tās apkārtējo audu  tonuss samazinās un zūd. Arī sievietes kaunuma lūpas ar gadiem zaudē savu tvirtumu un sievietes skaistākais zieds vienkārši savīst. Kādai tā ir tikai estētiska problēma, bet kādai būtiskas dzīves jomas un arī veselību ietekmējoša raize. 
 
Maksts atslābums rada problēmas, kas ievērojami spēj ietekmēt sievietes dzīves kvalitāti
• Mazinās vai zūd seksuālā bauda, sekojoši samazinās arī dzimumtieksme, attiecīgi pasliktinās attiecības ar dzīvesbiedru, partneri.
• Mazinās vai izzūd maksts sekrēcija dzimumakta laikā, kas apgrūtina iespēju dzīvot dzimumdzīvi bez papildus lubrikantu izmantošanas, ar visām iepriekš minētajām sekām. Turklāt, svarīgi ir zināt, ka dažiem lubrikantiem mitrinoša iedarbība ir tikai sākotnēji, regulāri lietoti, tie gļotādu sausina vēl vairāk, jo piesaista šķidrumu. Turklāt lubrikanti bieži vien ietekmē partnera spermas auglību, kas var būt nevēlams efekts, ja pāris vēlas ieņemt bērniņu.
• Palielinās dažādi, ar ginekoloģisko veselību saistītie riski, jo pilnvērtīga intīmā dzīve ir būtisks sievietes ginekoloģiskās veselības priekšnoteikums.
• Parādās urīna nesaturēšana smejoties, kāpjot pa kāpnēm vai  jebkuras, pat nelielas, fiziskas slodzes laikā.Tās dēļ ikdienā  nepārtraukti nepieciešams lietot  ikdienas vai pat speciālos urīna nesaturēšanas ieliktnīšus, lai nav jāriskē ar publiski slapjām biksēm vai svārkiem. 
• Izmainās sievietes intīmās zonas izskats, āda kļūst sausa, "savīst", maksts sienas izslīd ārpus maksts, starp lielajām kaunuma lūpām – tas apgrūtina dzimumakta gaitu, nereti rada psiholoģiskas problēmas un vēlmi atturēties no dzimumdzīves vispār.
• Maksts sieniņu izslīdējuma rezultātā bieži jūtams diskomforts un pastiprināti izdalījumi no maksts, ko rada maksts mikrofloras izmaiņas.
 
Var teikt, ka tā nebūt nav pati svarīgākā problēma, bet sievietes dzīves kvalitāte ir atkarīga no daudziem un dažādiem faktoriem. Sen pagājuši tie laiki, kad sievietes sabiedriskā un arī intīmā dzīve beidzās līdz ar vecumu, kad iestājas menopauze. Ierastais problēmas skaidrojums, kad strauji progresējošo maksts atslābumu un slodzes urīna nesaturēšanu, maksts sausumu un tvirtuma zudumu attaisno ar sievietes vecumu, neiztur mūsdienu sievietei izvirzīto prasību un arī iespēju kritiku. Turklāt maksts tvirtums samazinās un zūd arī  jaunām sievietēm pēc dzemdībām, īpaši, ja bērniņš dzimis liels vai arī dzemdību laikā bijuši maksts vai starpenes plīsumi.

Maksts tvirtuma un estētikas problēmas. Ko darīt?
Ja sievietei ir kāda no iepriekš minētajām problēmām vai arī aizdomas par kādu no tām, šobrīd ir pieejami vairāki risinājumi. Kuru izvēlēties ir atkarīgs no vairākiem faktoriem – sievietes vēlmēm, vecuma, ginekoloģiskās veselības, pašas sievietes uzcītības un laika rezerves. 

Pacietīgajām un uzcītīgajām var ieteikt veikt vingrojumus pēc Dr. Arnolda Kegela sistēmas. Ilgstoši un regulāri vingrojot, var panākt maksts muskulatūras nostiprināšanu. Ja trīs mēnešu laikā situācija nav sakārtojusies, ar vingrinājumiem vien nepietiks. 

Ja problēma jau ir izteikta, visticamāk, dabiskā kolagēna līmenis jau ir būtiski samazinājies un vingrojumi vairs nesniegs vēlamo rezultātu. Latvijā šobrīd ir iespējams veikt maksts un lielo kaunuma lūpu atjaunošanu izmantojot īpaši izstrādātus augstas koncentrācijas hialuronskābes pildvielas preparātus. Īpaši apmācīti ginekologi spēj atjaunot maksti 1–2 procedūru laikā, ievērojami samazinot vai pat pilnībā novēršot problēmas, kas sievieti satrauc. Procedūru efekts saglabājās vidēji 1,5–2 gadus, bet iespējams arī ilgāk, jo hialuronskābe veicina papildus kolagēna izstrādāšanos sievietes ķermenī. 

Ieguvumi no maksts un lielo kaunuma lūpu atjaunošanas procedūras 
• Atjauno maksts tvirtumu, samazina maksts apjomu, kā rezultātā pastiprinās seksuālās izjūtas – uzlabojas dzimumdzīve.
• Atjauno gļotādas tonusu un uzlabo maksts gļotādas mitrināšanos.
• Samazina un novērš slodzes urīna nesaturēšanu.
• Palielina G punkta jutīgumu, līdz ar to arī seksuālo baudu.
• Ievērojami uzlabo sievietes intīmās zonas estētiku – atjauno kaunuma lūpu apjomu, intīmās zonas ādas tvirtumu un izskatu – āda izskatās jaunāka, svaigāka, gludāka, stingrāka, kaunuma lūpas apjomā lielākas, pufīgākas, pilnīgāk nosedz maksts ieeju, tādējādi mazinot maksts disbakteriozes un infekciju risku.

Kā tas notiek?
Procedūru ir iespējams veikt arī pirmreizējās konsultācijas laikā, ja, pierakstu veicot, tam ir rezervēts laiks. Hialuronskābes pildvielas injekcijas intīmajā zonā ilgst 30–60 minūtes, izmantojot vietējo anestēziju, attiecīgi bez sāpēm. Procedūras ilgums un atkarīgas no veicamā darba apjoma un izmantotā preparāta daudzuma. Parasti nepieciešams 3 līdz 6 ml preparāta. Dažkārt var būt neliels diskomforts pēc procedūras vai neliela asiņošana injekciju vietās. 2–3 dienas pēc procedūras jāievēro saudzējošs režīms, atturoties no dzimumdzīves vai izteikti aktīvas sportošanas.

Efekts pēc procedūras  jūtams uzreiz, taču pilnībā izpaužas aptuveni nedēļas laikā un tā iedarbība saglabājas līdz par diviem gadiem. Svarīgi, ka ievadītā hialuronskābes pildviela vēl ilgi un aktīvi veicina sievietes pašas dabiskā kolagēna veidošanos un nostiprināšanos, tādējādi vēl vairāk pastiprinot vēlamos efektus. Līdz ar to procedūras efekts ir daudzpusīgāks, noturīgāks un arī ilgāks. 

Cik tas maksā? 
Procedūras izmaksas atkarīgas no veicamā darba apjoma un procedūrai izmantotā preparāta daudzuma. Maksts tvirtuma atjaunošanai, slodzes urīna nesaturēšanas mazināšanai un G punkta jutības uzlabošanai vidēji nepieciešams 2 līdz 4 ml preparāta. Lielo kaunuma lūpu atjaunošanai vidējais nepieciešamais hialuronskābes pildvielas daudzums ir 4 līdz 5 ml, bet intīmās zonas ādas atjaunošanai ap 2,5 ml preparāta.

Kur tas ir pieejams?
Kā ikviens jaunums, maksts un intīmās zonas atjaunošanas procedūras pagaidām nav plaši izplatītas, jo arī ginekologam ir jābūt īpaši apmācītam, ar pieredzi un praksi labāka rezultāta iegūšanai. Medicine.lv konsultējās ar dakteri Intu Dinsbergu, kas maksts un intīmās zonas atjaunošanas procedūras veic jau vairāk nekā divus gadus. Dr. Intas Dinsbergas prakse atrodas Rīgā, Ēveles ielā 6A. 

Jūs varat iegūt papildus informāciju par maksts un intīmās zonas atjaunošanas procedūrām ar hialuronskābes pildvielu Dr. Intas Dinsbergas ārsta praksē, rakstot e-pastu: info@intadinsberga.lv.

Pieraksts uz konsultāciju un procedūrām ir iespējams www.intadinsberga.lv vai izmantojot elektronisko pierakstu portālā www.piearsta.lv.
 
Kāpēc šo darīt?
Mēs dzīvojam citādā laikā nekā mūsu mātes un vecmāmiņas. Tikai no mums pašām ir atkarīgs, vai spēsim baudīt iespējas, ko dzīve mums sniedz. Mūsdienu estētiskā medicīna piedāvā pilnīgi jaunas, efektīvas un drošas metode, lai dzīves gājuma radītās izmaiņas nenosaka to, kā un ar ko mēs dzīvosim tālāk. Sievietei nav jāsamierinās ar laika ritējuma, grūtniecību un dzemdību radītajām izmaiņām viņas ķermenī, nav jāpielāgo sava dzīve tām. Sieviete var būt apmierināta un skaista, saglabāt jaunību un tvirtumu arī intīmajās zonās. Ja vien sieviete pati vēlas, šobrīd viņai tiek dota iespēja būt prieka pilnai, dzīvi baudošai un laimīgai jebkurā vecumā!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Pasaules Nieru diena martā

Pasaules Nieru diena martā

Ik gadu martā tiek atzīmēta Pasaules Nieru diena. Pasaules Nieru dienas kampaņas mērķis kā ik gadu ir vairot sabiedrības zināšanas un izpratni par nieru slimībām, lai saglabātu nieru veselību ik vienam, īpaši uzsverot preventīvo pasākumu nozīmi nieru slimību attīstībā un progresijā.

Aktuālie piedāvājumi

Vai iespējams nozagt dzīves harmoniju?

Vai iespējams nozagt dzīves harmoniju?

Nākotnē pastāvēs tas, kas pašradīts, balstoties uz cieņas, mīlestības, sirdsapziņas un harmonijas pamata. 

SIRDS MAGNĒTISKĀ REZONANSE – MFD Veselības centrā Iļģuciems!

SIRDS MAGNĒTISKĀ REZONANSE – MFD Veselības centrā Iļģuciems!

Sirds MR iespējams veikt MFD Veselības centrā "Iļģuciems", Rīgā, Buļļu ielā 9, kur atrodas viens no lielākajiem MFD Veselības grupas Diagnostikas centriem. Šajā veselības centrā pieejams ļoti plašs pakalpojumu klāsts sirds izmeklējumiem – gan  profesionālas ārstu speciālistu konsultācijas, gan arī dažādi diagnosticējošie izmeklējumi vienuviet.

Video

Kādas slimības pārnēsā ērces, un kā sevi no tām pasargāt? (VIDEO)

Kādas slimības pārnēsā ērces, un kā sevi no tām pasargāt? (VIDEO)

Gaisa temperatūrai sasniedzot +4 līdz +5 C grādus, ērces kļūst aktīvākas un ir gatavas piesūkties. Ar ērču pārnēsātām slimībām Latvijā ik gadu slimo simtiem cilvēku. Par ērču slimībām, to veidiem, pazīmēm un ārstēšanu stāsta infektoloģe-hepatoloģe un farmaceite.

Produktu testi

NEO TONIQ OIL eļļa ķermeņa ādas kopšanai

NEO TONIQ OIL eļļa ķermeņa ādas kopšanai

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu NEO piedāvā testēt eļļu ķermeņa ādas kopšanai NEO TONIQ OIL.

Testa rezultāti: Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Testa rezultāti: Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvāja testēt sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu – SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1.

Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvā testēt sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu - SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2 IN 1.

Uzņēmējs runā

Liellopu bioloģiskās gaļas ražošana, piegāde

2

Bioloģiskā saimniecība "Tauri" atrodas gleznainā vietā – Ogres ielejas dabas parkā. Tā līdzdibinātāji ir brāļi Gunārs un Artūrs Vīganti – veselīga dzīvesveida piekritēji. Brāļus vieno "zaļā domāšana", un abi ir vienlīdz pārliecināti, ka uzturā jālieto bioloģiski audzēta un iegūta pārtika, ko abi arī veiksmīgi īsteno, audzējot bioloģiskos gaļas liellopus savas dzimtas ēkās un pļavās.