Maksts atjaunošanas iespējas pilnvērtīgai sievietes dzīvei jebkurā vecumā

rozaa

Koko Šanele teikusi: "Rokas ir sievietes vizītkarte, kakls – viņas pase, krūtis – ārzemju pase." Ja tajā laikā varētu publiski runāt par sievietes intīmo zonu, nez kā viņa raksturotu to? 

Sabiedrības tabu pazūd līdz ar daudzajām iespējām, ko sniedz medicīna. Problēmas, ko agrāk nebija iespējams risināt un ar kurām vajadzēja tikai samierināties un attiecīgi bija nepieciešams pielāgot savu dzīvi, šobrīd vairs nešķiet tik bezcerīgas. Jo risinājums ir!
 
Sievietēm pēc dzemdībām un arī vienkārši gadiem ejot samazinās kolagēna daudzums un tā kvalitāte organismā. Kolagēna šķiedras ir tās, kas cilvēka ķermenī notur audus stingrā, tvirtā stāvoklī, tas ir audu stingrības "ķieģelītis". Kolagēna šķiedras tiek traumētas grūtniecības un dzemdību procesā, maksts un tās apkārtējo audu  tonuss samazinās un zūd. Arī sievietes kaunuma lūpas ar gadiem zaudē savu tvirtumu un sievietes skaistākais zieds vienkārši savīst. Kādai tā ir tikai estētiska problēma, bet kādai būtiskas dzīves jomas un arī veselību ietekmējoša raize. 
 
Maksts atslābums rada problēmas, kas ievērojami spēj ietekmēt sievietes dzīves kvalitāti
• Mazinās vai zūd seksuālā bauda, sekojoši samazinās arī dzimumtieksme, attiecīgi pasliktinās attiecības ar dzīvesbiedru, partneri.
• Mazinās vai izzūd maksts sekrēcija dzimumakta laikā, kas apgrūtina iespēju dzīvot dzimumdzīvi bez papildus lubrikantu izmantošanas, ar visām iepriekš minētajām sekām. Turklāt, svarīgi ir zināt, ka dažiem lubrikantiem mitrinoša iedarbība ir tikai sākotnēji, regulāri lietoti, tie gļotādu sausina vēl vairāk, jo piesaista šķidrumu. Turklāt lubrikanti bieži vien ietekmē partnera spermas auglību, kas var būt nevēlams efekts, ja pāris vēlas ieņemt bērniņu.
• Palielinās dažādi, ar ginekoloģisko veselību saistītie riski, jo pilnvērtīga intīmā dzīve ir būtisks sievietes ginekoloģiskās veselības priekšnoteikums.
• Parādās urīna nesaturēšana smejoties, kāpjot pa kāpnēm vai  jebkuras, pat nelielas, fiziskas slodzes laikā.Tās dēļ ikdienā  nepārtraukti nepieciešams lietot  ikdienas vai pat speciālos urīna nesaturēšanas ieliktnīšus, lai nav jāriskē ar publiski slapjām biksēm vai svārkiem. 
• Izmainās sievietes intīmās zonas izskats, āda kļūst sausa, "savīst", maksts sienas izslīd ārpus maksts, starp lielajām kaunuma lūpām – tas apgrūtina dzimumakta gaitu, nereti rada psiholoģiskas problēmas un vēlmi atturēties no dzimumdzīves vispār.
• Maksts sieniņu izslīdējuma rezultātā bieži jūtams diskomforts un pastiprināti izdalījumi no maksts, ko rada maksts mikrofloras izmaiņas.
 
Var teikt, ka tā nebūt nav pati svarīgākā problēma, bet sievietes dzīves kvalitāte ir atkarīga no daudziem un dažādiem faktoriem. Sen pagājuši tie laiki, kad sievietes sabiedriskā un arī intīmā dzīve beidzās līdz ar vecumu, kad iestājas menopauze. Ierastais problēmas skaidrojums, kad strauji progresējošo maksts atslābumu un slodzes urīna nesaturēšanu, maksts sausumu un tvirtuma zudumu attaisno ar sievietes vecumu, neiztur mūsdienu sievietei izvirzīto prasību un arī iespēju kritiku. Turklāt maksts tvirtums samazinās un zūd arī  jaunām sievietēm pēc dzemdībām, īpaši, ja bērniņš dzimis liels vai arī dzemdību laikā bijuši maksts vai starpenes plīsumi.

Maksts tvirtuma un estētikas problēmas. Ko darīt?
Ja sievietei ir kāda no iepriekš minētajām problēmām vai arī aizdomas par kādu no tām, šobrīd ir pieejami vairāki risinājumi. Kuru izvēlēties ir atkarīgs no vairākiem faktoriem – sievietes vēlmēm, vecuma, ginekoloģiskās veselības, pašas sievietes uzcītības un laika rezerves. 

Pacietīgajām un uzcītīgajām var ieteikt veikt vingrojumus pēc Dr. Arnolda Kegela sistēmas. Ilgstoši un regulāri vingrojot, var panākt maksts muskulatūras nostiprināšanu. Ja trīs mēnešu laikā situācija nav sakārtojusies, ar vingrinājumiem vien nepietiks. 

Ja problēma jau ir izteikta, visticamāk, dabiskā kolagēna līmenis jau ir būtiski samazinājies un vingrojumi vairs nesniegs vēlamo rezultātu. Latvijā šobrīd ir iespējams veikt maksts un lielo kaunuma lūpu atjaunošanu izmantojot īpaši izstrādātus augstas koncentrācijas hialuronskābes pildvielas preparātus. Īpaši apmācīti ginekologi spēj atjaunot maksti 1–2 procedūru laikā, ievērojami samazinot vai pat pilnībā novēršot problēmas, kas sievieti satrauc. Procedūru efekts saglabājās vidēji 1,5–2 gadus, bet iespējams arī ilgāk, jo hialuronskābe veicina papildus kolagēna izstrādāšanos sievietes ķermenī. 

Ieguvumi no maksts un lielo kaunuma lūpu atjaunošanas procedūras 
• Atjauno maksts tvirtumu, samazina maksts apjomu, kā rezultātā pastiprinās seksuālās izjūtas – uzlabojas dzimumdzīve.
• Atjauno gļotādas tonusu un uzlabo maksts gļotādas mitrināšanos.
• Samazina un novērš slodzes urīna nesaturēšanu.
• Palielina G punkta jūtīgumu, līdz ar to arī seksuālo baudu.
• Ievērojami uzlabo sievietes intīmās zonas estētiku – atjauno kaunuma lūpu apjomu, intīmās zonas ādas tvirtumu un izskatu – āda izskatās jaunāka, svaigāka, gludāka, stingrāka, kaunuma lūpas apjomā lielākas, pufīgākas, pilnīgāk nosedz maksts ieeju, tādējādi mazinot maksts disbakteriozes un infekciju risku.

Kā tas notiek?
Procedūru ir iespējams veikt arī pirmreizējās konsultācijas laikā, ja, pierakstu veicot, tam ir rezervēts laiks. Hialuronskābes pildvielas injekcijas intīmajā zonā ilgst 30–60 minūtes, izmantojot vietējo anestēziju, attiecīgi bez sāpēm. Procedūras ilgums un atkarīgas no veicamā darba apjoma un izmantotā preparāta daudzuma. Parasti nepieciešams 3 līdz 6 ml preparāta. Dažkārt var būt neliels diskomforts pēc procedūras vai neliela asiņošana injekciju vietās. 2–3 dienas pēc procedūras jāievēro saudzējošs režīms, atturoties no dzimumdzīves vai izteikti aktīvas sportošanas.

Efekts pēc procedūras  jūtams uzreiz, taču pilnībā izpaužas aptuveni nedēļas laikā un tā iedarbība saglabājas līdz par diviem gadiem. Svarīgi, ka ievadītā hialuronskābes pildviela vēl ilgi un aktīvi veicina sievietes pašas dabiskā kolagēna veidošanos un nostiprināšanos, tādējādi vēl vairāk pastiprinot vēlamos efektus. Līdz ar to procedūras efekts ir daudzpusīgāks, noturīgāks un arī ilgāks. 

Cik tas maksā? 
Procedūras izmaksas atkarīgas no veicamā darba apjoma un procedūrai izmantotā preparāta daudzuma. Maksts tvirtuma atjaunošanai, slodzes urīna nesaturēšanas mazināšanai un G punkta jutības uzlabošanai vidēji nepieciešams 2 līdz 4 ml preparāta. Lielo kaunuma lūpu atjaunošanai vidējais nepieciešamais hialuronskābes pildvielas daudzums ir 4 līdz 5 ml, bet intīmās zonas ādas atjaunošanai ap 2,5 ml preparāta.

Kur tas ir pieejams?
Kā ikviens jaunums, maksts un intīmās zonas atjaunošanas procedūras pagaidām nav plaši izplatītas, jo arī ginekologam ir jābūt īpaši apmācītam, ar pieredzi un praksi labāka rezultāta iegūšanai. Medicine.lv konsultējās ar dakteri Intu Dinsbergu, kas maksts un intīmās zonas atjaunošanas procedūras veic jau vairāk nekā divus gadus. Dr. Intas Dinsbergas prakse atrodas Rīgā, Ēveles ielā 6A. 

Jūs varat iegūt  papildus informāciju par maksts un intīmās zonas atjaunošanas procedūrām ar hialuronskābes pildvielu Dr. Intas Dinsbergas ārsta praksē, rakstot e-pastu: info@intadinsberga.lv.

Pieraksts uz konsultāciju un procedūrām ir iespējams www.intadinsberga.lv vai izmantojot elektronisko pierakstu portālā www.piearsta.lv.
 
Kāpēc šo darīt?
Mēs dzīvojam citādā laikā nekā mūsu mātes un vecmāmiņas. Tikai no mums pašām ir atkarīgs, vai spēsim baudīt iespējas, ko dzīve mums sniedz. Mūsdienu estētiskā medicīna piedāvā pilnīgi jaunas, efektīvas un drošas metode, lai dzīves gājuma radītās izmaiņas nenosaka to, kā un ar ko mēs dzīvosim tālāk. Sievietei nav jāsamierinās ar laika ritējuma, grūtniecību un dzemdību radītajām izmaiņām viņas ķermenī, nav jāpielāgo sava dzīve tām. Sieviete var būt apmierināta un skaista, saglabāt jaunību un tvirtumu arī intīmajās zonās. Ja vien sieviete pati vēlas, šobrīd viņai tiek dota iespēja būt prieka pilnai, dzīvi baudošai un laimīgai jebkurā vecumā!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Klīnika "Headline" – vispusīga augsta līmeņa ausu, kakla un deguna slimību (LOR) diagnostika un ārstēšana

Klīnika "Headline" – vispusīga augsta līmeņa ausu, kakla un deguna slimību (LOR) diagnostika un ārstēšana

Hroniskas iesnas, alerģiskais rinīts, krākšana, miega apnoja, sāpes ausīs un sēra korķi, sāpošs kakls un pietūkušas mandeles – šie un citi deguna, ausu un kakla veselības traucējumi nav sveši lielai daļai no mums un ir plaši izplatīti visā pasaulē. Tomēr daļa steidzas rast risinājumu nekavējoties, savukārt citi samierinās ar problēmu, līdz attopas, ka slimība vai iekaisums pāraudzis hroniskā formā.

Aktuālie piedāvājumi

Nesāpīga zobu ārstēšana ar gēlu Brix3000

Nesāpīga zobu ārstēšana ar gēlu Brix3000

Attīstoties mūsdienu zinātnei, nesāpīga vizīte pie zobārsta tik tiešām ir iespējama! Brix3000 – papaīnu saturošu želeja, kas radīta speciāli kariesa izņemšanai bez anestēzijas, urbšanas un bez sāpēm!

Zolitūdes mikrorajona iedzīvotājiem beidzot pašiem savs veselības centrs – MFD Veselības centrs "Zolitūde"!

Zolitūdes mikrorajona iedzīvotājiem beidzot pašiem savs veselības centrs – MFD Veselības centrs "Zolitūde"!

Šā gada maijā Zolitūdē tirdzniecības centra VENTA telpās tika atvērts MFD Veselības centrs ZOLITŪDE ar mērķi sniegt apkārtnes iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus veselības aprūpē. 

Video

Vai bažas par 5G mobilā tīkla ietekmi uz veselību ir pamatotas? Stāsta eksperts (VIDEO)

Vai bažas par 5G mobilā tīkla ietekmi uz veselību ir pamatotas? Stāsta eksperts (VIDEO)

Superātrā mobilo sakaru tehnoloģijas 5G darba versija jeb prototips ir ienācis arī Latvijā, raisot daudz un plašas diskusijas. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Darba drošības un vides veselības institūta direktors un asociētais profesors Ivars Vanadziņš, kurš pēc izglītības ir ārsts, skaidro, kas ir 5G mobilo datu pārraide un kāda ir tās ietekme uz cilvēka veselību.

Produktu testi

"Pharmaceris H-Sensitonin" – nomierinošs micelārais šampūns jutīgai galvas ādai

"Pharmaceris H-Sensitonin" <b>– </b>nomierinošs micelārais šampūns jutīgai galvas ādai

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA "G.Miežis Ārsts" piedāvā testēt nomierinošu šampūnu jutīgai galvas ādai "Pharmaceris H-SENSITONIN". 

Uztura bagātinātājs "Flexagen Forte" – locītavu veselībai un kustību komfortam

Uztura bagātinātājs "Flexagen Forte" – locītavu veselībai un kustību komfortam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar vitamini.lv piedāvā testēt uztura bagātinātāju "Flexagen Forte" locītavu veselībai un kustību komfortam.

Testa rezultāti: "Hypnosols Sleep Support" – iemigšanai, veselīgam miegam un diennakts ritma saglabāšanai

Testa rezultāti: "Hypnosols Sleep Support" – iemigšanai, veselīgam miegam un diennakts ritma saglabāšanai

Jūnijā medicine.lv sadarbībā ar zīmolu "Dr. Pakalns SELECT" piedāvāja testēt produktu iemigšanai, veselīgam miegam un diennakts ritma saglabāšanai – "Hypnosols Sleep Support".

Uzņēmējs runā

Nesāpīga zobu ārstēšana ar gēlu Brix3000

chair

Attīstoties mūsdienu zinātnei, nesāpīga vizīte pie zobārsta tik tiešām ir iespējama! Brix3000 – papaīnu saturošu želeja, kas radīta speciāli kariesa izņemšanai bez anestēzijas, urbšanas un bez sāpēm!

Kas jāzina par ārstniecisko pedikīru

foot

Klasiskais jeb higiēniskais pedikīrs ir piemērots dermatoloģiski veselām pēdām. Ārstnieciskās pēdu aprūpes mērķis ir pareiza pēdu kopšana un atveseļošana. Šie divi pedikīra veidi būtiski atšķiras, jo klasiskajā pedikīrā dominē skaistumkopšana, bet ārstnieciskajā – atveseļošana.