LM: valstī mazinās atšķirības sieviešu un vīriešu darba samaksā
Latvijas progresu šajā jomā apliecina iegūtā 10.vieta 2008.gada Globālajā dzimumu vienlīdzības indeksā, kā arī jaunākie dati par darba samaksu.
Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2008.gadā Latvijā sievietes saņem 86% no vīriešu atalgojuma, kas atbilst arī vidējam rādītājam Eiropas Savienībā. Savukārt 2000.gadā valstī šis rādītājs bija vidēji 79%.
LM norāda, ka, saskaņojot Latvijas darba tiesības ar ES tiesībām, vienlīdzīgas darba samaksas princips ir skaidri iestrādāts Latvijas likumos un darbojas realitātē. Pateicoties tam, cilvēkiem ir iespējas aizstāvēt savas tiesības šī principa pārkāpuma gadījumā, kas vairākas reizes ir veiksmīgi apstiprinājies tiesu praksē.
Tāpat arī Latvijas nodarbinātības politika ir orientēta uz nodarbinātības veicināšanu, pastiprinātu uzmanību pievēršot vairākām riska grupām, kuru vidū ir arī personas pēc bērna kopšanas atvaļinājuma un pirmspensijas vecuma darbinieki (abos gadījumos - pārsvarā sievietes). Tieši šīs grupas tiek aicinātas iesaistīties īpaši veidotās programmās kvalifikācijas paaugstināšanai vai pārkvalifikācijai.
Lai turpinātu mazināt atšķirības darba samaksā starp dzimumiem, pēc LM domām, ir nepieciešams turpināt paaugstināt nodarbinātības līmeni un sniegt iespēju cilvēkam strādāt, nodrošinot viņam tādu atbalstu, kāds nepieciešams attiecīgajā dzīves posmā. Īpaši tas attiecas uz bērnu, vecu cilvēku un ģimenes locekļu aprūpi.
Par darba samaksas atšķirību mazināšanu starp sievietēm un vīriešiem, Labklājības ministrijas pārstāvji š.g. 14.novembrī diskutēs arī Eiropas Savienības dzimumu līdztiesības ministru neformālajā sanāksmē Lillē, Francijā.
Neformālajā sanāksmē Francijas prezidentūra rosina klātesošos diskutēt par dzimumu līdztiesības nodrošināšanas ciešo saikni ar ES ekonomikas attīstības mērķu sasniegšanu. Tajā apskatot divas tēmas - metodes sieviešu un vīriešu algu atšķirību mazināšanai, kā arī labās prakses apmaiņas veicināšana Eiropas mērogā par uzņēmumu iniciatīvām, lai sasniegtu sieviešu un vīriešu līdztiesību profesionālajā jomā.