LDDK: nodokļu moratorijs un pievienošanās Eiro zonai ļaus saglabāt uzņēmēju konkurētspēju un darba vietas

8.aprīlī, LDDK padome tikās ar Finanšu ministru Einaru Repši, lai pārrunātu iespējas panākt nodokļu moratoriju un ātrāku pievienošanos Eiro zonai, kā arī pārrunāt Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas un LDDK kopīgo sadarbību ekonomika aktivitātes un nodarbinātības atjaunošanā.

Latvija piedzīvo nopietnas konkurētspējas problēmas. Saskaņā ar SVF datiem Latvija no izmaksu viedokļa ir zaudējusi 2004. gada pozīcijas Baltijā un šobrīd ir nekonkurētspējīgākā Baltijas ekonomika.

LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle: "Redzot esošo situāciju budžeta ieņēmumu sadaļā šī gada pirmajos mēnešos un zinot iepriekšējās valdības uzņemtās saistības pret ārējiem finanšu donoriem un apņemšanos īstenot stingru fiskālo disciplīnu un apjomīgas strukturālo reformas, ir vairāk kā sarežģīti runāt par vēl jebkādām nodokļu izmaiņām. Biznesam ir nepieciešama stabila prognozējama darbības vide, tajā skaitā prognozējama nodokļu politika, pieejami finanšu resursi un valsts stingrais mugurkauls aizstāvot pozīciju par ātrāku pievienošanos eiro zonai. Gatavojot budžetu 2010.gadam ir jāpanāk vienošanās par nodokļu moratoriju, līdzīgi, kā tas nupat tika panākts Lietuvā."

LDDK turpinās strādāt pie tā, lai tiktu atjaunota PVN samazinātā likmē nozarēm, kurās tā tika piemērota iepriekš, kā arī aicinās pārskatīt šo nozaru sarakstu ar nolūku to paplašināt.

"Tieši tagad, zema pieprasījuma apstākļos, samazinātās nodokļu likmes vislabāk sasniedz savu mērķi samazināt cenu patērētājam", norāda LDDK ģenerāldirektore. Konkurences un zema pieprasījuma apstākļos šo pamatlikmes un samazinātās likmes starpību tirgotājs vai pakalpojuma sniedzējs nebūs motivēts iekļaut savas peļņas daļā, bet gan novadīs līdz gala patērētājam, lai uzturētu iespējami augstu apgrozījumu

Otrs būtisks jautājums, kas skar vistiešāk eksportējošos ražotājus, ir nacionālo valūtu devalvācija partnervalstīs. Latvijas ražotāju pozīcijas pasliktinās, jo produkcijas cena vairs nav konkurētspējīga. Pievienošanās eiro zonai ir Latvijas ražotāju konkurētspējas un Latvijas ekonomikas stabilitātei izšķirošs jautājums.

LDDK piedāvā diskutēt par iespēju vienpusēji norēķinos ieviest eiro. Šo priekšlikumu ir iespējams realizēt samērā īsā laikā (iepriekš sabiedriskajā telpā jau ir diskutēts par nodokļu nomaksu eiro). Tomēr, lai šāda diskusija noritētu sekmīgi un tai būtu rezultāts Latvijas amatpersonām šādai diskusijai ir jābūt atvērtām, neraugoties uz to kāda šajā jautājumā ir Eiropas Centrālās bankas vai Eiropas Komisijas nostāja.

Trešā LDDK prioritāte ekonomiskās aktivitātes atjaunošanai ir nodarbinātības veicināšana. Lai sabalansētu budžetu un apmierinātu sociālā budžeta vajadzības, visas aktivitātes ir jāskata no esošo darba vietu saglabāšanai un jaunu radīšanai iespēju skatu punkta. Nepieciešamās preces jārada pašiem uz vietas, dodot darbu vietējiem, tikai tā būs iespējams saglabāt ieņēmumus sociālajā budžetā.

Papildus informācija:
Hearing before the Economic and Monetary Affairs Committee of the European Parliament
http://www.ecb.eu/press/key/date/2009/html/sp090330_1.en.html]

Lietuvas premjers: Drīzākai eiro ieviešanai nepieciešama ES politiskā griba
http://www.financenet.lv/tirgi/valutas/article.php?id=205887

LDDK: Eiro jāievieš jau jūlijā
http://www.nra.lv/video/886-lddk-eiro-jaievies-jau-julija.htm


Par LDDK
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ir lielākā darba devēju intereses pārstāvošā organizācija uzņēmējdarbības vides uzlabošanas, izglītības, nodarbinātības, sociālās drošības, veselības aprūpes, darba tiesību un darba aizsardzības jomās. LDDK apvieno 48 Latvijas tautsaimniecībā ievērojamas darba devēju organizācijas - nozaru, reģionālās un profesionālās asociācijas un federācijas, kā arī uzņēmumus, kuros strādā virs 50 darbiniekiem. LDDK biedri nodarbina vairāk kā 35% no Latvijas darbaspēka.
LDDK ir sociālais partneris Saeimai, Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai nacionālā līmenī. LDDK veicina sociālā dialoga izveidi pašvaldībās ar trīspusējo konsultatīvo padomju starpniecību. LDDK ir pārstāvēta nacionāla līmeņa komisijās un padomēs, tai skaitā NTSP (Nacionālās trīspusējās sadarbības padome un tās apakšpadomes), tādējādi nodrošinot uzņēmēju viedokļa pārstāvniecību un līdzdalību LR normatīvo aktu izstrādē un pozīciju sagatavošanā ES.
Starptautiski LDDK ir pārstāvēta Starptautiskajā darba devēju organizācijā (IOE), Uzņēmējdarbības un rūpniecības konsultatīvajā padomē (BIAC) pie Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), Eiropas Biznesa konfederācijā (BUSINESSEUROPE), kas ir nozīmīgākais Eiropas uzņēmēju interešu pārstāvis ES institūcijās. LDDK ir pārstāvēta Eiropas Ekonomiskajā un Sociālajā komitejā, kā arī astoņās Eiropas Komisijas konsultatīvajās komitejās un padomēs, un trijās ES aģentūrās.  

Sīkāka informācija www.lddk.lv 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Video

Produktu testi

"Hypnosols Sleep Support" – iemigšanai, veselīgam miegam un diennakts ritma saglabāšanai

"Hypnosols Sleep Support" <b>– </b>iemigšanai, veselīgam miegam un diennakts ritma saglabāšanai

Jūnijā medicine.lv sadarbībā ar zīmolu Dr.Pakalns SELECT piedāvā testēt produktu iemigšanai, veselīgam miegam un diennakts ritma saglabāšanai.

Testa rezultāti: "Aller-Go-Nasal Spray" – sezonas jaunums pret alerģiskām iesnām

Testa rezultāti: "Aller-Go-Nasal Spray" – sezonas jaunums pret alerģiskām iesnām

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Silvanols" piedāvāja testēt "Aller-Go-Nasal Spray" – inovatīvu un dabīgu līdzekli pret alerģiskām iesnām.

Testa rezultāti: "Dzintars" FUTURE FORMULA SOS HealthyDent 5R produkti zobu un mutes dobuma kopšanai

Testa rezultāti: "Dzintars" FUTURE FORMULA SOS HealthyDent 5R produkti zobu un mutes dobuma kopšanai

Martā medicine.lv sadarbībā ar AS "Dzintars" piedāvāja testēt "Dzintars" FUTURE FORMULA SOS HealthyDent 5R zobu pastu un eliksīru mutes dobuma kopšanai.

Uzņēmējs runā

Uz simulācijām balstīta mācību vide – medicīnas studentu ikdiena!

rigas_med_koledza2

Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža ir viena no labākajām vietām, kur kļūt par izcilu veselības aprūpes speciālistu, jo mācības notiek kvalificētu mācībspēku un veselības aprūpes speciālistu vadībā, kā arī praktiskās apmācības notiek labiekārtotās un modernās telpās, kas aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām un iekārtām, medicīnas manekeniem un mulāžām.

Atbrīvojies no bailēm

beach

Starptautiskais centrs CILVĒKA EKOLOĢIJA piedāvā efektīvu metodi, kā cilvēkam izvairīties un izkļūt no smagām dzīves situācijām.