Latvijas un Norvēģijas ārlietu ministri ar gandarījumu atzīmē abu valstu militāro un civilo sadarbību Afganistānā
13.novembrī ārlietu ministrs Māris Riekstiņš tikās ar Norvēģijas Karalistes ārlietu ministru Jūnasu Gāru Stēri (Jonas Gahr Støre) viņa darba vizītes Latvijā ietvaros. Tikšanās laikā tika pārrunāti divpusējās politiskās un ekonomiskās sadarbības jautājumi, kā arī Baltijas un Ziemeļvalstu līdzšinējā sadarbība un tās perspektīvas, transatlantiskā partnerība NATO ietvaros, attiecības ar Krieviju un Austrumu kaimiņiem, kā arī globālā finanšu krīze.
Abi ministri atzinīgi novērtēja Latvijas un Norvēģijas divpusējo sadarbību, tostarp tirdzniecības apgrozījuma pieaugumu un investīcijas abu valstu kopuzņēmumos. Tāpat tika pārrunāta arī Norvēģijas finanšu instrumenta un Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta ietvaros piešķirtā finansējuma apgūšana Latvijā un turpmākās perspektīvas.
Pārrunājot Baltijas un Ziemeļvalstu veiksmīgo sadarbību, piemēram, regulāro NB8 tikšanos formātā, Latvijas un Norvēģijas ārlietu ministri bija vienisprātis par divpusējo un reģionālo jautājumu savstarpējo mijiedarbību. Abas puses atzina viedokļu apmaiņas nepieciešamību starp Baltijas un Ziemeļvalstīm par starptautiskajām aktualitātēm, tostarp globālo finanšu krīzi, drošības politikas un enerģētikas jautājumiem, attiecībām ar Krieviju gan divpusēji, gan NATO un Krievijas dialoga kontekstā.
Norvēģijas ārlietu ministrs īsumā informēja par savu neseno vizīti Afganistānā un izteica gandarījumu par Norvēģijas vadītajā Meimanes Provinču atjaunošanas vienībā izvietotā Latvijas militārā kontingenta un civilā komponenta darbību. "Latvijas un Norvēģijas sadarbība Afganistānā ir veiksmīgs mūsu valstu praktiskās sadarbības piemērs starptautiskajā arēnā," atzīmēja ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.
Tikšanās ietvaros ministri apsprieda NATO ārlietu ministru sanāksmes 2.-3.decembrī Briselē dienaskārtību, īpaši kontekstā ar gaidāmajiem Ziemeļatlantijas alianses lēmumiem attiecībā uz Ukrainas un Gruzijas eiroatlantisko perspektīvu un Bukarestes NATO samita deklarācijas īstenošanu. Ministri pārrunāja arī plānoto EDSO ārlietu ministru tikšanos 4.-5. decembrī un tās ietvaros paredzētās diskusijas par attiecībām ar Krievijas Federāciju, ieskaitot Krievijas piedāvājumu par jaunu Eiropas drošības arhitektūru.
Darba vizītes Latvijā ietvaros Norvēģijas ārlietu ministrs tiksies arī ar Saeimas Ārlietu komisijas pārstāvjiem un apmeklēs Valsts tiešu ekspertīžu biroju.