medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Latvijas Bērnu Dzirdes centrā uzstādīta modernākā dzirdes aparātu mērījumu sistēma Baltijā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Latvijas Bērnu Dzirdes centrā uzstādīta modernākā dzirdes aparātu mērījumu sistēma Baltijā

Atzīmējot Latvijas Bērnu Dzirdes centra (LBDz centrs) 30. jubileju, tajā uzstādīta Baltijā modernākā dzirdes aparātu noskaņošanas, testēšanas, programmēšanas un skaņas mērījumu sistēma "Affinity Compact", kas ļaus mazo pacientu dzirdes aparātus noregulēt atbilstoši dzirdes specifikai. Jaunā iekārta iegādāta par LMT ziedojumu 10 000 eiro apmērā.

LBDz centrs jau 30 gadus piedāvā pakalpojumu kompleksu vispusīgai dzirdes traucējumu diagnostikai. Gada laikā centru apmeklē vairāk nekā 3300 mazo pacientu, ik gadu tiek izsniegti 320 dzirdes aparāti bērniem ar paliekošiem dzirdes traucējumiem. Centra speciālistu komanda veido ilgtermiņa sadarbību ar vecākiem, kuru bērniem ir paliekoši dzirdes traucējumi, lai sniegtu vispusīgu medicīnisko, pedagoģisko un tehnisko dzirdes rehabilitāciju. 

Dr. Sandra Kušķe, LBDz centra vadītāja: “Tas, cik veiksmīgi cilvēks pieņem un sadzīvo ar dzirdes aparātu, atkarīgs no tā, cik veiksmīgi iekārta ir regulēta vai programmēta. Bērnu valodas un runas attīstības prasmes vistiešākajā mērā saistītas ar dzirdētā kvalitāti. Bērnu praksē dzirdes aparātu darbība lielā mērā balstās uz dažādu izmeklējumu kopsummu, lai sniegtu bērna dzirdes sistēmai iespēju attīstīties un pilnveidoties: sākumā tikai kā dzirdes reakcijas uz skaņām, vēlāk – kā valodas attīstības prasmes, bet, uzsākot mācību procesu, – valodas gramatisko likumu un akadēmisko prasmju apguve. Esam priecīgi, ka turpmāk mūsu centrā būs pieejama Baltijā modernākā mērījumu ierīce, kas palīdzēs mazajiem pacientiem dzirdēt, mācīties un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.”

Jaunā "Affinity Compact Version 4" iekārta sastāv no vairākiem tehnoloģiskiem blokiem jeb moduļiem. Tajā ir dzirdes sliekšņa pārbaudes sistēma, reālie auss mērījumi, vizualizējama valodas programmēšana un dzirdes aparātu testēšanas un darbības pārbaudes ierīce. To kopēja un saskaņota darbība nodrošina dzirdes tehnisko parametru atbilstības un izvērtēšanas sistēmu, uz pacienta dzirdes  sliekšņa balstītu dzirdes iekārtu noregulēšanu, pārbaudāmās personas vizuālo valodas programmas un skaņas parametru atbilstības izvērtējumu, kas veikti bungu plēvītes tuvumā, kā arī dzirdes aparātu noregulēšanas un skaņas mērījumu sistēmu.

Juris Binde, LMT prezidents: “LMT kā tehnoloģiju inovāciju uzņēmumam un LBDz centra sadarbības partnerim kopš 2005. gada ir būtiski sniegt atbalstu, lai Latvijas bērniem ar dzirdes traucējumiem būtu pieejamas modernākās medicīnas tehnoloģijas. LBDz centra speciālistu profesionālais un pašaizliedzīgais darbs apvienojumā ar atbilstošu tehnoloģisko aprīkojumu ļaus sasniegt vēl labākus rezultātus mazo pacientu ārstēšanā un būtiski uzlabot viņu dzīves kvalitāti.” 

Uzsākot sadarbību 2005. gadā, LMT uzdāvināja kohleāros implantus visiem bērniem, kuri bija reģistrēti LBDz centra rindā. Ar LMT gādību tika ieviests jaundzimušo dzirdes skrīnings, specializēta pirmsskolas iestāde apgādāta ar FM sistēmu komplektiem, un vispārizglītojošo skolu audzēkņiem ar smagas un vidēji smagas pakāpes dzirdes traucējumiem bez ieoperētiem kohleārajiem implantiem tika uzdāvinātas modernas klausīšanās ierīces. LMT un LBDz centra sadarbība ir turpinājusies gadu gaitā, sniedzot centra speciālistiem un mazajiem pacientiem nepieciešamo atbalstu.

“LBDz centrā kopš 2019. gada ir pieejama Baltijā vienīgā dzirdes traucējumu diagnostikas iekārta "Neuro-audio", kas iegādāta par Latvijas iedzīvotāju ziedojumiem, nododot pārstrādei savus vecos mobilos telefonus LMT akcijā “Visu cieņu vecajam telefonam”. Papildinot centra tehnoloģisko aprīkojumu ar vēl vienu unikālu iekārtu, varam būt droši, ka Latvijas bērniem pieejama pasaules līmeņa diagnostika un attiecīgi arī katrs pacients saņems individuāli visnepieciešamāko palīdzību,” stāsta Rinalds Kalniņš, “LMT Retail&Logistics” valdes priekšsēdētājs.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.