medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12508
Nozares raksti4516
Ekspertu atbildes20496
"Latvijas Amerikas acu centrs" – droša, uzticama un augsta līmeņa acu veselības aprūpe : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

"Latvijas Amerikas acu centrs" – droša, uzticama un augsta līmeņa acu veselības aprūpe

maja

Pavisam nesen "Latvijas Amerikas acu centrs" – Baltijas valstīs pirmā privātā oftalmoloģijas klīnika un šobrīd lielākais un vadošais acu centrs Latvijā – svinēja savu 25 gadu ilgās darbības jubileju. Klīnikas ieguldījumu pacientu redzes un acu veselības aprūpē un nozarē kopumā, kā arī tajā strādājošo mediķu profesionalitāti ir novērtējuši ne tikai pacienti no visas Latvijas un ārvalstīm, bet arī valsts, nodrošinot finansiālu atbalstu gan konsultācijām, gan diagnostikai, gan arīdzan pacientu ārstēšanai. 

"Latvijas Amerikas acu centrā" tiek nodrošinātas plašas maksas un valsts apmaksātas diagnostikas un ārstniecības iespējas – ambulatoras un stacionāras – jebkura vecuma pacientiem. Pateicoties modernām, sertificētām un augstas kvalitātes tehnoloģijām, ārstu profesionalitātei un ilggadējai pieredzei nozarē un specialitātē, klīnikā iespējama dažādu redzes refrakcijas kļūdu (tuvredzības un tālredzības) korekcija, piemeklējot labākos risinājumus redzes uzlabošanai, piemēram, lēcas, brilles vai refraktīvo ķirurģiju, implantējot refraktīvo vai multifokālo lēcu. Tāpat acu centra ārsti specializējas kataraktas, glaukomas, radzenes un tīklenes saslimšanu ārstēšanā, veic šķielēšanas labošanas operācijas un daudzu citu acu slimību un redzes traucējumu diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi, kā arī plakstu plastiskās operācijas.

"Latvijas Amerikas acu centra" pirmsākumi

"Latvijas Amerikas acu centru" 1993. gada novembrī pēc vairākkārtējas viesošanās Latvijā dibinājis Džons Džozefs Makdermots, acu ārsts un oftalmoloģijas profesors no Kalifornijas štata Amerikas Savienotajās Valstīs. Iepazīstoties ar oftalmoloģijas pakalpojumu līmeni tobrīd Latvijā, profesors nolēma sniegt savu ieguldījumu nozarē, iepazīstinot četrus Latvijas ārstus-ķirurgus ar jaunākajām tehnoloģijām oftalmoloģijā un kopā ar saviem ārzemju kolēģiem, ārstiem, profesoriem, apmācot kataraktas ekstrakcijas operācijas veikšanā ar intraokulārās lēcas implantu. Klīnikas radīšana profesoram Makdermotam bija īsts izaicinājums – tolaik valsts nesen bija atjaunojusi savu neatkarību, tāpēc nebija pārliecības, vai bijušajā komunistiskā režīma valstī maz ir iespējama privāta uzņēmuma, kas sniedz maksas pakalpojumus, izveide un ilgtermiņa pastāvēšana. "Latvijas Amerikas acu centrs" tika izveidots, balstoties uz profesora Makdermota privātklīnikas modeli, kas Amerikas Savienotajās Valstīs gan no ekonomiskā, gan no pacientu apkalpošanas kvalitātes, efektivitātes un drošības viedokļa darbojās nevainojami. Sekojot profesora filozofijai: "Mācies pats, izmanto tev dotās iespējas un zināšanas un nodod tās tālāk saviem kolēģiem – nesavtīgi, bez atlīdzības –, lai iegūst gan kolēģi, gan visa sabiedrība kopumā," klīnika nu ir kļuvusi par augstākā līmeņa ārstniecības iestādi, kurai savas redzes veselību uztic gan Latvijas, gan ārvalstu pacienti. "Šo moto, kam sekojam un ko ievērojam, varam izteikt kā ekselenci medicīnā, acu veselības aprūpē un izglītībā. Tā ir mūsu kvalitātes latiņa," pauž klīnikas ilggadējā vadītāja un valdes locekle Una Brūna.

Sasniegumi un priekšrocības

25 gadu ilgās darbības laikā klīnikas komanda izaugusi no četriem līdz 17 ārstiem šobrīd, kuri, stingri sekojot klīnikas dibinātāja profesora Makdermota ieviestajam pacientu aprūpes modelim, nodrošina apmeklētājiem iespēju vienā vietā veikt visas nepieciešamās pārbaudes un saņemt kvalitatīvu konsultāciju un palīdzību. Ārsti ir vienmēr pieejami – sākot no mazākās sūdzības, līdz pat nopietnai operācijai. "Esam neizsakāmi priecīgi par to, ka esam spējuši pārliecināt mūsu pacientus un sabiedrību kopumā, ka "Latvijas Amerikas acu centrā" sniegtie pakalpojumi ir kvalitatīvi, droši un profesionāli, un pacientu uzticība ir mūsu vislielākais sasniegums," ar savu gandarījumu dalās klīnikas vadītāja. 

"Latvijas Amerikas acu centrs" ir ieviesis jaunas ārstniecības organizēšanas metodes, piemēram, dienas stacionāru oftalmoloģijā, kurā pēc operācijas pavadot pāris stundas, pacients jau mierīgi var doties mājās. Tāpat klīnika izstrādājusi uz starptautiskiem standartiem balstītu kvalitātes sistēmu (ISO 9001:2015), kas ļoti palīdz ārstiem strādāt un sasniegt labus ārstēšanas rezultātus daudz ātrāk un kvalitatīvāk.

Klīnika lepojas ar tajā pielietotajām jaunākajām ārstniecības tehnoloģijām un metodēm, tādām kā Feiko (FACO) metode pie kataraktas ekstrakcijas, vai radzenes transplantācija, izmantojot lamellāro jeb slāņaino metodi (DMEK) – ar donora audiem aizvietojot tikai bojāto radzenes slāni.

"Latvijas Amerikas acu centrs" nodibinājis arī audu centru, kas ļauj veikt radzenes transplantāciju, iegūstot audus no sertificētiem un akreditētiem audu centriem Amerikas Savienotajās Valstīs.

Acu centrs aktīvi darbojas dažādās sabiedriskajās organizācijās, viena no kurām ir Veselības aprūpes Darba devēju asociācija (VADDA), tādējādi publiski paužot savu viedokli un redzējumu par to, kādai jābūt veselības aprūpes sistēmai Latvijā, kā arī par oftalmoloģijas lomu tajā, un mēģinot kopīgiem spēkiem panākt labākus risinājumus veselības pakalpojumu pieejamībā, finansējumā un izplatībā Latvijā.

"Latvijas Amerikas acu centrs" ir viens no pirmajiem oftalmoloģijas centriem, kas sācis darboties medicīnas tūrisma jomā, eksportējot oftalmoloģijas pakalpojumus uz ārvalstīm. "Mums tiešām ir ko piedāvāt – gudri, profesionāli ārsti, izcilas tehnoloģijas, droša valsts, pieejamas pakalpojumu cenas – to visu  mēs varam piedāvāt arī ārpus Latvijas dzīvojošiem pacientiem, tādējādi piesaistot viņus mūsu valstij," stāsta klīnikas vadītāja. 

"Latvijas Amerikas acu centrs" ir viens no labākajiem darba devējiem, kas nodrošina gan ārstiem, gan atbalsta personālam konkurētspējīgas algas un kvalitatīvu darba vidi. Radīt arvien vairāk darbavietu ir viens no klīnikas mērķiem, lai mediķi izvēlētos palikt un strādāt Latvijā. Šim nolūkam ir izveidotas arī apmācību programmas ārstiem rezidentiem, kuri izvēlējušies savu nākotni saistīt ar oftalmoloģiju, piedāvājot viņiem uzsākt darbu klīnikā jau rezidentūras laikā un realizēt savu profesionālo attīstību.

Ikvienam pacientam draudzīga un droša vide 

"Latvijas Amerikas acu centra" iekšējā vide un apkārtējā infrastruktūra ir rūpīgi pārdomāta, lai ikviens pacients varētu droši un saprotami saņemt klīnikas piedāvātos pakalpojumus. 

• "Latvijas Amerikas acu centrs" atrodas pašā Rīgas centrā, kur raksturīga lieliska sabiedriskā transporta pieejamība.
• Klīnikas teritorijā ierīkota bezmaksas autostāvvieta, kurā paredzētas arī speciālas stāvvietas invalīdiem
• Acu centra telpās nav sliekšņu, tādējādi tās ir ideāli piemērotas cilvēkiem  ar kustību traucējumiem, jo ļauj droši pārvietoties ratiņkrēslā, ar kruķiem vai citiem palīglīdzekļiem. Sliekšņu neesamība un plašie gaiteņi padara klīniku draudzīgu arī ģimenēm ar bērniem – vecāki var vienkārši un ērti, bez aizķeršanās stumt bērnu ratiņus. 
• Pateicoties plašajam un ērtajam liftam, pacienti ar funkcionāliem traucējumiem var brīvi nokļūt vajadzīgajā stāvā.
• Klīnikā droši un komfortabli jutīsies arī vājredzīgie pacienti. Pie katra kabineta, uz kāpņu margām, liftā un citās telpās izvietotas kartes Braila rakstā, lai vājredzīgi cilvēki varētu bez sarežģījumiem pārvietoties pa acu centra telpām arī paši, bez pavadoņa.
• Tāpat telpās pie sienām vērojami skaisti mākslas darbi – gleznas, tādējādi radot nelielas izstāžu zāles iespaidu. Šāds koncepts īstenots ar vienu mērķi – apmeklētājiem bez redzes traucējiem tā ir iespēja izbaudīt estētisku vidi, savukārt vājredzīgiem pacientiem gleznas kalpo kā vides orientieri, lai neapmaldītos. Kā papildu orientieri kalpo arī koši dzeltenas līnijas kāpņu sākumā un beigās, tādējādi pasargājot klientus no nejaušas paklupšanas un nelaimes gadījumiem. 

Lielākoties par ērto, drošo un lieliski pielāgoto klīnikas iekārtojumu var teikt milzīgu paldies tieši tās apmeklētājiem. "Latvijas Amerikas acu centrs" augstu novērtē, kad cilvēki piedalās klīnikas attīstībā, un ieklausās ikviena vēlmēs un redzējumā. Neviens nevar iejusties pacienta ar acu veselības problēmām ādā, tāpēc – kurš gan spēj sniegt vēl labākus ieteikumus, ja ne viņš pats?

Efektīva ārsta un pacienta sadarbība – viena no būtiskākajām klīnikas prioritātēm

Klīnikas vadītāja skaidro: "Sadarbība starp ārstu un pacientu ir pirmais, kas nepieciešams, lai sasniegtu maksimāli labus ārstēšanas rezultātus. Jāsaprot, ka ir veselības pakalpojuma sniedzējs, kurš, vadoties no savas profesionālās sagatavotības, zināšanu bāzes un specializācijas spēj sniegt savu palīdzību pacientam, un ir pacients, kuram arī ir būtiski aktīvi piedalīties savas veselības aprūpes procesā. Ja viena no abām pusēm – pacients vai ārsts – nav pietiekami atsaucīga šai sadarbībai, tad pastāv risks, ka rezultāts var neattaisnot cerības. Veiksmīgs ārstēšanas process lielā mērā atkarīgs arī no uzticības pacienta un ārsta starpā – gan ārstam, gan pacientam jābūt atvērtiem un rūpīgi jāuzklausa vienam otru, pacientam godīgi jāizstāsta par savu problēmu, neko nenoklusējot. Efektīvai veselības aprūpei būtisks ir katrs šķietami mazsvarīgs sīkums." Acu centra vadītāja uzskata, ka no ārsta kabineta nekad nevajadzētu aiziet, kamēr nav uzdoti visi jautājumi, kas uztrauc. Nevajadzētu baidīties no ārsta un no tā, ka kāds jautājums tiks uzdots nepareizi vai izskanēs muļķīgi. "Nav nepareizu jautājumu vai viedokļu jomās, kas attiecas uz personīgo veselības stāvokli," saka vadītāja.

Arī runājot par ārsta komunikāciju ar pacientu, klīnikas dibinātājs profesors Makdermots ir mācījis: "Neļaujiet pacientam iziet no kabineta, nepavaicājot – vai jums vēl ir kādi jautājumi? Vai esat visu sapratis?" Nereti pacients ir tik ļoti uztraucies par savu veselības stāvokli, ka, atrodoties ārsta kabinetā, domā, ka visu saprot, vai nezina, ko pajautāt. Tādēļ ārstam ir jābūt tam, kas mudina visu izrunāt līdz galam un jau pašā sākumā skaidri izstāsta pacientam visu par diagnozi un iespējamām komplikācijām, kā arī jāpiedāvā detalizēts un saprotams ārstēšanās plāns un arī alternatīvas, lai pacients labāk saprastu savu "darba uzdevumu" un varētu stingri sekot ārsta norādījumiem.

"Latvijas Amerikas acu centra" mediķi vienmēr aicina – ja pacientam, aizejot mājās, rodas kaut vismazākā neskaidrība, var droši zvanīt uz klīnikas reģistratūru vai uzdot savu jautājumu e-pastā. Vienas dienas laikā reģistratūras darbinieks sniegs apstiprinājumu par saņemto jautājumu un tālāk informēs, kad ir iespējama drīzāka saziņa ar ārstējošo ārstu.

Par cik "Latvijas Amerikas acu centrā" pieejami ne tikai maksas, bet arī valsts apmaksāti pakalpojumi, kurus atbilstoši valsts normatīvajiem noteikumiem pacienti var saņemt rindas kārtībā, cilvēki tiek aicināti iepriekš brīdināt, ja kāda iemesla dēļ nav iespējas ierasties uz vizīti, piezvanot uz reģistratūru. Jāsaprot, ka tādējādi tiks atbrīvota vieta kādam citam pacientam, kuram ir ārkārtīgi svarīgi pēc iespējas ātrāk saņemt palīdzību. Protams, arī paši klīnikas darbinieki iegulda ļoti rūpīgu darbu, lai kontrolētu, vai rindas neveidojas lieki – apzvanot un pārliecinoties, vai pacients ieradīsies, taču pacientiem ir jāsadarbojas arī savā starpā, lai klīnika spētu nodrošināt savus pakalpojumus iespējami ātrāk.

Nākotnes plāni

Viens no būtiskākajiem "Latvijas Amerikas acu centra" mērķiem ir pilnveidot klīnikas tehnisko nodrošinājumu, rūpējoties par to, lai pacientiem būtu pieejamas jaunākās iekārtas tīklenes patoloģiju, glaukomas, kataraktas ārstēšanai, radzenes transplantācijai. Mūsdienās šīs un citas redzes problēmas diemžēl tiek konstatētas arvien gados jaunākiem cilvēkiem – ja agrāk lielāks redzes pasliktināšanās risks bija cilvēkiem pēc 60 gadu vecuma, tad šobrīd slieksnis, kad var parādīties nopietni redzes traucējumi un saslimšanas, sasniedz jau 40–60 gadu vecumu. Līdz ar to pacientiem darbspējīgā vecumā, kuriem pēc iespējas ātrāk jāatgriežas darba tirgū, ir vitāli svarīgi nodrošināt īsāku atveseļošanās posmu, ātrāku sadzīšanas procesu un mazāku komplikāciju risku. Jaunāka aparatūra, modernākas tehnoloģijas, kas saīsina rehabilitācijas periodu – tas ir pastāvīgi īstenojams mērķis, ņemot vērā, ka pacientu cerības, vēlmes, vajadzības un prasības mūsdienās kļūst aizvien daudzveidīgākas un stingrākas. Kā uzskata klīnikas vadītāja, "cilvēki šodien arvien vairāk domā par to, kā uzlabot dzīves kvalitāti ilgtermiņā, nevis rīkojas tikai akūtas nepieciešamības gadījumos. Tieši šī iemesla dēļ oftalmoloģijas klīnikām un citām medicīnas iestādēm jāspēj nodrošināt ne tikai efektīvus ārstēšanās risinājumus, bet arī profilaksi, tādējādi izvairoties no situācijām, kad ārstiem jācīnās jau ar ielaistiem un smagiem gadījumiem, kuros ārstēšana ir sarežģītāka un rezultāti grūtāk paredzami."

Lai pacientiem nodrošinātu vairāk iespēju saņemt gan konsultācijas, gan veikt izmeklējumus un ārstēšanu uz vietas, "Latvijas Amerikas acu centrs" plāno realizēt klīniku tīkla izveidi Latvijas teritorijā, lai pakalpojumus padarītu pieejamākus Rīgā nedzīvojošiem pacientiem un tiem, kam nav iespējas atbraukt uz galvaspilsētu. Uz doto brīdi "Latvijas Amerikas acu centram" ir divas filiāles – viena atrodas Rīgā, Medicīnas sabiedrībā "ARS", un otra – Liepājā. Pacientu pieņemšana Rīgas filiālē notiek sešas dienas nedēļā, savukārt Liepājā pacientu pieņemšana notiek saskaņā ar izveidoto pierakstu, taču tiek rūpīgi strādāts pie filiāles attīstības un paplašināšanas, lai speciālistu palīdzība Liepājā dzīvojošiem būtu pieejama regulāri. Papildus acu centrs veic detalizētu izpēti arī par citām vietām Latvijā, kur nepieciešamība pēc oftalmoloģijas pakalpojumiem ir īpaši izteikta un kur no pacientu viedokļa nepieciešama "Latvijas Amerikas acu centra" palīdzība.

 "Latvijas Amerikas acu centra" vadītāja Una Brūna medicine.lv lasītājiem un saviem pacientiem novēl: "Rūpējieties par savu veselību, esiet droši, nebaidieties un nekautrējieties uzdot VISUS interesējošos jautājumus profesionāļiem un cieši sadarbojieties savas veselības stiprināšanā un ārstniecības procesā, lai gūtu maksimāli efektīvu rezultātu un uzlabotu savas dzīves kvalitāti!"

 

Vairāk par "Latvijas Amerikas acu centru" un tajā piedāvātajiem pakalpojumiem acu veselības uzlabošanā un ārstēšanā vari uzzināt, apmeklējot mājaslapu, kā arī uzdodot interesējošos jautājumus e-pastā laac@laac.lv vai zvanot uz tālruni +371 67272257.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • Pacients 30.01.2019 17:59
    Mainiet nosaukumu. Tagad tas ir Latvijas Krievijas acu centrs.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Atjaunojiet veselību pēc iespējas dabiskākā veidā

Atjaunojiet veselību pēc iespējas dabiskākā veidā

HEALICA ir veselības un ārstniecības centrs, kura galvenais uzdevums – atjaunot jūsu veselību pēc iespējas dabiskākā veidā, palīdzot organismam rast vajadzīgos resursus.

Bailes un dzīve baiļu ēnā

Bailes un dzīve baiļu ēnā

Cilvēks baidoties neko nevar mainīt, bet nebaidoties var pasargāt savu ķermeni no saslimšanas. Dziedniece Sallija sniedz konsultācijas un pamāca, kā cilvēkam pašam sakārtot enerģiju.

Video

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

Ik gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dažādām ar psihisko veselību saistībām tēmām. Nomāktība, trauksme un panikas lēkmes ir vieni no biežāk piedzīvotajiem psihiskās veselības sarežģījumiem, kas var būtiski pasliktināt dzīves kvalitāti un savstarpējās attiecības, kā arī negatīvi ietekmēt spēju strādāt un mācīties.

Produktu testi

"Sinurin" – atvieglo elpošanu, mitrina un aizsargā deguna gļotādu

"Sinurin" – atvieglo elpošanu, mitrina un
aizsargā deguna gļotādu

Oktobrī un novembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Lotos Pharma" piedāvā testēt dabīgus ēterisko eļļu pilienus elpošanas atvieglošanai, deguna gļotādas mitrināšanai un aizsardzībai. 

Testa rezultāti: HealthAid Livercare® – organisma attīrīšanai un detoksikācijai

Testa rezultāti: HealthAid Livercare® – organisma attīrīšanai un detoksikācijai

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt uztura bagātinatāju organisma attīrīšanai un detoksikācijai HealthAid Livercare®.

PLANTAGO BALSAM elpceļu veselībai un imūnsistēmai  

PLANTAGO BALSAM elpceļu veselībai un imūnsistēmai  

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu Dr. Pakalns SELECT piedāvā testēt produktu elpceļu veselībai un imūnsistēmai.

Uzņēmējs runā

Zobu tehniskā laboratorija DENTALAB

dental

DENTALAB laboratorijā strādā augsti kvalificēti darbinieki, kas spēj tikt galā ar jebkuras sarežģītības un nozīmes uzdevumiem – ātri, droši un kvalitatīvi.