medicine.lv skaitļos

Lietotāji online269
Aktīvie uzņēmumi12759
Nozares raksti1354
Ekspertu atbildes20962
Latvijā ir pieejama ātra un pacientam draudzīga izmeklēšana ar jaunākās paaudzes ķermeņa pletismogrāfijas iekārtu : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Latvijā ir pieejama ātra un pacientam draudzīga izmeklēšana ar jaunākās paaudzes ķermeņa pletismogrāfijas iekārtu

Kas ir ķermeņa pletismogrāfija?
Ķermeņa pletismogrāfija ir viens no veidiem, kā izmērīt plaušu tilpumu un elpceļu veiktspēju. Atšķirībā no spirometrijas, kas ir tradicionāla plaušu funkcijas mērīšanas metode, ķermeņa pletismogrāfija nodrošina iespēju izmērīt vairākus ļoti svarīgus papildu rādītājus. Izmeklēšanu var veikt ambulatori, un tās ilgums ir patuveni 30 minūtes, kas ir divas reizes ātrāk un pacientam draudzīgāk, nekā veicot to ar vecākas paaudzes iekārtām. 

Kādēļ ķermeņa pletismogrāfija un kāpēc šobrīd?
Izmeklēšanas metode ir svarīga visiem Covid-19 pārslimojušiem cilvēkiem, jo pārciestais iekaisums plaušās var izraisīt plaušu fibrozi un ietekmēt plaušu funkciju. Plaušu apjoms un elpeļu funkcija būtiski ietekmē dzīvildzi.

Kāpēc ķermeņa pletismogrāfija ir svarīgs izmeklējums smēķētājiem?
Viena no izplatītākajām slimībām, ko izraisa smēķēšana, ir hroniska obstruktīva plaušu slimība jeb HOPS. HOPS izpaužas ar plaušu emfizēmas attīstību. Plaušu funkcijas pārmaiņas, kuras izraisa emfizēma, var izmērīt ar ķermeņa pletismogrāfijas palīdzību. 

Kur var pieteikties uz izmeklēšanu?
Consilium Medicum, SIA 
Rūpniecības iela 7-1, Rīga
Tel. 67505047, 29804940

Dienā pirms izmeklēšanas ieteicams nelietot plaušu inhalatorus!


www.conmed.lv


Autors: dr_bukovskis
Autors: dr_bukovskis

Alergologs/pneimonologs profesors Māris Bukovskis

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Ozons un ozonēšana

Ozons un ozonēšana

Ozons ir ļoti spēcīgs oksidants, tam ir stipri izteikta antibaktericīda iedarbība, tādēļ to plaši var izmantot dažādās jomās gaisa, virsmu un ūdens attīrīšanā. SIA “Ozone Tech” piedāvā dažādu ražotāju ozonatorus. 

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: Prettūskas gels kājām, rokām, ķermenim „Drainage Gel Body”

Testa rezultāti: Prettūskas gels kājām, rokām, ķermenim „Drainage Gel Body”

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA „7 Day” piedāvāja testēt prettūskas gelu kājām, rokām un ķermenim (200 ml) – „Drainage Gel Body”.

"Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvā testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Testa rezultāti: "Silmachy Remedies" šampūnziepes – dabai draudzīgs šampūns matu, bārdas un ūsu kopšanai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Silmachy Remedies" piedāvāja testēt šampūnziepes ar Indijas ērkšķogu (Amlas) ekstraktu matiem, bārdai un ūsām.

"Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvā testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic Cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic Face cream anti age".

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Lāzermedicīnas klīnikas" proktoloģijas nodaļa: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

TV raidījuma "Izstāsti Latvijai" komanda viesojās "Lāzermedicīnas klīnikā", lai aprunātos par delikātu tēmu - proktoloģija. Kas ir proktologs un kad pacientam ir jānāk uz vizīti?! Uz sarunu aicināts "Lāzermedicīnas klīnikas" proktoloģijas nodaļas vadītājs docents Aigars Martinsons.

"Fielmann" optika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann": laba redze - nevis greznība, bet nepieciešamība. Izvēloties ietvarus no bezmaksas ietvaru kolekcijas, maksāsiet tikai par lēcām un ietaupīto naudu varēsiet ieguldīt augstas kvalitātes briļļu lēcās. Pasūtot brilles, redzes pārbaude bez maksas.