Labdarības projekta laikā veic vēnu ārstēšanu un operāciju

ar_UM_pie_kliinikas

 

Pasniegt roku grūtā brīdī
Izoperējot vēnas bez pajumtes un tuvinieku atbalsta palikušai jaunajai māmiņai Katerinai, Dr.Mauriņa vēnu klīnika uzsākusi jaunu labdarības projektu. Tuvākā gada laikā profesors Uldis Mauriņš ar komandu plāno palīdzēt vairākiem pacientiem, kuriem vēnu mazspēja vairs nav kosmētisks defekts, bet gan nopietna veselības problēma, kas var pat apdraudēt dzīvību. Tāpat kā Katerina, arī pārējie projektā iesaistītie pacienti paši nevar segt ārstēšanas izdevumus.


Liktenis nežēlo
35 gadus veco Katerinu, kura šobrīd kopā ar sešus mēnešus veco dēlēnu Artjomu mitinās Jaunpalejās esošajā patvēruma mājā Ģimenes šūpulis, liktenis nav žēlojis. Viņa kopā ar māsu uzauga pie vecmāmiņas, jo meiteņu mammai un tētim tika atņemtas vecāku tiesības. Atbalsta trūkums Katerinu pavadījis visu mūžu. Tāpat kā daudzi, arī viņa pirms vairākiem gadiem kopā ar māsu devās peļņā uz Angliju, kur, veicot dažādus darbus, pavadīja septiņus gadus. Ilgodamās pēc mājām, pirms pāris gadiem viņa viena pati atgriezās Latvijā, bet šeit tā arī nevarēja atrast darbu, lai arī pēc profesijas ir pavāre-konditore.

Nelaimīgā kārtā drīz pēc atgriešanās viņas dzīvoklī notika ugunsgrēks, tāpēc Katerina un viņas vīrs palika bez pajumtes. Kādu laiku abi dzīvoja pie paziņām, bet pēc tam, kad Katerina uzzināja, ka gaida mazuli, viņa nokļuva Allažu bērnu un ģimenes atbalsta centrā.
Viņa teic, ka visgrūtākais, ko šobrīd nākas piedzīvot, ir tuvinieku trūkums – māsa joprojām dzīvo Anglijā, bet no vīra Katerina šobrīd šķiras, jo viņš nebija gatavs uzņemties atbildību par Katerinu un abu kopīgo dēlu.Dzimis pirms laika
Katerinas dēls Artjoms piedzima pirms laika – 32. grūtniecības nedēļā. Zēns bija 2200 gramus smags un 46 centimetrus garš. Katerina teic, ka arī viņa pati un viņas māsa dzimušas septītajā grūtniecības mēnesī.

Lielas sāpes jaunajai māmiņai sagādājis Dzemdību nama darbinieces, kura zināja, ka pirms dzemdībām Katerina uzturējās Allažu bērnu un ģimenes atbalsta centrā, jautājums – vai Katerina atteiksies no sava bērna? Viņas atbilde bija – skaidrs un pārliecinošs nē! Lai arī jaunajai māmiņai tobrīd nebija skaidrs, kāda izvērtīsies turpmākā dzīve, jaundzimušais ir viņas tuvākais cilvēks, kuru viņa vēlas redzēt uzaugam, piedzīvojot katru dēla priecīgo brīdi un atbalstot neveiksmēs.

Tā kā mazulis piedzima priekšlaikus, divus mēnešus viņam vajadzēja pavadīt inkubatorā. Vienu mēnesi Katerina kopā ar Artjomu bija Dzemdību namā, bet pēc tam tika pārvesti uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu. Kad zēns svēra 4,5 kilogramus, Katerina ar dēlu slimnīcu varēja pamest.Bojātas dziļās un sānu vēnas
Sociālais darbinieks, kurš bija atbildīgs par Katerinu un viņas mazuli, abus nogādāja patvēruma mājā Ģimenes šūpulis. Katerina teic: "Esmu tik priecīga, ka nokļuvu tieši Jaunpalejās, kur saņemu tik daudz palīdzības un vērtīgu padomu. Tur ir tik daudz labu cilvēku!"

Patvēruma mājas vadītājai Valdai Reķei Katerina bija izstāstījusi par smaguma sajūtu, sāpēm un tūsku kājās. To, ka kājas nav veselas, Katerina bija sapratusi vēl pirms palika stāvoklī, jo vēnas bija neglīti izspiedušās. Gadiem ilgs darbs uz kājām bija panācis savu, bet grūtniecība, kuras laikā hormonālu izmaiņu dēļ vārstuļi atslābst, slimību saasināja.

Valda Reķe aizveda Katerinu pie flebologa Cēsīs, kur abas uzzināja, ka nepieciešama operācija, kas maksās gandrīz tūkstoš eiro. Izdzirdot šādu summu, Katerina bija šokā. Tādas naudas viņai nebija, bet jaunā māmiņa apņēmās to sakrāt. Tikmēr Valda Reķe ievietoja internetā lūgumu pēc palīdzības, un šī vajadzība sasniedza Dr.Mauriņa Vēnu klīniku.


Uz pirmo konsultāciju pie flebologa Dr.Mauriņa Vēnu klīnikā Katerina atbrauca kopā ar Artjomu. Kamēr profesors Uldis Mauriņš izmeklēja Katerinu, klīnikas personāls pieskatīja mazo zēnu. Profesors konstatēja, ka problēma ir nopietna – bija bojātas gan dziļās, gan sānu vēnas. Par to, ka izmaiņas ir nopietnas, liecināja ne tikai izmeklējums, bet arī ādas izmaiņas pie vienas potītes, kas nozīmēja, ka drīz varētu izveidoties trofiskā čūla. 

Uzreiz pēc flebologa konsultācijas Katerinai vajadzēja sākt nēsāt kompresijas zeķes un gaidīt operāciju.

Operācijas diena pienāca ar lieliem uztraukumiem, tomēr ar labu noskaņojumu, jo bija skaidrs, ka problēma tiks atrisināta. Vienīgās sāpes, ko Katerina operācijas laikā juta, bija dūriens, ar kura palīdzību tika ievadīta anestēzija, lai atsāpinātu operējamās vēnas. https://venucentrs.lv/lv/venu-lazeroperacija

Operācija pagāja ātri – nepilnas stundas laikā. Katerina teic, ka ārsts un klīnikas personāls, kas asistēja operācijā, mazināja satraukumu, visu laiku ar Katerinu sarunājoties. Pēc operācijas ārsts ieteica daudz staigāt un mēnesi valkāt kompresijas zeķes.

Katerina izvēlējās OFA Bamberg kompresijas zeķes no ameda.lv – http://ameda.lv/lv/kompresijas-zekes-sievietem/mediciniskas-un-pecoperacijas.

Palīdzēt līdzcilvēkiem
Katerina ir ārkārtīga pateicīga profesoram Uldim Mauriņam un visam klīnikas personālam, kas palīdzēja ārstēšanās procesā. Brīnums, kas ar viņu noticis, ļauj drošāk raudzīties nākotnē. Pagaidām gan Katerina nezina, kas viņu sagaida, šobrīd viņa vēl dzīvo Ģimenes šūpulī un paliks tur tik ilgi, līdz būs skaidrs, kā veidot savu dzīvi. Savā iepriekšējā mājvietā Katerina atgriezties nevēlas. Viņa grib dzīvē atšķirt jaunu lapu.
Vaicāta, ar ko viņa vēlētos nodarboties, kad dēls būs paaudzies, Katerina stāsta, ka patvēruma mājā bija ieradusies karjeras konsultante, lai tur mītošajām jaunajām māmiņām palīdzētu saprast, kādu profesionālo ceļu viņām vislabāk izvēlēties. Pēc testu aizpildīšanās izrādījās, ka Katerina vislabāk varētu savu potenciālu īstenot, strādājot sociālajā aprūpē. Viņai ļoti patīk doma, ka tagad, kad viņa saņēmusi tik daudz palīdzības no līdzcilvēkiem, arī viņa pati varētu sniegt palīdzību, aprūpējot cilvēkus, kuri paši vairs nevar parūpēties ne par sevi, ne savām mājām, ne maltītēm.

Pilnu video par Labdarības projektu "Mīlestība nekad nebeidzas" varat noskatīties šeit: https://youtu.be/ENRkw3a_vi4

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Mūsdienu tehnoloģijas ādas jaunības saglabāšanai 

Mūsdienu tehnoloģijas ādas jaunības saglabāšanai 

Sievietes un vīrieši, kas rūpējas par savu ārieni un vēlas saglabāt sejas jaunību un skaistumu, noteikti ir dzirdējuši par šo metodiku – HIFU liftingu bez ķirurģiskas iejaukšanās, rehabilitācijas perioda un blakus efektiem. Tā ir procedūra, kuras efekts ir redzams jau pēc pirmā seansa. Turklāt HIFU efekts pakāpeniski palielinās vairākus mēnešus pēc procedūras.

Aktuālie piedāvājumi

MFD Veselības grupa: No ceļojuma līdz rūpēm par veselību Māmiņu kongresā 2019

MFD Veselības grupa: No ceļojuma līdz rūpēm par veselību Māmiņu kongresā 2019

Arī šogad MFD Veselības grupa atbalsta kā ģenerālsponsors Māmiņu kongresu 2019, piedāvājot lielisku iespēju saņemt dažādu speciālistu konsultācijas

Dzemdes mioma un tās ārstēšanas iespējas, saglabājot dzemdi

Dzemdes mioma un tās ārstēšanas iespējas, saglabājot dzemdi

Dzemdes mioma (fibroma, mezgls) ir visbiežāk sastopamais labdabīgais dzemdes veidojums sievietēm. Ja mezgls rada sūdzības, ir nepieciešama ārstēšana, un tās veida izvēle ir īpaši svarīga sievietēm, kas plāno grūtniecību. Šādos gadījumos izvēles ārstēšanas metode ir laparoskopiska vai histeroskopiska mezgla izņemšana jeb miomektomija. Laparoskopisku un histeroskopisku miomektomiju, kas ir dzemdi saglabājoša operācija, Dr. Juris Vītols veic jau kopš 1998. gada.

Video

Produktu testi

Testa rezultāti: "Dr. Pakalns Select Easy Breathe"

Testa rezultāti: "Dr. Pakalns Select Easy Breathe"

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu "Dr. Pakalns Select" piedāvāja testēt produktus, kas ir noderīgi saaukstēšanās gadījumā - "Easy Breathe" pulveri karstā dzēriena pagatavošanai un "Easy Breath Oterino Ointment" ziedi ar eikaliptu un piparmētru elpceļu labsajūtai.

Testa rezultāti: "Pharmaceris H-Sensitonin" – nomierinošs micelārais šampūns jutīgai galvas ādai

Testa rezultāti: "Pharmaceris H-Sensitonin" – nomierinošs micelārais šampūns jutīgai galvas ādai

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA "G.Miežis Ārsts" piedāvāja testēt nomierinošu šampūnu jutīgai galvas ādai "Pharmaceris H-Sensitonin".

"Gold-Vit® D3 4000 Fast" mutē šķīstošas tabletes ar ābolu garšu

"Gold-Vit® D3 4000 Fast" mutē šķīstošas tabletes ar ābolu garšu

Oktobrī un novembrī medicine.lv sadarbībā ar vitamini.lv piedāvā testēt jaunākās paaudzes D3 vitamīnu mutē šķīstošu tablešu veidā – "Gold Vit® D3 4000 Fast".

Uzņēmējs runā