medicine.lv skaitļos

Lietotāji online317
Aktīvie uzņēmumi12208
Nozares raksti1421
Ekspertu atbildes21477
Kvalitāte pār kvantitāti – prezentēs Vērtībās balstītas veselības aprūpes koncepciju : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kvalitāte pār kvantitāti – prezentēs Vērtībās balstītas veselības aprūpes koncepciju

Nākamnedēļ, 2. maijā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) telpās norisināsies Vērtībās balstītās veselības aprūpes (VBVA) koncepcijas dokumenta prezentācija, ko organizē Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības institūtu. Apkopojot labākos starptautiskos prakses piemērus un terminoloģiju, izstrādātās koncepcijas mērķis ir pilnveidot esošo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas un organizēšanas modeli. Šis ir pirmais šāda apjoma pētījums latviešu valodā.

Sabiedrības novecošanās, hronisko un blakus slimību pieaugums, jaunu ārstēšanas tehnoloģiju pieejamība un personalizētas medicīnas attīstība pieprasa pārmaiņas veselības aprūpes pakalpojumu organizācijā. Līdzīgi kā citās pasaules valstīs, arī Latvijā veselības aprūpes izdevumu pieauguma temps pārsniedz IKP pieauguma tempu, savukārt kopējie izdevumi veselības aprūpei uz vienu iedzīvotāju ir vieni no zemākajiem starp ES valstīm.

Izstrādātā VBVA koncepcija paredz tādu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas un organizēšanas modeli, kas uzlabo pacientu veselības rezultātus, ņemot vērā viņu personīgos mērķus, bet samaksu par kvantitāti aizvietojot ar samaksu par rezultātu un kvalitāti. Tādējādi ir iespēja nodrošināt izmaksu kontroli un taisnīgu resursu sadalījumu visām pacientu grupām.

“Izstrādātā pieeja paredz, ka par galveno prioritāti tiek izvirzīti pacienta veselības rezultāti, kas var sniegt potenciālus ieguvumus ne vien pašiem pacientiem, bet arī pakalpojumu sniedzējiem, maksātājiem, medicīnas tehnoloģiju piegādātājiem un veselības aprūpes sistēmai kopumā,” skaidro koncepcijas līdzautore, RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes prodekāne Daiga Behmane.

“Latvijas veselības aprūpes sistēmai ir jāmainās, lai radītu efektīvākus modeļus un nodrošinātu pacientiem reālu vērtību par labāko cenu. Ceram, ka šī koncepcija palīdzēs spert soli tuvāk tā realizēšanai,” stāsta Latvijas pacientu organizāciju tīkla koordinatore Baiba Ziemele.

Pētījums veikts pēc Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā pasūtījuma. Tā autores ir RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes prodekāne Daiga Behmane un docētāja Alina Dūdele.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.