medicine.lv skaitļos

Lietotāji online117
Aktīvie uzņēmumi12808
Nozares raksti12358
Ekspertu atbildes21477
Ķīmijterapeite: Audzēji Latvijā varētu kļūt par galveno mirstības izraisītāju : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Ķīmijterapeite: Audzēji Latvijā varētu kļūt par galveno mirstības izraisītāju

Rīga, 12.jūn., LETA. Latvijā paredzama audzēju izvirzīšanās pirmajā vietā kā mirstības izsaucējam, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra onkoloģe-ķīmijterapeite Signe Plāte.

Viņa skaidroja, ka Latvijā ik gadu tiek diagnosticēti 10 000 jaunu onkoloģisku saslimšanas gadījumu, turklāt arī terapijas izmaksas būtiski pieaug visā pasaulē, tostarp Latvijā.

Plāte skaidroja, ka medikamentozā ārstēšana pasaulē tiek rekomendēta un atzīta par ļoti būtisku, un, ņemot vērā medikamentu cenu paaugstināšanos, terapijas izmaksas kļūs par reālu problēmu, uzskata ķīmijterapeite.

Viņa norādīja, ka medikamentozās ārstēšanas jomā šogad notikuši nozīmīgi uzlabojumi, tostarp jauni kompensējamie medikamenti dažādām pacientu grupām - kolorektālā jeb zarnu, krūšu, plaušu, priekšdziedzera, olnīcu un citu vēža veidu pacientiem.

Banner 280x280

Vienlaikus Plāte atzina, ka joprojām onkoloģijas jomā nepieciešami būtiski uzlabojumi, tostarp medikamentozās ārstēšanas jomā. Nepieciešami arvien jauni medikamenti dažādu terapijas metožu īstenošanā, tostarp ne tikai pavisam jauni, bet arī pasaulē jau plaši izmantoti medikamenti, sacīja Plāte.

Viņa arī sacīja, ka, lai uzlabotu onkoloģijas pacientu dzīvildzi, uzlabojumi nav nepieciešami tikai medikamentu segmentā, nepieciešami kompleksi uzlabojumi, tostarp citu ārstniecības metožu adekvāta pielietošana.

Latvijas Onkologu asociācijas prezidents Jānis Eglītis sacīja, ka nākamo 20 gadu laikā pasaulē dramatiski pieaugs saslimšanas no vēža gadījumu skaits. Latvijā gan gadījumu skaita pieaugums nebūšot dramatisks, bet gan stabils, atvieglojot nepieciešamo finanšu līdzekļu aprēķināšanu nākotnē, skaidroja Eglītis.

Pēc viņa teiktā, Latvijā biežākās audzēju lokalizācijas ir ādas, krūts, prostatas, kolorektālais un plaušu vēzis, kas esot arī populāras lokalizācijas pasaulē. Latvijā par laimi viena no populārākajām lokalizācijām nav aknu vēzis, kas pasaulē esot viens no izplatītākajiem.

Eglītis uzskata, ka Latvijā viens no būtiskajiem trūkumiem ir vājas skrīninga programmas, jo tās nesasniedz nepieciešamos apmērus un kvalitāti.

Pēc onkologa paustā, Latvijā beidzot būtu jāsāk runāt pat skrīninga programmām, tostarp ne tikai no kvantitatīvā, bet arī no kvalitatīvā aspekta.

Šodien Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē viesojās arī Portugāles lielākās onkoloģisko slimību ārstniecības iestādes pārstāvis Fransīšku Nunu Roša-Gonsalvešs. Viņš bija ieradies uz sēdi, lai dalītos pieredzē uz rezultātu vērsta veselības aprūpes modeļa ieviešanā onkoloģijas jomā.

Roša-Gonsalvešs uzsvēra, ka uz rezultātu vērsta veselības aprūpe var palīdzēt efektivizēt izmaksas, kā arī ievērojami uzlabot pacientu aprūpi un dzīvildzi.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Dabas spēks tavai labsajūtai

Dabas spēks tavai labsajūtai

Čagas tēja, māteres ekstrakts, amaranta eļļa, lakricas sīrups – mūsu dabas spēks. Augu valsts sniedz ne tikai pļavas skaistumu un brīvības sajūtu, bet arī bagātīgu resursu klāstu, kas palīdz stiprināt ķermeni un prātu.  

Aktuālie piedāvājumi

Gremošanas atbalsts mūsdienu dzīves ritmā

Gremošanas atbalsts mūsdienu dzīves ritmā

21. gadsimtā uzturu un dzīvesveidu ietekmē daudzi faktori: neregulāras ēdienreizes, augsts ogļhidrātu un slēpto cukuru daudzums uzturā, kā arī bieža smagāk sagremojamu ēdienu lietošana. Šādos apstākļos organisms var piedzīvot paaugstinātu slodzi uz gremošanas sistēmu. Kā var palīdzēt Enzy-Prime?

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Ziemas sezonā strauji pieaug saslimstība ar gripu, kas ir akūta un lipīga vīrusu infekcija. Lai gan gripu bieži jauc ar saaukstēšanos, tomēr tās simptomi ir izteiktāki, bet slimības gaita – smagāka, tāpēc būtiska ir gripas profilakse, savlaicīga simptomu atpazīšana un pareiza to ārstēšana, lai ātrāk atveseļotos un mazinātu komplikāciju risku.  

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

OptiO redzes eksperti uzsver: ja pamani, ka bērna redze pasliktinās strauji un jaunas, stiprākas brilles nepieciešamas biežāk nekā reizi gadā, ar standarta redzes korekciju var nepietikt. Ir nepieciešama miopijas kontrole. Šeit palīgā nāk revolucionārs jaunums – Essilor Stellest briļļu lēcas.

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Testa rezultāti: Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Vecmāšu privātprakse FEMINA, kura rūpējas par mātes un bērna holistisko veselību, februārī un martā piedāvāja esošajām jaunajām māmiņām izmēģināt jaunumu Latvijas tirgū – autiņbiksītes Joyberry S (4–8 kg), kas nodrošina kustību brīvību un veselīgu miegu aktīviem mazuļiem.

Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Medicine.lv redakcija martā un aprīlī sadarbībā ar zīmolu Coral Club piedāvā testēt Enzy-Prime – sabalansētu 10 enzīmu kompleksu, kas īpaši pielāgots mūsdienīgam uzturam ar augstu ogļhidrātu saturu, vienlaikus efektīvi atbalstot olbaltumvielu, tauku un laktozi saturošu produktu gremošanu.

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ZAptieka" piedāvā testēt krēmu ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu ("Shea Butter Cream with Frankincense"), kas ir universāls krēms ikdienas kopšanai, piemērots lietošanai gan dienā, gan naktī.

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt losjonu ķermenim, sejai, pēdām un rokām ar alveju un kaņepju eļļu, kas dziļi mitrina, mīkstina, pabaro un nomierina ādu. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža izstādē Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža izstādē Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Izstāde Skola ik gadu pulcē tūkstošiem jauniešu, kuri meklē savu nākotnes profesiju. Starp daudziem stendiem īpašu uzmanību piesaista RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža, kur iespējams apgūt pieprasītas un sabiedrībai nozīmīgas veselības aprūpes profesijas.

SRC Sigulda prostatas audzēja ārstēšana – CyberKnife Sigulda: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SRC Sigulda prostatas audzēja ārstēšana – CyberKnife Sigulda: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Diagnoze "prostatas vēzis" katru gadu izmaina tūkstošiem vīriešu dzīvi. Taču aiz katras diagnozes vienmēr ir cilvēks – ar savu stāstu, savām bažām un cerībām.