medicine.lv skaitļos

Lietotāji online81
Aktīvie uzņēmumi12455
Nozares raksti4375
Ekspertu atbildes20398
Kādu lupu iegādāties vājredzīgam cilvēkam? : medicine.lv - Latvijas veselības portāls

Kādu lupu iegādāties vājredzīgam cilvēkam?

Kādu lupu iegādāties vājredzīgam cilvēkam?
Ja radusies nepieciešamība iegādāties lupu, tad jādodas pie vājredzības speciālista, kas piemeklēs tieši Jums atbilstošu palielināmo ierīci: gan tuvredzībai, gan tālredzībai, gan kombinētas ierīces, kas paredzētas lasīšanai gan tuvumā, gan tālumā.
 
Izvērtējiet savas vajadzības un dodieties pie speciālista! Vājredzības speciālists palīdzēs izvēlēties lupu atbilstoši individuālajām vajadzībām un materiālajām iespējām: sākot ar parastām, rokās turamām, lupām, lupām ar apgaismojumu, binokulārām lupām, gan beidzot ar digitālām videolupām ar lieliem palielinājumiem un video reprodukcijas iekārtām, ar kurām var projicēt veselu A4 lapu uz ekrāna, datora vai televizora ekrāna.
 
Kādu lupu izvēlēties? 
 
Gluži tāpat kā cilvēki ar  īpašām vajadzībām lieto ratiņkrēslus vai dzirdi pastiprinošas ierīces, tā arī vājredzīgiem cilvēkiem, kam brilles un kontaktlēcas vairs nenodrošina pietiekamu redzi, jāiegādājas palielināmie stikli jeb lupas. Hārvarda Universitātes Medicīnas fakultātes redzes rehabilitācijas speciāliste profesore Mērija Lū Džeksone saka: "Ja tev ir konstatēta vājredzība, tad  ir jāsaprot, ka pasaulē neeksistē burvju brilles."
 
Brilles parasti koriģē refrakcijas problēmas, piemēram, tuvredzību un tālredzību, bet nekādi nespēj novērst  permanentus redzes bojājumus (skotomas) redzes laukā, kurus ierosina vecuma izraisīta mākulas deģenerācija. Šādos gadījumos  īpaši piemērotas lupas vai digitālās lupas spēj daļēji kompensēt redzes lauku, kur skotomas izraisījušas redzes zudumu.
 
Jāsaprot, ka nekad nebūs tā, ka kaut kas viens der visam. Būs  lupas, kas  piemērotas vājredzīgiem pacientiem ar perifēro redzes zudumu, bet tās savukārt nederēs cilvēkiem ar centrālo redzes bojājumu. Tāpēc jāatceras, ka nedrīkst tikai vadīties pēc kaimiņa ieteikuma lietot tādu pašu lupu kā viņš. Jāvēršas pie speciālista, kurš piemeklēs atbilstošu lupu individuālajām vajadzībām.
 
Palielināmās ierīces vājredzīgiem cilvēkiem iedala šādās kategorijās:
- lasīšanas "brilles" vājredzīgiem cilvēkiem (piemēram, binokulāras lupas);
- palielināmie stikli, kas montējami uz brillēm (piemērotas cilvēkiem, kuriem nepieciešams, lai rokas būtu brīvas – varētu darīt kādu noteiktu darbu: šūt,adīt, labot utt.);
- rokās turamas vai galda lupas (piemērotas vecākiem cilvēkiem, lai veiktu elementāras darbības: lasīšanu, rakstīšanu, cenu nolasīšanu veikalos utt.);
- videolupas (ļoti piemērotas jauniem cilvēkiem un bērniem) – var lasīt no dažādiem attālumiem un nav nepieciešams turēt tuvu acīm;
- teleskopi (lai redzētu tālumā).
 
Jāatceras – jo lielāks lupas palielinājums, jo mazāks būs lupas diametrs. Parasti cilvēki vēlas iegādāties lupu ar lielu redzes ekrānu, bet nesaprot, ka lupas ar lielu ekrānu būs ar mazu palielinājumu un nepalīdzēs atrisināt redzes problēmas pacientam ar nopietnu vājredzību. Šādiem cilvēkiem jāiemāca rīkoties ar lupu un jāiemāca to turēt tuvu acīm, samazinot lasīšanas distanci. Ar stiprām lupām nevar lasīt tāpat kā ar tām, kuras var iegādāties tirgū vai lielveikalos.
 
Ja cilvēks nepieņem to, ka tagad jāmaina lasīšanas ieradumi un lupa jātur tuvu acīm, vienīgais risinājums ir – videolupa, kas mēdz būt ar palielinājumiem sākot no 3x līdz pat 59x. Šādu ierīci var turēt virs lasāmā teksta. Taču šādas ierīces nav lētas un jārēķinās, ka būs jāšķiras no krietnas naudas summas to iegādei. Tai pašā laikā normāla, labas kvalitātes rokās turama lupa ar gaismu un lielu palielinājumu (10x vai 12x) maksās krietni lētāk.
 
Kā lupas uzlabo redzes funkciju vājredzīgiem cilvēkiem?
 
Cilvēkiem, kļūstot vecākiem, progresē arī redzes funkciju traucējumi. Tas saistīts ar to, ka novecošana izraisa lēnu deģenerācijas procesu tīklenē esošajās gaismas jutīgajās šūnās.
 
Palielināšanas ierīces nepieciešamas tad, kad parādās redzes traucējumi tīklenes centrālajā daļā, ko sauc par makulu un kas atbild par acs spēju saskatīt mazus, sīkus burtiņus. Lupa palīdzēs kompensēt makulas bojājumus, palielinot attēlu, kas projicējas  veselajā  tīklenes daļā un  atrodas apkārt bojātajam rajonam. Arī acu traumas var būt par iemeslu lupu lietošanai, ja permanenti bojātas acs struktūras, kas atbild par redzes asumu.
 
Makulas deģenerācija izraisa "aklos punktus" jeb skotomas centrālajā redzes laukā. Tas nozīmē, ka cilvēks labāk redz perifēro attēla daļu, bet centrālās daļas asuma nodrošināšanai viņam nepieciešama lupa. Turklāt skotomas var būt lokalizētas dažādās redzes lauka daļās: gan labajā pusē, gan kreisajā. Izcils risinājums šajā gadījumā ir video lupa jeb tā sauktā digitālā lupa. Pie tam jāatceras, ka optimāla lupa piemērojama ļoti individuāli. Katrai ierīcei ir savas priekšrocības un savi trūkumi.
 
Vājredzības speciālists neizrakstīs lupu kā recepti, bet gan palīdzēs atrast vispiemērotāko palielināmo ierīci atbilstoši pacienta vēlmēm un vajadzībām. Bieži vien redzes problēmas nevar konstatēt, izmantojot vienkāršas redzes tabulas. Piemēram, kontrasta jutības zudums izraisa grūtības saskatīt dažādu krāsu fonu. Nereti attīstās krāsu redzes traucējumi vai krēslas/ tumsas redzes problēmas.
 
Lai uzlabotu redzes kontrastu, vajag izvēlēties lupas ar gaismu, kā arī palīdzēs dažādas krāsu inversitātes  (melns/dzeltens, balts/melns, melns/balts u.c.) iespējas digitālajās lupās un videokameru palielināmajās ierīcēs.
 
Bieži vien vājredzīgs cilvēks nesaprot, ka brilles pat ar ļoti lielām dioptrijām neatrisinās viņa problēmas, jo brilles ierobežo saskatīt objektu fiksētā attālumā, kas būtu ne mazāks par 30 centimetriem. Ar šādām brillēm cilvēks nevarēs lasīt grāmatu, kas stāv uz galda un, piemēram, mizot kartupeļus. Šādos gadījumos noderēs videolupa ar daudzkārtēju palielinājumu, kas lieliski palielinās objektu vai arī projicēs to uz ekrāna. Noderēs arī lupas, kas ar klipsīti stiprināmas pie briļļu rāmjiem. Tas palīdzēs koriģēt redzi papildus tuvredzības brillēm.
 
Piemēram, "Mobilux Digital" rokas videolupa (skat. attēlu) nodrošinās augstas kvalitātes un kontrastainības attēlu, pateicoties "AMOLED" tehnoloģijām, kādas lieto mūsdienu viedtelefonos. 
 
Bieži vien vājredzības korekcijai izmanto bioptiskos teleskopus, kas tomēr būtu vairāk ieteicami jaunākiem cilvēkiem, jo prasa atbilstošas koncentrēšanās spējas un reakciju, vadot automašīnu, kā arī atbilstošu pielāgošanos, ko ne vienmēr pieņem vecāka gadagājuma cilvēki. Viņi adaptācija periodu bieži vien traktē kā nepiemērotu korekcijas līdzekli. 
 
Teleskopi ir piemēroti objektu palielināšanai no attāluma. Līdzīgi binokulārus lieto operas fani un putnu vērotāji. Tikai nevajag aizmirst, ka jebkurš teleskops samazina redzes lauku un gaismas plūsmu. Līdz ar to bieži vien nākas saņemt sūdzības no gados veciem vājredzīgiem cilvēkiem, ka viņi nevar pielāgoties teleskopisko redzes korekcijas līdzekļu lietošanai.
 
Visizplatītākais teleskopisko palielināmo ierīču izmantošanas veids ir televīzijas vērošana, kad cilvēks dod priekšroku skatīties pārraides no attāluma, nevis tuvu klāt televizora ekrānam.
 
Jaunums cilvēkiem, kuri ikdienā lieto lupas:
"smartlux DIGITAL" – eleganta digitāla lupa no kompānijas "Eschenbach Optik" (Vācija) perfektai lasīšanai
 
 
 
 
 
DISPLEJS UN KAMERA
- Neatstarojošs 5" LCD  ekrāns ar paaugstinātu  izturību
- Izcili skaidrs pilnkrāsu attēls
- Kontrastu iestatīšanas funkcija un viltus krāsu iestatīšanas funkcija
- Autofokuss, kas atļauj ideāli lietot lupu no dažādiem attālumiem
- LDC-ekrāns un integrēta Eschenbach optics tehnoloģija nodrošina attēla asumu pat tad, ja lupa tiek visu laiku pārvietota
- Attēla "iesaldēšanas" jeb foto funkcija, kas nofotografē  un  saglabā atmiņā 20 attēlus
- LCD ekrāna spilgtumam ir 3 pakāpes, kas novērš atspulgus un nejaušu izslēgšanos
- Automātiska izslēgšanās funkcija
- Labākai orientācijai un kvalitātei  kamera izvietota centrāli, tieši zem displeja.
 
DIZAINS
- Moderns, mūsdienīgs un ergonomisks dizains, kas nodrošina ierīces ērtu lietošanu un komfortablu turēšanu rokās
- Papildu funkcijas: ierīci var pozicionēt 2 stāvokļos, izmantojot iebūvētu "kājiņu". Ja "kājiņa" ir pilnībā atvērta, tiek nodrošināta ideāla lasīšana pat cilvēkiem ar roku trīci. Savukārt , ja "kājiņa" atrodas pusatvērtā stāvoklī, tiek nodrošināts ideāls stāvoklis rakstīšanai zem lupas.
- Lielas un vienkārši lietojamas krāsainas pogas, kas padara ierīces lietošanu ļoti vienkāršu pat cilvēkam ar ļoti sliktu redzi.
 
TEHNISKĀ INFORMĀCIJA
- 4 dažādi palielinājumi: 5x, 7x, 9x un 12x , arī vertikālai lasīšanas pozicionēšanai
- 5 iespējamie lietošanas veidi: dabiskās krāsas, kontrastainās – balts/melns, kontrastaini inversās – melns/balts, viltus krāsa – dzeltens/melns, viltus inversā krāsa – melns/dzeltens
- Svars: 210g
 
 
Kur iegādāties lupas vājredzīgiem cilvēkiem?
 
Lupas plašā klāstā uz vietas pieejamas firmas "RUMEX BALTICS" birojā:
Robežu ielā 56, Rīgā, iepriekš pierakstoties pa tālruni 26 10 6834
www.rumexbaltic.eu
 
 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

 • andra 26.06.2017 14:33
  Jaunā adrese: Vīlipa iela 12-53a

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Acis, optika / acu veselība":

Uzņēmumi nozarē "Acis, optika / acu veselība"

"Acu Mikroķirurģijas Centrs" SIA, Daktera Kuzņecova klīnika

"Acu Mikroķirurģijas Centrs" SIA, Daktera Kuzņecova klīnika

Mūsu klīnika ir dibināta 1998. gadā. Galvenais princips: kvalitāte un drošība - pacientam. Piedāvajam visa veida redzes korekcijas ar unikālu tehnoloģiju, kas garantē pacientiem pareizu ārstēšanas taktiku, maksimālu drošību un augstas precizitātes rezultātus. Mūsu klīnika strādā pēc jaunākajām tehnoloģijām un metodēm, ar FDA drošības garantiem-sertifikātiem, visplašākās redzes korekcijas - tuvredzības, tālredzības, astigmātisma, vecuma tālredzības (presbiopija) spektrā. No 18 gadu vecuma un bez vecuma ierobežojuma! Salīdzinot ar citām klīnikām, veicam audus saudzējošās operācijas redzes korekcijā, pacientiem ar īpaši plānu radzeni un platām zīlītēm, ar augstu un sarežģītu tuvredzības, tālredzības, vecuma tālredzības (presbiopija) un astigmātisma pakāpi.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Rehabilitācijas centrs "Līgatne": Daba dziedē, bet kopā ar mums – ātrāk!

Rehabilitācijas centrs "Līgatne": Daba dziedē, bet kopā ar mums – ātrāk!

Ja vēlaties relaksēties, uzlabot veselību vai izskatīties vēl skaistāk, tad rehabilitācijas centrs "Līgatne" ir īstā vieta, kur to darīt. Pasakaina daba, profesionāls personāls, medicīniskās tehnoloģijas, viesnīca, ēdināšana, dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas – tas viss ir pie mums!  

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Sens ķīniešu sakāmvārds vēsta, ka smaids cilvēkam sākas no pēdām. Tā ir patiesība! Pieskaroties pēdām, notiek iedarbība uz refleksu zonām, kas ir saistītas ar noteiktiem iekšējiem orgāniem, dziedzeriem un audiem, un, lutinot un masējot pēdas, mēs varam ietekmēt arī mūsu garīgo veselību. 

Video

Ārsti aicina visus Latvijas iedzīvotājus būt uzmanīgiem svētku brīvdienās (VIDEO)

Ārsti aicina visus Latvijas iedzīvotājus būt uzmanīgiem svētku brīvdienās (VIDEO)

Ārsti Pēteris Apinis, Andrejs Ērglis un Roberts Fūrmanis sirsnīgi uzrunā visus Latvijas iedzīvotājus par to, ko ikvienam svarīgi atcerēties svētku brīvdienu laikā. Roberts Fūrmanis, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents, anesteziologs, reanimatologs: "Mums priekšā ir daudz skaistu dienu, siltas, patīkamas dienas, taču es aicinu Latvijas iedzīvotājus šīs dienas nepadarīt par traģēdiju."

Produktu testi

Testa rezultāti: "Spasmoil" – dabīgs risinājums vēdera diskomfortam

Testa rezultāti: "Spasmoil" – dabīgs risinājums vēdera diskomfortam

Jūnijā medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Lotos Pharma" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju vēdera disomforta mazināšanai "Spasmoil".

Ekoell ādu attīrošs un atjaunojošs krēms ar sapropeli "Mežezers"

Ekoell ādu attīrošs un atjaunojošs krēms ar sapropeli "Mežezers"

 Jūlijā medicine.lv sadarbībā ar SIA "Ekoell" piedāvā testēt ādu attīrošu un atjaunojošu krēmu ar sapropeli "Mežezers".

Testa rezultāti: VENOLUX – uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

Testa rezultāti: VENOLUX – uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

 Jūnijā medicine.lv sadarbībā ar SIA SILVANOLS piedāvāja testēt VENOLUX kapsulas un VENOLUX gelu - kāju vieglumam un labai vēnu veselībai ilgtermiņā.

Uzņēmējs runā

SIA Daktera Kuzņecova klīnika "Acu Mikroķirurģijas Centrs" - lāzerkorekcija tālredzībai, lāzerkorekcija tuvredzībai, lāzerkorekcija astigmātismam

lazerkorekcija_talredzibai_lazerkorekcija_tuvredzibai_lazerkorekcija_astigmatismam_Acu_Mikrokirurgijas_Centrs_SIA

Hipermetropija jeb tālredzība (kad nepieciešamas pozitīvas jeb pluss lēcas skaidrākai redzei tuvumā) ir problēma, ar kuru ik dienas pie acu ārsta vēršas liels pacientu skaits. Mūsdienu ārstniecības iespējas, tai skaitā pacientu vidū tik populārā lāzerkorekcija tālredzībai, ļauj efektīvi un droši koriģēt tālredzību atbilstoši pacienta vajadzībām.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

"Acu Mikroķirurģijas Centrs" SIA, Daktera Kuzņecova klīnika

"Acu Mikroķirurģijas Centrs" SIA, Daktera Kuzņecova klīnika

Kontakti

 1. 67205300
 2. 67205302
 3. 28643000
 4. info@lazer.lv

Darba laiks

 • P.900-1800
 • O.900-1800
 • T.900-1800
 • C.900-1800
 • P.900-1800
 • S.-
 • Sv.-

Dokumenti

Juridiskie dati

 1. 40003553165
 2. LV40003553165
 3. 06.07.2001
 4. Stopiņu nov., Ulbroka, Sēņu iela 1, LV-2130
 5. 2019

Apraksts

Mūsu klīnika ir dibināta 1998. gadā. Galvenais princips: kvalitāte un drošība - pacientam. Piedāvajam visa veida redzes korekcijas ar unikālu tehnoloģiju, kas garantē pacientiem pareizu ārstēšanas taktiku, maksimālu drošību un augstas precizitātes rezultātus. Mūsu klīnika strādā pēc jaunākajām tehnoloģijām un metodēm, ar FDA drošības garantiem-sertifikātiem, visplašākās redzes korekcijas - tuvredzības, tālredzības, astigmātisma, vecuma tālredzības (presbiopija) spektrā. No 18 gadu vecuma un bez vecuma ierobežojuma! Salīdzinot ar citām klīnikām, veicam audus saudzējošās operācijas redzes korekcijā, pacientiem ar īpaši plānu radzeni un platām zīlītēm, ar augstu un sarežģītu tuvredzības, tālredzības, vecuma tālredzības (presbiopija) un astigmātisma pakāpi. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Acis, acu ārsts bērniem, acu diagnostika, acu klīnika, acu operācijas,
operācijas, acu saslimšanas, acu slimības, acu slimību ārstēšana,
allegretto, astigmātisma, korekcija, redzes korekcija, bērnu acu ārsts,
redzes pārbaude bērniem, brilles, briļļu recepte, briļļu receptes izrakstīšana,
eye-q, front femtotasik, glaukomas ārstēšana, kataraktas ārstēšana,
konduktīvā keratoplastika, kontaktlēcas, laser, lasik, lāzera redzes korekcija,
lāzerterapija, lāzerterapijas lāzerķirurģija, lāzerķirurģija,
mikroķirurģiskā acu ārstēšana, oCT, hrt, tīklenes redzes nerva diagnostika,
oftalmologa konsultācija, oftalmologi optopetristi, oftalmologs,
optika, precīzas un efektīvas tehnoloģijas redzes uzlabošana,
tehnoloģijas redzes uzlabošanai, redzes nervs, redzes pārbaude,
redzes uzlabošana, super lasik, tālredzības korekcija, tālredzības pārbaude,
tīklenes ārstēšana, tuvredzības korekcija, tuvredzības pārbaude,
varavīksnenes acs ābols, acs varavīksnenes pārbaude, acs ābols,
wave, wavefrontlasik epi - lasik, xp, zīlīte, acs zīlīte, acs zīlītes pārbaude,
zyoptix, konduktīvā korekcija, tuvredzība, tālredzība, astigmātisms,
lāzers allegretto wave eye-q, laser head exit star 500 hz, allegro topolyzer,
allegro analyzer, sirius cso, redzes asums, redzes asuma pārbaude,
acs mugurējo daļu izmeklēšana, acs priekšējo daļu izmeklēšana,
autorefrajtometrija, keratometrija, tonometrija, oftalmologa konsultācijas,
diagnoze, acu ultraskaņas izmeklēšana, kataraktas, lāzera skanēšana,
redzes nerva tomogrāfija, tīklenes tomogrāfija, acu spiediena mērīšana,
lāzerfotokoagulācija, lāzertrabekuloplastika, asaru ceļi, asaru ceļu skalošana,
asaru punkti, asaru punktu bužēšana, asaru puntu ārstēšana,
katarakta ekstrakcija, konduktīvās redzes korekcija, krusas grauds,
krusas grauda izņemšana, histoloģiskā izmeklēšana, plakstu plastiskā operācija.
Vairāk

Foto 17

Kataraktas operācija
Redzes korekcija
Kataraktas ārstēšana
Acu lāzeroperācija
Acu korekcija
Acu plakstiņu korekcija
Glaukomas ārstēšana
Brilles
Bērnu acu ārsts
Acu lāzerkorekcija
Redzes pārbaude
Acu ārsts
Acu ārsts
Acu ārsts
Acu ārsts
Acu ārsts
Acu ārsts

Mājas lapa internetā