medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12541
Nozares raksti4564
Ekspertu atbildes20541
Kādas ir izplatītākās acu saslimšanas un to profilakses iespējas? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kādas ir izplatītākās acu saslimšanas un to profilakses iespējas?

izplatitakas_acu saslimshanas

12. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules redzes diena, kuras mērķis ir pievērst uzmanību redzes veselībai un tās profilaksei. Taču ikdienā reti kurš apzinīgi rūpējas par savu redzes veselību, arī profilaktiskās vizītēs pie oftalmologa jeb acu ārsta pacienti bieži vien dodas daudz retāk, nekā būtu nepieciešams. Kādas ir izplatītākās acu saslimšanas, cik liela loma ir iedzimtībai un ko paši varam darīt savas redzes veselības labā? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas ārste-oftalmoloģe Marija Klindžāne un farmaceite Zanda Ozoliņa.

Tā kā dzīves līmenis aug, medicīnas tehnoloģijas attīstās straujāk un parādās dažādas mikrooperāciju iespējas, varētu domāt, ka arī acu veselības problēmām vajadzētu mazināties. Tomēr tendence visā pasaulē ir tieši pretēja – redzes veselība pasliktinās. Kā liecina Pasaules veselības organizācijas (PVO) dati, vismaz 2,2 miljardiem pasaules iedzīvotāju ir redzes traucējumi. Protams, tie visi nav smagi gadījumi, tomēr pieaugošā tendence ir skaidra, stāsta oftalmoloģe. 2017. gada PVO statistikā ar smagiem vai vidēji smagiem redzes traucējumiem pasaulē tika uzskaitīti 217 miljoni iedzīvotāju, bet 2050. gadā šis skaits tiek prognozēts aptuveni 588 miljoni, kas ir pieaugums vairāk nekā divas reizes.

Izplatītākie redzes traucējumi un saslimšanas

Katarakta ir viens no izplatītākajiem redzes traucējumu un akluma iemesliem visā pasaulē, izraisot gandrīz 45% no visiem akluma gadījumiem. Taču, kā uzsver ārste, šāda statistika veidojas uz jaunattīstības un citu valstu rēķina, kur ir ļoti daudz iedzīvotāju, bet maz resursu, lai šo problēmu risinātu. Būtiski ir tas, ka kataraktas izraisītais aklums ir novēršams –  kataraktu var ļoti veiksmīgi operēt un novērst. Palīdzēt kataraktas pacientiem var arī diezgan ielaistos gadījumos, tomēr, protams, rezultāts būs daudz labāks, uzsākot ārstēšanu savlaicīgi. Pēdējos gados Latvijā ir krietni palielinājies kataraktas operāciju skaits un šīs problēmas risināšanai tiek piešķirts ievērojami lielāks valsts atbalsts.

Glaukoma ir otrs ļoti būtisks akluma iemesls un liela problēma arī Latvijā. Vidēji pasaulē tā ir diviem līdz trim procentiem iedzīvotāju. Protams, tas nenozīmē, ka visus šos pacientus sagaida nenovēršams aklums. Tomēr jāņem vērā, ka, lai arī cik labi un daudzveidīgi šobrīd ir medikamenti, ķirurģijas un diagnostikas metodes, agrīnas diagnostikas iespējas ar optiski koherento tomogrāfiju (OCT), kas ļauj daudz agrīnāk diagnosticēt glaukomu vēl pirms defektiem redzes laukā, diemžēl daļa pacientu tomēr atnāk pie ārsta par vēlu, kad ir attīstījusies redzes nerva neatgriezeniska atrofija. Otra problēma ir tā, ka mēdz būt tādas glaukomas formas, kas, pat laicīgi uzsākot ārstēšanu,  nepadodas terapijai un ķirurģijai, un atrofiskās izmaiņas redzes laukos un redzes nervā turpina progresēt. Pēc PVO datiem apmēram 12% gadījumu akluma iemesls ir tieši glaukoma.

Vecuma sklerotiskā mākulas deģenerācija mūsdienās kļūst izplatītāka. Tiek uzskatīts, ka pasaulē ar šo problēmu saskaras 8,7% iedzīvotāju. Tā neizraisa pilnīgu aklumu, taču cilvēkam zūd spēja lasīt, izšķirt burtus un atpazīt sejas vaibstus. Protams, tas, ka cilvēki dzīvo ilgāk, veicina procentuālo pacientu skaita pieaugumu, tomēr vienlaikus vecuma sklerotiskā mākulas deģenerācija parādās arvien jaunākiem cilvēkiem. Tie vairs nav tikai 85-90 gadu veci pacienti, bet arī 60-65 gadu un pat vēl jaunāki, kam parādās deģeneratīvas izmaiņas.

Ir arī virkne citu saslimšanu, piemēram, radzenes problēmas, gan sēnīšu keratīti, gan mikrobi, kas apraud acs veselību kontaktlēcu lietotājiem, kuri neievēro higiēnas noteikumus. Radzenes distrofiskās izmaiņas atrisināt var radzenes transplantācija. 

Turklāt jāņem vērā arī tas, ka acu veselība un saslimšanas nereti ir saistītas ar citām veselības problēmām, piemēram, cukura diabētu (diabētiskā retinopātija), tādēļ diabēta pacientiem ir īpaši apzinīgi jāseko savai acu veselībai un regulāri jāapmeklē acu ārsts.

Acu veselības problēmas var būt simptoms dažādu sistēmisku saslimšanu gadījumos, piemēram, reimatiskās saslimšanas, tuberkuloze, seksuāli transmisīvās slimības, pusaudžiem – juvenilais idiopātiskais artrīts un citos gadījumos. Tādēļ acu veselības sūdzības nedrīkstam ignorēt nevienā vecumā.

Redzes veselības problēmu iemesli

Mūsdienās ir pierādīts, ka redzes problēmu gadījumos liela nozīme ir ģenētiskai predispozīcijai, skaidro ārste. Piemēram, glaukomai divās trešdaļās gadījumu noteicošais faktors var būt tieši ģenētiskā predispozīcija. Acu veselību būtiski ietekmē arī ģenētiski vielmaiņas traucējumi un saslimšanas, piemēram, cukura diabēts. Tāpēc ārsts pacientam jautās, vai vecākiem, vecvecākiem ir glaukoma, cukura diabēts vai citas sistēmiskas saslimšanas.

Taču ģenētiku mēs būtībā nevaram izmainīt, savukārt ir virkne citu faktoru, ar ko paši nodarām lielu ļaunumu savai acu veselībai. Pirmkārt, tā ir smēķēšana – tā veicina ne vien redzes, bet arī daudzu citu veselības problēmu attīstību. Otrkārt – nepareizs uzturs. Kaut arī Latvijā mēs ēdam salīdzinoši veselīgi, tomēr neveselīgs uzturs var radīt nopietnas veselības problēmas. Problēmas pastiprina aptaukošanās, sēdošs darbs, mazkustīgums – visi šie faktori ir komplektā un būtiski ietekmē mūsu veselību.

Vēl viens būtisks faktors, ko bieži aizmirstam, ir saulesbrilles. Šobrīd sāk vairāk runāt par acu aizsardzību no ultravioletās saules gaismas, kas ir kaitīga gan tīklenei (īpaši zilā spektra gaisma), gan arī radzenei un lēcai (var veicināt kataraktas attīstību). Turklāt bieži vien šajā ziņā aizmirstam  par bērniem – arī viņiem vajadzētu saulesbrilles un ne tikai vasarā, bet arī ziemā, kad ir sniegs, kas atstaro spožo saules gaismu.

Protams, ļoti daudz šobrīd tiek runāts par datoru, televīzijas, viedtālruņu un dažādu citu ierīču pārmērīgo lietošanu. Taču tās pašas par sevi tik ļoti nebojā redzi. Te jautājums ir par redzes higiēnu un darba vietas iekārtošanu – vai dators ir novietots pareizi, vai ir pareizais apgaismojums, attālums līdz cilvēka acīm, vai ekrāns nav par spilgtu, neskaidru, netīrs vai novecojis, un, protams, par lietošanas ilgumu. Diemžēl ir cilvēki, kas lieto datoru 12 un pat 14 stundas dienā. Turklāt reti kurš ikdienā atceras, ka stundas laikā vismaz piecas minūtes vajadzētu atpūtināt acis – nevis datora vietā pievēršoties telefonam, bet gan skatoties tālumā, piemēram, pa logu, debesīs, uzsver ārste.

Kad jāvēršas pie ārsta?

Pašai pirmajai acu pārbaudei ir jānotiek drīz pēc piedzimšanas, jau dzemdību nodaļā pārbaudot, vai nav iedzimtas glaukomas vai kataraktas. Tāpat ir ļoti svarīgi aizvest bērnu pie acu ārsta divu līdz trīs gadu vecumā, lai novērstu vājredzību ar vienu vai pat abām acīm refrakcijas jeb staru fokusēšanas traucējumu dēļ. Medicīniski to sauc par ambliopiju, bet bērnam tā ir  "slinkā acs", kurā ir traucēta tīklenes svarīgākās daļas attīstība. Diemžēl šo stāvokli turpmākajā dzīvē nevar uzlabot nedz ar brillēm, nedz ar operāciju. Pasaulē refrakcijas problēmas 124 miljoniem cilvēku ir būtisks vājredzības un pat akluma iemesls. Agrīni diagnosticējot un piemeklējot korekcijas līdzekļus, šiem cilvēkiem iespējams palīdzēt. Vēlāk, kad sešu septiņu gadu vecumā tiek veikta acu pirmsskolas pārbaude, jau var būt par vēlu šo problēmu risināt un bērnam palīdzēt.

Vēlāk skolas vecuma bērns jau parasti pats pateiks, ja radusies kāda problēma ar redzi. Protams, tad nekavējoties jāvēršas pie speciālista. Pieaugušajiem līdz 40 gadu vecumam ieteicams vismaz reizi piecos gados doties profilaktiskā vizītē pie oftalmologa arī tad, ja nav nekādu sūdzību. Savukārt 40-60 gadu vecumā profilaktiskās vizītes jāveic reizi divos gados, bet pēc 60 – reizi gadā. Protams, ja ģimenē ir jau zināmas kādas redzes problēmas, speciālista konsultācija ieteicama biežāk.

Cilvēki nedrīkst ignorēt tādas sūdzības kā redzes pasliktināšanās vai miglošanās, sāpes acī, apsārtums. Ļoti nopietns simptoms ir fotofobija (bailes no gaismas), parasti tā  kombinējas ar "sarkano aci", sāpēm, kas īpaši pastiprinās pie palpācijas. Tas var norādīt uz ļoti nopietnu iekaisumu, un šajā gadījumā ir steidzami jādodas pie ārsta.

Neatliekamos gadījumos, piemēram, ar acs traumu, pēkšņu redzes zudumu, uzreiz jādodas pie dežūrārsta, piemēram, veselības centrā "Biķernieki" vai Stradiņa slimnīcā. Līdzīgi jārīkojas, ja parādās gaismas uzplaiksnījumi, zibeņošana, dzirksteļošana acī, kas ir ļoti nopietni simptomi.

Cilvēkiem nereti var būt citi simptomi, piemēram, peldošas "mušiņas" redzes laukā, kropļojas priekšmetu aprises, taisnās līnijas kļūst izliektas – arī šajos gadījumos noteikti jādodas pie acu  ārsta.

Ko varam darīt profilaksei?

Acu veselības veicināšanai noder vispārējā veselīga dzīvesveida padomi, stāsta ārste. Tā, piemēram, ļoti būtisks ir pareizs uzturs un aktīvs dzīvesveids. Acu veselībai svarīgi ir uzturā lietot daudz dārzeņu, īpaši zaļos – brokoļus, spinātus, kāpostus un citus. Ļoti noderīgi ir arī oranžie dārzeņi – burkāni, tomāti, paprika, ķirbji –, kas satur svarīgo A vitamīnu un karotīnu, kurš ir vajadzīgs acīm. Iesaka arī treknās zivis, aknas, mencu aknu eļļu, sieru. Savukārt mellenēs ir antocianidīni – ļoti noderīgi pigmenta reģenerācijai, tīklenes mākulai. Taču ar melleņu ēšanu vien parasti nepietiks, tādēļ var lietot melleņu koncentrētos preparātus – īpaši ziemas mēnešos, kad ar uzturu mēdzam uzņemt mazāk vērtīgo vielu. Šajā laikā, ja ir vēlme un iespējas, var lietot uztura bagātinātājus ar luteīnu un zeaksantīnu. Noderēs arī vitamīni – antioksidanti, piemēram, C vitamīns. Svarīgs ir arī A vitamīns, beta karotīns, PP vitamīns, kas stiprina asinsvadu sieniņas. No minerālvielām ieteicams cinks un selēns, kas veicina A vitamīna uzsūkšanos. Ļoti būtiska ir higiēna – mājās, pie datora, darbavietā, arī ūdens, gaisa, uztura kvalitāte. Liels ieguldījums būtu tas, ja iedzīvotāji būtu informēti un izglītoti redzes veselības un profilakses jautājumos, un savlaicīgi dotos pie ārsta gan sūdzību gadījumā, gan profilaksei.

Farmaceita padoms

Farmaceite stāsta, ka aptiekā pie farmaceita vēršas gan akūtos, gan  hroniskos gadījumos. Akūti gadījumi izpaužas kā trauma, sūdzības par izdalījumiem no acīm vai arī pirmie alerģiskie simptomi – acu nieze, dedzinoša sajūta vai asarošana. Šādos gadījumos pacientam vienmēr tiek ieteikta konsultācija pie speciālista. Kā hronisku gadījumu varētu uzsvērt acu nogurumu vai saspringumu un izteiktākas sūdzības par acs asarošanu, kas visbiežāk ir cilvēkiem, kuri strādā ar datoru. Profilaksei pieejami acu mitrinošie pilieni, dabīgie uztura bagātinātāji un acu higiēnas līdzekļi, piemēram, salvetes acu plakstiņu kopšanai.

Izteiktās tehnoloģiju attīstības dēļ gandrīz katrs no mums pavada noteiktu laiku pie televizora, datora ekrāna, nemaz nerunājot par viedtālruņu ikdienas lietošanu, kas ietekmē mūsu redzi. Rezultātā sausās acs sindroms sastopams ļoti bieži, īpaši biroja darbiniekiem, jo visa diena tiek pavadīta darbā ar datoru. Kontaktlēcu lietotājiem iesakām acu pilienus bez konservanta, kurus var lietot, neizņemot kontaktlēcas no acs. Daļu acu pilienu nedrīkst pilināt, ja acī ir kontaktlēca. Ja rodas sūdzības vai acsābola apsārtums, nekādā gadījumā nedrīkst lietot kontaktlēcas. Tāpat sausās acs sindromu var izraisīt sauss gaiss, apkure vai, piemēram, hormonālas izmaiņas. Saviem pacientiem iesakām tā saucamās "mākslīgās asaras", kas ne vien mitrina, bet arī veicina šūnu atjaunošanos. Izteiktu simptomu gadījumā acu pilienus tomēr iesaka oftalmologs, un, izvērtējot simptomus, pacientam tiek nozīmēti acu pilieni bez konservantiem, ar dažādām fizikālām īpašībām, antibakteriālie vai hormonālie pilieni.

Vispārējai acu veselībai var lietot uztura bagātinātājus ar melleņu ekstraktu kā dabīgu antioksidantu, luteīnu un zeaksantīnu, kas var palēnināt tādas acu novecošanās pazīmes kā katarakta un mākulas deģenerāciju, cinku, kas iesaistīts acs pigmenta melanīna veidošanās procesā, un, protams, Omega-3 taukskābes, kas nodrošina pareizu acs tīklenes funkciju.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Acis, optika / acu veselība":

Uzņēmumi nozarē "Acis, optika / acu veselība"

"Acu Mikroķirurģijas Centrs" SIA, Daktera Kuzņecova klīnika

"Acu Mikroķirurģijas Centrs" SIA, Daktera Kuzņecova klīnika

Mūsu klīnika ir dibināta 1998. gadā. Galvenais princips: kvalitāte un drošība - pacientam. Piedāvajam visa veida redzes korekcijas ar unikālu tehnoloģiju, kas garantē pacientiem pareizu ārstēšanas taktiku, maksimālu drošību un augstas precizitātes rezultātus. Mūsu klīnika strādā pēc jaunākajām tehnoloģijām un metodēm, ar FDA drošības garantiem-sertifikātiem, visplašākās redzes korekcijas - tuvredzības, tālredzības, astigmātisma, vecuma tālredzības (presbiopija) spektrā. No 18 gadu vecuma un bez vecuma ierobežojuma! Salīdzinot ar citām klīnikām, veicam audus saudzējošās operācijas redzes korekcijā, pacientiem ar īpaši plānu radzeni un platām zīlītēm, ar augstu un sarežģītu tuvredzības, tālredzības, vecuma tālredzības (presbiopija) un astigmātisma pakāpi.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir stiprāks – aerojons vai ozons?

Kas ir stiprāks – aerojons vai ozons?

Vairāk informācijas par bipolāro gaisa jonizāciju un ozonu var iegūt interneta tīmekļvietnē www.ozonalietas.lv. Lasi, uzzini un domā līdzi!

Ko ādas stāvoklis vēsta par infekcijas slimībām? 

Ko ādas stāvoklis vēsta par infekcijas slimībām? 

J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnika piedāvā konsultācijas gan pie dermatologa, gan infektologa un citiem speciālistiem, kas kopīgiem spēkiem izpēta organismu no visdažādākajiem aspektiem. Tas tad arī puzles gabaliņus nostāda savās vietās, ļaujot ieraudzīt kopainu. 

Video

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

Ik gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dažādām ar psihisko veselību saistībām tēmām. Nomāktība, trauksme un panikas lēkmes ir vieni no biežāk piedzīvotajiem psihiskās veselības sarežģījumiem, kas var būtiski pasliktināt dzīves kvalitāti un savstarpējās attiecības, kā arī negatīvi ietekmēt spēju strādāt un mācīties.

Produktu testi

Pilna spektra CBD (kaņepju) eļļas pilieni – mieram, relaksācijai un sāpju mazināšanai

Pilna spektra CBD (kaņepju) eļļas pilieni – mieram, relaksācijai un sāpju mazināšanai

Novembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA CBD MED piedāvā testēt pilna spektra CBD eļļas pilienus mieram, relaksācijai un sāpju remdēšanai.

GINGER & HONEY powder for HOT DRINK – imunitātei un elpceļu veselībai

GINGER & HONEY powder for HOT DRINK – imunitātei un elpceļu veselībai

Novembrī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu Dr.Pakalns SELECT piedāvā testēt produktu imunitātei un elpceļu veselībai.

Testa rezultāti: "Sedanorm" – dzīve ir skaista!

Testa rezultāti: "Sedanorm" – dzīve ir skaista!

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Lotos Pharma" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju "Sedanorm" – normālas nervu sistēmas un smadzeņu darbības uzturēšanai.

Uzņēmējs runā

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

"Acu Mikroķirurģijas Centrs" SIA, Daktera Kuzņecova klīnika

"Acu Mikroķirurģijas Centrs" SIA, Daktera Kuzņecova klīnika

Kontakti

 1. 67205300
 2. 67205302
 3. 28643000
 4. info@lazer.lv

Darba laiks

 • P.900-1800
 • O.900-1800
 • T.900-1800
 • C.900-1800
 • P.900-1800
 • S.-
 • Sv.-

Dokumenti

Juridiskie dati

 1. 40003553165
 2. LV40003553165
 3. 06.07.2001
 4. Stopiņu nov., Ulbroka, Sēņu iela 1, LV-2130
 5. 2019

Apraksts

Mūsu klīnika ir dibināta 1998. gadā. Galvenais princips: kvalitāte un drošība - pacientam. Piedāvajam visa veida redzes korekcijas ar unikālu tehnoloģiju, kas garantē pacientiem pareizu ārstēšanas taktiku, maksimālu drošību un augstas precizitātes rezultātus. Mūsu klīnika strādā pēc jaunākajām tehnoloģijām un metodēm, ar FDA drošības garantiem-sertifikātiem, visplašākās redzes korekcijas - tuvredzības, tālredzības, astigmātisma, vecuma tālredzības (presbiopija) spektrā. No 18 gadu vecuma un bez vecuma ierobežojuma! Salīdzinot ar citām klīnikām, veicam audus saudzējošās operācijas redzes korekcijā, pacientiem ar īpaši plānu radzeni un platām zīlītēm, ar augstu un sarežģītu tuvredzības, tālredzības, vecuma tālredzības (presbiopija) un astigmātisma pakāpi. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Acis, acu ārsts bērniem, acu diagnostika, acu klīnika, acu operācijas,
operācijas, acu saslimšanas, acu slimības, acu slimību ārstēšana,
allegretto, astigmātisma, korekcija, redzes korekcija, bērnu acu ārsts,
redzes pārbaude bērniem, brilles, briļļu recepte, briļļu receptes izrakstīšana,
eye-q, front femtotasik, glaukomas ārstēšana, kataraktas ārstēšana,
konduktīvā keratoplastika, kontaktlēcas, laser, lasik, lāzera redzes korekcija,
lāzerterapija, lāzerterapijas lāzerķirurģija, lāzerķirurģija,
mikroķirurģiskā acu ārstēšana, oCT, hrt, tīklenes redzes nerva diagnostika,
oftalmologa konsultācija, oftalmologi optopetristi, oftalmologs,
optika, precīzas un efektīvas tehnoloģijas redzes uzlabošana,
tehnoloģijas redzes uzlabošanai, redzes nervs, redzes pārbaude,
redzes uzlabošana, super lasik, tālredzības korekcija, tālredzības pārbaude,
tīklenes ārstēšana, tuvredzības korekcija, tuvredzības pārbaude,
varavīksnenes acs ābols, acs varavīksnenes pārbaude, acs ābols,
wave, wavefrontlasik epi - lasik, xp, zīlīte, acs zīlīte, acs zīlītes pārbaude,
zyoptix, konduktīvā korekcija, tuvredzība, tālredzība, astigmātisms,
lāzers allegretto wave eye-q, laser head exit star 500 hz, allegro topolyzer,
allegro analyzer, sirius cso, redzes asums, redzes asuma pārbaude,
acs mugurējo daļu izmeklēšana, acs priekšējo daļu izmeklēšana,
autorefrajtometrija, keratometrija, tonometrija, oftalmologa konsultācijas,
diagnoze, acu ultraskaņas izmeklēšana, kataraktas, lāzera skanēšana,
redzes nerva tomogrāfija, tīklenes tomogrāfija, acu spiediena mērīšana,
lāzerfotokoagulācija, lāzertrabekuloplastika, asaru ceļi, asaru ceļu skalošana,
asaru punkti, asaru punktu bužēšana, asaru puntu ārstēšana,
katarakta ekstrakcija, konduktīvās redzes korekcija, krusas grauds,
krusas grauda izņemšana, histoloģiskā izmeklēšana, plakstu plastiskā operācija.
Vairāk

Foto 17

Kataraktas operācija
Redzes korekcija
Kataraktas ārstēšana
Acu lāzeroperācija
Acu korekcija
Acu plakstiņu korekcija
Glaukomas ārstēšana
Brilles
Bērnu acu ārsts
Acu lāzerkorekcija
Redzes pārbaude
Acu ārsts
Acu ārsts
Acu ārsts
Acu ārsts
Acu ārsts
Acu ārsts

Mājas lapa internetā