medicine.lv skaitļos

Lietotāji online167
Aktīvie uzņēmumi12733
Nozares raksti1384
Ekspertu atbildes21050
Kā un kāpēc samazināt pulsu miera stāvoklī? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā un kāpēc samazināt pulsu miera stāvoklī?

Pulss miera stāvoklī ir sirds sitienu skaits minūtē (sit./min.), cilvēka ķermenim atrodoties miera stāvoklī ‒ parasti miegā vai guļot gultā pēc pamošanās. Veselam cilvēkam pulss miera stāvoklī ir aptuveni 60‒100 sit./min., atkarībā no dzimuma un vecuma. Kā liecina lietotnes “Garmin Connect” dati – jo aktīvāks cilvēks, jo zemāks pulss miera stāvoklī, līdz ar ko - veselīgāka ir viņa sirds.

Regulārās fiziskās aktivitātes un enerģiska vingrošana stiprina sirds muskulatūru, kas nozīmē, ka sirds efektīvāk “pumpē” asinis pa ķermeni. Tas nozīmē, ka stiprākai sirdij nepieciešams mazāk sitienu, lai virzītu tādu pašu asins apjomu, nekā, ja sirds ir vājāka. Tāpēc sportiskiem cilvēkiem, piemēram, skrējējiem, miera stāvoklī parasti ir izteikti zemāks pulss. Datu izlase, kas iegūta no lietotnes lietotājiem, to uzskatāmi apliecina – jo aktīvāks ir cilvēks, jo veselīgāka un stiprāka kļūst viņa sirds, līdz ar ko tai pildīt savas funkcijas kļūst vieglāk.

Tomēr, ja fiziskās aktivitātes un intensīvie treniņi nav ikdienas sastāvdaļa, zems pulss miera stāvoklī arī varētu liecināt par novirzēm no normas. Tādos gadījumos to nevajadzētu ignorēt un konsultēties ar ārstu. Ilgtermiņa vidējais pulsa ātrums miera stāvoklī, kas ir zemāks par 60 sit./min. var liecināt par veselības problēmām, kā piemērām sirds ritma traucējumiem, ko sauc par bradikardiju vai citām slimībām.

Mūsdienās viedās ierīces kļuvušas par labu palīgu veselības stāvokļa novērošanai ikdienā. Tādā veidā viedpulksteņi seko līdzi ne tikai šī brīža pulsa ātrumam, bet arī aprēķina ilgtermiņa pulsa radītājus miera stāvoklī, jo ir īpaši svarīgi saprast tendences ilgtermiņā, lai gūtu pilnīgāku ainu par sirds veselību. Slimības vai infekcijas, stresa un fiziskās slodzes līmenis noteiktajā nedēļā varētu ietekmēt radītājus, tāpēc ir vērtīgi izpētīt vidējos rādītājus par ilgāku periodu – mēnesi vai pat gadu.

Regulārās fiziskās aktivitātes un pulss miera stāvoklī 

Nav noslēpums, ka regulāri intensīvi kardio treniņi gan pozitīvi ietekmē kopējo ķermeņa veselību, gan nāk par labu sirds veselībai un izturībai. Balstoties uz lietotnes lietotāju datiem, jo vairāk laika lietotājs pavada, nodarbojoties ar sportu, jo zemāks ir tā vidējais izmērītais pulsa ātrums miera stāvoklī. Vēl jo vairāk, dati liecina, ka neatkarīgi no izvēlētās sporta aktivitātes ‒ no braukšanas ar kajaku līdz jogai, golfam un spēka treniņiem ‒ tiek novērota nenoliedzama saistība. Jo vairāk un regulārāk cilvēks nodarbojas ar dažādām fiziskām aktivitātēm, jo zemākam jābūt pulsam miera stāvoklī. Tāpat arī noieto soļu skaitam ikdienā ir ietekme, vēl jo vairāk, ja pastaigas regulāri notiek svaigā gaisā.

Kā var uzlabot savu vidējo pulsa ātrumu miera stāvoklī?

Atbilde ir diezgan vienkārša ‒ vairāk kustēties! Dati liecina, ka veselam vidusmēra cilvēkam aktīvs dzīvesveids veicina sirds veselību. Atliek tikai izvēlēties sev tīkamu aktivitāti. Viedpulksteņiem ir līdz 37 dažādu aktivitāšu profiliem, kurus var izmēģināt, piemeklējot sev īsto. Tomēr svarīgi atcerēties, ka katrs cilvēks ir individuāls, un ar veselību saistīto jautājumu gadījumā nepieciešams konsultēties ar ārstu.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma":

Nedēļas tēma

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģija ir pastiprināta cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām (alergēniem), piemēram, ziedputekšņiem, mājas putekļu ērcītēm, pelējumiem vai dzīvnieku blaugznām. Par to, kas ir alerģija, un tās ārstēšanas veidiem stāsta LOR Klīnikas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Ikvienam var veidoties strijas neatkarīgi no vecuma un dzimuma, un tās var rasties dažādās ķermeņa daļās. Uzzināsim, kas ir galvenie iemesli, kāpēc rodas strijas, un noskaidrosim to, kā strijas ārstēt.

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza ir unikāls, dabīgs dzēriens, bez mākslīgām krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem. Dzēriens Zambroza ir bezalkoholisks produkts ne tikai ar izcilu garšu, bet arī ar neticamu spēju neitralizēt brīvos radikāļus cilvēka organismā.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt Eliksīru REDZEI – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju.

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvā izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvāja testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir piemērotākā vieta, kur rūpēties par savu veselību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Šī ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu visu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vienuviet.

SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA

SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.