Kā stiprināt ceļgalu veselību un izvairīties no savainojumiem? Skaidro speciālisti

celgalu veseliba

Iestājoties siltākam laikam, uz ielām aizvien vairāk parādās skriešanas un riteņbraukšanas entuziasti, kas gatavojas vasaras fizisko aktivitāšu sezonai. Tomēr, atsākot aktīvi kustēties, ir jāatceras par ķermeņa gatavību paaugstinātai slodzei, kas sevišķi attiecināms uz ceļgalu veselību. Par izplatītākajiem ceļgalu savainojumiem, ceļgalu veselības riska faktoriem un profilaksi stāsta BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, sertificēts fizioterapeits Atis Sporāns un farmaceite Zanda Ozoliņa.

Izplatītākās ceļgalu traumas

Ceļgalu savainojumi mēdz būt daudz un dažādi, kā arī pie tiem pieskaitāmi arī parasti sasitumi. Ceļu locītavu traumas iedalās:

• akūtās – tās parasti ir nesenas un pārsvarā iegūtas sportā,
• hroniskās – traumas vai deģeneratīvas izmaiņas, kuras izraisa sāpes vismaz 12 nedēļu garumā.

Ja akūtās traumas netiek ārstētas, tās pārvēršas par hroniskām traumām. Nereti tiek izteikts apgalvojums, ka jaunībā gūtās traumas ietekmēs dzīves kvalitāti arī vecumdienās. Fizioterapeits skaidro, ka šis apgalvojums ir patiess, jo jebkura trauma atstāj iespaidu uz muskulatūru, kas ir būtisks ceļa struktūras balsts.

Pie akūtajām traumām pieder:

• saišu sastiepumi, plīsumi un iekaisumi. Visbiežāk sastieptas tiek ceļa sānu saites vai noticis krusteniskās saites plīsums. Ceļa locītavas saites iekaist, ja pēkšņi tiek uzsākta kāda ceļgalam neierasta darbība, piemēram, skriešana,
• skrimšļa struktūru bojājums – kaulu galos esošā  locītavas virsmas skrimšļa, kas nodrošina slīdēšanu starp virsmām, mehāniska trauma un bieži apspiests menisks, kas stabilizē ceļa locītavu, kā arī amortizē triecienus,
• ceļgala mežģījums – šīs traumas gadījumā ceļa bļodiņa izvirzās uz ceļa ārpusi un parasti  komplektā nāk bļodiņu stabilizējošo saišu plīsums,
• lūzumi – lūzums kādam no trijiem ceļa locītavā esošajiem kauliem.

Hroniskas ceļgalu traumas rodas ilgākā laika periodā. Tās izraisa neārstētu akūto traumu radīts muskuļu līdzsvara trūkums, kā arī to ietekmē sliktas kustību kvalitātes radīta pārslodze. Fizioterapeits skaidro, ka visvieglāk saprotamais piemērs ir klibošana, piemēram, izgriežot labo potīti, svars tiek pārnests uz kreiso kāju, kreisajam ceļgalam radot neierastu un ilgstoši paaugstinātu slodzi, kā rezultātā parādās ceļgala sāpes.

Izplatītākās hroniskās ceļgalu slimības:

Hroniski saišu iekaisumi – visbiežāk sastopamā pārslodzes trauma. Nenostiprinātu muskuļu dēļ uz ceļgala saitēm veidojas pārāk liela slodze. Ilgstošas pārslodzes rezultātā rodas ceļgalu saišu iekaisums. 

Hroniskas deģeneratīvas izmaiņas skrimšļos – fizioterapeits, skaidrojot šo saslimšanu, veido analoģiju ar automašīnu un norāda, ka cilvēka ķermenim, līdzīgi kā mašīnai, ilgtermiņā "nodilst detaļas," ko ietekmē to kvalitāte, "smērvielu daudzums" un regulāra apkope. Speciālists stāsta, ka cilvēkiem ir atšķirīga kaulu, skrimšļu un saišu izturība. Vienam ceļa locītava nodils ātrāk, citam vēlāk vai arī nekad. Lai samazinātu ceļa locītavu nodilšanu, ir būtiski apmeklēt fizioterapeitu un trenēt muskulatūru, jo tā ir viens no galvenajiem jebkuras locītavas balstiem. Ceļgala sāpju gadījumā būtu jāvēršas pie ārsta ortopēda, kas specializējas ceļgalu veselībā. Pēc tam pacients tiek sūtīts pie ārsta rehabilitologa, kurš nosūta tālāk pie fizioterapeita.

Ceļgalu veselības riska faktori

Ceļa locītavas lielākais riska faktors ir samazināts muskuļu spēks, jo tieši muskulatūra balsta locītavu kustību laikā. Tāpat fizioterapeits atgādina, ka cilvēks ir radīts, lai kustētos. Locītavām un muskuļiem nepatīk vienveidīgas kustības, jo tās izjauc muskuļu līdzsvaru, kas samazina muskuļu spēju balstīt locītavu. Respektīvi, ja viena ceļgala puse velk stiprāk, bet otra vājāk, ceļgala locītavai rodas nevienmērīgs sadalījums, kas var izraisīt ātrāku ceļa dilšanas procesu. Fizioterapeits uzsver, ka slodzi uz ceļgaliem ietekmē arī cilvēka svars un mazkustība.

Kā rīkoties sāpju gadījumā?

Akūtu ceļa locītavu traumu gadījumā ir noteikti pirmās palīdzības algoritmi, ko apzīmē ar abreviatūru RICE (no angļu valodas: rest – miers, ice – ledus, compression – kompresija, elevation – pacelšana). Respektīvi, jāpārtrauc aktivitāte, jāuzliek ledus, kas palīdz samazināt sāpes un palēnina iekaisuma procesu. Kompresija un kājas pacelšana virs sirds līmeņa mazina pampumu ap traumēto vietu. Akūtas traumas gadījumā lieto atvēsinošus gelus ar pretsāpju un pretiekaisuma vielām. Uzsmērējot uz ādas, aktīvās vielas iesūcas ādā un iedarbojas līdzīgi kā pretsāpju tabletes. Savukārt hroniskām traumām var palīdzēt tikai pārslodzes mazināšana un kustību kvalitātes uzlabošana. Ja celis katrā solī "gāžas" uz iekšpusi un turpat arī sāp, būtu jānosaka, vai problēma ir vāja gūžas muskulatūra vai arī pie vainas ir pēda, kura gāžas uz iekšpusi, un tai līdzi arī celis. Noņemot kairinošo mehānismu, ceļa locītavas sāpēm vajadzētu rimties.

Ko nebūtu ieteicams darīt?

Fizioterapeits stāsta, ka ceļgalu locītavām sevišķi kaitīgs ir mazkustīgs dzīvesveids, kā arī vienveidīgas kustības, kas ilgstoši tiek atkārtotas. Speciālists norāda, ka ceļa locītavas virsmas visvairāk tiek saspiestas, pietupstoties dziļāk par 90 grādiem. Tas var veicināt skrimšļa nodilšanu. Tāpat ceļa locītavām var kaitēt ilgstoša rāpošana uz ceļgaliem, kā arī ieteicams izvairīties no ceļgalu locītavu sānu kustībām, īpaši uz iekšu. Šādas kustības liecina par sēžas muskulatūras vājumu, kas ir galvenais sānu kustību stabilizators. Savukārt šī kustība ir daļa no priekšējās krusteniskās saites traumas mehānisma.

Kā ar skriešanu?

Kopumā skriešana pozitīvi ietekmē cilvēka veselību. Jebkura kustība, kas nav saistīta ar peles pārvietošanu monitorā, ir vērtējama ar plusa zīmi. Vienlaikus jāatceras, ka skriešana jāuzsāk pakāpeniski un pārdomāti – nevar uzreiz sākt ar 10 kilometru krosu un cerēt, ka tas neatstās negatīvas sekas. Speciālists skriešanā aicina ievērot mērenības principu un izvērtēt savas spējas. Šeit kā piemēru fizioterapeits norāda populārus maratonus vai taku skrējienus, kur nereti cilvēki mēģina sevi pierādīt daudz garākā distancē, nekā ikdienā ierasts. Vēlamais scenārijs ir tāds, ka pirms skriešanas kāju muskulatūrai tiek uzsākts spēka treniņš, ūdens treniņi vai braukšana ar velosipēdu sirds un asinsvadu sistēmas stiprināšanai. Pēc tam ieteicams veikt lēcienu treniņu, pakāpeniski pārejot no lēcieniem uz abām kājām uz lēcieniem uz vienas kājas. Tikai pēc šiem vingrinājumiem būtu ieteicams uzsākt skriešanas treniņus ar intervāla metodi, piemēram, 100 metrus iet, bet nākamos 100 metrus skriet. Lai atsāktu skriet pēc traumām, ieteicams izmantot speciālas fizioterapijas programmas.

Ieteikumi ceļgalu veselības stiprināšanai

Ceļgalu stiprināšanai ieteicams veikt spēka treniņus kājām, uzsvaru liekot uz sēžamvietas muskulatūru, kas ir ļoti būtisks ceļa locītavas stabilizators. Tāpat nedrīkst aizmirst par augšstilba, apakšstilba un pēdas muskulatūru. Fizioterapeits norāda, ka treniņu par pilnvērtīgu var uzskatīt tikai tad, ja pēc fiziskas slodzes ir bijusi pietiekama atpūta, respektīvi, treniņš nebeidzas, izejot no sporta zāles, bet gan divas līdz trīs dienas vēlāk, kad ķermenis ir atjaunojies. Speciālists uzsver, ka ķermenim nepieciešams sniegt pareizus stimulus un sabalansētu fizisko slodzi, jo tas ļoti ātri pielāgojas dažādiem apstākļiem.

Farmaceita padoms

Kā skaidro farmaceite – pēc sporta traumām vissāpīgākā atgriešanās treniņos būs tiem, kam sports ir vaļasprieks, jo viņi zina savus spēkus un sasniegtās virsotnes. Protams, pie katras mazākās ceļa traumas nav jāskrien pie ārsta, bet tomēr, ja sāpes pēc traumas palielinās vai arī tās ir ilgstošas, tad ieteicama speciālista konsultācija. Pirms atgriezties aktīvajā sportā, būtu jāsaņem pozitīva atbilde no ārsta vai fizioterapeita, kas varētu noteikt iespējamo slodzes sadalījumu atveseļošanās periodā. Sevi jāsagatavo arī garīgi, un, lai novērstu atkārtotas traumas, jāizvērtē to riskus. Ja tomēr jūti, ka nav iespējams sasniegt savu izvirzīto mērķi, aizvieto skriešanu ar citu sporta veidu, piemēram, peldēšanu, kur locītavai būs mazāka slodze. Un vienmēr ieklausies savā ķermenī! Ja raugāmies no farmaceita viedokļa, ieteicams lietot kolagēnu un zivju eļļu, kas atjaunos locītavas elastību. Ja ārsts ir nozīmējis, tad ieteicams lietot glikozamīnu un hondroitīnu saturošus uztura bagātinātājus. Tāpat pirms skriešanas var lietot sildošus gelus vai ziedi ar arniku.

Sportosim gudri!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Profilakse / vakcinācija":

Uzņēmumi nozarē "Profilakse / vakcinācija"

"Medicīnas sabiedrība ARS", SIA

"Medicīnas sabiedrība ARS", SIA

Medicīnas sabiedrība ARS ir dibināta 1988.gadā kā pirmā privātā – un nu jau arī pieredzes bagātākā – ārstniecības iestāde Latvijā. Tagad tā ir kļuvusi par vienu no lielākām medicīnisko pakalpojumu sniedzējām mūsu valstī. Šeit vienuviet – pašā Rīgas centrā esam sapulcējuši Latvijas labākos mediķus, kuri, izmantojot jaunāko un kvalitatīvāko diagnostikas aparatūru, mūsu pacientiem nodrošina plašas izmeklējumu iespējas. Mūsu ārstu kolektīvu veido atzītākie savas nozares speciālisti, kurus raksturo augsta profesionalitāte, kas balstās uz pieredzi un zināšanām.

Nedēļas tēma

Pasaules Nieru diena martā

Pasaules Nieru diena martā

Ik gadu martā tiek atzīmēta Pasaules Nieru diena. Pasaules Nieru dienas kampaņas mērķis kā ik gadu ir vairot sabiedrības zināšanas un izpratni par nieru slimībām, lai saglabātu nieru veselību ik vienam, īpaši uzsverot preventīvo pasākumu nozīmi nieru slimību attīstībā un progresijā.

Aktuālie piedāvājumi

Liellopu bioloģiskās gaļas ražošana, piegāde

Liellopu bioloģiskās gaļas ražošana, piegāde

Bioloģiskā saimniecība "Tauri" atrodas gleznainā vietā – Ogres ielejas dabas parkā. Tā līdzdibinātāji ir brāļi Gunārs un Artūrs Vīganti – veselīga dzīvesveida piekritēji. Brāļus vieno "zaļā domāšana", un abi ir vienlīdz pārliecināti, ka uzturā jālieto bioloģiski audzēta un iegūta pārtika, ko abi arī veiksmīgi īsteno, audzējot bioloģiskos gaļas liellopus savas dzimtas ēkās un pļavās.

Vai iespējams nozagt dzīves harmoniju?

Vai iespējams nozagt dzīves harmoniju?

Nākotnē pastāvēs tas, kas pašradīts, balstoties uz cieņas, mīlestības, sirdsapziņas un harmonijas pamata. 

Video

Kādas slimības pārnēsā ērces, un kā sevi no tām pasargāt? (VIDEO)

Kādas slimības pārnēsā ērces, un kā sevi no tām pasargāt? (VIDEO)

Gaisa temperatūrai sasniedzot +4 līdz +5 C grādus, ērces kļūst aktīvākas un ir gatavas piesūkties. Ar ērču pārnēsātām slimībām Latvijā ik gadu slimo simtiem cilvēku. Par ērču slimībām, to veidiem, pazīmēm un ārstēšanu stāsta infektoloģe-hepatoloģe un farmaceite.

Produktu testi

NEO TONIQ OIL eļļa ķermeņa ādas kopšanai

NEO TONIQ OIL eļļa ķermeņa ādas kopšanai

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu NEO piedāvā testēt eļļu ķermeņa ādas kopšanai NEO TONIQ OIL.

Testa rezultāti: Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Testa rezultāti: Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvāja testēt sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu – SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1.

Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvā testēt sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu - SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2 IN 1.

Uzņēmējs runā

Liellopu bioloģiskās gaļas ražošana, piegāde

2

Bioloģiskā saimniecība "Tauri" atrodas gleznainā vietā – Ogres ielejas dabas parkā. Tā līdzdibinātāji ir brāļi Gunārs un Artūrs Vīganti – veselīga dzīvesveida piekritēji. Brāļus vieno "zaļā domāšana", un abi ir vienlīdz pārliecināti, ka uzturā jālieto bioloģiski audzēta un iegūta pārtika, ko abi arī veiksmīgi īsteno, audzējot bioloģiskos gaļas liellopus savas dzimtas ēkās un pļavās.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

"Medicīnas sabiedrība ARS", SIA

"Medicīnas sabiedrība ARS", SIA

Kontakti

 1. 67201007P.O.T.C.P.(8.00-20.00) S.(8.00-15.00)
 2. 66929750P.O.T.C.P.(8.00-20.00) S.Sv.(9.00-17.00)
 3. 67699369P.O.T.C.(8.00-20.00) P.(8.00-19.00)
 4. 67201007P.O.T.C.P.(8.00-20.00) S.(8.00-15.00)
 5. 67201003P.O.T.C.P.S.Sv.(00-24)
 6. 67201016P.O.T.C.P.S.(8.00-20.00) Sv.(10.00-20.00)
 7. 67201088P.O.T.C.P.(8.00-20.00)
 8. 67201005P.O.T.C.(14.00-20.00) P.(14.00-18.00)
 9. 67201009P.O.T.C.P.(8.00-20.00) S.Sv.(8.00-15.00)
 10. 67201047P.O.T.C.P.(8.00-20.00)
 11. 67201000P.O.T.C.P.(9.00-17.00)
 12. ars@ars-med.lv
 13. pieteikt@ars-med.lv

Darba laiks

 • P.800-2000
 • O.800-2000
 • T.800-2000
 • C.800-2000
 • P.800-2000
 • S.800-1500
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40103021886
 2. LV40103021886
 3. 13.09.1991
 4. Rīga, Skolas iela 5, LV-1010
 5. 2018

Saistītie uzņēmumi, veikali, filiāles

 1. J.Asara 3, Rīga, LV-1009
  66929750

 2. Blaumaņa 11/13, Rīga, LV-1011
  67699369

Apraksts

Medicīnas sabiedrība ARS ir dibināta 1988.gadā kā pirmā privātā – un nu jau arī pieredzes bagātākā – ārstniecības iestāde Latvijā. Tagad tā ir kļuvusi par vienu no lielākām medicīnisko pakalpojumu sniedzējām mūsu valstī. Šeit vienuviet – pašā Rīgas centrā esam sapulcējuši Latvijas labākos mediķus, kuri, izmantojot jaunāko un kvalitatīvāko diagnostikas aparatūru, mūsu pacientiem nodrošina plašas izmeklējumu iespējas. Mūsu ārstu kolektīvu veido atzītākie savas nozares speciālisti, kurus raksturo augsta profesionalitāte, kas balstās uz pieredzi un zināšanām. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Kolonoskopija, Gastroskopija, Datortomogrāfija, Traumatoloģija.
Ceļa un pleca locītavas artoskopijas.
Diagnostika, magnētiskā rezonanse, 3 teslas, 1, 5 teslas, MR, datortomogrāfija,
kompjūtertomogrāfija, osteodensitometrija, mamogrāfija, krūšu
dziedzera rentgenoloģiskā izmeklēšana, ultrasonogrāfija, USG,
Rentgens, Rgt, kardiogrāfija, ehokardiogrāfija, kaulu blīvuma noteikšana,
nierakmeņu skaldīšana, augļa 4D USG, kolonoskopija, scintigrāfija,
veloergometrija, histeroskopija, speciālistu konsultācijas, ginekologs,
dermatologs, psihiatrs, urologs, logopēds, onkologs, LOR, ausu deguna kakla ārsts,
ķirurgs, kardiologs, neirologs, proktologs, reimatologs, traumatologs-ortopēds,
traumatologs, ortopēds, alergologs, endokrinologs, gastroenterologs,
terapeits, pediatrs, bērnu ārsti, zobārstniecība, zobu ārstēšana,
zobu higiēna, zobu balināšana, zobu implanti, zobu protezēžana,
ortodontija, zobārstniecība bērniem, stomatoloģija, dienas stacionārs,
vēnu operācijas, fleboloģija, ginekoloģiskās operācijas, hemoroīdu operācijas,
asinsvadu izmeklējumi, fizikālā terapija, fizioterapija, masāža,
rehabilitācija, ūdensdziedniecība, arodapskates, medicīnas komisijas,
vakcinācija, traumpunkts, mājas vizītes, narkoloģija, narkologa konsultācijas,
veselības diagnostika, medicīnas salons, diagnostikas salons, slimību diagnostika,
saslimšanu diagnostika, veselības pārbaude, mezodiegi, sejas mezodiegu
3D modelēšana, vispārējā organisma izmeklēšana, biorezonanse,
bio rezonanse, biorezonanses diagnostika, Santegra vitamīni, Santegra produkti,
masāžas, masāžas pakalpojumi, ārstnieciskā masāža, skulpturālā masāža,
apjomu mazinošā masāža, anticelulīta masāža, celulīta masāža,
limfodrenāža, limfodrenāžas masāža, limfodrenāža cena, sejas masāža,
kāju masāža, relaksējošā masāža, veselība, veselības uzlabošana,
veselīgs, veselīgs dzīvesveids, salons medicīnai, veselības centrs,
veselības centri, veselības salons, veselības aprūpe, ģimenes veselības centrs,
orgānu diagnostika, diagnostika šūnu līmenī, medicīniskā diagnostika,
ķermeņa diagnostika, diagnostikas medicīnas centrs, medicīna,
medicīnas pakalpojumi, privātais medicīnas centrs, medicīnas centri,
medicīniskie centri, organisma attīrīšana, ķermeņa attīrīšana,
baktēriju attīrīšana, attīrīšana no baktērijām, parazīti,
attīrīšana no parazītiem, veģetatīvā distonija, poliartrīts,
poliartrīta ārstēšana, galvas sāpes, galvassāpes, galvas sāpju ārstēšana,
paaugstināts spiediens, paaugstināts asinsspiediens, paaugstināts
asinsspiediena ārstēšana, pazemināts spiediens, pazemināts asinsspiediens,
pazemināta asinsspiediena ārstēšana, vairogdziedzeris, vairogdziedzera
slimību diagnostika, hormonālā sistēma, hormonālie traucējumi,
locītavu sāpes, iekaisums, iekaisumi, iekaisumu ārstēšana, parazītu attīrīšana,
vīrusu attīrīšana, sēnīšu attīrīšana, ph līmeņa noteikšana,
ph līmenis, netradicionāla medicīna, netradicionālas medicīnas metodes,
tautas medicīna, tautas medicīnas metodes, alternatīvā medicīna,
alternatīvās medicīnas metodes, homeopātija, ārsts homeopāts,
fito terapija, fitoterapija, dabas preparāti, ārstēšana ar dabas preparātiem,
homeopātiskās zāles, homeopātiskie preparāti, homeopātiskā medicīna,
homeopātiskais salons, homeopātijas salons, homeopātijas centrs,
homeopātiskais centrs, homeopātiskie medikamenti, veselības Klīnika,
ģimenes Klīnika, diagnostikas Klīnika, ģimenes veselības klīnika,
klīnikas, poliklīnika, poliklīnikas, migrēna, migrēnas ārstēšana,
alerģija, alerģijas ārstēšana, gripa, gripas ārstēšana, osteoporoze,
osteoporozes ārstēšana, prostata, prostatas ārstēšana, prostatīts,
prostatīta ārstēšana, astma, astmas ārstēšana, sirds, sirds un asinsvadi,
gastrīts, gastrīta ārstēšana, onkoloģija, onkoloģiskās saslimšana,
infarkts, insults, artrīts, Aurum Sensitiv imago, Sensitiv imago,
fola, folla, fols, fola diagnostika, folla diagnostika, folla diagnostikas metode,
folla metode, psihologs, psiholoģiskā palīdzība, psihologa konsultācijas,
psihiatriskā palīdzība, psihiatra konsultācijas, mezoterapija,
psihoterapeits, uztura speciālists, uztura speciālista konsultācijas,
dietologs, dietoloģija, dietologa konsultācijas, svara korekcija,
svara samazināšana, liekā svara samazināšana, klīniskais psihologs,
organisma veselība, slimību, slimības, palīdzība ambulatorā,
skaistumkopšana, skaistumkopšanas procedūras. Gastroenterologs,
diagnostika, onkoloģija, traumatoloģija, ginekoloģija, narkoloģija,
PET/CT pozitronu emisijas tomogrāfija, BIOFEEDBACK bio.
Vairāk

Foto 13

Mājas lapa internetā