medicine.lv skaitļos

Lietotāji online331
Aktīvie uzņēmumi12818
Nozares raksti1595
Ekspertu atbildes21477
Kā saglabāt pievilcīgu izskatu gaidību laikā un pēc bērniņa dzimšanas? Skaidro speciālistes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā saglabāt pievilcīgu izskatu gaidību laikā un pēc bērniņa dzimšanas? Skaidro speciālistes

Bērniņa gaidīšanas laiks katrai sievietei dzīvē ienāk ar jaunām, skaistām vēsmām. Tomēr sievietes organismā notiek daudz un dažādas pārmaiņas. Par to, kādas pārmaiņas mūsu izskatā šis periods veic un kā saglabāt pievilcīgu izskatu mazuļa gaidīšanas laikā, kā arī pēc bērna piedzimšanas, stāsta "Veselības centra 4" filiāles "Dermatoloģijas klīnika" dermatoloģe Linda Kapteine-Veita un skaistuma klīnikas "4. dimensija" ķermeņa estētikas speciāliste, dietoloģe Guna Havensone.

Seja un āda

Āda ir tā, kas īpaši reaģē uz šīm jaunajām pārmaiņām sievietes dzīvē. Grūtniecības laikā var parādīties tā sauktā grūtniecības maska jeb brūni pigmenta plankumi uz ādas pieres rajonā un ap acīm. To vairāk novēro sievietēm pēc 30 gadu vecuma un ar tumšāku ādas tipu. Piemēram, trešajam ādas tipam ar normālu ādu, brūniem matiem, pelēkām vai brūnām acīm, ar vidēju jutīgumu pret saules apdegumiem, kā arī ceturtajam ādas tipam ar gaiši brūnu, olīvkrāsas ādu, tumšiem matiem un acīm, minimālu jutību pret saules apdegumiem. Pigmentācijas intensitāte un tās izzušanas ātrums katrai sievietei ir individuāls. Tas atkarīgs no ādas tipa, hormonālās darbības un tās ietekmes uz ādu. Parasti pigmenta plankumi izzūd pēc bērniņa piedzimšanas un barošanas ar krūti, tomēr atsevišķos gadījumos var arī saglabāties.

Risinājums: Ņemot vērā, ka pigmenta plankumi, tāpat kā vasaras raibumi, kļūst intensīvāki saskarē ar UV starojumu, grūtniecības laikā jālieto mitrinoši dienas krēmi ar augstu saules aizsardzību (SPF 40–60). Lietojot saules aizsargkrēmu, ieteicams to izvēlēties tādu, kas mazina pigmentācijas risku.

Pēc mazuļa piedzimšanas var konsultēties ar dermatologu un noteikt pigmentācijas dziļumu dermoskopiski vai luminiscētā gaismā. Tas palīdzēs izvēlēties efektīvāko pigmenta plankumu novēršanas metodi. Speciālas procedūras, kurās izmanto augļskābes, A, C vitamīna skābi, uz ādu iedarbojas balinoši un īpaši efektīvas ir tad, ja pigments atrodas epidermā. Ja pigments ir dziļāk dermā, efektīvas ir lāzerprocedūras, kad ar atbilstošas intensīvi pulsējošās gaismas lāzeriekārtas palīdzību tiek sašķelts pigments. Tomēr jebkuru šādu pigmentācijas novēršanas procedūras nedrīkst veikt vasaras sezonā.

Banner 280x280

Tām sievietēm, kuras nomākusi piņņu problēma, sejas ādas stāvoklis grūtniecības laikā parasti uzlabojas. Savukārt tām grūtniecēm, kurām pinnes nav bijušas, pasliktinoties sejas ādai kopumā, var pirmoreiz parādīties iekaisīgi izsitumi (pinnes). Lielākoties pēc bērna nākšanas pasaulē āda atveseļojas.

Risinājums: Grūtniecības laikā vajadzētu lietot savam ādas tipam atbilstošus ādas kopšanas līdzekļus un izvairīties no piņņu spaidīšanas, lai tajās neiekļūtu infekcija. Ādas kopšanai, piemēram, var izvēlēties Bioderma Sébium līnijas produktus, kuri bioloģiski regulē ādas tauku kvalitāti, tādējādi ierobežojot melno punktu un iekaisīgo izsitumu veidošanos, kā arī samazina tauku pastiprināto izdalīšanos.

Ja izsitumi ir lielu augoņu veidā, ja pinnes kļūst traucējošas un patiesi bojā garastāvokli, labāk apmeklēt dermatologu.

Krunciņu veidošanās, protams, ir atkarīga no vispārējā ādas stāvokļa (tās pastiprināti veidojas sausas ādas īpašniecēm!), ģenētiskās pārmantotības un no tā, kā par savu ādu rūpējas ikdienā. Tās pastiprināt var ilgstošs nogurums, miega bads, satraukums, kas nereti rodas, apgūstot savu jauno lomu dzīvē.

Risinājums: Vēlams lietot sejas kopšanas līdzekļus ar pretgrumbu iedarbību uz augu vai termālā ūdens bāzes. Šie krēmi nekaitēs mazulim. Tomēr citi spēcīgas iedarbības (īpaši, liftinga, pretgrumbu) preparāti jālieto ar apdomu un pirms to lietošanas jākonsultējas ar dermatologu. Jāatzīst, ka caur ādu iesūcas vielas, kas var kaitēt bērniņa veselībai, tāpēc pirms jebkura līdzekļa lietošanas rūpīgi jāizlasa instrukcija. Parasti to, ka nav ieteicams lietot grūtniecības laikā, norāda instrukcijā.

Tāpat divas reizes nedēļā atkarībā no ādas tipa vajadzētu uzlikt mitrinošas vai barojošas sejas maskas. Īpaši jākopj acu zona, jo tieši tā visjutīgāk reaģē uz apkārtējās vides faktoriem, emocijām un atklāj vispārējo organisma stāvokli.

Izvēlies savu kosmetologu

Grūtniecības laikā iespēju robežās vajadzētu apmeklēt kosmetologu, kas, pirmkārt, ieteiks atbilstošāko kosmētiku, lai izvairītos no sejas ādas izskata pasliktināšanās. Otrkārt, pielāgojot atbilstošas sejas procedūras, tiks uzlabots ne tikai ādas stāvoklis, bet arī radītas pozitīvas emocijas, kas ir īpaši svarīgas, sagatavojoties jaunam dzīves pavērsienam. Jebkura sejas procedūra uzlabos ādas šūnu atjaunošanos, līdz ar to tās izskatu: atsvaidzinās sejas krāsu, veicinās ādas elastību un novērsīs jaunu krunciņu veidošanos. Izvēloties atbilstoša sejas procedūras, iespējams izvairīties arī no pastiprinātas pigmentācijas veidošanās. Tā kā grūtniecības laikā bieži vien ir vērojama sejas tūska, ieteicamas arī limfodrenējošas masāžas, kas veicinās limfātisko cirkulāciju un pašattīrīšanos – dabisko ādas vielmaiņu.

Mati un nagi pirms un pēc

Parasti grūtniecības laikā mati kļūst stipri, kupli un veselīgi spīdīgi. To veicina sievišķā hormona progesterona darbības pieaugums, kā arī tas, ka grūtniecības laikā, lai nodrošinātu pilnvērtīgu bērniņa attīstību, organisms sāk izstrādāt augšanu veicinošus hormonus. Var parādīties arī pastiprināts ķermeņa apmatojums pēc vīrišķā tipa, tā sauktais hirsūtisms, kas mazinās pēc bērna piedzimšanas. Taču divus trīs mēnešus pēc dzemdībām mati var sākt pastiprināti izkrist, tie kļūst sausi un zaudē spīdumu, jo strauji krītas progesterona līmenis, tiek izjaukts vispārējais hormonālais stāvoklis organismā un māmiņa, barojot bērnu, no sevis atdod ļoti daudz mikroelementu, olbaltumvielu un citu organismam svarīgu elementu, kas organismā atjaunojas lēnām. To trūkums izpaužas kā matu, nagu, reizēm, zobu bojājums. To var veicināt arī dzelzs, cinka, kalcija, vitamīnu trūkums organismā un stress, iespējamā pēcdzemdību depresija un apkārtējās vides faktori – putekļaina vide, gaisa kondicionētāji, ultravioletais starojums, ķīmiska matu apstrāde, nepiemēroti kopšanas līdzekļi.

Ieteikumi

• Pēc bērniņa piedzimšanas vēlams turpināt lietot speciālos grūtniecēm paredzētos vitamīnus. Ja bērnu nebaro ar krūti, var uzsākt trīs mēnešu ilgu matu atveseļošanas kursu, lietojot speciālos matu vitamīnus;

• Lai uzlabotu esošo matu struktūru, vēlams lietot matu līdzekļus, šampūnus, balzamus, maskas, kuru sastāvā ir proteīni. Ieteicams matus nebalināt un arī ne īpaši bieži krāsot;

• Gan pašsajūtas uzlabošanai, gan matu augšanai noderēs galvas matainās daļas un skausta daļas masāža, lai uzlabotu asinsriti;

• Ja mati sāk izkrist pastiprināti, vēlams konsultēties ar matu speciālistu.

Nagi, tāpat kā mati, grūtniecības laikā kļūst stiprāki un cietāki. Ja naga plātnītes sāk slāņoties, tas var liecināt par dzelzs trūkumu organismā, kas ļoti nepieciešams bērniņa gaidīšanas laikā. Tāpat kā pēc bērniņa piedzimšanas un barošanas ar krūti mēdz pastiprināti izkrist mati, arī nagi kļūst trauslāki.

Apgrūtinātā pēdu audu apasiņošana un inervācija var mazināt ādas un nagu aizsardzību pret sēnīšu infekciju. Grūtniecības laikā, pieaugot svaram, pēdējos mēnešos ir lielāks risks inficēties ar nagu sēnīti, jo kājām ir apgrūtināta venozā un limfātiskā attece, kājas pietūkst, īpaši, ja ilgi sēdēts vai stāvēts. Turklāt pēdējos grūtniecības mēnešos, palielinoties ķermeņa svaram, pastiprināti var veidoties pēdu ādas sabiezējums, sāpīgas plaisas, varžacis un pēdu kārpas.

Ieteikumi

• Nevajadzētu valkāt šaurus, gaisu necaurlaidīgus apavus, kuros ir nospiesti kāju pirksti, un pēdas pastiprināti svīst;

• Ieteicams valkāt apavus ar zemiem papēžiem – līdz četriem centimetriem, nesēdēt sakrustotām kājām, savukārt vakaros, piemēram, skatoties TV, kājas vēlams novietot augstāk, lai veicinātu asins cirkulāciju;

• Lai laikus novērstu pēdu problēmas, vienu reizi mēnesī vēlams apmeklēt ārstniecisko pēdu kabinetu, veikt pēdu masāžu un lietot atbilstošus pēdu kopšanas līdzekļus;

• Apmeklējot koplietošanas dušas vai baseinu, kājas jāieauj čībās, jo jebkura mikrotrauma var izraisīt infekcijas attīstību. Turklāt profilaktiskā nolūkā, apmeklējot sabiedriskas vietas, arī jūrmalu, vēlams lietot speciālus pretsēnīšu līdzekļus. Tomēr arī pirms to izvēles jākonsultējas ar ārstu, jo atsevišķus pretsēnīšu preparātus nedrīkst lietot grūtniecības laikā. Tāpēc nereti sēnīšslimību ārstēšanu arī atliek uz laiku, kad mazulis vairs netiek barots ar krūti;

• Apmeklējot pedikīra vai manikīra meistaru, jāpievērš uzmanība tam, vai procedūras laikā pietiekami un atbilstoši medicīnas standartiem tiek dezinficēti instrumenti;

• Īpaši rūpīgi un saudzējoši jāapstrādā nagi! Tāpat kā katram ģimenes loceklim ir sava zobu birste, tāpat katram cilvēkam vajadzētu būt tikai savai lietošanai paredzētiem manikīra un pedikīra piederumiem;

• Atkarībā no naga struktūras izmaiņām tie ir vairāk jāaprūpē, gan lietojot nagus stiprinošus vitamīnus, gan aplicējot nagu maskas, nagu stiprinātājus, gan cenšoties aizsargāt no saskares ar spēcīgu sadzīves ķīmiju – trauku, veļas un citiem mazgāšanas līdzekļiem, kas nelabvēlīgi ietekmē nagus.

Ķermenis un āda

Tāpat kā uz sejas, arī uz ķermeņa ādas iespējamas vizuālas izmaiņas, kas saistītas ar grūtniecību. Ne tikai palielinās ķermeņa svars un apjoms, bet uz ādas var parādīties dažādi līdz šim nebijuši ādas jaunveidojumi – kārpas un papilomas, kas līdz tam bija it kā snauduši. Papilomas un kārpas ir vīrusu izraisīti veidojumi ādā, un to augšana tieši grūtniecības laikā pastiprinās ādas aizsargspēju izmaiņu dēļ.

Grūtniecības laikā reizēm var palielināties dzimumzīmes. To veicina estrogēnu receptoru atrašanās tajās un hormonālās darbības pastiprināšanās. Tas ir normāls process un nav iemesla nopietniem uztraukumiem.

Grūtniecības laikā pigmentācija var pastiprināties arī uz vēdera, krūšu galiem un citos ģenitālos rajonos, kas ir normāla un pārejoša ādas parādība grūtniecības laikā.

Tā kā grūtniecības laikā palielinās asinscirkulācija, asins daudzums, notiek aktīva asinsvadu reakcija – var kļūt sārtas plaukstas, ir lielāka iespēja veidoties asinsvadu veidojumiem (hemangiomām) un zirnekļveida naevus.

Pēdējā trimestrī iespējama stiprāk vai vājāk izteikta nieze, ko rada sastrēgums žults izdalē un tas, ka āda var kļūt pastiprināti sausāka. Vairogdziedzera pastiprinātas darbības dēļ, kas izraisa pārmērīgu svīšanu, var parādīties arī daudzkrāsainā ēde.

Iespējamas arī specifiskas ādas slimības – dažādi izsitumi ar stipru ādas niezi, kas raksturīgas tikai grūtniecības laikam. Tomēr tām nepieciešama atbilstoša izmeklēšana un ārstēšana, lai slimība neizraisītu neatgriezeniskas sekas.

Ieteikumi

• Grūtniecības laikā ar jaunveidojumiem praktiski nav iespējams cīnīties. Tos likvidējot, papilomas, dzimumzīmes atkal var ataugt, tāpēc vislabākie rezultāti ārstēšanā būs pēc bērniņa piedzimšanas. To likvidēšanai parasti izmanto lāzerterapiju, kriodestrukciju (apstrāde ar šķidro slāpekli) vai diatermokoagulācijas metodi. Iespējams, papildus būs nepieciešama medikamentoza terapija;

• Ja ir stipra nieze, ieteicams lietot atvēsinošus krēmus, ja nepieciešams, antihistamīna preparātus iekšķīgi;

• Jālieto ādas kopšanas līdzekļi ar augstāku saules aizsargfaktoru (SPF 40–60), lai būtu mazāka iespējamība iedzīvoties jaunās dzimumzīmēs un mazinātu pigmentācijas neatgriezeniskumu;

• Nevajadzētu apmeklēt solāriju un sauļoties.

Iepriekš minētās problēmas daļai sieviešu var arī neparādīties, taču hormonālo izmaiņu dēļ ķermeņa apjoms, uz ko īpaši reaģē āda, mainās jebkurai grūtniecei. Viena no izplatītākajām ķermeņa estētikas problēmām grūtniecības laikā ir strijas, kas visbiežāk parādās pēdējā grūtniecības trimestrī, bērniņam strauji pieaugot un palielinoties krūšu dziedzeriem. Turklāt striju veidošanos nosaka ādas elastība un dažādi ārējās vides faktori – pati grūtniecības norise, hormonālie faktori, svara pieaugums, fiziskā aktivitāte, ādas kopšana ikdienā un visbeidzot – ģenētika.

Grūtniecības laikā veidojas arī celulīts, jo dzīvesveids neizbēgami kļūst mazkustīgāks. Celulītu un svara pieaugumu vajadzētu uztvert ne tik sakāpināti, jo bieži vien svars sāk normalizēties bērna barošanas periodā. Ja pieņemas svarā līdz 15 kilogramiem, tad tas ir normāls process un nevajadzētu uztraukties. Ja svara pieaugums pārsniedz jau 20–25 kilogramus – tas ir liels svara uzkrājums, un, iespējams, no 20 liekajiem kilogramiem būs ievērojami grūtāk atbrīvoties.

Ieteikumi

• Pirms grūtniecības plānošanas vēlams apmeklēt procedūras, kas uzlabo ādas elastīgumu, nostiprina ādu un veicina limfodrenāžu, lai grūtniecības laikā īpaši nepasliktinātos ādas izskats;

• Ja strijas izveidojas, tās pilnībā vairs likvidēt nevarēs. Protams, ir daži izņēmumi, kad, piemēram, šo estētiski vizuālo problēmu var risināt ar plastiskās ķirurģijas palīdzību. Citas estētiskās medicīnas metodes tikai uzlabos to izskatu un padarīs mazāk redzamas. Tāpēc vislabāk nepieļaut šīs vizuāli estētiskās problēmas izveidošanos, atbilstoši kopjot ādu;

• Katrai sievietei noteikti regulāri katru dienu āda jākopj jau no paša grūtniecības sākuma, to mitrinot un barojot ar piemērotiem kosmētiskajiem līdzekļiem. Tomēr kosmētiskie līdzekļi jāizvēlas ar apdomu un pirms to lietošanas rūpīgi jāizlasa to sastāvs. Āda, kas ir gandrīz divus kvadrātmetrus liela, ir lielākais organisma orgāns. Jāatzīst, ka caur to iesūcas vielas, kas var kaitēt bērniņa veselībai. Ginekologi un endokrinologi regulāri norāda par it kā nekaitīgiem savienojumiem apkārtējā vidē, tostarp sadzīves ķīmijā, higiēnas precēs un kosmētiskajos līdzekļos, kuriem piemīt resninātāju vai hormonu jaucēju īpašības – šīs vielas mūsu organismā izjauc vielmaiņas un hormonālo līdzsvaru. Sekas tam ir vielmaiņas slimības, piemēram aptaukošanās, metaboliskais sindroms, policistiskas olnīcas u.c. Tāpēc labāk izvēlēties produktus ar norādi, ka tie ir piemēroti grūtniecēm un jaunajām māmiņām laktācijas periodā;

• Reizi vai divas reizes mēnesī ieteicams veikt vispārējo ķermeņa pīlingu, lai āda labāk elpotu un uzlabotos tās elastība, kas kalpo kā garants pret strijām;

• Visas grūtniecības laikā ir vēlams apmeklēt dažādas vieglas relaksējošas masāžas, it īpaši, ja sievietei ir mazkustīgs dzīvesveids, viņa lielāko dienas daļu pavada stāvus vai sēdus stāvoklī, kā arī vērojams pastiprināts nogurums un psiholoģisks sasprindzinājums. Jebkura masāža uzlabos asinsriti un organisma stāvokli kopumā. Topošās māmiņas labsajūta kā pozitīvs lādiņš iedarbosies arī uz gaidāmo bērniņu. Šis ir laiks, ko sieviete beidzot var veltīt sev un palutināt sevi, piemēram, ar dažādām masāžām, kas ir gan patīkamas, gan izraisa neparastas sajūtas, gan arī ir pilnīgi nekaitīgas bērnam. Turklāt pētījumos pierādīts, ka būtisku uzlabojumu sniedz arī masāža tūskainības un striju profilaksē. Vērts izmēģināt, piemēram, pēdu masāžu vai ķermeņa masāžu ar augu sainīšiem (pindām), šokolādi vai piemērotām augu eļļām, ja vien nav pastiprināts jutīgums uz smaržām;

• Ja ir liels svars, vēnu problēmas un tūska, līdz pat grūtniecības beigām ieteicama gan manuālā, gan mehāniskā limfodrenāža. Turklāt, piemēram, mehāniskā limfodrenāža palīdz labāk apasiņot mazo iegurni.

Konsultējies ar speciālistu

Grūtniecības laikā, veicot pasākumus sava estētiskā izskata uzlabošanā, svarīgi tos saskaņot ar ginekologu, lai panāktu pēc iespējas labākus rezultātus un nenodarītu kaitējumu vēl nedzimušajam mazulim. Grūtniecības laikā ir vēlamas aptuveni divas konsultācijas pie ķermeņa estētikas speciālista un trešā reize pēc pēcdzemdību perioda – aptuveni pusotru mēnesi pēc dzemdībām. Tā kā pirmajos mēnešos būtiskas estētiskas izmaiņas vēl nav novērojamas, pie speciālista var doties trešajā vai ceturtajā grūtniecības mēnesī.

Pirmās konsultācijas laikā pie ķermeņa estētikas speciālista vispirms tiek pārrunāts vispārējais veselības stāvoklis, tas, kā sieviete kopusi ķermeni līdz šim, kādas procedūras veiktas, kā arī tiek konstatētas izmaiņas, ja tādas ir. Konsultācijas mērķis, pirmkārt, ir sievietei iemācīt pašai izzināt savu ķermeni, lai, apskatot to, varētu konstatēt vismazākās izmaiņas, piemēram, pamanīt pirmās strijas, kas visbiežāk vērojamas ar daļēji izteiktu reljefu, tās ir raupjas, nedaudz zilgansārta perlamutra krāsā. Jo ātrāk tiek atklāta kāda problēma, jo lielāka iespēja to novērst vai vismaz uzlabot stāvokli. Tiek pārrunāts iespējamais procedūru plāns un sniegtas rekomendācijas par pareizu ādas kopšanu grūtniecības laikā. Speciālists palīdz jaunajai māmiņai izvēlēties piemērotākās un drošākās kosmētiskās formulas plašajā ķermeņa kopšanas produktu klāstā. Ja nepieciešams, nozīmē vēnu speciālista konsultāciju un iesaka doties vizītē pie dietologa vai uztura speciālista. Pareizs uzturs, pietiekamas ikdienas aktivitātes un adekvāta fiziskā slodze līdz ar pareizu ādas kopšanu nodrošina labu estētisko izskatu grūtniecības laikā un ir priekšnoteikums relatīvi ātram un vieglam sievietes ķermeņa atjaunošanās procesam pēc dzemdībām.

Otro vizīti plāno grūtniecības beigās, tās laikā topošā māmiņa saņem rekomendācijas par to, kā labāk atjaunot ķermeni pēc grūtniecības, kā pareizi jāatsāk vingrot, kā zaudēt liekos kilogramus u.c.

Trešajā vizītē, kad mazulim jau ir pāris mēneši, ir pienācis laiks jaunajai māmiņai parūpēties par sevi. Vizītes laikā tiek konstatētas pārmaiņas ādā, piemēram strijas, celulīts, zirnekļveida sīko vēnu tīklojums. Speciālists novērtē vēdera priekšējās sienas stāvokli, piemēram, izvērtē muskuļu korseti, ādas elastību vai lieko taukaudu daudzumu uz vēdera. Ķermeņa estētikas speciālists sastāda procedūru – frakcionētās radiofrekvences (RF), intensīvi pulsējošās gaismas (IPL) terapijas, pīlingu, mezoterapijas, karboksiterapijas, masāžas utt. – plānu, ņemot vērā estētisko problēmu, indikācijas un arī kontrindikācijas, kamēr māmiņa baro mazuli ar krūti.

Risinājums

• Mājas apstākļos var veikt dažādas aktivitātes, kas palīdzēs saglabāt vēlamo formu un uzlabot savu izskatu. Taču, lai nenodarītu pāri mazulim un lai tās sniegtu efektīvu rezultātu, svarīgi par mājas darbu veidu un fizisko slodzi konsultēties ar ķermeņa estētikas speciālistu, kas sastādīs konkrētu plānu, kurā parasti ietilpst ūdens procedūras, ārstnieciskie vingrinājumi un citas fiziskas nodarbības tieši grūtniecēm. Ļoti svarīgi veikt pašmasāžu, norīvēšanos ar dvieli vai īpašiem masāžas rīkiem, pieņemt kontrastdušas;

• Grūtniecības laikā svarīgi izvēlēties speciālus topošajām māmiņām radītus ķermeņa kopšanas līdzekļus, jo tie nesatur vielas, kas caur ādu spētu iekļūt asinsritē, nonākt līdz placentai un kaitēt mazulim un par to izvēli noteikti konsultēties ar speciālistu. Šādi krēmi pārsvarā nopērkami skaistumkopšanas iestādēs, aptiekās vai specializētos veikalos. Pērkot profesionālos līdzekļus, kas vērsti uz konkrētu estētisku problēmu novēršanu, piemēram, ar pretcelulīta vai slaidinošu iedarbību, vajadzētu pievērst uzmanību norādei, vai tos var lietot grūtniecības laikā. Daudzi no šiem produktiem grūtniecības laikā nav ieteicami. Svarīgi, lai sieviete labi justos, labi izskatītos, veikalā nepērkot haotiski n-tos un nepiemērotus kosmētiskos līdzekļus. Tā kā liela nozīme ir pareizi iemasēt šos preparātus, lai, piemēram, neveidotos vēl lielāka tūska kājās, svarīgi konsultēties ar speciālistu;

• Ja grūtniecība norit bez sarežģījumiem, tad ar trešajā ceturtajā grūtniecības mēnesī var sastādīt skaistumkopšanas procedūru plānu. Noderīga būs ietīšana – apjoma korekcijai, kriosaitēšana – ādas formēšanai, SPA maskas – ādas tonusam un labsajūtai un striju profilaksei, limfodrenāža – tūskas mazināšanai un limfas plūsmas aktivizēšanai, refleksoterapija un dažādas masāžas. Noteikti kontrindicēta būs elektroterapija, mikrostrāvu, ultraskaņas, radiofrekvenču un lāzera terapija, kā arī tādas procedūras, kas mehāniski iedarbojas uz vēderu un krūtīm. Taču šīs metodes var izmantot citu ķermeņa daļu ārstēšanai, piemēram, mehāniskās limfodrenējošas procedūras iesaka tūskas mazināšanai kājām, izmantojot vakuummasāžu vai rullīšu masāžu. Procedūras veic ar atbilstošiem grūtniecēm vai barojošām mātēm paredzētiem kosmētiskiem līdzekļiem. Ja ir nepieciešamība, var izmantot arī atsevišķas aparātprocedūras. Piemēram, ja tikko plīsušas strijas, var lokāli lietot virspusēju ultraskaņu, lai dziļāk ievadītu kolagēnu un apturētu striju tālāku veidošanos;

• Bērniņa barošanas laikā ieteicams izvairīties no agresīvām procedūrām, jo tās neizbēgami ietekmē vielmaiņu, līdz ar to nav prognozējama ietekme uz piena dziedzeru darbību. Noderīga būs ietīšana – svara un apjoma korekcijai, kriosaitēšana – ādas formēšanai, īpašas maskas – ādas tonusam un striju ārstēšanai, limfodrenāža – limfas plūsmas aktivizēšanai un celulīta mazināšanai. Ja speciālists akceptē, ir pieļaujamas atsevišķas procedūras ādas tonusa atjaunošanai ar radiofrekvences iekārtām. Tās var veikt ne ātrāk kā divus mēnešus pēc dzemdībām. Barošanas laikā vairāk nāksies uzņemties pašiniciatīvu, dzerot šķidrumu – vismaz divus litrus dienā, veicot pakāpeniskas fiziskās aktivitātes un pašmasāžas, lietojot atbilstošus ķermeņa kopšanas līdzekļus, piemēram, īpaši nostiprinošus un mitrinošus losjonus, kas novērš ādas atslābumu, ko izraisa svara izmaiņas vai grūtniecība;

• Divas nedēļas pēc bērna barošanas perioda, kopā ar ķermeņa estētikas speciālistu vēlams izstrādāt stratēģisku plānu, kā atgūt vēlamo ķermeņa formu. Pārsvarā procedūru kursu sāk ar limfodrenāžu, vēlāk tiek veikta svara korekcija, izmantojot ietīšanu, vakuummasāžu, lāzerterapiju un citas metodes. Pēc tam pamazām tiek novērsts celulīts. Ja āda ir atoniska, tad ieteicams nodarboties ar peldēšanu vai ūdensaerobiku, kas tonizē ādu. Papildus labākam rezultātam palīdzēs ādu savelkošās procedūras. Arī krūšu formu var sākt koriģēt ar procedūru palīdzību divas nedēļas pēc barošanas pārtraukšanas.

Būtiski ir atcerēties, ka ar procedūrām vien nepietiks ne grūtniecības laikā, ne pēc tās. Ir jādzer pietiekami daudz šķidruma, jālieto pareizs uzturs un jābūt fiziski aktīvai. Ja sieviete seko līdzi savam izskatam grūtniecības laikā speciālistu uzraudzībā, tad, cik novērots, strijas vai nu neveidojas nemaz, vai arī minimāli, un svara pieaugums ir vidējs, nevis tuvojas maksimālajai robežai.

Raksta avots: http://arsts.lv/jaunumi/guna-havensone-linda-kapteine-veita-vizuali-estetiskas-problemas-grutniecibas-laika

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Dermatoloģija, veneroloģija / ādas veselība":

Uzņēmumi nozarē "Dermatoloģija, veneroloģija / ādas veselība"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Vēnu pavasaris Dr. Mauriņa klīnikā

Vēnu pavasaris Dr. Mauriņa klīnikā

Dr. Mauriņa klīnika akciju "Vēnu pavasaris" organizē jau 14. gadu un šis ir laiks, kad ārsti aicina pārbaudīt kāju asinsvadu veselību. Uzzināsim, kā notiek vēnu problēmu diagnostika un kā atšķiras ārstēšanas metodes – skleroterapija no lāzeroperācijas?

Aktuālie piedāvājumi

Dabiska sejas kopšanas kosmētika – kā izvēlēties sev piemērotāko?

Dabiska sejas kopšanas kosmētika – kā izvēlēties sev piemērotāko?

Apjukt sejas kopšanas līdzekļu piedāvājumā šobrīd ir vieglāk nekā jebkad. Mārketinga saukļu un zīmolu solījumu džungļos izdarīt pareizās izvēles, nekaitējot savai ādai un vienlaikus nepārmaksājot par ādas kopšanas līdzekļiem, ir izaicinājums. Uzzināsim, kāpēc izvēlēties dabiska sastāva ādas kopšanas līdzekļus un kas jāzina, tos izvēloties?

Ko ievērot, atsākot fiziskas aktivitātes. Komentē fizioterapeits

Ko ievērot, atsākot fiziskas aktivitātes. Komentē fizioterapeits

Pavasaris ienes ne vien vairāk saules gaismas, bet arī lielāku motivāciju pievērsties sportiskām aktivitātēm. Ir būtiski piedomāt, kā atsākam šīs fiziskās aktivitātes – skriešanu, nūjošanu, soļošanu u.c. Fizioterapeite Aiga Korpa dalās ar ieteikumiem, ko ņemt vērā ikvienam aktīvas dzīves piekritējam. 

Mūsdienīga pieeja – rehabilitāciju arvien biežāk izvēlas profilaksei

Mūsdienīga pieeja – rehabilitāciju arvien biežāk izvēlas profilaksei

Jo savlaicīgāk pievēršas profilaksei un rūpēm par savu veselību preventīvos nolūkos, jo ilgāk cilvēks dzīvo bez sūdzībām par pašsajūtu un nopietnām diagnozēm. Veselīgi ēst, dzīvot aktīvu dzīvesveidu, regulāri veikt skrīninga izmeklējumus – šo profilaktisko pasākumu kopumu arvien biežāk cilvēki izvēlas papildināt ar rehabilitācijas kursu pašsajūtas uzlabošanas nolūkos, ko piedāvā kūrorta rehabilitācijas centrs "Jaunķemeri".

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: “Daily Delicious Beauty Shake” proteīna-kolagēna kokteiļi

Testa rezultāti: “Daily Delicious Beauty Shake” proteīna-kolagēna kokteiļi

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt “Daily Delicious Beauty Shake” proteīna-kolagēna kokteiļus.

Testa rezultāti: “BestBerry” BIO Irbeņu ogu ekstrakts veselīgai sirds un asinsvadu sistēmas darbībai

Testa rezultāti: “BestBerry” BIO Irbeņu ogu ekstrakts veselīgai sirds un asinsvadu sistēmas darbībai

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA „BestBerry” piedāvāja testēt BIO Irbeņu ogu ekstraktu veselības atbalstam.

Testa rezultāti: HealthAid Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram

Testa rezultāti: HealthAid Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HEalthAid Baltics" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram. 

“Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai

“Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvā testēt augu ekstraktu uztura bagātinātāju “Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Fizioterapija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Fizioterapija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika - integrēta pieeja sievietes veselībai. Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.

Dinsbergas klīnika, Dr. Inese Martišune: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Inese Martišune: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika - integrēta pieeja sievietes veselībai. Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. https://medicine.lv/
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. 17.10.2003
 4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 5. 2022

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā