medicine.lv skaitļos

Lietotāji online245
Aktīvie uzņēmumi12196
Nozares raksti1446
Ekspertu atbildes21477
Kā izvēlēties piemērotāko skropstu tušu? Iesaka kosmētiķe : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā izvēlēties piemērotāko skropstu tušu? Iesaka kosmētiķe

Freepik.com/ valuavitaly
Foto: Freepik.com/ valuavitaly

Skropstu pamatfunkcija ir acu aizsardzība pret ārējiem vides faktoriem – saules stariem, vēju, putekļiem un mitrumu gaisā, bet, pareizi tās izceļot, var piešķirt acīm arī valdzinošu skatienu. Kā izvēlēties savām skropstām piemērotu skropstu tušu, padomus sniedz "Apotheka Beauty" kosmētiķe Ieva Strautkalne.

“Pirmkārt, ir svarīgi aplūkot un novērtēt skropstas to dabiskajā stāvoklī, proti, bez jebkādu produktu klātbūtnes. Atkarībā no tā, vai skropstas ir īsas vai garas, kuplas, retas vai izteikti izliektas, ir atkarīga skropstu tušas piemērotība. Izvēloties nepiemērotu produktu, skropstām netiks piešķirts vēlamais apjoms un garums. Retu skropstu gadījumā der atcerēties, ka, izvēloties pagarinošu skropstu tušu, tā vēl vairāk akcentēs skropstu retumu. Savukārt, ja biezu skropstu īpašnieces izmantos skropstu apjomu piešķirošus produktus, skropstas vizuāli tiks sapludinātas un nebūs izteiksmīgas. Ja ir vēlme, lai skropstas izskatās garākas un biezākas, jāizvēlas gan pagarinošā, gan biezinošā skropstu tuša,” stāsta kosmētiķe.

Pieci padomi skropstu tušas izvēlei

Foto: Freepik.com/ freepik

1. Skropstu tušas funkcija

Jāizvēlas savām skropstām atbilstoša skropstu tuša – apjomu piešķiroša, pagarinoša, ūdensnoturīga vai ar izliekuma efektu. Pirms skropstu tušas iegādes jāizlemj, kādam nolūkam tā tiks izmantota un kādi apstākļi varētu ietekmēt tās noturību, proti, vai nepieciešama skropstu tuša ikdienas lietošanai vai acu skatiena izcelšanai īpašos svinīgos pasākumos, vai to plānots lietot  mitra klimata apstākļos vai sportojot un citos gadījumos. Ūdensnoturīgā skropstu tuša būs noderīga tiem, kuru acis ātri asaro vēja vai citu vides faktoru ietekmē.

2. Kvalitāte un tekstūra

Pārbaudi, vai skropstu tušai iegādes brīdī iepakojums nav bojāts, jo tas var ietekmēt produkta dzīves ilgumu. Skābeklim piekļūstot produktam, tiek izmainīta tā konsistence, proti, skropstu tuša ātrāk izžūst, veidojas sīki sacietējuši gabaliņi, kas uzklāšanas procesā var veidot savēlumus un salipināt skropstas, kā arī tie var iekļūt acīs un radīt kairinājumu. Tekstūrai ir jābūt viendabīgai un krēmīgai, lai tā viegli uzklātos uz skropstām. Svarīgi atcerēties, ka skropstu tuša būtu jāmaina ik pēc trīs mēnešiem!

3. Skropstu tušas birstīte

Foto: Freepik.com/ Racool_studio

Ikvienai sievietei, kura lieto skropstu tušu, pirms tās iegādes būtu jāuzdod sev jautājums: Kādas es vēlos redzēt savas skropstas pēc skropstu tušas uzklāšanas? Rezultātu var palīdzēt sasniegt atbilstošas skropstu tušas birstītes izvēle:

  • taisna birstīte – skaisti atdalītām un vienmērīgi pārklātām skropstām. Piemērotāka, lai uzklātu produktu pat vismazākajām skropstām;
  • birstīte ar izliekumu – apjomīgu un izliektu skropstu efekta iegūšanai;
  • biezāka birstīte – piešķirs izteiksmīgāku efektu skropstām;
  • garākas un plānākas birstītes – pagarinās un atdalīs skropstas.

Attiecībā uz birstītes materiālu – vai izvēlēties skropstu tušu ar silikona birstīti vai birstīti, kas izgatavota no mīkstas elastomēra šķiedra vai kāda cita materiāla, ir gaumes lieta.

4. Smarža

Kvalitatīvai skropstu tušai jābūt bez aromāta vai ar nedaudz saldenu smaržu, kas ir atkarīgs no ražotāja izvēlētajām sastāvdaļām. Noteikti būtu jāizvairās no skropstu tušas lietošanas, ja ir jūtams nepatīkams, spēcīgs vai ass aromāts, jo šie produkti var kairināt acis un radīt iekaisumus.

5. Derīguma termiņš

Tāpat kā citiem kosmētikas produktiem, arī skropstu tušām uz iepakojuma ir norādīti divi derīguma termiņi: produkta uzglabāšanas termiņš neatvērtā veidā un pēc tā atvēršanas. Ieteicams izvēlēties produktu, kas izgatavots tekošajā gadā ar iespējami garāku derīguma termiņu. Jāatceras, ka skropstu tušas derīguma termiņš pēc tās atvēršanas ir salīdzinoši īss – trīs līdz četri mēneši, un to ietekmē lietošanas paradumi. Skropstu tušas lietošanas ilgumu var paildzināt, birstīti izņemot un ieliekot atpakaļ tušas flakonā rotējošām kustībām, tādējādi mazāk pievadot skābekli produktam. Ja skropstu tušas lietošanas laikā birstīte vairākkārtīgi tiks izņemta un ievietota atpakaļ flakonā kustībā uz augšu un uz leju, tā ātrāk izžūs.

Kosmētikas maciņā var būt vairāku veidu skropstu tušas, katra noteiktām vajadzībām. Dažkārt vēlamā efekta iegūšanai var vienlaicīgi izmantot vairākus skropstu tušu veidus. Ja tiek izmantotas vairākas skropstu tušas, svarīgi nekavēties ar produktu uzklāšanu, lai apakšējā kārta nepaspēj pilnībā nožūt uz skropstām pirms nākamās kārtas uzklāšanas.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Zobu pasta ir svarīga labas mutes dobuma higiēnas sastāvdaļa. Plaši pieejamajā klāstā var būt grūti noteikt, kura no izvēlēm būs pareizā. Noskaidrosim, kādi ir plusi un mīnusi fluorīdu saturošai zobu pastai un zobu pastai bez fluorīda!

Aktuālie piedāvājumi

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

Pateicoties plašajai iedarbībai uz organisma veselību, labsajūtu un skaistumu, alveja tiek dēvēta par dabas aptieku vienā augā. Izvēlies pārbaudītu kvalitāti ar drošu sirdi – www.alveja.lv! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Veselības veikals" piedāvāja testēt fermentētu probiotisko dzērienu ZOE – ar smiltsērkšķiem vai ar medu.

Testa rezultāti: "Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Testa rezultāti:

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar "Green Wing Paleo Skincare" piedāvāja izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".