medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12712
Nozares raksti1396
Ekspertu atbildes21477
Kā izvēlēties piemērotāko skropstu tušu? Iesaka kosmētiķe : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā izvēlēties piemērotāko skropstu tušu? Iesaka kosmētiķe

Freepik.com/ valuavitaly
Foto: Freepik.com/ valuavitaly

Skropstu pamatfunkcija ir acu aizsardzība pret ārējiem vides faktoriem – saules stariem, vēju, putekļiem un mitrumu gaisā, bet, pareizi tās izceļot, var piešķirt acīm arī valdzinošu skatienu. Kā izvēlēties savām skropstām piemērotu skropstu tušu, padomus sniedz "Apotheka Beauty" kosmētiķe Ieva Strautkalne.

“Pirmkārt, ir svarīgi aplūkot un novērtēt skropstas to dabiskajā stāvoklī, proti, bez jebkādu produktu klātbūtnes. Atkarībā no tā, vai skropstas ir īsas vai garas, kuplas, retas vai izteikti izliektas, ir atkarīga skropstu tušas piemērotība. Izvēloties nepiemērotu produktu, skropstām netiks piešķirts vēlamais apjoms un garums. Retu skropstu gadījumā der atcerēties, ka, izvēloties pagarinošu skropstu tušu, tā vēl vairāk akcentēs skropstu retumu. Savukārt, ja biezu skropstu īpašnieces izmantos skropstu apjomu piešķirošus produktus, skropstas vizuāli tiks sapludinātas un nebūs izteiksmīgas. Ja ir vēlme, lai skropstas izskatās garākas un biezākas, jāizvēlas gan pagarinošā, gan biezinošā skropstu tuša,” stāsta kosmētiķe.

Pieci padomi skropstu tušas izvēlei

Foto: Freepik.com/ freepik

1. Skropstu tušas funkcija

Jāizvēlas savām skropstām atbilstoša skropstu tuša – apjomu piešķiroša, pagarinoša, ūdensnoturīga vai ar izliekuma efektu. Pirms skropstu tušas iegādes jāizlemj, kādam nolūkam tā tiks izmantota un kādi apstākļi varētu ietekmēt tās noturību, proti, vai nepieciešama skropstu tuša ikdienas lietošanai vai acu skatiena izcelšanai īpašos svinīgos pasākumos, vai to plānots lietot  mitra klimata apstākļos vai sportojot un citos gadījumos. Ūdensnoturīgā skropstu tuša būs noderīga tiem, kuru acis ātri asaro vēja vai citu vides faktoru ietekmē.

2. Kvalitāte un tekstūra

Pārbaudi, vai skropstu tušai iegādes brīdī iepakojums nav bojāts, jo tas var ietekmēt produkta dzīves ilgumu. Skābeklim piekļūstot produktam, tiek izmainīta tā konsistence, proti, skropstu tuša ātrāk izžūst, veidojas sīki sacietējuši gabaliņi, kas uzklāšanas procesā var veidot savēlumus un salipināt skropstas, kā arī tie var iekļūt acīs un radīt kairinājumu. Tekstūrai ir jābūt viendabīgai un krēmīgai, lai tā viegli uzklātos uz skropstām. Svarīgi atcerēties, ka skropstu tuša būtu jāmaina ik pēc trīs mēnešiem!

3. Skropstu tušas birstīte

Foto: Freepik.com/ Racool_studio

Ikvienai sievietei, kura lieto skropstu tušu, pirms tās iegādes būtu jāuzdod sev jautājums: Kādas es vēlos redzēt savas skropstas pēc skropstu tušas uzklāšanas? Rezultātu var palīdzēt sasniegt atbilstošas skropstu tušas birstītes izvēle:

  • taisna birstīte – skaisti atdalītām un vienmērīgi pārklātām skropstām. Piemērotāka, lai uzklātu produktu pat vismazākajām skropstām;
  • birstīte ar izliekumu – apjomīgu un izliektu skropstu efekta iegūšanai;
  • biezāka birstīte – piešķirs izteiksmīgāku efektu skropstām;
  • garākas un plānākas birstītes – pagarinās un atdalīs skropstas.

Attiecībā uz birstītes materiālu – vai izvēlēties skropstu tušu ar silikona birstīti vai birstīti, kas izgatavota no mīkstas elastomēra šķiedra vai kāda cita materiāla, ir gaumes lieta.

4. Smarža

Kvalitatīvai skropstu tušai jābūt bez aromāta vai ar nedaudz saldenu smaržu, kas ir atkarīgs no ražotāja izvēlētajām sastāvdaļām. Noteikti būtu jāizvairās no skropstu tušas lietošanas, ja ir jūtams nepatīkams, spēcīgs vai ass aromāts, jo šie produkti var kairināt acis un radīt iekaisumus.

5. Derīguma termiņš

Tāpat kā citiem kosmētikas produktiem, arī skropstu tušām uz iepakojuma ir norādīti divi derīguma termiņi: produkta uzglabāšanas termiņš neatvērtā veidā un pēc tā atvēršanas. Ieteicams izvēlēties produktu, kas izgatavots tekošajā gadā ar iespējami garāku derīguma termiņu. Jāatceras, ka skropstu tušas derīguma termiņš pēc tās atvēršanas ir salīdzinoši īss – trīs līdz četri mēneši, un to ietekmē lietošanas paradumi. Skropstu tušas lietošanas ilgumu var paildzināt, birstīti izņemot un ieliekot atpakaļ tušas flakonā rotējošām kustībām, tādējādi mazāk pievadot skābekli produktam. Ja skropstu tušas lietošanas laikā birstīte vairākkārtīgi tiks izņemta un ievietota atpakaļ flakonā kustībā uz augšu un uz leju, tā ātrāk izžūs.

Kosmētikas maciņā var būt vairāku veidu skropstu tušas, katra noteiktām vajadzībām. Dažkārt vēlamā efekta iegūšanai var vienlaicīgi izmantot vairākus skropstu tušu veidus. Ja tiek izmantotas vairākas skropstu tušas, svarīgi nekavēties ar produktu uzklāšanu, lai apakšējā kārta nepaspēj pilnībā nožūt uz skropstām pirms nākamās kārtas uzklāšanas.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Soļo cauri vasarai skaistām pēdām!

Soļo cauri vasarai skaistām pēdām!

Lai pēdu āda būtu veselīga un maiga, par to jārūpējas katru dienu. Apimi pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu ir piemērots pēdu ādas kopšanai ikdienā.

Aktuālie piedāvājumi

Lai gaisa kondicionieris nekaitētu veselībai

Lai gaisa kondicionieris nekaitētu veselībai

Vasarās kondicionieri bieži tiek izmantoti ne tikai birojos, veikalos un automašīnās, bet arī mājās. Taču, lai neiedzīvotos veselības problēmās, pats svarīgākais – kondicionieri lietot pareizi! Par būtiskām lietām, kas noteikti jāņem vērā, stāsta LOR Klīnikas otolaringoloģe, profesore Ligija Ķīse.

Dziednieces Diānas Audras meditācija – Jāņu nakts veselības uzlabošanai

Dziednieces Diānas Audras meditācija – Jāņu nakts veselības uzlabošanai

Dziedniece, gaišreģe Diāna Audra iesaka meditāciju Jāņu nakts veselības uzlabošanai, ko var veikt no 20.06. līdz 23.06. katru nakti, jo tās ir spēka uzņemšanas naktis.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt skūšanās ziepes ar pantenolu, kakao sviestu un E vitamīnu sausai ādai.

APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt Pēdu krēmu ar medu un ceļmallapas ekstraktu.

Testa rezultāti: Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Testa rezultāti: Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvāja izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Testa rezultāti: HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju (60 kapsulas).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dr. Mauriņa vēnu klīnikai 10 gadi: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Mauriņa vēnu klīnikai 10 gadi: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Raidījums "Izstāsti Latvijai"  sveic savus ilgstošos partnerus DR. MAURIŅA KLĪNIKU 10 GADU JUBILEJĀ! Lai netrūkst ne darba, ne panākumu vēl daudzus gadus!

Cilmes šūnu banka: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Cilmes šūnu banka: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA “Cilmes šūnu banka” ir “FamiCord Group” pārstāvis Latvijā kopš 2004. gada, kas ir lielākā cilmes šūnu banka Eiropā. Uzmanību, topošās māmiņas! Jūsu lēmums par nabassaites asins cilmes šūnu saglabāšanu ir ļoti svarīgs gaidāmā bērniņa dzīvē! Uzziniet vairāk, lai izdarītu pārdomātu izvēli!