medicine.lv skaitļos

Lietotāji online18
Aktīvie uzņēmumi12658
Nozares raksti1337
Ekspertu atbildes20843
Kā aktīvi un veselīgi pavadīt Tēva dienu? Iesaka speciālisti : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā aktīvi un veselīgi pavadīt Tēva dienu? Iesaka speciālisti

Tēva diena ir lielisks iemesls, lai aktīvi un veselīgi pavadītu laiku kopā ar bērniem un ieviestu kādas jaunas aktivitātes, vingrinājumus un veselīgus ieradumus arī nākotnei. Kāpēc ir tik svarīgi veikt fiziskas aktivitātes kopā ar bērniem, kā pareizi izvēlēties slodzi un kādus vingrinājumus tētis var pildīt kopā ar bērnu? Konsultē "BENU Aptiekas" piesaistītā eksperte, "Veselības centra 4" filiāles "Bērnu veselības centrs" fizioterapeite Madara Rupaine un farmaceite Ilze Priedniece.

Lai bērns būtu gan fiziski, gan mentāli vesels, ir ļoti svarīgi, lai viņš pavada laiku kopā ar saviem vecākiem. Ir svarīgi veikt kopā fiziskās aktivitātes, jo tas veicina bērna attīstību, uzsver fizioterapeite. Ja bērns kopā ar vecākiem pavada laiku kustībā, tas mazina traumu risku, jo, vecākiem esot blakus, viņi var paturēt bērnu redzeslokā, kā arī tas uzlabo bērna imūnsistēmu un bērns mazāk slimo ar dažādām vīrusu infekciju saslimšanām.

Pareizas slodzes izvēle

Lai pareizi izvēlētos slodzi, kas bērnam būtu piemērota, ir jāieklausās savā bērnā, jo viņš pats būs ļoti labs indikators, kurš pateiks, kā jūtās, uzsver speciāliste. Pasaules Veselības organizācija iesaka bērniem vecumā no pieciem līdz 17 gadiem katru dienu vienu stundu pavadīt vidējas vai augstas intensitātes aerobā slodzē. Tas nozīmē dinamiskas rotaļas, riteņbraukšanu, iešanu, peldēšanu, skriešanu. Taču, protams, slodzes intensitāte jānosaka, ņemot vērā bērna vecumu, slodzes veidu un fizisko sagatavotību. Par to ieteicams konsultēties individuāli pie sava ģimenes ārsta, trenera vai fizioterapeita, jo katrs bērns ir īpašs un nav vienādu gadījumu. Taču, ja vecāki redz, ka bērns ir ļoti nosarcis, aizelsies, ir grūti atgūt elpu, ir paaugstināta sirdsdarbība, tad noteikti ir jāapstājas un slodze jāpārtrauc. Ja pamanāt, ka pēc fiziskām aktivitātēm bērnam ir pasliktinājusies ēstgriba, bērns biežāk slimo un jūtās pārguris, tas liecina par pārslodzi un ir jāsamazina slodze.

Vingrinājumi kopā ar tēti

Tēva dienai par godu fizioterapeite iesaka izmēģināt un ieviest ikdienā vingrinājumus, ko tētis var veikt kopā ar bērnu.

Vingrojums līdzsvaram: nostājas viens pret otru, sadodas rokās, paceļ vienu kāju un stāv, kamēr bērns skaita līdz 10.

Vingrojums koordinācijai: bumbu mešana vienam otram dažādos veidos.

Vingrojums vēdera muskuļiem: apguļoties uz muguras, pacelt taisnas kājas augšā un turēt tās – kurš ilgāk noturēs.

Vingrojums sēžas un muguras muskuļiem: bērns atrodas guļus uz muguras, kājas saliektas ceļos, dibens tiek pacelts un tētis ripina bumbas cauri bērna izveidotam tiltiņam.

Vingrojums muguras muskuļiem: bērns atrodas guļus uz vēdera, rokas taisnas sānis, tētis stāsta, kā lidmašīnas paceļas, un pie vārda “lidmašīna paceļas” bērns paceļ galvu un muguru augšā un turas, kamēr “lidmašīna lido”.

Aktivitātes – atbilstoši gadalaikam!

Fizioterapeite iesaka aktivitātēm iedvesmoties no gadalaika. Ziemā izbaudiet kopīgu slēpošanu, sniegavīru celšanu un pikošanos, bet vasarā, pavasarī un rudens laikā – riteņbraukšanu, skriešanu, siltā laikā – peldēšanu. Rudens laikā bērniem ļoti patīk pārgājieni, kur droši, aktīvi ejot, var noiet līdz pat vienai stundai. Protams, jāpaņem līdzi termoss un kaut kas uzkožams, tad bērniem tas noteikti patiks daudz labāk! Var kopā ar tēti doties uz bērnu laukumu, kur bērni var kāpelēt un šūpoties. Tētis var uzzīmēt ''klasītes'' un kopā ar bērnu kārtīgi trenēt lēkšanas spējas. Daudziem bērniem ļoti patīk bumbu spēles, kas ir ļoti noderīgas, jo vienlaikus trenē gan līdzsvaru, gan koordināciju. Var bumbu mest viens otram vai spert ar kāju, trāpot vārtos. Spēle ''ķerenes'' bērniem arī vienmēr ir tuva un saistoša, un ļoti labi var trenēt izturību. Galvenais bērniem ir nedalīta uzmanība un mīlestība no vecākiem.

Fizioterapeite iesaka katram vecākam ar saviem bērniem, sākot ar piecu gadu vecumu, doties pie fizioterapeita uz konsultāciju. Fizioterapeits spēs novērtēt bērna “vājās vietas” un ieteiks vecākiem, ko darīt un kā mājās pastrādāt kopā.

Farmaceita padoms

Farmaceite iesaka Tēvu dienu pavadīt kopīgās aktivitātēs. Kopīgas tēvu un bērnu fiziskās aktivitātes svaigā gaisā var būt ļoti dažādas – gan mierīgākas, gan aktīvākas, taču būtiskākais ir vienmēr atcerēties par drošības pasākumiem, lai izvairītos no bērnu traumām.

Farmaceite uzsver, ka regulāras fiziskās aktivitātes nepieciešamas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pieaugušajiem sirds un asinsvadu sistēmas veselībai ieteicamas vismaz 30 minūšu fizisko aktivitāšu dienā – peldēšana, staigāšana, nūjošana vai riteņbraukšana. Savukārt bērniem un pusaudžiem ieteicamas 60 minūtes fizisko aktivitāšu katru dienu, iekļaujot nodarbības muskuļu un kaulu stiprināšanai.

Rūpēs par savu un bērnu veselību ieteicams veselīgs, pilnvērtīgs un sabalansēts, vitamīniem un minerālvielām bagāts uzturs ik dienas, jāsamazina sāls un saldumu patēriņš, ēdienkartē jāiekļauj dārzeņi, zaļumi, augļi, ogas, zivis un jūras produkti, pilngraudu produkti, olīveļļa, gaļa un piena produkti. Veselīga uztura ieteikumi iekļauj  zivju lietošanu uzturā vismaz divas reizes nedēļā. Bieži vien ar uzturu netiek uzņemts pietiekami daudz omega taukskābju – tad tās var uzņemt ar zivju eļļu. Uzturā iekļaujamas sezonai atbilstošas ogas un dārzeņi. Jāseko līdzi arī pietiekamai šķidruma uzņemšanai ikdienā. Iekļaujiet ēdienkartē vietējās rudens veltes, kas bagātas ar vitamīniem: ķirbjus, ābolus, bumbierus, bietes, burkānus, brūklenes, dzērvenes, smiltsērkšķus. Rudenī īpaši aktuāli ir vitamīni un minerālvielas imūnsistēmas atbalstam – C, A, E un D vitamīns, arī B grupas vitamīni, dzelzs, selēns un cinks.

Aktīvu, priecīgu un veselīgu Tēva dienu!

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Veselīgs uzturs":

Uzņēmumi nozarē "Veselīgs uzturs"

"Fitosan Plus", SIA

"Fitosan Plus", SIA

Medicīnas centrs Jelgavā "Fitosan Plus" dibināts jau 1994.gadā. Laika gaitā esam izveidojuši dienas stacionāru un rehabilitācijas centru, kur fizioterapeiti, ergoterapeiti, uztura speciālists un masieri veic dažādas ārstnieciskās procedūras un profilakses pasākumus bērniem un pieaugušajiem. Labākie speciālisti Jelgavā piedāvā mākslas un mūzikas terapiju, lai mazinātu autisma radītos traucējumus, hiperaktivitāti, uzvedības traucējumus, veicinātu runas attīstību un atmiņas uzlabošanu. Piedāvājam arī audiologopēdu un mākslas terapeitu. Zīdaiņiem izveidotas terapijas zāles, kur kvalificēti fizioterapeiti veic zīdaiņu masāžu un bobata terapiju. Veselības centrs ērti pieejams pacientiem ar funkcionāliem traucējumiem un invalīdiem. Sertificēti ārsti un speciālisti sniegs rehabilitācijas pakalpojumus visiem, kas vēlas uzlabot un saglabāt savu veselību. Ārstniecības iestādes kods 090065207.

Nedēļas tēma

Izdegšanas sindroms – 21. gadsimta izplatītākā slimība

Izdegšanas sindroms – 21. gadsimta izplatītākā slimība

Labklājības skola piedāvā licencētas pieaugušo izglītības programmas, kas ir speciāli izstrādātas kā efektīvs instruments sevis sakārtošanai. Programmas “Stresa noturības veicināšana kā izdegšanas sindroma profilakse” un gan individuālas, gan grupu konsultācijas “Randiņš ar sevi”, kur tiek izmantoti neirografikas algoritmi, ir lieliska iespēja, kā ieklausīties sevī un atrast jaunus enerģijas avotus. 

Aktuālie piedāvājumi

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Klīnikas "Aesthetica" pamatvērtības ir harmonija, samērīgums un dabiskums. Klientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlas veikt uzlabojumus savā izskatā, atgūt pašpārliecību un uzlabot savas dzīves kvalitāti, tas ir iespējams, nezaudējot savu "es". Komfortablā atmosfērā pieprasīti speciālisti, apvienojot augstu profesionālismu, precizitāti un gaumes izjūtu, palīdzēs jums uzlabot jūsu dzīves kvalitāti un piepildīt sapņus. 

Sekss pēc 60…

Sekss pēc 60…

Seksuālā veselība ir neatņemama vispārējās veselības sastāvdaļa, kas ietekmē vīriešu un sieviešu labklājību un vispārējo dzīves kvalitāti. Par to laikus jāpadomā, vēršoties pie speciālista, jo jaunie medicīnas sasniegumi ļauj vīriešiem nodrošināt ilgstošu dzimumaktivitāti un līdz ar to augstu dzīves kvalitāti.

Video

Pavasara nogurums vai tomēr iemesls vizītei pie ārsta? (VIDEO)

Pavasara nogurums vai tomēr iemesls vizītei pie ārsta? (VIDEO)

Bērnu slimnīcas speciālisti ar īpašu video aicina pievērst uzmanību hroniskai miegainībai. Mūsdienām raksturīgajā dzīves ritmā miegainība kļuvusi par bieži sastopamu problēmu, tādēļ nereti tiek uzskatīta par normālu vai parastu parādību. Visbiežākie miegainības cēloņi ir nepietiekams vai nekvalitatīvs miegs, bet daļai cilvēku nepieciešamība pēc miega ir palielināta slimības dēļ.

Produktu testi

Testa rezultāti: HealthAid MagCitra® – nervu sistēmas, muskuļu, kaulu un zobu veselībai

Testa rezultāti: HealthAid MagCitra® – nervu sistēmas, muskuļu, kaulu un zobu veselībai

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt "HealthAid  MagCitra®" – uztura bagātinātāju nervu sistēmas, muskuļu, kaulu un zobu veselībai.

Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Pakalns Select" zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns Select" RELAXOL spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijas veicināšanai.

Testa rezultāti: NATEO D Gummy D vitamīns – garšīgi želejvitamīni bērniem

Testa rezultāti: NATEO D Gummy D vitamīns – garšīgi želejvitamīni bērniem

Augustā un septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvāja testēt dabīgos un garšīgos "NATEO D Gummy" želejvitamīnus bērniem un pieaugušajiem.

Uzņēmējs runā

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Darba laiks

 • P.800-2000
 • O.800-2000
 • T.800-2000
 • C.800-2000
 • P.800-2000
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 50003265661
 2. "SEB banka", Jelgavas filiāle
 3. LV35UNLA0008002467098
 4. 14.09.1995
 5. Jelgava, Pērnavas iela 4F, LV-3004
 6. 2020

Apraksts

Medicīnas centrs Jelgavā "Fitosan Plus" dibināts jau 1994.gadā. Laika gaitā esam izveidojuši dienas stacionāru un rehabilitācijas centru, kur fizioterapeiti, ergoterapeiti, uztura speciālists un masieri veic dažādas ārstnieciskās procedūras un profilakses pasākumus bērniem un pieaugušajiem. Labākie speciālisti Jelgavā piedāvā mākslas un mūzikas terapiju, lai mazinātu autisma radītos traucējumus, hiperaktivitāti, uzvedības traucējumus, veicinātu runas attīstību un atmiņas uzlabošanu. Piedāvājam arī audiologopēdu un mākslas terapeitu. Zīdaiņiem izveidotas terapijas zāles, kur kvalificēti fizioterapeiti veic zīdaiņu masāžu un bobata terapiju. Veselības centrs ērti pieejams pacientiem ar funkcionāliem traucējumiem un invalīdiem. Sertificēti ārsti un speciālisti sniegs rehabilitācijas pakalpojumus visiem, kas vēlas uzlabot un saglabāt savu veselību. Ārstniecības iestādes kods 090065207. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Rehabilitācijas klīnika.
Rehabilitācija, rehabilitācija Jelgavā, rehabilitologs, rehabilitācijas pakalpojumi,
rehabilitācija bērniem, fizioterapija, fizioterapeits, fizioterapeits Jelgavā,
fizioterapeite, labs fizioterapeits, labs fizioterapeits Jelgavā,
bērnu fizioterapeits, ārstnieciskā vingrošana, ārstnieciskā vingrošana Jelgavā,
stājas korekcija, ārstnieciskā vingrošana mugurai, vingrojumi mugurai,
muguras vingrinājumi, muguras sāpes, vingrojumi pret muguras sāpēm,
vingrojumi muguras sāpēm, pēcoperāciju vingrojumi, fizikālā terapija,
gaismas terapija, elektroforēze, dobumu elektroforēze, ultraskaņas terapija,
fizikālās terapijas procedūras, magnetoterapija, elektroterapija,
magnetolāzera terapija, sinusoidāli modulētās strāvas, fonoforēze,
inhalācijas, klepus ārstēšana, pret klepu, inhalācijas pret klepu,
induktotermija, īsviļņu terapija, darsonvalizācija, DENS, Parafīna aplikācijas,
ozekerīta aplikācijas, parafīns, parafīna terapija, ergoterapija,
ergoterapija Jelgavā, ergoterapeits, masāža Jelgavā, masāžas Jelgavā,
masāža Jelgava, masāža, masāžas, klasiskā masāža, galvas masāža,
muguras masāža, relaksējoša masāža, pēdu masāža, podometrija,
podoloģija, podologs, masāža zīdaiņiem, zīdainim, zīdaiņu masāža,
zīdaiņa masāža, masāža bērniem, ārstnieciskā masāža, ārstnieciskā
muguras masāža, ārstnieciskās masāžas, bobata zīdaiņiem,
bobata terapijas, bobat terapija, bobata, bobata vingrošana zīdaiņiem,
bobata terapija, bobata terapija Jelgavā, bobata vingrošana, nodarbības
bērniem no 1 gada vecuma, bobata metode, mugurkaula deformācijas profilakse,
veselīgs uzturs, uztura speciālists, uztura speciālisti, uztura
speciālista konsultācija, dietologs, dietologs Jelgavā, diēta,
diētas, uzturs, pareizs uzturs, sabalansēts uzturs, dietologa konsultācija,
veselīgs uzturs bērniem, bērniem, audiologopēds, audiologopēds Jelgavā,
audiologopēdija, mākslas terapeits, mākslas terapija, mūzikas terapeits,
mūzikas terapija, mūzikas terapija bērniem, mākslu terapija,
autisms terapija, runas attīstība, dūņas, dūņu aplikācijas,
ultravioletā apstarošana, injekcijas, injekcija, Jelgava, Fitosan plus,
medicīnas centrs, medicīnas centrs Jelgavā, medicīnas pakalpojumi,
dienas stacionārs, dienas stacionārs Jelgavā, bērniem valsts apmaksātie pakalpojumi,
apmaksātie pakalpojumi pēc ģimenes ārsta nosūtījuma, valsts
apmaksātie pakalpojumi bērniem, audiologopēds, mākslas terapeits.

Vairāk

Foto 11

Fizioterapeits, bērnu fizioterapeits
Ārstnieciskā vingrošana, vingrošana Jelgavā
Bobata vingrošana zīdaiņiem, bobata terapija
Medicīnas centrs, rehabilitācijas pakalpojumi
Dienas stacionārs, dietologs, podologs
Pēcoperāciju vingrojumi, vingrojumi muguras sāpēm
Terapija bērniem, zīdaiņu vingrošana
Mūzikas terapija, mūzikas terapeits, mākslas terapija, audiologopēds
Bobata metode, veselīgs uzturs bērniem
Nodarbības bērniem no 1 gada vecuma
Masieris, masāža, ārstnieciskā masāža

Mājas lapa internetā