Jūlijā darbu Bērnu slimnīcā sāks Latvijā pirmā dakteru-klaunu komanda
Trīs mēnešus ilgajās apmācībās 17 programmas "Dr.Klauns" dalībnieki apguvuši ievadu bērnu psiholoģijā, aktiermeistarības pamatus, plastiku, pantomīmu, darbu ar balsi, kā arī izgājuši psiholoģiskos treniņus un speciālu apmācību medicīnas jomā BKUS speciālistu vadībā.
Šomēnes jaunie dakteri klauni dosies pie mazajiem BKUS pacientiem un uzkrās pieredzi kopīgi ar pieredzējušiem klaunu terapijas profesionāļiem no Izraēlas, bet 1.jūlija uzsāks patstāvīgu darbu slimnīcā.
12.jūnijā BKUS aicina uz projekta "Dr.Klauns" pirmo izlaidumu, kurā tiks svinīgi sveikti visi programmas absolventi.
Kā ziņots, vairāk nekā 80 cilvēki bija pieteikušies apmācībām, lai kļūtu par pirmajiem Latvijas profesionālajiem dakteriem-klauniem un sāktu darbu BKUS, bet tikai 17 no viņiem tika dota iespēja piedalīties apmācībās.
Šobrīd pasaulē darbojas vairāk nekā 30 dakteru-klaunu organizācijas, bet Latvijā klaunu terapija vēl nav tikusi pielietota.
Daktera-klauna pamatuzdevumi ir šoka situāciju mazināšana bērna hospitalizācijas laikā, uzmanības novēršana un sāpju sindroma mazināšana medicīnas procedūru laikā, psiholoģiskās atslodzes nodrošināšana pirms un pēc operācijām, bērna psiholoģiskā harmonizācija slimnīcā, izmantojot spēles un tiešo saskarsmi, kā arī motivēšana pareizai un jautrākai ēšanai un zāļu lietošanai.
Visbiežāk dakteri-klauni sniedz palīdzību bērniem, kuri iziet ilgstošu un agresīvu ārstēšanās procesu, bērniem, kuriem nepieciešama palīdzība, adaptējoties slimnīcas telpās, kā arī tiem mazajiem pacientiem, kuri atrodas krīzes situācijās vai bez vecāku uzraudzības.
Pirmo reizi profesionāli dakteri-klauni ārstniecisko klaunādi sāka praktizēt 1986.gadā ASV. Ārstniecisko klaunu palīdzību visā pasaulē pielieto gan intensīvajā terapijā, ķirurģijas, onkoloģijas un rehabilitācijas nodaļās, gan dienas aprūpes centros, no vardarbības cietušu bērnu aprūpē un citur.
Rīga, 6.jūn., LETA.
Foto: Evija Trifanova/ LETA