Jau rīt varam kļūt vēl labāki vecāki!
Bērnam pirmajos piecos gados ir jāprot uzticēties sev un pasaulei, būt neatkarīgam, enerģiskam un aktīvam, kā arī priecāties par dzīvošanu. Gudra un izprotoša vecāku palīdzība ir izšķiroša. Mammai un tētim jāsaprot, ka tieši ģimenē notiek jaunas personības pamatu veidošana, kas līdzi nes lielu atbildību, taču arī prieku un gandarījumu par atvases augšanu.
Labestība, pacietība, mīlestība, gudrība un izpratne ir galvenie atslēgas vārdi pareizā bērna audzināšanā. Vecākiem jāapzinās, ka ar varu bērns nekļūst tāds, kādu viņu vēlas redzēt mamma un tētis. Nereti vecāki neapzināti dara pretējo, piemēram, attiecībās ar bērnu nostādot centrā sevi un savas apzinātās un neapzinātās vajadzības. Bērni tiek veidoti par saviem kalpiem, pakalpiņiem, mierinātājiem, līdz ar to veidojot bērnos patoloģiskas nacistiskas, depresīvas, atkarīgas u.c. personības struktūras iezīmes. Kas vecākiem jāievēro, lai bērns varētu augt un attīstīties mīlestības pilnā ģimenē?
Mammas un tēti, kas vēlas būt vēl labāki vecāki, pilnveidoties, gūt jaunas zināšanas un izprast pareizas bērnu audzināšanas principus, jau rīt var apmeklēt Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas lekciju "Labākie vecāki pasaulē", kas notiek lekciju cikla "Par bērnu pirmsskolas vecumā" ietvaros.
Vai vecāki var atļauties dalīties ar bērnu savās grūtībās, pārdzīvojumos? Ko darīt, ja viens no vecākiem ir orientēts uz cīņu, lai no bērna panāktu vēlamo? Kā jūtas bērns, ja ģimenē līdz šim ir bijis vienīgais un ienāk vēl kāds mazulis? Vai tas ir atbalstāms, ja vecākais bērns pats labprātīgi pieskata jaunākos bērnus ģimenē? Ja nereti uzdodiet sev šos vai citus jautājumus, kas saistīti ar pirmsskolas vecuma bērnu audzināšanu, uzklausiet speciālista ieteikumus.
Nākamās lekcijas cikla "Par bērnu pirmsskolas vecumā" ietvaros:
- 9. oktobrī "Veselīgas attiecības ar bērnu. Bērnu secība ģimenē, ko tā iespaido?"
Kā izveidot veselīgas un emocionālas attiecības ar bērnu? Cik daudz drīkst pieķerties bērnam? Bērna personības attīstības stadijas. Svarīgākie personības veidošanās aspekti dažādos vecuma posmos no ārsta viedokļa.
Bērnu secība ģimenē un iespaids, ko tas atstāj uz personības veidošanos. Kā palīdzēt bērniem, neskatoties uz dažādajām pozīcijām ģimenē, justies labi un veiksmīgi attīstīties.
- 16.oktobrī "Bērns bieži slimo. Bērna uzvedības problēmas".
Bērns bieži slimo? Bronhīti, vēdersāpes, galvassāpes, slikta dūša? Bērnam astma un vai alerģijas? Kas ir iemesli un kā mainīt šo situāciju?
Agresija, sišana, košana, kliegšana, demonstratīva čurāšana / kakāšana, nespēja nomierināties, pārāk noslēdzies bērns u.c. uzvedības problēmas. Kad un kāpēc tās rodas? Kā veiksmīgi mazināt un atrisināt bērna uzvedības problēmas?
Bērnu aizraušanās ar mobilo telefonu un datorspēlēm - kad par to ir jāuztraucas?
- 23.oktobrī "Kā veiksmīgi pārdzīvot zaudējumu? (par jebkura veida šķiršanos)".
Škiršanās no tuvinieka, dzīvnieka; šķiršanās, vecākiem dodoties komandējumā, ceļojumā; šķiršanās dodoties uz bērnudārzu, skolu. Spēja šķirties un palikt vienam, saglabājot drošības sajūtu, spēju paļauties arī uz citiem, spēja piepildīt laiku, kad ir viens- ir svarīgas spējas jebkuram bērnam.
Kā pateikt bērnam par vecāku šķiršanos? Kā mammai vai tētim ievest ģimenē jaunu partneri?
Esiet labākie vecāki! Uzziniet, kā veidot atbalstošu, drošu un mīlošu vidi savai atvasei! Lekcija "Labākie vecāki pasaulē" notiks RSU Psihosomatikas klīnikā, Kapseļu ielā 23 (Āgenskalnā).
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors Ivan McClellan