Izveidota Rīgas balvas Goda grāmata
Šogad novembrī jau septīto gadu tiks pasniegta Rīgas balva. Lai personības, kas saņēmušas augstāko Rīgas apbalvojumu, gadu gaitā nepazustu no mūsu un nākošo paaudžu atmiņas, Rīgas balvas biedrība ir izveidojusi Rīgas balvas Goda grāmatu.
Tajā ierakstīti 36 izcili Rīgas pētnieki un veidotāji. Viņu vidū ir dažādu nozaru zinātnieki, tēlnieki, fotomākslinieki, ekonomisti, mecenāti, arhitekti.
Grāmatas ievadā akadēmiķis Jānis Stradiņš pastāsta, kā Rīga ieguvusi savu balvu un iezīmē arī tās galveno misiju: "Saglabāt mūsu galvaspilsētu, Latvijas valsts savdabību globālo norišu raibumā, tāda varbūt ir galvenā Rīgas balvas sūtība, galvenā mācība , ko varam gūt no Rīgas 800-gadu jubilejas un visas Rīgas vēstures pieredzes."
Rīgas balvas fonds ( tagad biedrība -sabiedriskā labuma organizācija) tika nodibināts Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sudraba kabinetā. Tagad pēc turpat septiņiem savas darbības gadiem, Rīgas balvas biedrības aktīvisti ar prieku Rīgas balvas Goda grāmatu atver vienā no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem muzejiem Baltijā - Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā, ar kuru visus šos gadus ir bijusi sekmīga sadarbība. Muzeja ilggadējā direktore Klāra Radziņa ir ne tikai pirmā Rīgas balvas laureāte, bet nu jau vairākus gadus arī Rīgas balvas biedrības valdes locekle.
Rīgas balva no 2002.gada līdz šodienai nebūtu izdzīvojusi bez Rīgas domes atbalsta, tāpēc šo Goda grāmatu Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam glabāšanā nodos Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks.
Žurnālisti, kas vēlas piedalīties pasākumā, ir laipni gaidīti Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē 7. maijā pulksten 16.30.
Papildu informācijai: tālr.: 29162797
Informāciju sagatavoja Maruta Bukleviča, tālr.: 26487999