medicine.lv skaitļos

Lietotāji online243
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1420
Ekspertu atbildes21477
Izstrādāts Rīgas pašvaldības sabiedrības veselības stratēģiskais plāns līdz 2027. gadam : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Izstrādāts Rīgas pašvaldības sabiedrības veselības stratēģiskais plāns līdz 2027. gadam

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja trešdien, 5. janvārī, apsprieda izstrādāto galvaspilsētas pilsētas pašvaldības Sabiedrības veselības stratēģisko plānu 2022.- 2027. gadam, kas ir turpinājums iepriekšējo desmit gadu stratēģijai “Veselīgs rīdzinieks – veselā Rīgā”.

Šis plāns iezīmē redzējumu, kā uzlabot Rīgas iedzīvotāju veselību, identificējot galvenās sabiedrības veselības problēmas un nosakot prioritātes un stratēģiskos darbības virzienus.

“Sabiedrības veselības stratēģiskais plāns ir veidots balstoties uz rīdzinieku veselības datu analīzi. Sabiedrības iesaiste līdz šim “Veselīgs rīdzinieks – veselā Rīgā” pierāda, ka piedāvātās programmas ir kvalitatīvi sagatavotas un tās iedzīvotājiem ir vajadzīgas,” norāda komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

“Eurostat” dati liecina, ka Latvijā aizvien ir viens no visaugstākajiem ar profilaksi novēršamas mirstības un ar ārstēšanu novēršamās mirstības rādītājiem Eiropas Savienībā. Kamēr Latvijā šis rādītājs ir 328,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, vidēji ES 160,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

“Vienmēr esmu uzsvēris, ka preventīviem pasākumiem ir milzīga loma gan sabiedrības veselības, gan sociālo pakalpojumu jomā. Tāpēc uzskatu, ka šī stratēģija ir pašvaldības un sabiedrības sadarbības plāns, kuras rezultātā kļūstam par veselīgāku, iekļaujošāku un gudrāku sabiedrību. Mēs apzināmies, ka pilsētas iedzīvotāju veselība ir vērtība, tāpēc investīcijas tajā ir ilgtermiņa ieguldījums visas sabiedrības attīstībā,” uzsver V. Kleinbergs.

Dati rāda, ka Rīgas lielākie izaicinājumi ir saistīti ar starpsektorālas sadarbības veicināšanu un ātru reaģēšanu uz sabiedrības krīzēm, proaktīvi apvienojot resursus un sasniedzot kopīgus mērķus. Svarīgi ir gan nodrošināt visiem rīdziniekiem pieejamu veselības aprūpi, gan izglītot pilsētas iedzīvotājus par veselīga dzīvesveida un uztura jautājumiem, neaizmirstot par Covid-19 pandēmijas radīto ietekmi arī uz cilvēku psihoemocionālo labklājību, tostarp bērniem un jauniešiem.

Plānā izvirzītas trīs prioritātes:

  • Iedzīvotāju veselīga dzīvesveida veicināšana un slimību profilakse;
  • Nevienlīdzības mazināšana sabiedrības veselības jomā, saskaņā ar principu “Neatstāt nevienu novārtā”;
  • Veselīga pilsētvide.

Komitejas sēdē tika atbalstīti izstrādātās stratēģijas mērķi, prioritātes un rīcības virzieni.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Uzzināsim par 7 vietējiem pārtikas produktiem, kas ir pieejami tepat Latvijā un padarīs šķīvja saturu vērtīgāku jūsu skaistumam, veselībai un labsajūtai!

Aktuālie piedāvājumi

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Mugurkauls ir svarīgākā cilvēka balsta aparāta daļa, savukārt skriemeļi ir smalks locītavu mehānisms, kas ir īpaši jāsaudzē. Dzīves laikā ļoti bieži cieš mugurkaula jostas daļa, tam iemesli var būt visdažādākie. Noskaidrosim, kādi ir jostas daļas sāpju rašanās iemesli, ārstēšana un profilakse.

Profesionālie medicīnas apavi

Profesionālie medicīnas apavi

Ērti apavi medicīnas personālam ir svarīga sastāvdaļa, kas atvieglos darba laiku un mazinās kājām radīto slodzi. Noskaidrosim, kāpēc sabo kurpes ir tik populāras mūsdienu veselības aprūpes speciālistu vidū?

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvā testēt jaunumu no NATEO D vitamīna – “NATEO D + Magnijs B6” kapsulas.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.