medicine.lv skaitļos

Lietotāji online116
Aktīvie uzņēmumi12199
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Izstrādāti likuma grozījumi pacientu tiesību aizsardzības stiprināšanai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Izstrādāti likuma grozījumi pacientu tiesību aizsardzības stiprināšanai

Freepik.com/ freepik
Foto: Freepik.com/ freepik

Veselības ministrija nodevusi publiskajai apspriešanai grozījumus Pacientu tiesību likumā, kas paredz ieviest virkni uzlabojumu pacientu tiesību aizsardzības jomā, tostarp pacientu tiesību aizsardzības speciālistus vismaz lielākajās ārstniecības iestādēs un iespēju pacientam pie ārsta doties kopā ar "atbalsta personu".

Grozījumi likumā paredz noteikt ārstniecības iestādes vadītājam pienākumu sagatavot un iestādē ieviest pacientu tiesību īstenošanas plānu. Šādi plāni būs obligāti lielākajās ārstniecības iestādēs - klīniskajās universitātes slimnīcās, reģionālajās slimnīcās, lielajās ambulatorajās daudzprofilu ārstniecības iestādēs. Tāpat lielajās ārstniecības iestādēs būs nepieciešams iecelt pacientu tiesību aizsardzības speciālistu. Abas iniciatīvas būtu jāievieš pusgada laikā pēc likuma grozījumu spēkā stāšanās. Nepieciešamo speciālistu apmācībai Rīgas Stradiņa universitāte piedāvās apmācību programmu pacientu tiesību aizsardzības speciālistiem.

Attiecībā uz nepilngadīgajiem pacientiem likumprojektā nostiprināts "bērna labāko interešu" princips atbilstoši ANO Bērnu tiesību konvencijas tvērumam. Vienlaikus noteikts, ka nepilngadīgam pacientam ir tiesības tikt uzklausītam un atbilstoši savam vecumam un briedumam piedalīties ar ārstniecību saistītā lēmuma pieņemšanā.

Grozījumi likumā paredz noteikt, ka pacienta "atbalsta persona" var nākt līdzi pacientam vizītē pie ārsta. Atbalsta persona var būt jebkura persona, kurai pacients uzticas. “Atbalsta personas” klātbūtni kā īpaši nozīmīgu daudziem pacientiem, kuriem ir smagas diagnozes, sarunās ar Veselības ministriju norādījušas arī pacientu organizācijas.

Grozījumi likumā paredz arī nostiprināt pacienta tiesības pieņemt gala lēmumu par savu ārstēšanu. Ja ārstniecības iespējas ir ierobežotas vai pieļaujama vairāku veidu ārstniecība, izvēli izdara pacients, pamatojoties uz ārsta izteikto viedokli, kas pamatots ar uz pierādījumiem balstītiem medicīniskiem kritērijiem.

Grozījumi likumā precizē kārtību pacientu informēšanai par ārstēšanas izmaksām. Paredzēts, ka ārstniecības iestādei pacients jāinformē par izmaksām pirms pakalpojuma saņemšanas. Precizēta arī kārtība, kādā pilnvarotā persona var iepazīties ar pacienta dokumentāciju un grozīta ārstējošā ārsta definīcija.

Sabiedrības pārstāvji aicināti priekšlikumus un iebildumus iesniegt TAP publiskajā portālā līdz šā gada 31.oktobrim.

Jau ziņots, ka 15. septembrī Veselības inspekcijā notika seminārs par pacientu tiesību aizsardzības stiprināšanu. Vairāki no priekšlikumiem iekļauti likumprojektā "Grozījumi Pacientu tiesību likumā", pie daudziem darbs vēl turpinās. Plašāk par priekšlikumiem jaunas tiesiskās kultūras īstenošanai pacientu tiesību ievērošanā lasīt šeit.    

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".