medicine.lv skaitļos

Lietotāji online94
Aktīvie uzņēmumi12199
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Informēs par jaunumiem cīņā pret krūts vēzi un apmācīs Krūšu veselības mēneša vēstnešus : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Informēs par jaunumiem cīņā pret krūts vēzi un apmācīs Krūšu veselības mēneša vēstnešus

Trešdien, 12. oktobrī, no pulksten 14.00 līdz pulksten 18.00 modes un izklaides centrā 'Rīga Plaza", Art RC Gallery” telpās 1. stāvā, notiks kampaņas Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” vēstnešu apmācību seminārs, kurā aicināti pilnīgi visi interesenti, bet īpaši tie, kas vēlas kļūt par šīs kampaņas vēstnešiem un informēt sabiedrību par krūts vēža skrīningu, zāļu pieejamību, jaunumiem ārstēšanā, uzturu, fiziskajām aktivitātēm un emocionālo stabilitāti.

Kampaņa Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” notiek saistībā ar starptautiski iedibināto Krūšu veselības mēnesi oktobrī. Kampaņas vēstnešu apmācību seminārs ir bezmaksas un pieejams visiem interesentiem. Pieteikties klātienes lekcijām vai kļūt par kampaņas vēstnesi iespējams līdz 10. oktobrim, aizpildot anketu šajā saitē.

Joprojām krūts vēzis ir biežākā onkoloģiskā saslimšana sievietēm visā pasaulē. Pēdējos gados arī Latvijā saistībā ar krūts vēža profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu ir bijusi virkne pozitīvu pārmaiņu. Skrīningā mamogrāfijas izmeklējumā iegūtos attēlus kopš šā gada izvērtē divi speciālisti. Krūts vēža operāciju jeb mastektomiju pārcietušajām sievietēm tagad ir pieejama valsts apmaksāta krūts rekonstrukcija. Paātrināti līdz izmeklējumiem un ārstēšanai nonāks tās pacientes, kurām ir vēža recidīvs jeb slimība ir atgriezusies. Onkoloģija saņēmusi lielāku valsts finansējumu, taču vajadzību joprojām ir daudz, īpaši jāpiemin kompensējamo medikamentu nepietiekamā pieejamība, ģenētiskie testi, lai personalizēti izvēlētos ārstēšanu, atbalsta sistēma tiem, kurus skārusi šī diagnoze,” pauž Latvijas Onkologu asociācijas vadītāja, profesore Alinta Hegmane.

Viņa uzsver, ka krūts vēzis nešķiro – tas var skart ikvienu sievieti. Katra paša izvēle ir rūpes par savu un tuvinieku veselību, lai atklātu slimību agrīni. Valsts atbildība ir nodrošināt efektīvu ārstēšanu, kas pagarina dzīvi.

“Mūs priecē, ka Latvijā onkologi cenšas sekot Eiropas Medicīniskās onkoloģijas biedrības jeb ESMO (European Society for Medical Oncology) vadlīnijām. Mēs ceram, ka viņi maksimāli pielieto tajās gūtās zināšanas un principus, vienīgi likumsakarīgi onkologiem vajag arī līdzekļus, lai strādātu atbilstoši ESMO vadlīnijām. Tas atspoguļots šovasar Ministru Kabinetā apstiprinātajā jaunajā “Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plānā 2022.–2024. gadam”, un tikai tā patiesi varētu uzlaboties onkoloģijas pacientu apkalpošanas kvalitāte,” secina krūts vēža pacientu atbalsta biedrības “Vita” vadītāja Irīna Januma.

Krūšu veselības mēnesis un kampaņa Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” tiks noslēgta ar Latvijas Onkologu asociācijas konferenci ārstiem un pacientu organizācijām, kas notiks 27. oktobrī. Konferences tematiskais saturs būs sadalīts trīs virzienos – diagnostikā, ārstēšanā un rehabilitācijā.

Kampaņu Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” rīko Latvijas Onkologu asociācija un krūts vēža pacientu atbalsta biedrība Vita”. Kampaņas mērķis ir aicināt sievietes rūpēties par savu veselību, izmantojot valsts apmaksātās krūts mamogrāfijas pārbaudes, un izglītot par agrīnas diagnostikas nozīmi krūts vēža ārstēšanā un personalizētas terapijas nozīmīgumu.

Seko līdzi kampaņas aktivitātēm: www.facebook.com/Laidzivotu

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".