medicine.lv skaitļos

Lietotāji online39
Aktīvie uzņēmumi12751
Nozares raksti1358
Ekspertu atbildes20995
Iedzīvotāji sniegs ieteikumus, kā izskaust aplokšņu maksājumus medicīnā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Iedzīvotāji sniegs ieteikumus, kā izskaust aplokšņu maksājumus medicīnā

Veselības ministrija sadarbībā ar domnīcu "Providus" šajā sestdienā, 4. decembrī, ZOOM platformā organizē eksperimentālu konsultatīvo pasākumu, lai izstrādātu risinājumus neoficiālo maksājumu problēmai Latvijas veselības aprūpes sektorā. Tiešraide būs skatāma "Providus" Facebook lapā.

2020. gada septembrī pētījumu centrs SKDS pēc Veselības ministrijas, domnīcas un Frīdriha Eberta fonda pasūtījuma veica aptauju, kuras rezultāti liecināja par to, ka 18% Latvijas iedzīvotāju pēdējo divu gadu laikā papildus oficiālajiem maksājumiem par veselības pakalpojumiem  ir medicīnas personālam pasnieguši kādu dāvanu vai naudu. Lai gan biežākā motivācija šādai dāvanai ir bijusi vēlme pateikties, tomēr daudzi dāvanu pasniedzēji vēlējās iegūt pārliecību, ka šādi pakalpojuma saņemšana būs ātrāka, pats pakalpojums – kvalitatīvāks, attieksme – laipnāka.  Satraucoši arī tas, ka tikai 65% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka neoficiāls maksājums medicīnas personālam nekad nav pieņemams.

Lai rastu risinājumu neoficiālo maksājumu problēmai, Veselības ministrija pirmo reizi kā Latvijas valsts institūcija izmantos deliberatīvo konsultāciju metodi – pilnas dienas apspriedē piedalīsies pēc demogrāfiski reprezentatīviem kritērijiem atlasīti 30-35 Latvijas iedzīvotāji, kuri pārstāv dažādas vecuma grupas, dažādus Latvijas reģionus, kā arī dažādas dzimtās valodas. Viņu uzdevums: moderēta pasākuma ietvaros dienas laikā izstrādāt rekomendācijas neoficiālo maksājumu problēmas risināšanai.

Diskusiju ar īsu videouzrunu atklās Veselības ministrijas valsts sekretāre Indra Dreika pulksten 10:00, savukārt centra Providus direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka informēs par norisi un dienas kārtību. Pēc tam, kad beigsies dalībnieku iepazīšanās atsevišķajās darba grupās, savas prezentācijas par aktuālajiem jomas jautājumiem sniegs Nacionālā veselības dienesta Pakalpojumu attīstības nodaļas vadītāja Anete Baškevica, informējot par veselības aprūpes finansējums un atlīdzības medicīnas personālam. Baiba Ziemele, Latvijas Pacientu organizāciju tīkla koordinatore, informēs par veselības pieejamība Latvijas iedzīvotājiem. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvis informēs par līdzšinējo darbu cīņā pret neoficiālajiem maksājumiem veselības sektorā. Līdz pulksten 15:00 dalībnieki kopā ar ekspertiem turpinās darbu grupās, diskutējot par labākajiem risinājumiem, kā mazināt pacientu sniegtās papildus dāvanas vai naudas maksājumus ārstniecības personām. No pulksten 15:00 līdz pat 17:00 tiks prezentētas galvenās diskusiju laikā iegūtās idejas un noritēs paneļdiskusija.

Diskusijas ietvaros izstrādātās rekomendācijas tiks publicētas gan Veselības ministrijas mājas lapā, gan arī domnīcas Providus mājas lapā.

Šāda veida sabiedrības iesaisti – deliberatīvo apspriedi – Veselības ministrija politikas plānošanas organizēšanā pielietos pirmo reizi. Deliberatīvās konsultāciju metodes šobrīd dažādās pasaules valstīs kļūst par aizvien populārāku metodi tam, lai uzklausītu tādu cilvēku pieredzi un idejas, kuri parasti sabiedriskajās diskusijās nepiedalās. Piemēram, Francijā šādi tika izstrādāti priekšlikumi klimata krīzes pārvarēšanai, Īrijā – ieteikumi attiecībā uz abortu un dzimumu līdztiesības jautājumiem. Šobrīd Eiropas Savienībā 800 pilsoņi izstrādā ieteikumus Eiropas nākotnē.  Tā kā Latvijas valsts institūcijām šī metode ir eksperimentāla, tad 4. decembra pasākumā kā novērotāji piedalīsies pārstāvji no Sabiedrības integrācijas fonda, Kultūras ministrijas, kā arī no Rīgas, Preiļu, Aizkraukles, Smiltenes un Liepājas pašvaldībām.

Pasākuma norise finansiāli tiek nodrošināta ar Aktīvo Iedzīvotāju fonda, British Council pārstāvniecības Latvijā, kā arī Frīdriha Eberta fonda atbalstu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrā “Līgatne” tiek piedāvātas gan maksas, gan valsts apmaksātas rehabilitācijas programmas. Ir gaidīti ne tikai tie pacienti, kuri vēlas iziet rehabilitācijas procesu pēc saslimšanām, bet arī tie, kuri vēlas atpūsties un atgūt enerģiju, izbaudot SPA procedūras labsajūtai un organisma atveseļošanai. 

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvāja testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic face cream anti age".

Testa rezultāti: "Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Testa rezultāti:

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvāja testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Eliksīrs SIEVIETEI

Eliksīrs SIEVIETEI

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru „Sievietei” – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Fielmann" optikas salons: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann" rūpējas par saviem klientiem ne tikai tad, kad vini pasūta brilles, bet turpina to darīt arī vēlāk. "Fielmann" nodrošina Bezmaksas servisu 3 gadus pēc briļļu pasūtīšanas. Brilles ir ikdienas nepieciešamība, tāpēc tām jābūt labā stāvoklī ik dienu, neatkarīgi no tā, cik sen jūs tās lietojat.

"Epsorin" ātrai imūnsistēmas stiprināšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Iepazīstieties ar 100% dabīgu līdzekli ātrai imūnsistēmas stiprināšanai – "Epsorin". "Epsorin" ir Latvijā ražots produkts, kura mērķis ir veicināt cilvēku veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanos, nodrošinot pieeju unikālai, kvalitatīvai un efektīvai, dabīgas izcelsmes produkcijai.