medicine.lv skaitļos

Lietotāji online272
Aktīvie uzņēmumi12200
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Iedzīvotāji sniegs ieteikumus, kā izskaust aplokšņu maksājumus medicīnā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Iedzīvotāji sniegs ieteikumus, kā izskaust aplokšņu maksājumus medicīnā

Veselības ministrija sadarbībā ar domnīcu "Providus" šajā sestdienā, 4. decembrī, ZOOM platformā organizē eksperimentālu konsultatīvo pasākumu, lai izstrādātu risinājumus neoficiālo maksājumu problēmai Latvijas veselības aprūpes sektorā. Tiešraide būs skatāma "Providus" Facebook lapā.

2020. gada septembrī pētījumu centrs SKDS pēc Veselības ministrijas, domnīcas un Frīdriha Eberta fonda pasūtījuma veica aptauju, kuras rezultāti liecināja par to, ka 18% Latvijas iedzīvotāju pēdējo divu gadu laikā papildus oficiālajiem maksājumiem par veselības pakalpojumiem  ir medicīnas personālam pasnieguši kādu dāvanu vai naudu. Lai gan biežākā motivācija šādai dāvanai ir bijusi vēlme pateikties, tomēr daudzi dāvanu pasniedzēji vēlējās iegūt pārliecību, ka šādi pakalpojuma saņemšana būs ātrāka, pats pakalpojums – kvalitatīvāks, attieksme – laipnāka.  Satraucoši arī tas, ka tikai 65% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka neoficiāls maksājums medicīnas personālam nekad nav pieņemams.

Lai rastu risinājumu neoficiālo maksājumu problēmai, Veselības ministrija pirmo reizi kā Latvijas valsts institūcija izmantos deliberatīvo konsultāciju metodi – pilnas dienas apspriedē piedalīsies pēc demogrāfiski reprezentatīviem kritērijiem atlasīti 30-35 Latvijas iedzīvotāji, kuri pārstāv dažādas vecuma grupas, dažādus Latvijas reģionus, kā arī dažādas dzimtās valodas. Viņu uzdevums: moderēta pasākuma ietvaros dienas laikā izstrādāt rekomendācijas neoficiālo maksājumu problēmas risināšanai.

Diskusiju ar īsu videouzrunu atklās Veselības ministrijas valsts sekretāre Indra Dreika pulksten 10:00, savukārt centra Providus direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka informēs par norisi un dienas kārtību. Pēc tam, kad beigsies dalībnieku iepazīšanās atsevišķajās darba grupās, savas prezentācijas par aktuālajiem jomas jautājumiem sniegs Nacionālā veselības dienesta Pakalpojumu attīstības nodaļas vadītāja Anete Baškevica, informējot par veselības aprūpes finansējums un atlīdzības medicīnas personālam. Baiba Ziemele, Latvijas Pacientu organizāciju tīkla koordinatore, informēs par veselības pieejamība Latvijas iedzīvotājiem. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvis informēs par līdzšinējo darbu cīņā pret neoficiālajiem maksājumiem veselības sektorā. Līdz pulksten 15:00 dalībnieki kopā ar ekspertiem turpinās darbu grupās, diskutējot par labākajiem risinājumiem, kā mazināt pacientu sniegtās papildus dāvanas vai naudas maksājumus ārstniecības personām. No pulksten 15:00 līdz pat 17:00 tiks prezentētas galvenās diskusiju laikā iegūtās idejas un noritēs paneļdiskusija.

Diskusijas ietvaros izstrādātās rekomendācijas tiks publicētas gan Veselības ministrijas mājas lapā, gan arī domnīcas Providus mājas lapā.

Šāda veida sabiedrības iesaisti – deliberatīvo apspriedi – Veselības ministrija politikas plānošanas organizēšanā pielietos pirmo reizi. Deliberatīvās konsultāciju metodes šobrīd dažādās pasaules valstīs kļūst par aizvien populārāku metodi tam, lai uzklausītu tādu cilvēku pieredzi un idejas, kuri parasti sabiedriskajās diskusijās nepiedalās. Piemēram, Francijā šādi tika izstrādāti priekšlikumi klimata krīzes pārvarēšanai, Īrijā – ieteikumi attiecībā uz abortu un dzimumu līdztiesības jautājumiem. Šobrīd Eiropas Savienībā 800 pilsoņi izstrādā ieteikumus Eiropas nākotnē.  Tā kā Latvijas valsts institūcijām šī metode ir eksperimentāla, tad 4. decembra pasākumā kā novērotāji piedalīsies pārstāvji no Sabiedrības integrācijas fonda, Kultūras ministrijas, kā arī no Rīgas, Preiļu, Aizkraukles, Smiltenes un Liepājas pašvaldībām.

Pasākuma norise finansiāli tiek nodrošināta ar Aktīvo Iedzīvotāju fonda, British Council pārstāvniecības Latvijā, kā arī Frīdriha Eberta fonda atbalstu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".