Hronisku sāpju saasinājumi rudenī – mēs varam jums palīdzēt!
Raksta autore: sertificēta fizioterapeite Aleksandra Krūmiņa
Rudens mēneši var negatīvi ietekmēt cilvēkus ar hroniskām slimībām. Temperatūras kritums, mitruma palielināšanās un dienas gaismas samazināšanās var izraisīt dažādu stāvokļu pasliktināšanos.
Kam īpaši jāpievērš uzmanība savai veselībai? Ko iesākt, lai novērstu vai samazinātu šo faktoru ietekmi? Fizioterapijas centru Jēkabpils, Rēzeknes, Pļaviņu un Līvānu filiālēs strādā pieredzējuši speciālisti, kuri var jums palīdzēt uzlabot pašsajūtu!
Aukstajā laikā mēs vairāk laika pavadām iekštelpās, vairāk sēžam un mazāk kustamies. Tas nelabvēlīgi ietekmē mugurkaula un muskuļu stāvokli. Cilvēki ar hroniskām muguras sāpēm ātri izjūt mazkustīga dzīvesveida sekas.
Rudens periods saistīts arī ar elpošanas infekciju izplatību. Tas var pasliktināt stāvokli pacientiem ar astmu, HOPS un citām elpošanas ceļu slimībām. Klimata izmaiņas un sezonas faktori var ietekmēt autoimūno slimību aktivitāti, piemēram, reimatoīdo artrītu un sarkano vilkēdi.
Pareizs uzturs, fiziskās aktivitātes un regulārs miegs var palīdzēt uzturēt imūnsistēmu un kopējo veselību. Fizioterapija ir ļoti efektīva metode sāpju pārvaldīšanā, īpaši gadījumos, kad rodas hronisku sāpju saasināšanās rudens laikā.
Ir dažādas fizioterapijas metodes, kas var palīdzēt
Ārstnieciskā vingrošana
Fizioterapeits izstrādā individuālu vingrojumu programmu, lai stiprinātu muskuļus, palielinātu muskuļu un saišu elastību un uzlabotu cirkulāciju sāpīgajās vietās. Fiziskās aktivitātes un stiepšanās vingrinājumi ir efektīva metode, kā uzlabot pašsajūtu mājas apstākļos.
Masāža
Profesionāla masāža var palīdzēt atslābināt sasprindzinātus muskuļus un uzlabot asinsriti, kas veicina sāpju samazināšanos.
Masāžas efektivitāti var palielināt siltuma vai aukstuma uzklāšana sāpīgajām vietām. Karstu akmeņu masāža (siltuma terapija) palīdz atslābināt muskuļus, bet aukstuma terapija samazina iekaisumu.
Elektrostimulācija
Elektrostimulācija, piemēram, TENS (transkutāna elektroneirostimulācija), var būt efektīva sāpju pārvaldīšanai. Elektrodi tiek uzklāti uz ādas, un elektriskie impulsi var palīdzēt samazināt sāpes un spazmas.
Svarīgi pievērsties fizioterapijai individuāli un kopā ar fizioterapeitu noteikt labāko metodi sāpju pārvaldīšanai konkrētā gadījumā. Lai sasniegtu maksimālos rezultātus, var būt nepieciešamas vairākas fizioterapijas nodarbības.
Novembrī Aleksandras Krūmiņas fizioterapeita praksē – Jēkabpils, Rēzeknes, Līvānu un Pļaviņu filiālēs – ir iespējams saņemt 50% atlaidi fizioterapeita konsultācijai, nosaucot koda vārdu RUDENS AKCIJA.
Vairāk informācijas par pieejamajām procedūrām un pieteikšanās iespējām var uzzināt www.fiziomed.lv.