medicine.lv skaitļos

Lietotāji online147
Aktīvie uzņēmumi12811
Nozares raksti12264
Ekspertu atbildes21477
Hosams Abu Meri ar Latvijas Ķirurgu asociāciju pārrunā ķirurģijas attīstības jautājumus  : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Hosams Abu Meri ar Latvijas Ķirurgu asociāciju pārrunā ķirurģijas attīstības jautājumus 

Autors: Publicitātes foto

Šodien, 10. jūnijā, veselības ministrs Hosams Abu Meri un Veselības ministrijas speciālisti tikās ar Latvijas Ķirurgu asociācijas vadību, lai pārrunātu ķirurģiskās ārstēšanas kvalitātes uzlabošanas un pieejamības iespējas, manipulāciju apmaksas tarifus un ķirurģijas datu kvalitātes jautājumus. 

Tikšanās laikā tika pārrunāta nepieciešamība pārskatīt ķirurģisko operāciju apmaksas principus, ārstniecības iestādes motivējot veikt operācijas laparaskopiski. Šādas operācijas ir pacientam saudzējošākas, nepieciešams īsāks ārstēšanās laiks slimnīcā, tām ir mazāks komplikāciju risks un gala rezultātā pacientam ir iespējams ātrāk atgriezties darbā. Latvijas Ķirurgu asociācijas vadība atzina, ka ķirurgi, lemjot par operācijas veikšanas tehniku, vadās no pacienta medicīniskajām indikācijām un lielākajās slimnīcās aptuveni puse no operācijām tiek veiktas laparoskopiski. Vienlaikus šobrīd apmaksas principi par finansiālā izteiksmē nav motivējoši ārstniecības iestādēm operāciju veikt tieši laparoskopiski, tādēļ perspektīvā tas būtu jāmaina. 

Tāpat Latvijas Ķirurgu asociācijas vadība aicināja vērtēt iespēju no valsts puses apmaksāt pirms operācijām pacientiem ar ļoti lielu ķermeņa masas indeksu svara samazināšanas programmas, kas mazinātu komplikācijas pēc operatīvas ārstēšanas. Asociācija arī aicināja vērtēt iespējas pacientam atļaut segt izmaksu starpību starp operācijā izmantoto valsts apmaksāto tehnoloģiju jeb bāzes līmeni un augstāku tehnoloģiju. Veselības ministrs Hosams Abu Meri atzina, ka šādam risinājumam būtu gan plusi, gan mīnusi, tādēļ par šādu iespējamo praksi būtu nepieciešamas plašākas diskusijas ar pacientu sabiedriskajām organizācijām. 

Banner 280x280

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī jautājums par valsts apmaksātajiem tarifiem. Ņemot vērā 2023. gadā piešķirto papildu finansējumu 1,8 miljonu eiro apmērā, ir  pārskatīti valsts apmaksātie ķirurģijas manipulāciju tarifi – abdominālā, asinsvadu, mugurkaula ķirurģijā un traumatoloģijā.  

Veselības ministrs Hosams Abu Meri uzsvēra, ka Nacionālais veselības dienests  ir noslēdzis metodiskās vadības līgumu ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, lai pilnveidotu šobrīd spēkā esošo stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu uzskaites metodiku, izstrādātu vienotu sistēmu pašizmaksas aprēķinam stacionārajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kā arī noteiktu DRG grupu vidējās izmaksas, un tās piemērotu Nacionālā veselības dienesta apmaksas sistēmai. Tādējādi paredzēts ieviest vienotu un efektīvu pašizmaksas uzskaites standartu, kas atvieglotu darbu gan ārstniecības iestādēm, gan Nacionālajam veselības dienestam, kā arī veicinātu nepieciešamās informācijas  pieejamību tarifu aprēķināšanai. 

Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns norādīja, ka darbs pie pašizmaksas uzskaites metodikas pilnveides tika uzsākts 2024. gadā, kur tika sastādīts darba plāns un veikta 2 ārstniecības iestāžu novērtēšana. Šogad plānots turpināt ārstniecības iestāžu izmaksu uzskaites prakšu novērtēšanu, pilnveidot uzskaites metodiku un to testēt izvēlētajās 12 ārstniecības iestādēs, papildus nodrošinot apmācības atbildīgajam personālam. Valsts mērogā jauno sistēmu plānots ieviest 2026. gada sākumā. 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Ziemas sezonā strauji pieaug saslimstība ar gripu, kas ir akūta un lipīga vīrusu infekcija. Lai gan gripu bieži jauc ar saaukstēšanos, tomēr tās simptomi ir izteiktāki, bet slimības gaita – smagāka, tāpēc būtiska ir gripas profilakse, savlaicīga simptomu atpazīšana un pareiza to ārstēšana, lai ātrāk atveseļotos un mazinātu komplikāciju risku.  

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

OptiO redzes eksperti uzsver: ja pamani, ka bērna redze pasliktinās strauji un jaunas, stiprākas brilles nepieciešamas biežāk nekā reizi gadā, ar standarta redzes korekciju var nepietikt. Ir nepieciešama miopijas kontrole. Šeit palīgā nāk revolucionārs jaunums – Essilor Stellest briļļu lēcas.

Fizikālās medicīnas procedūras – palīgs veselības uzlabošanai

Fizikālās medicīnas procedūras – palīgs veselības uzlabošanai

Fizikālās medicīnas procedūras – efektīvs rehabilitācijas elements, kas, izmantojot dabas resursus un mūsdienīgas tehnoloģijas, palīdz paātrināt atveseļošanos un stiprināt veselību. Noskaidrosim vairāk par fizikālās medicīnas procedūrām, kuras piedāvā Rīgas veselības centra filiālēs!

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: B-Prime Direct – enerģija un fokuss ērtā formātā

Testa rezultāti: B-Prime Direct – enerģija un fokuss ērtā formātā

Medicine.lv redakcija novembrī sadarbībā ar veselības produktu un wellness zīmolu Coral Club piedāvāja testēt B-Prime Direct – B grupas vitamīnu kompleksu, kas ir mūsdienīgs risinājums tiem, kuri dzīvo straujā tempā.

Ziede “Evija” – dziedinošs mantojums no paaudzes paaudzē

Ziede “Evija” – dziedinošs mantojums no paaudzes paaudzē

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Evija Original" piedāvā testēt leģendāro un ORIĢINĀLO ziedi "Evija" un pašam pārliecināties par tās iedarbību. Šī ziede nav tikai produkts – tā ir vēsture, pieredze un ticība tās dziedinošajam spēkam, kas nodota no paaudzes paaudzē. 

Testa rezultāti: šī nilotika ķermeņa un sejas krēms sausai ādai

Testa rezultāti: šī nilotika ķermeņa un sejas krēms sausai ādai

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt mitrinošu un barojošu šī nilotika sviesta krēmu sausai ādai – krēmu sejai, rokām, pēdām, visam ķermenim, saulē apdegušai ādai. 100% dabīgs krēms bez smaržas un bez konservantiem visai ģimenei ar daudzfunkcionālu lietojamību.

Testa rezultāti: nogurums, stress un imunitāte – izmēģini liposomālo magniju, B6, D3 un K2!

Testa rezultāti: nogurums, stress un imunitāte – izmēģini liposomālo magniju, B6, D3 un K2!

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Acorus Balance aicināja lasītājus izmēģināt Magnijs + B6 Liposomal Shots vai D3 + K2 Liposomal Shots. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dr. Jura Rīta vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Jura Rīta vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Juris Rīts ir absolvējis Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultāti. Specializējies venozās un limfātiskās sistēmas slimību diagnostikā un ārstēšanā – konvencionālajās operācijās, endoluminālās ārstēšanas metodēs: lāzerprocedūras un skleroterapija.

Dr. Tereško tējas un Cēsu pilsētas ZS "DOKTUS": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Tereško tējas un Cēsu pilsētas ZS

Augu spēks tavai veselībai un skaistumam! Fitoterapija ārstē cilvēku ar auga "miesu un asinīm". Lai Dieva dārza ārstniecības augi dod spēku un veselību visiem cilvēkiem pasaulē!