medicine.lv skaitļos

Lietotāji online187
Aktīvie uzņēmumi11977
Nozares raksti1542
Ekspertu atbildes21477
Farmaceits: Gatavot zāles aptiekā – aizraujoši un ar perspektīvu (INTERVIJA) : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Farmaceits: Gatavot zāles aptiekā – aizraujoši un ar perspektīvu (INTERVIJA)

Pagatavot zāles bez pētījumu datos balstītas informācijas ir absolūti nepieņemami - rūpīgajā ikdienas darbā Klāvs Kazaks kopā ar farmaceita asistenti Valdu Mamonovu.
Foto: Pagatavot zāles bez pētījumu datos balstītas informācijas ir absolūti nepieņemami - rūpīgajā ikdienas darbā Klāvs Kazaks kopā ar farmaceita asistenti Valdu Mamonovu.

Klāvs Kazaks ir Ekstemporālo zāļu nodaļas vadītājs “Mēness aptiekā”. Viņa – zinoša un augsti motivēta farmaceita – ikdienas darbs rit Rīgā, “Jaunajā Torņakalna aptiekā”, kur ik dienu pēc ārstu izrakstītām receptēm top dažādas zāles. Senajam zāļu izgatavošanas veidam Klāvs saredz jaunas perspektīvas un uzskata, ka šai jomai ir vēl daudz iespēju attīstīties.

Klāvam zvana gan farmaceiti, gan ārsti, gan klienti no visiem Latvijas reģioniem. No viņa zināšanām, idejām radīt piemērotas zāles vai aizstāt tobrīd medikamentu tirgū trūkstošās, kā arī no spējas kopā ar kolēģiem izgatavot ikvienam nepieciešamo piemērotākajā devā, zāļu formā vai pat garšā, ir atkarīga daudzu mazu un lielu pacientu drīza izveseļošanās.

Cik aktuāls šobrīd ir pieprasījums pēc aptiekā gatavotām zālēm?

Ekstemporālā zāļu gatavošana ir aktuālāka. Galvenokārt šāda iespēja tiek izmantota dermatoloģijā, kā arī, lai pagatavotu bērniem piemērotas zāļu formas vajadzīgajās devās, kas, rūpnieciski ražotas, Latvijā nav pieejamas. Nereti gatavojam zāles arī pēc receptēm, ko izraksta onkologi. Meklējam veidus, kā palīdzēt ārstiem realizēt terapijas ieceri. Individuāla pieeja katra pacienta ārstēšanai kļūst aizvien nozīmīgāka.

“Jaunā Torņkalna aptieka” atrodas līdzās Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai. Vai tas nosaka lielo pieprasījumu pēc tieši bērniem gatavotām zālēm?

Foto: Klāvs Kazaks un Jaunās Torņkalna aptiekas vadītāja Gunita Petrovica.

Ar nepieciešamību gatavot zāles bērniem saskaros visbiežāk, jo bērniem piemērotu zāļu formu bieži vien patiešām nav. Piemēram, ir grūtības ar zālēm asinsspiediena pazemināšanai. Tās ir pieejamas tikai tabletēs, bet nav suspensijas formā, kas ir labāk piemērota lietošanai bērnam. Vecāki nevar tableti sadalīt tik precīzās daļās, cik ikreiz būtu nepieciešams uzņemt, tādēļ ir vajadzīgs cits atbilstošs risinājums. Tad mēs ar kolēģiem nākam talkā.

Minēji, ka receptes zāļu gatavošanai izraksta arī onkologi. Kāds varētu būt iemels? 

Banner 280x280

Galvenokārt šādas receptes tiek izrakstītas kā inovatīva terapija. Minēšu piemēru: melatonīnu iemigšanai parasti izmanto devā, kas nepārsniedz 1,9 miligramus. Savukārt melatonīnu augstā koncentrācijā – 20 līdz 150 miligramu devā – mēdz izrakstīt onkologi, un tas konkrētos gadījumos dažādās kombinācijās tiek izmantots terapijā. Pacientiem bieži ir nepieciešamas individuāli pielāgotas devas.

Realizējot inovatīvas terapijas metodes un aizvien biežāk pielāgojot zāles individuālajām vajadzībām, šķiet, ka aptieka piedāvāto ekstemporālo zāļu īpatsvars varētu vēl pieaugt. Kā tas ir no tava skatupunkta?

Noteikti pieaug! Tas ir tāpēc, ka aug cilvēku vajadzības, attīstās metodes un zāļu pagatavošanas iespējas kļūst plašākas.

Piemēram, ja runājam par hormonu aizstājējterapiju. Standartā tā ir tablešu formā, taču pēdējo aptuveni piecu gadu laikā audzis pieprasījums pēc hormonu aizstājējterapijas zālēm uz transdermāla krēma bāzes, kurā iestrādāti hormoni. Šādus hormonu aiztājējterapijas krēmus var izgatavot gan sievietēm, gan vīriešiem, gan onkoloģiskas slimības gadījumā. Meklējam jaunas formas, kas, iespējams, citur pasaulē ir pieejamas, bet Latvijā pašlaik to vēl nav, taču aptiekā šos medikamentus varam izgatavot.

Jāņem vērā, ka rūpnieciski ražotās zālēs ir konkrēta aktīvās vielas koncentrācija, taču ekstemporālā gatavošana ļauj pielāgot tādu devu, kādu ārsts uzskata par piemērotāko. Tas ārstam dod zināmu brīvību un iespēju ārstēt pacientu ar specifisku, viņam nepieciešamu medikamenta devu.

Kāpēc tevi interesē tieši šāda veida aptiekas darbs?

Foto: Savā ziņā jūtos unikāls nozarē – varu būt tilts starp seno zāļu izgatavošanas tradīciju un nākotni - saka Mēness aptiekas Ekstemporālo zāļu nodaļas vadītājs Klāvs Kazaks.

Pirmkārt, man ļoti patīk meklēt informāciju, lasīt zinātniskos pētījumus, uziet ko jaunu, rast atbildes. Ir netipiski gadījumi, kad ārsts interesējas par kādām zālēm. Tad domāju, kā palīdzēt – varam pagatavot vai ir jāmeklē citi ceļi. Tas ir milzīgs darbs, un visu laiku nāk kaut kas jauns.

Otrkārt, šeit reāli jūtu – cilvēkiem tas palīdz. Bieži kā atgriezenisko saiti dzirdam pateicības vārdus par to, ka zāles palīdzējušas risināt veselības problēmu. Liela nozīme šim darbam bija laikā, kad tirgū bija grūti pieejamas antibiotikas bērniem nepieciešamajās formās. Darījām visu, lai ārsti varētu izrakstīt un pacienti medikamentus saņemt, jo šī darba pamats un galvenais uzdevums ir palīdzēt pacientiem. Kad izdodas, tas sniedz pozitīvas emocijas un gandarījumu.

Treškārt, savā ziņā jūtos unikāls nozarē – varu būt tilts starp seno zāļu izgatavošanas tradīciju un nākotni, kur pēc individuāli izrakstītas receptes gatavotas zāles noteikti būs vēl pieprasītāks un īpašāks produkts nekā šodien.

Visticamāk, nav tā, ka jau pirmajā studiju gadā saprati: zāļu gatavošana aptiekā ir tas, ko vēlos. Kā nonāci līdz šādam darbības virzienam?

Pirmajā kursā tādas domas, protams, nebija, bet, kad, pabeidzot studijas, man piedāvāja šo darbu, izrādījās, ka tas mani aizrauj. Sadarbība ar ārstiem gan par bērniem piemērotu zāļu formu atrašanu, gan par kādas inovatīvas terapijas iespēju nodrošināšanu nozīmē visu laiku meklēt un attīstīties. Atrodu jaunu formu zālēm bērniem un ar laiku saprotu, kā to varētu uzlabot. Piemēram, ja saņemam atsauksmes, ka zāles ir pareizā formā, taču tās ir rūgtas un bērnam apgrūtina zāļu uzņemšanu, meklēju variantus, lai medikamentu saldinātu, bet saldinātāja nebūtu par daudz. Atrast tādu kombināciju, lai bērns zāles lietotu bez grūtībām, ir gandrīz kā kulinārijā – tā ir māksla.

Kā notiek sadarbība ar ārstiem, kuri izraksta receptes?

Cenšoties nodrošināt zāles, kas nepieciešamas terapijai, ārsti zvana šurp, uz “Jauno Torņkalna aptieku” un jautā, vai ir iespējams tās izgatavot noteiktā formā un devā. Sarežģītos gadījumos nākas papildus pētīt zinātnisko literatūru, un tikai tad spēju atbildēt, vai to varam. Ja zāles vai izejviela, ko iestrādāt vajadzīgajā formā, Latvijā nav pieejama, meklēju to citu valstu tirgos. Sazināties ar piegādātājiem, sagādāt izejvielas – tas arī ir mans darbs.

Vai ir bijuši grūti īstenojami uzdevumi, tādi, ko varētu saukt pat par neiespējamo misiju?

Ne gluži. Ir bijuši gadījumi, ka formu, kādu vēlas ārsts, nav iespējams nodrošināt vai, piemēram, vienīgais variants, kā izpildīt ārsta ieceri, ir iepirkt zāles ārzemēs, taču tās maksā tūkstošus. Tad ir jāmeklē cits risinājums. Tomēr lielākoties, ja nevaram izdarīt tieši tā, kā vēlas ārsts, piedāvājam divus, trīs citus risinājumus.

Viss nav vienkārši – ir jābūt pierādījumiem, ka konkrētajā formā, piemēram, suspensijā iestrādātai aktīvajai vielai noteiktu laiku būs stabilitāte. Ja tādu pierādījumu nav, jāatgriežas pie vienkāršākām formām – pulverīšiem, kapsulām, supozitorijiem jeb svecītēm.

Tātad zāļu izgatavošana aptiekā nozīmē arī milzīgu farmaceita atbildību – jābūt pārliecinātam, ka izgatavotais medikaments ir drošs lietošanai, uzglabāšanai un būs efektīvs.

Jā, vajag pamatojumu, apstiprinājumu tam, ka viss ir pareizi. Svarīgi, lai ir pētījumi, kas apliecina, ka šī viela šādā formā uzglabājas noteiktu laiku. Tikai tad var ar pārliecību darīt tālāk. Pagatavot zāles bez pētījumu datos balstītas informācijas ir absolūti nepieņemami.

Tavs darbs norit aptiekas telpās aiz klientu apkalpošanas zāles. Vai kādreiz tiecies ar aptiekas apmeklētājiem?

Receptūras nodaļā esmu noslogots, arī pie datora pavadu daudz laika, tāpēc aptiekas zālē mani var sastapt reti. Galvenokārt sadarbība ar klientiem notiek, konsultējot pa tālruni. Taču, ja ir kāds sarežģīts gadījums vai jautājums par ekstemporālo receptūru, eju un konsultēju klātienē.

Kā ar farmaceitisko aprūpi – vai, izsniedzot aptiekā gatavotas zāles, klients saņem tikpat pilnvērtīgu farmaceita konsultāciju, piemēram, par mijiedarbību ar citam zālēm, iespējamām blaknēm?

Izrakstīt pagatavojamu medikamentu ir ārsta atbildība, un ārsts, visticamāk, zina, vai pacients lieto vēl kādu medikamentu. Tomēr farmaceitam, kas zāles izsniedz, ir jāspēj konsultēt, kā pagatavotās zāles saskan ar citiem lietotajiem medikamentiem. Lielākoties gatavoto zāļu aktīvās vielas ir farmaceitam labi zināmas un to sastāvs ir norādīts arī uz etiķetes.

Kādas ir pacientu iespējas reģionos tikt pie aptiekā gatavotām zālēm?

Mums zvana gan farmaceiti, gan klienti no visiem Latvijas reģioniem, arī ārsti interesējas, un ikvienam gadījumam meklējam risinājumu. Parasti jautājums ir par to, vai konkrētu recepti varam pagatavot un vai šīs zāles varēs saņemt tuvākajā “Mēness aptiekā”. Jā, šāda iespēja ir!

Klāv, kas noteica tavu profesijas izvēli?

Skolā man patika un labi padevās ķīmija, bioloģija, vienmēr uzrunāja pētniecība, arī detektīvseriālos redzētās smalkās laboratorijas, tāpēc izvēlējos vidusskolā padziļināti mācīties ķīmiju un bioloģiju. Drīz vien sapratu, ka vēlos studēt tieši farmāciju, iestājos Rīgas Stradiņa universitātē, tiku budžeta grupā. Pirmie divi mācību gadi nelikās pārāk aizraujoši, taču trešajā kursā viss, ko apgūstu, savienojās. Interesantas bija rūpniecisko zāļu formu tehnoloģijas lekcijas, un kādu brīdi kā vienu no nākotnes iespējām pēc studiju pabeigšanas izskatīju došanos uz farmācijas ražotni. Taču šeit, aptiekas receptūras nodaļā, darbs ir daudz interesantāks – uzreiz redzu, kāds no tā ir ieguvums pacientiem. Lielā ražotnē to nevarētu pamanīt. Man ir paveicies – esmu atradis darbības veidu, kas man patīk un sniedz gandarījumu.

Kādā virzienā, tavuprāt, var attīstīties ekstemporālā zāļu gatavošana?

Vēlos, lai mūsu ekstemporālā nodaļa strādā ar lielāku jaudu, lai šeit ieviestu jaunas tehnoloģijas un varētu gatavot dažādākas zāļu formas, kas prasa arī īpašus gatavošanas apstākļus. Attīstības vajadzību ir daudz: izmantojot jaunākās tehnoloģijas un formas, oftalmoloģijā var precīzāk pielāgot devas un sasniegt labāku efektu; bērniem var piedāvāt piemērotākas zāļu formas, piemēram, sūkājamās tabletes vai rūgtās zāles iestrādāt saldējumā. Ar jaunu zāļu formu ieviešanu iespējams atrast veidus, kas atvieglotu pacientiem medikamentu uzņemšanu, lai tā būtu patīkama, lietojot zāles arī ilgstoši, un uzlabotos pacienta līdzestība. Kurš bērns gan atteiktos no sūkājamas tabletītes ar apelsīnu vai ābolu garšu!

Teksts: Zanda Jankevica

Foto: Rojs Maizītis

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Medikamentu tirdzniecība, aptiekas":

Uzņēmumi nozarē "Medikamentu tirdzniecība, aptiekas"

Pigu Latvia, SIA, Interneta veikals 220.lv

Pigu Latvia, SIA, Interneta veikals 220.lv

Interneta veikals 220.lv piedāvā ikvienam plašu izvēli mēbelēm, mājas un remonta precēm, dārza piederumiem. Kvalitatīvas bildes, detalizēti apraksti un klientu atstātās atsauksmes palīdzēs pieņemt lēmumu. Nodrošinām ērtu pasūtījumu piegādi visā Latvijas teritorijā. Uzticami ražotāji, izdevīgas cenas un 24/7 palīdzība pa telefonu.

Nedēļas tēma

Skleroterapija un tās nozīme vēnu varikozes ārstēšanā

Skleroterapija un tās nozīme vēnu varikozes ārstēšanā

Vēnu varikoze ir izplatīta saslimšana, kas ievērojami pasliktina cilvēku dzīves kvalitāti. Dr. Mauriņa klīnikā ievieš inovatīvas ārstēšanas un diagnostikas metodes, kas ļauj veikt precīzu saslimšanas diagnostiku un precīzu ārstēšanu. 

Aktuālie piedāvājumi

Apmīļot katru omīti, opīti. Sirdsdarbs – "MĀJAS APRŪPE"

Apmīļot katru omīti, opīti. Sirdsdarbs –

Ivanda Titova, SIA "MĀJAS APRŪPE" radītāja: Ir apziņa, ka darām ko patiesi nepieciešamu, un tas iedvesmo neapstāties.

Menopauzei var laikus sagatavoties, lai labi justos

Menopauzei var laikus sagatavoties, lai labi justos

Uzziniet par menopauzes simptomiem un to, kā menopauzes hormonu terapija un citas procedūras var palīdzēt sievietēm saglabāt veselību un dzīves kvalitāti.

Par labajām baktērijām. Kad un kāpēc tās lietot?

Par labajām baktērijām. Kad un kāpēc tās lietot?

LACTO SEVEN pienskābās baktērijas ir piemērotas visiem vecumā no viena gada vecuma. Un tās var lietot arī ikdienā. Izvēlies sev piemērotākās!

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

NATEO D Forte – D vitamīna pilieni jebkuram vecumam

NATEO D Forte – D vitamīna pilieni jebkuram vecumam

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testam NATEO D Forte pilienus – dabisku D vitamīnu īpaši attīrītā eļļā, kas palīdzēs D vitamīnam uzsūkties organismā.

"Apimi" roku krēms ar medu – ienes vasaras maigumu un smaržu ikdienā!

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt kompektu – roku krēmu ar medu sievietēm un vīriešiem.

MARUSHA eļļa sejas attīrīšanai un masāžai

MARUSHA eļļa sejas attīrīšanai un masāžai

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt sejas attīrīšanas un masāžas eļļu ar rīsu, auzu un jojobas eļļām.

HealthAid® Alfalfa Leaf

HealthAid® Alfalfa Leaf

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā izmēģināt uztura bagātinātāju "Alfalfa Leaf®".

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Pigu Latvia, SIA, Interneta veikals 220.lv

Pigu Latvia, SIA, Interneta veikals 220.lv

Kontakti

 1. +371 25220220
 2. +371 67244220
 3. P.O.T.C.P.(9.00-19.00 ) S.( 10.00-17.00 ) Sv.( 10.00-15.00)
 4. https://www.220.lv/lv
 5. P.O.T.C.P.(10.00-19.00) S.(10.00-17.00) Sv.(10.00-15.00)
 6. palidziba@220.lv
 7. info@220.lv
 8. P.O.T.C.P.S.(9.00-20.00) Sv.(9.00-18.00)
 9. P.O.T.C.P.S.Sv.(10.00-22.00)

Darba laiks

 • P.1000-2100
 • O.1000-2100
 • T.1000-2100
 • C.1000-2100
 • P.1000-2100
 • S.1000-2100
 • Sv.1000-2100

Juridiskie dati

 1. 43603025092
 2. LV43603025092
 3. 17.11.2005
 4. Maskavas iela 257, Rīga, LV-1019
 5. 2021
 6. 1

Apraksts

Interneta veikals 220.lv piedāvā ikvienam plašu izvēli mēbelēm, mājas un remonta precēm, dārza piederumiem. Kvalitatīvas bildes, detalizēti apraksti un klientu atstātās atsauksmes palīdzēs pieņemt lēmumu. Nodrošinām ērtu pasūtījumu piegādi visā Latvijas teritorijā. Uzticami ražotāji, izdevīgas cenas un 24/7 palīdzība pa telefonu.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Rotaļlietas, bērnu preces, Bērnu aprūpe, Rotaļlietas zēniem, meitenēm, zīdaiņiem, Preces skolai, Rotaļlietas un spēles no 3 gadiem, Bērnu izklaidei ārā, Apģērbs, apavi bērniem un zīdaiņiem, Rotaļlietas bērniem līdz 3 gadiem, Bērnu istaba, ballītes piederumi, grāmatas, Spēles bērniem, Populāru zīmolu preces, Mēbeles un interjers, Viesistabas mēbeles, Guļamistabas mēbeles, Biroja mēbeles, Virtuves mēbeles, Bērnu mēbeles, Dārza mēbeles, Paklāji un kājslauķi, Apgaismojums, Rullo žalūzijas, aizkari, karnīzes, Priekšnama mēbeles, Interjers, Vannas istabas mēbeles, Spoguļi, Mēbeļu furnitūra, Dekoratīvie akmeņi, Premium mēbeles, Black Red White mēbeles, Gultas veļa, segas, spilveni, Smaržas, kosmētika, Smaržas, Higiēnas preces, Matu kopšanas līdzekļi, Sejas kopšanas līdzekļi, Dekoratīvā kosmētika, Ķermeņa kosmētika, Kosmētika, Populārākās smaržas, Populārākā kosmētika, Mobilie telefoni, planšetdatori, Foto, Mobilie telefoni un aksesuāri, Viedpulksteņi un fitnesa aproces, Fotokameras un piederumi, Smart ierīces un piederumi, Videokameras un piederumi, MP3 atskaņotāji un diktofoni, Termokameras, Teleskopi un mikroskopi, Binokļi, Digitālie foto rāmji, Stacionārie telefoni, Viedtālruņi, Auto audio tehnika, Planšetdatori, e-grāmatu lasītāji un piederumi, Auto GPS, Mobilo telefonu zīmoli, Populārākie telefonu modeļi, Datortehnika, Perifērijas ierīces, Portatīvie datori, somas, Gaming datori, aksesuāri, Planšetdatori, e-grāmatu lasītāji un piederumi, Monitori un monitoru statīvi, Datoru komponentes, Biroja tehnika un piederumi, Ārējie datu nesēji, Droni, Tīkla iekārtas, Datortehnikas piederumi, Stacionārie datori, Programmatūra, Atvērtā koda elektronika, Komplektējamie portatīvie datori, Valūtas detektori, Dārza preces, Dārza tehnika, Mājiņas/novietnes malkai un instrumentiem, Dārza instrumenti, Motorzāģi, Līdzekļi pret kaitēkļiem un insektiem, Komposta kastes un āra konteineri, Siltumnīcas, Āra apgaismojums, Laistīšanas sistēmas, Ziedu statīvi, puķu podu turētāji, Līdzekļi pret odiem, ērcēm, Puķu podi, šķīvji, Mēslojumi, Dārza dekori, Mikroorganismi, baktērijas, Dārza baseinu un strūklaku aprīkojums, Sēklas, Mulča, dekoratīvie apmetumi, Grunts, zeme, kūdra, komposts, Āra baseini, Batuti, Dārza mēbeles, Apģērbi un apavi dārza darbiem, Grili, mangali, kūpinātavas, Zoo preces, Suņiem, Kaķiem, Grauzējiem, Putniem, Zivīm, Mājlopiem, Eksotiskajiem dzīvniekiem, Gudrā māja, Gudrā sadzīves tehnika mājai, Viedās mājas drošība, Viedais apgaismojums un elektropreces, Gudrās rotaļlietas, Viedierīces, Gudrā dārzkopība, Kolekcijas, Pārtikas preces, Bakaleja, Dzērieni, Gaļa, zivis, Piena produkti, Gatavā kulinārija, Vitamīni un uztura bagātinātāji, Augu izcelsmes produkti, Bio pārtika, Preces birojam, skolai, radošiem darbiem, Preces rokdarbiem, Biznesa dāvanas, Penāļi, Somas, mugursomas, maciņi, Kārtridži, Datortehnikas tīrīšanas līdzekļi, Kafijas automāti un kafija, Mēbeles skolai, birojam, Gleznošanas piederumi, Interaktīvās tāfeles, Kancelejas preces, Klades, papīrs, Rakstāmpiederumi, Mācību grāmatas, Aploksnes, pastkartes, Informatīvās zīmes, TV un Sadzīves tehnika, Saimniecībai, Skaistumam, Mazā sadzīves tehnika virtuvei, Televizori un piederumi, Lielā sadzīves tehnika virtuvei, Apģērba kopšanas tehnika, Ledusskapji un saldētavas, Video un audio tehnika, Veļas mašīnas, Sadzīves tehnikas piederumi, Veļas žāvētāji, Klimata kontrole, Spēļu aksesuāri, spēles, Vispopulārākie sadzīves tehnikas zīmoli, Sports, tūrisms un atpūta, Trenažieri, Velosipēdi, skrejriteņi, skrituļslidas, skrituļdēļi, Brīvais laiks un atpūta, Sporta preces, Tūrisma preces, Ziemas sports, Radoša atpūta, Sporta apģērbs un apavi, Sporta uzturs, preparāti, funkcionālā pārtika sportam, Mājai un remontam, Klimata kontrole, Santehnika, Darbarīki, Apkure, Virtuves iekārtas, piederumi, Apgaismojums un elektropreces, Mājas drošība, Darba apģērbs, drošības aprīkojums, Durvis, Ūdens sūkņi, Seifi, Žogi, vārtu automātika, Pastkastītes, mājas numuri, Sienu apdare, tapetes, Apdares materiāli, Ūdens attīrīšanas sistēmas un filtri, Grīdas segumi, Saunas un pirts aprīkojums, Kāpnes, Kanalizācijas caurules, pieslēgumi, Lietus notekūdeņu sistēmas, Sertificēti seifi, Mājsaimniecības preces, Virtuves trauki, piederumi, Gultas veļa, mājas tekstils, Tīrīšanas līdzekļi un piederumi, Veļas kopšanai, Apģērbi, apavi, aksesuāri, Sievietēm, Vīriešiem, Bērniem, Dizainieru preces, Populārākie zīmoli, Premium, Aizsardzības, dezinfekcijas, medicīnas preces, Vitamīni, uztura bagātinātāji, preparāti, Medicīniskās preces, Individuālie aizsardzības līdzekļi, Higiēnas preces, Māmiņām un bērniem, Auto preces, Citas auto preces, Auto ķīmija un gaisa atsvaidzinātāji, Auto paklājiņi, Akumulatori, lādētāji, Elektroiekārtas, Auto video reģistratori, Auto eļļas, Augstspiediena mazgāšanas iekārtas un piederumi, Auto aksesuāri un piederumi, Auto audio tehnika, Riepas, Auto radio sakari, Moto preces, GPS navigācija, Auto tūrisma inventārs, Auto rezerves daļas, Lietie diski, Dāvanas, svētku atribūti, Svētku atribūti, Oriģinālas dāvanas, Šķiltavas un aksesuāri, Reliģiskas preces, Ziemassvētku rotājumi, Floristika, Asprātīgas dāvanas, Oriģināls apģērbs, Biznesa dāvanas, Garšīgas dāvanas, Dāvanas pieaugušajiem, Dāvanu kartes, Dāvanas sievietei, Dāvanas vīriešiem, Dāvanas bērniem, Dāvanas senioriem, Valentīndienas dāvanas, Grāmatas, Grāmatas par personīgo izaugsmi, Vaļasprieki, Grāmatas svešvalodās, Daiļliteratūra, Grāmatas bērniem un jauniešiem, Profesionālā attīstība un uzziņu literatūra, Grāmatu jaunumi, Grāmatzīmes, Mācību grāmatas, Kalendāri, piezīmju grāmatas, Outlet veikals, Atjaunināti vienumi, Preces "mīnusā"


Vairāk

Foto 5

Interneta veikals 220.lv
Interneta veikals 220.lv
Interneta veikals 220.lv
Interneta veikals 220.lv
Interneta veikals 220.lv

Mājas lapa internetā