medicine.lv skaitļos

Lietotāji online207
Aktīvie uzņēmumi12584
Nozares raksti4727
Ekspertu atbildes20646
Dr.habil. med Georgs Jankovskis: Osteorefleksoterapijas izmantošana praksē : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Dr.habil. med Georgs Jankovskis: Osteorefleksoterapijas izmantošana praksē

Dr.habil. med Georgs Jankovskis: Osteorefleksoterapijas izmantošana praksē
Ar izcilo zinātnieku Dr.habil. med. Georgu Jankovski tiekos Latvijas Universitātes Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūtā. Viņš ir pirmais pasaulē, kas parādīja, ka adata jāiedur līdz kaula vidum, jākairina, vai nu ar adatu, vai elektrodu pašu kaula serdi, tad impulss no kaula aizies uz citām vietām. Līdz tam bija pazīstama ādas sensorā sistēma, ausu, deguna, garšas sensorās sistēmas, bet nekas nebija zināms par kaulu sensoro sistēmu.


Dr.habil. med. Georgs Jankovskis ieaicina savā kabinetā. Telpas vidū stāv paciente, 55 gadīga sieviete, kā arī studente ar lakoniski atturīgu izteiksmi domā un vēro. Koncentrējoties uz vārdisko saspēli starp ideju un tās ietērpu, zinātnieks uzsāk ārstēšanas terapiju.

Osteorefleksoterapija jeb ORT (gr. osteon - kauls, lat. reflexus - atspoguļojums, gr. therapeia - ārstēšana) ir Latvijas Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūta izstrādātā reflektoriskās ārstēšanas metode, kuras pamatā ir osteoreceptoru kairināšana. 20. gadsimta 60.-90. gados Latvijas Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūta (LEKMI) zinātnieki, izpētījuši kaulos esošo nervu sistēmu, proti, osteoreceptori ir cieši funkcionāli saistīti ar muguras un galvas smadzenēm. Turklāt osteorecepcijas pārstāvniecības zonas galvas smadzeņu lielo pusložu garozā atrodas blakus un daļēji pārklājas ar citu sensoro sistēmu zonām, funkcionē cieši saistībā un mijiedarbībā, tādēļ, kairinot vienu, var saņemt atbildes reakciju pavisam citā zonā. Šīs atziņas kļuva par pamatu praktiskajai osteorefleksoterapijai. Bojāto audu reģenerācijas procesu nodrošināšanai cilvēka organismā lielāku cilmes šūnu skaita pieaugumu izraisa regulāra šo šūnu mehāniska kairināšana vairākos ORT seansos.

MEDICINE.LV: Kas tiek darīts ORT laikā?

G.J.: Paciente, lūdzu, apguļaties, pagriezieties uz muguras! Paceliet vienu kāju, otru, lai varu novērtēt, vai ir kādas izmaiņas. Redzu, Jūs bieži vingrojiet. Tomēr sāp, ja? Visas sāpes mugurā un kājā, pēc jaunākiem priekšrakstiem ārstē sākot no muguras. Arī kakls jums jāārstē. Labi, sāksim ar muguru!

Balstoties uz dokumentā sniegto informāciju par pacientes stāvokli, ka skriemelis ir izslīdējis uz kanālu pusi, sašaurinot izeju, pa kuru iet nervs, tāpēc rodas sāpes. Zāles var sāpes noņemt, bet uz neilgu laiku, tāpēc šī terapija ir efektīva.

Tā kā pacientei sāpes rodas apakšējā daļā, atrodu skriemeli, uzlieku adatu uz kaula un ieduru kaulā iekšā. Tajā ir tunelītis, uzspiežot virsū, rodas spiediens. Šīs te ir kaulu smadzenes (špricē ieplūst sarkans šķidrums), ko pēta Kristīne Ošiņa - kā cilmes šūnas vairosies skaita ziņā. ES finansētā pētījumā, novērojām, ka visas šūnas pavairojās. Līdz ar to rodas rezerves šūnas, kas var ne tikai kompensēt to procesu, bet arī pagarināt dzīves ilgumu. Pašlaik tas ir moderns virziens zinātnē.

Tagad es taisīšu otru injekciju. No jauna izmantosim gravitācijas jeb kosmisko enerģiju. Adata ir kaulā, citādi tā nekustētos tik stipri, kad uzspiež tai virsū. Šāds ir princips attiecībā uz spiedienu.

Mēs nosakām arī asinīm krāsu. Ja mēs redzam, ka asinis ir tumšā krāsā, tas nozīmē, ka ir maz skābekļa, ko zinātniskā valodā sauc par skābekļa parciālā spiediena rādītājiem. Ja tas ir mazs, tad skābekļa ir mazāk, ja liels, tad skābekļa ir vairāk. Šeit ir skatāmas tumšas asinis tāpēc, ka skābekļa parcilārais spiediens ir mazs. Un tagad? Asinis paliek gaišākas, jo daudzums ir palielinājies. Mēs izskalojam vecās šūnas, kurās ir mazāk skābekļa un ļaujam ieplūst jaunām.

Mugurkaulā no 4 līdz 5 ir trūce labajā pusē, tāpēc labā kāja sāp vairāk. Iedurot šeit, asins ir gaišāka. Mēs reizē arī nosakām kaula blīvumu. Šeit ir cietākas, jo tik viegli iedurt nevar.

MEDICINE.LV: Ar ko atšķiras ORT no medikamentozās ārstniecības?

G.J.: Redziet, cilvēks var ārstēties dažādi: ar manuālo terapiju, fizkultūru, zālēm, refleksoterapiju, adatterapiju un ar kaulu terapiju, ar ko mēs pašlaik te nodarbojamies. Dažādi var ārstēt un daudzi ārstējas ar medikamentiem. Ja zāles ievada, tad pēc 2 stundām no organisma iziet ārā un viss atsākas no jauna. Bet mūsu metode, piemēram, mēs kaulam cauri izveidojam tuneli. Tunelis, faktiski, darbojas divus mēnešus. To ir pierādījis mans skolnieks Atjasovs no Saranskas. Uz trušiem tunelis iedarbojas 60 dienas un pēc tam tajā vietā, kur iedūra adatu, kur ir veidojies tunelis, tur veidojas jauna kaulu masa, jaunas šūnas, kauli, kas veido kaula masu, jauni kapilāri un citi gēna produkti. Kāpēc kosmonauti nevar nostāvēt? Nav gravitācijas ietekmes uz kaulu smadzenēm, tāpēc tie nevar nostāvēt. Nevienas zāles viņam nepalīdzēs, jo tādas neeksistē. Zāles nevar aizstāt gravitācijas spēku.

Pašreiz ir noskaidrots, ka osteorefleksoterapija var radīt šādus ārstnieciskus efektus:

  1. Likvidēt vai samazināt sāpes;
  2. Normalizēt vai pastiprināt dažādu neirohumerālo vielu veidošanos hipotalāmā, svītrainajā ķermenī, galvas smadzeņu stumbrā, virsnierēs un citur;
  3. Uzlabo mikrocirkulāciju orgānos;
  4. Normalizēt arteriālo un venozo spiedienu, veicināt venozo asiņu un limfas atplūdi;
  5. Novērst gludās muskulatūras spazmas;
  6. Normalizēt galvas smadzeņu un sirds funkcijas;
  7. Pastiprināt imūnvielu veidošanos;
  8. Kupēt absistences sindromu hroniskā alkoholisma, nikotīnisma, narkomānijas un toksikomānijas slimniekiem;
  9. Likvidēt vai samazināt depresiju;
  10. Uzlabot šķērssvītrotās muskulatūras darbaspējas;
  11. Radīt simpatolītisku efektu;
  12. Uzlabot psihiskās funkcijas un smadzeņu spēju apstrādāt informāciju;
  13. Normalizēt redzi;
  14. Normalizēt osteocitāro un mielopoētisko funkciju.

ORT radās 1957. gada 24. aprīlī, kad Rīgas I pilsētas tuberkulozes slimnīcā ķirurgs Georgs Jankovskis pirmo reizi izdarīja šo ārstēšanu slimniekam ar ceļa locītavas tuberkulozi. Pēc ORT procedūras slimniekam izzuda sāpes slimajā locītavā, kas to ilgi bija mocījušas, pat izdarot visniecīgākās kustības.

Viens par otru pārsteidzošāks rezultāts sekoja cits citam. Piemēram, 1958. gada 27. februārī slimnīcā ieveda slimnieku ar kauzaļģiju - nepārtrauktām dedzinošām sāpēm labajā sāna kājā, kuras bija radījusi sēžas nerva saspiešana ar ģipša pārsēju. Pēc ORT labās kājas papēža kaulā nepieciešamās sāpes tūlīt izzuda. Tomēr pilnīgai kauzalģijas izārstēšana bija nepieciešamas vairākas šādas procedūras.

Ārstam ir bijuši pacienti, kas kļuva veseli ar pirmo reizi. Gvido Zembrio, Augstākās tiesas priekšsēdētāju un diplomāts, atnācis pie ārsta ar tenisista elkoni, viņam pietika ar vienu dūrienu, pēc tam ne reizes vairs nav sāpējis. Kāds cits izcilā ārsta pacients piedalījās Mežaparkā BMX Eiropas čempionātā. Viņš vērsās pie zinātnieka pagājušā gada augustā, septiņpadsmit gadu vecs, ar bojājumu celī. Novembrī sāka trenēties un, lūk, - jūnijā jau piedalījās Eiropas čempionātā. Savukārt Afanasiju Kuzminu atsūtīja no Augstākās sporta meistarības skolas, kad viņš elkoņa traumas dēļ gadu nevarēja noturēt rokā pistoli un bija atskaitīts no izlases. Zinātnieks Georgs Jankovskis ar profesoru Mertenu viņu ārstēja divas reizes nedēļā. Janvārī Kuzmins sāka ārstēties un maijā izveseļojās. Viņu pārbaudīja liela komisija, atzina par veselu, paņēma atpakaļ olimpiskajā izlasē, un Seulas olimpiādē viņš izcīnīja zelta medaļu. Trāpīja 600 no iespējamiem 600 šāvieniem. Motociklistam, piemēram, lūzums gada laikā nesadzija. Pēc šīs terapijas tas sadzija četros mēnešos. Savukārt kāds smēķētājs pēc vienas injekcijas jau vairākus gadus nesmēķē.

Terapijas rezultātā arī Santa, kura 25 gadus pavadīja ratiņkrēslā, iemācījās no jauna staigāt. Savulaik viņu uz rokām nēsāja vecāki, vēlākos gados – vīrs. Ar diagnozi nācās sadzīvot. Līdz šim medicīnas autoritātes uzskatīja, ka izārstēt šo slimību varbūt varēs vienīgi ļoti tālā nākotnē. Taču Santai kāds ieteica griezties pie zinātnieka profesora Georga Jankovska, kurš ar slaveno ārstēšanas metodi – osteorefleksoterapiju – spējis palīdzēt pat visai bezcerīgos gadījumos. Santa pie profesora Jankovska ārstējās sešus gadu. Tagad viņa jau var ilgstoši nostāvēt, kas agrāk vispār nebija iespējams.

Ārsta palīgs profesors Strēlis, sporta meistars basketbolā, trīs gadu laikā sev iedūra ap simt reižu, lai nostiprinātu kaulu operācijai. Veicot divas operācijas, viņš spēlē basketbolu un ir pasaules senioru čempions.

Katrai saslimstībai ir savs procents, cik var ar ORT palīdzēt. Kaulu tuberkolozei, piemēram, tas ir 95%, plecu locītavai 91%, pārējām saslimstībām no 70% uz augšu. Arī celim varam palīdzēt stipri labi.

Aktīvā dzīvesveida un osteorefleksoterapija dēļ zinātnieks Georgs Jankovskis ir nodzīvojis līdz 93. gadam un joprojām var strādāt līdzīgi kā viņa pacienti.

Ar osteorefleksoterapiju ārstē dažādas slimības:

  • metatarsālo kaulu galviņu aseptiskā nekrozi un Kēlera slimību,
  • pleca un lāpstiņas periatrozi,
  • elkoņa epikondilīti, osteohondrozi,
  • deformējošo osteoartrozi,
  • gūžas locītavas rajona osteoentezopātiju,
  • Deičlendera slimību,
  • vibrācijas slimību,
  • Kīnbeka-Preizera slimību,
  • kaula lūzumus,
  • skeleta muskuļu atoniju,
  • posturālā līdzsvara traucējumus,
  • telpiskās orientācijas traucējumus,
  • mielopoēzes traucējumus,
  • fantoma sāpes,
  • onkoloģiskās slimības,
  • Parkinsona sindromu,
  • migrēnu,
  • trijzaru nervuneiralģiju,
  • bronhiālo astmu,
  • kardiaļģiju,
  • depresiju,
  • senestopātijas,
  • alkohola, nikotīna abstinences sindromu,
  • hronisko alkoholisma, nikotīna un narkomāniju, toksikomāniju,
  • akomodācijas spazmas un tuvredzību bērniem,
  • stostīšanos,
  • enurēzi.

Svarīgi, ka ORT metode neizraisa nevēlamas blakusparādības, kā arī vienlaikus nav nepieciešams lietot medikamentus. Metode tiek lietota ambulatori. Kā uzskata zinātnieki, osteorefleksoterapiju var uzskatīt par nozīmīgu reģeneratīvās medicīnas sastāvdaļu. Ar šo metodi daudzos orgānos var atjaunot bojātās šūnas.

Georgs Jankovskis/ Foto: Toms Grīnbergs/LU Preses centrs

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma":

Uzņēmumi nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma"

"Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA

"Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA

Pirmatnīgas dabas ieskauts Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – veselības atgūšanai un profilaksei, veselīgai atpūtai, garšīgām brīvdabas maltītēm, aktīvai izklaidei un piedzīvojumiem meža takās! Centru ieskauj kupls mežs, kuru caurvij gleznainām ainavām rotātas un dabas dzīvības caurstrāvotas pastaigu takas. Taču lielākā uzņēmuma vērtība ir augsti kvalificētais un pieredzes bagātais personāls, kas strādā multifunkcionālā medicīniskās rehabilitācijas komandā (fizikālās un medicīniskās rehabilitācijas ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēds, psihologs, deju terapeits, fizikālās medicīnas un ūdensdziedniecības procedūras, masieri u.c. speciālisti). Centrs ir piemērota ārstēšanās vieta gan pacientiem ar mugurkaula, kaulu locītavau un palielināta svara problēmām, gan psihoemocionālas pārslodzes, gan daudzu citu slimību ārstēšanai un profilaksei.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU non-contact termometrs, kas funkciju ziņā palīdz noteikt temperatūru ātri, ērti, droši dažādās situācijās jau 1 sekundes laikā – nenotiek nekāda termometra saskare ar cilveku, objektu un virsmu, kam tiek noteikta temperatūra.

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! Ekspress tests jūsu uzņēmuma personāla pārbaudei – 97% precizitāte!

Video

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)<b></b>

Dr. med. Viktorija Ķēniņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību koordinācijas centra atbalsta vienības vadītāja aicina ikvienu reto slimību pacientu: "Tavs dzīvesstāsts, kā tu pārvari grūtības, pieredze, sadzīvojot ar reto slimību, kādu citu pacientu var iedvesmot. Ja jūti, ka nevēlies palikt viens un gribi satikt citus, kuriem ir līdzīgi dzīves izaicinājumi, tad pievienojies kādai biedrībai..."

Produktu testi

Pīlings-gēls SEA STARS CHOCKOLATE  – ādas atjaunošanai

Pīlings-gēls SEA STARS CHOCKOLATE  – ādas atjaunošanai

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvā testēt atjaunojošu šokolādes un hialuronskābes pīlingu sejas un ķermeņa ādai.

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas ražotāju SIA "Silvanols" piedāvāja testēt divus dabīgus līdzekļus ar nomierinošu iedarbību – uztura bagātinātājus GoRelax Day (lietošanai dienā) un GoRelax Night (lietošanai uz nakti) pieaugušajiem.

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt HealthAid Wintervits® – uztura bagātinātāju imūnās sistēmas atbalstam ziemas laikā.

Uzņēmējs runā

Kur saņemt ginekologa palīdzību Covid-19 ārkārtas situācijā?

vija_plume

Arī ārkārtas situācijas apstākļos var gadīties vajadzība pēc ārsta padoma. Labā ziņa ir tā, ka mūsdienu tehnoloģijas šobrīd ļauj sniegt nepieciešamo ārsta atbalstu arī citādākā formātā, nekā līdz šim ierasts. Ginekoloģe Vija Plūme piedāvā iespēju saņemt ginekologa konsultācijas arī interneta vidē (online).

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

  1. 64161915
  2. 26467747
  3. 64161917
  4. 26431450
  5. 64161912
  6. ligatne.rehcentrs@gmail.com

Darba laiks

  • P.800-1700
  • O.800-1700
  • T.800-1700
  • C.800-1700
  • P.800-1700
  • S.900-1600
  • Sv.900-1600
  • MEDICĪNA: P.-Pk. no 8:00-17:00; S.-Sv. no 9:00-16:00

Juridiskie dati

  1. 40003273506
  2. LV40003273506
  3. 20.11.1995
  4. Līgatnes nov., Līgatnes pag., "Skaļupes", LV-4110
  5. 2019

Apraksts

Pirmatnīgas dabas ieskauts Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – veselības atgūšanai un profilaksei, veselīgai atpūtai, garšīgām brīvdabas maltītēm, aktīvai izklaidei un piedzīvojumiem meža takās! Centru ieskauj kupls mežs, kuru caurvij gleznainām ainavām rotātas un dabas dzīvības caurstrāvotas pastaigu takas. Taču lielākā uzņēmuma vērtība ir augsti kvalificētais un pieredzes bagātais personāls, kas strādā multifunkcionālā medicīniskās rehabilitācijas komandā (fizikālās un medicīniskās rehabilitācijas ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēds, psihologs, deju terapeits, fizikālās medicīnas un ūdensdziedniecības procedūras, masieri u.c. speciālisti). Centrs ir piemērota ārstēšanās vieta gan pacientiem ar mugurkaula, kaulu locītavau un palielināta svara problēmām, gan psihoemocionālas pārslodzes, gan daudzu citu slimību ārstēšanai un profilaksei. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Rehabilitācijas programmas, rehabilitācijas ārsti, veselības uzlabošanas programmas,
veselības uzlabošana, skaistumkopšanas programmas, ēdināšanas pakalpojumi,
ēdināšana, viesnīcas pakalpojumi, telpas semināriem, telpas konferencēm,
konferenču telpas, ballīšu telpas, telpas ballītēm, telpas svinībām,
telpas vecpuišu ballītei, telpas vecmeitu ballītei, pazemes bunkura apskate,
centrālās nervu sistēmas slimības, centrālās nervu sistēmas
slimības ārstēšana, perifērās nervu sistēmas slimības, perifērās
nervu sistēmas slimību ārstēšana, sirds un asinsvadu sistēmas slimības,
sirds un asinsvadu sistēmas slimību ārstēšana, plaušu slimības,
mugurkaula slimības, locītavu slimības, muskuļu slimības, vielmaiņas traucējumi,
palielināts svars, psihoemocionāla pārslodze, stress, hronisks sāpju sindroms,
rehabilitācija pēc operācijas, ārstu konsultācijas, speciālistu konsultācijas,
rehabilitologs, fizikālās medicīnas ārsts, rehabilitācijas medicīnas ārsts,
internists, funkcionālo speciālistu konsultācijas, nodarbības,
fizioterapeits, ergoterapeits audiologopēds, psihologs, ajūrveida,
podologs, krioterapija, baseins, vingrošana baseinā, arodslimības,
arodslimību ārstēšana, medicīniskā palīdzība rehabilitācija,
rehabilitācija, skaistumkopšana, rehabilitācijas centrs, muguras ārstēšana,
rehabilitalogs, fizioterapeita konsultācijas, muguras masāža,
zemūdens masāža, dūņas, dūņu aplikācijas, pērļu vannas,
nūjošana, kaulu locītavu ārstēšana, muskuļu slimību ārstēšana,
cīpslu traumu ārstēšana, artrozes, artrīti, kāju vannas, roku vannas,
rehabilitācija pēc insulta, insults, pēc miokarda infarkta, rehabilitācija
pēc miokarda infarkta, valsts apmaksāta programma, sirds un asinsvadu,
slimību ārstēšana, pēc sirds operācijām, paaugstināta asinsspiediena
ārstēšana, palielināta cukura līmeņa ārstēšana, palielināta
svara ārstēšanai, vielmaiņas uzlabošana, elektrokardiogramma,
enerģijas atjaunošana, pacienti ar izsīkuma sindromu, ajūrvēda,
Leilani masāža, karsto akmeņu terapija, apkakles masāža, krustu masāža,
pēdu masāža, augšstilbu masāža, plaukstu masāža, apakšdelmu masāža,
masāža, ārstnieciskā vingrošana, vingrošana fizioterapeita pavadībā,
SPA, SPA programmas, medicīniskās SPA atpūtas programmas ikvienam,
pirts, pirtis, pirts rituāli, pirts kopā ar pirtnieku, zāļu tējas,
zāļu tēju kūres, sulas, sulu kūres, sauna, SPA diviem, Spa nedēļas nogalei,
medicīniskā atpūtas programma dāmām, medicīnas tūrisms, cirkulārā duša,
riteņbraukšana, distanču slēpošana, kalnu slēpošana, slēpošanas kalns Līgatnē,
telpas svētkiem, telpas atpūtai, telpas banketiem, banketu telpas,
relaksācijai, telpas relaksācijai, svētku galdu klāšana, aukstais galds,
siltais galds, galdu klāšana, konditoreja, tortes, semināru telpas,
teipošana, pīlings, skrubis, sejas ādas attīrīšana, jūras sāls,
vannas skaistumkopšana, vannas procedūras, manikīrs, pedikīrs,
dāvanu kartes, ekskursijas, tūrisms, padomju laika slepenais bunkurs,
ballīte slepenajā bunkurā, realitātes spēle Objekts X, Gaujas Nacionālais parks,
Pastaigu takas, velomaršuti, futbols, volejbols, basketbols, pikniku vietas,
ragavu noma, Vidzeme, Latvia, Cēsis, Valmiera, Limbaži, Madona,
Valka, Smiltene, Gulbene, Balvi, Līgatne, Latvija, Baltija, Rīgas rajons,
Sigulda, viesnīca, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts,
fizioterapija, profesionālitāte, profesionāla palīdzība, uzticama palīdzība,
uzticami speciālisti.
Vairāk

Foto 6

"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija

Mājas lapa internetā