medicine.lv skaitļos

Lietotāji online200
Aktīvie uzņēmumi12196
Nozares raksti1446
Ekspertu atbildes21477
Dr. Mauriņa Vēnu klīnika septembrī aicina seniorus : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Dr. Mauriņa Vēnu klīnika septembrī aicina seniorus

Autors: Pexels.com

Gadiem ejot, cilvēkiem arvien vairāk jārūpējas par savu veselību, un cita starpā uzmanību prasa arī vēnas. Viena no Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas prioritātēm, mērķtiecīgi īstenojot savu akciju politiku, allaž ir palīdzības sniegšana dažādu sociālo grupu cilvēkiem, kuriem tā visvairāk nepieciešama. Tādēļ septembrī senioriem, sākot no 65 gadu vecuma, būs iespēja veikt vēnu izmeklējumus un saņemt vismūsdienīgāko ārstēšanu ar izdevīgām maksas atlaidēm.  

Vairāk stāsta klīnikas vadītājs, profesors, medicīnas doktors, ķirurgs flebologs Uldis Mauriņš. 

Kādēļ nolēmāt šoreiz veltīt akciju tieši senioriem – vai viņu vēnu stāvoklis prasa īpašu uzmanību? 

Jā, šajā vecuma grupā vēnu varikoze ir vairāk nekā 60% cilvēku, ļoti bieži slimība ir ielaistā formā, un, protams, mēs gribam palīdzēt, lai tā neietu tālāk, lai neveidotos trombi, nesāktos trofiskas audu izmaiņas un neattīstītos trofiskas čūlas. Ārstējot vēnas savlaicīgi, mēs novēršam nopietnu sarežģījumu rašanos nākotnē.  Pacienti bieži ierodas tikai tad, kad problēma kļūst neizturami traucējoša, un tad ārstēšana ir traumatiskāka, sāpīgāka, ilgāka un jārēķinās arī ar lielākām izmaksām. 

Vairāk par vēnu ārstēšanu Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā skatiet šeit: https://venuoperacija.lv/

Kādas atlaides senioriem paredzētas septembra akcijā?

Ar 20% atlaidi varēs saņemt flebologa konsultāciju, kurā iekļauta ultraskaņas diagnostika. Tas ir mūsdienīgs izmeklējums, kas ļauj noteikt maksimāli precīzu diagnozi. Atlaides būs arī vēnu lāzeroperācijām, kas ļoti bieži nepieciešamas senioriem. Tajās apstrādājam zemādas vēnas, neiedarbojoties uz sānu atzarojumiem. Tā tiek novērsts varikozes cēlonis, kas pacientiem gados ir vissvarīgāk, jo līdz ar to kājas vairs nepietūkst, mazinās trombozes un čūlu risks, bet estētiskā puse senioriem parasti šķiet mazāk būtiska. 

Vai lāzeroperācija ir viegli panesama un vai, to gaidot, jāpārtrauc lietot savus ikdienas medikamentus, kas nozīmēti dažādu hronisku slimību ārstēšanai?

Operācija ir praktiski nesāpīga, minimāli traumatiska un neaizņem daudz laika. Nav jāatceļ medikamenti, ko pacienti lieto sirds un asinsvadu problēmu, diabēta vai citu hronisku slimību ārstēšanai. Viņi bieži vien lieto antikoagulantus, piemēram, aspirīnu, varfarīnu vai kādu jaunākas paaudzes preparātu. Operācija notiek caur nelieliem dūrieniem, bez narkozes, tikai vietējā anestēzijā, komplikāciju risks ir minimāls. Un, kas senioriem ir ne mazāk būtiski, ārstēšana ir ambulatora, nav jāguļ slimnīcā, kā tas bija senāk. Uz operāciju galda pacients pavada 15–20 minūtes un pēc tam var celties, doties projām un turpināt savas ikdienas aktivitātēs, nav nepieciešama rehabilitācija.   

Kādi ir šādas ārstēšanas izcenojumi? 

Operācijas pilnā cena ir 900 eiro vienai kājai, bet akcijas laikā tā senioriem maksās 720 eiro. Piešķirot atlaides diagnostikai un ārstēšanai, mēs gribam rosināt viņus savlaicīgi parūpēties par  vēnu veselību, neļaujot slimībai progresēt. Septembrī, kad mazbērni būs devušies uz skolu, vecvecākiem, cerams, atliks vairāk laika pievērsties savai veselībai, tāpēc aicinām pierakstīties uz pieņemšanu. Speciāli vecumu apliecinoši dokumenti nav vajadzīgi, to redzēsim pēc personas koda. Jebkurā gadījumā jāsāk ar diagnostiku, konsultācijas laikā arī noskaidrosim, vai, gatavojoties operācijai, ir vai nav nepieciešami papildus izmeklējumi saistībā ar vispārējo veselības stāvokli.

Kādas pazīmes liecina, ka vajadzētu konsultēties ar flebologu?

Pirmkārt, tā ir vienas vai abu kāju tūska un redzamas paplašinātas vēnas, uz kājām ir ādas krāsas izmaiņas, sacietējumi. Noteikti nevajadzētu atlikt flebologa apmeklējumu, ja vēnas ir iekaisušas un veidojas čūlas. Gadās, ka cilvēks neārstējas, slimība nepārtraukti progresē un viņš meklē palīdzību tikai tad, kad vairs nevar izturēt. Ja šādam pacientam ir jau 80–90 gadu, tad ielaistu vēnu patoloģiju ārstēšana ir daudz grūtāka. Labāk vērsties pie flebologa laikus.

Kāds ir bijis jūsu vecākais pacients?

Manā praksē vecākajam operētajam pacientam bija 94 gadi, bet mums ir arī 95–100 gadu veci pacienti, kuriem bieži vien nevaram veikt pat šo mūsdienīgo, maksimāli saudzējošo operāciju izteiktas sirds mazspējas vai citu hronisku slimību dēļ. Kad jautājam, kāpēc viņi nav meklējuši flebologu jau agrāk, atbilde nereti ir: es domāju, ka gan jau iztikšu tāpat un ar savām slimajām vēnām arī nomiršu. Tas ir briesmīgs arguments! Ja cilvēks būtu atnācis pirms 5–6 gadiem, mēs veiktu operāciju un vēnu problēmu vairs nebūtu. Senioriem bieži raksturīgas ielaistas virspusējo vēnu problēmas, kas būtu vienkārši atrisināmas 70, 80 vai pat 90 gadu vecumā, bet vēlāk organisms kļūst tik trausls, ka pat kompresijas terapiju mēs ne vienmēr varam lietot un izteiktu kāju tūsku nevaram efektīvi novērst sirds mazspējas dēļ. Tāpat kā citi audi, arī vēnu audi noveco un zaudē elastīgumu, tādēļ cilvēkiem gados vēnas sagādā vairāk problēmu. Sākot ārstēšanu savlaicīgi, mēs varam šo procesu kontrolēt. 


Gribu vērsties arī pie senioru ģimenes locekļiem: ja redzat, ka vecākiem vai vecvecākiem ir iepriekš aprakstītās problēmas, atvediet viņus pie mums. Jo drīzāk uzsāksim ārstēšanu, jo labāks būs iznākums.

 

https://venucentrs.lv/lv/kontakti

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Zobu pasta ir svarīga labas mutes dobuma higiēnas sastāvdaļa. Plaši pieejamajā klāstā var būt grūti noteikt, kura no izvēlēm būs pareizā. Noskaidrosim, kādi ir plusi un mīnusi fluorīdu saturošai zobu pastai un zobu pastai bez fluorīda!

Aktuālie piedāvājumi

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

Pateicoties plašajai iedarbībai uz organisma veselību, labsajūtu un skaistumu, alveja tiek dēvēta par dabas aptieku vienā augā. Izvēlies pārbaudītu kvalitāti ar drošu sirdi – www.alveja.lv! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Veselības veikals" piedāvāja testēt fermentētu probiotisko dzērienu ZOE – ar smiltsērkšķiem vai ar medu.

Testa rezultāti: "Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Testa rezultāti:

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar "Green Wing Paleo Skincare" piedāvāja izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".