medicine.lv skaitļos

Lietotāji online200
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1420
Ekspertu atbildes21477
Darbību sāk Latvijā pirmais ēšanas traucējumu centrs : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Darbību sāk Latvijā pirmais ēšanas traucējumu centrs

Kopš 20.oktobra ikvienam, kas cīnās ar ēšanas traucējumiem, pieejama profesionāla palīdzība. To ar individuālu pieeju katram nodrošina centrā darbojošie speciālisti ar ilgu gadu pieredzi ēšanas traucējumu ārstēšanā, kuriem arī pašiem ir personīga pieredze ar šo diagonozi.

Lai gan ēšanas traucējumi ir izplatīta slimība ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā, specializētu un bezmaksas palīdzību šeit nav iespējams saņemt. To varētu apgalvot vairākums, kas lūkojušies pēc palīdzības anoreksijas, bulīmijas un citu ēšanas traucējumu ārstēšanā. Jāatzīst, ka bieži palīdzība nemaz netiek meklēta, jo sabiedrība ir maz informēta par šo slimību patiesajām saknēm un ēšanas traucējumu pacienti izvēlas to noklusēt un cīnīties saviem spēkiem. Ne vienmēr tas izdodas, dažreiz sekas ir letālas vai liek manīt visu atlikušo dzīvi. Lai situāciju mainītu, izglītotu sabiedrību, vairāk par to runātu un pats galvenais - sniegtu psihoemocionālu un profesionālu, uz pasaules pieredzi un pētījumiem balstītu palīdzību ikvienam, kam tas ir nepieciešams.

Centra vadītāja ir Anna Balode, mentore, kas pati 15 gadu garumā ir bijusi ierauta ēšanas traucējumu murgā. Viņa ļoti labi saprot ikvienu ēšanas traucējumu fāzi, pazīmes, sekas un sajūtas, jo piedzīvojusi it visu, kas var notikt šo slimību ietekmē. Šo vietu, kur pulcēties un risināt problēmas viņa izveidojusi ar misijas sajūtu, ka ikvienam Latvijā jātiek sadzirdētam un jābūt iespējai saņemt palīdzību. Centra izveide ir balstīta uz visas pasaules pieredzi, nokomplektējot komandu, lai šīs intervences ir efektīvas.

Saistībā ar valstī esošo epidemoloģisko situāciju, visas konsultācijas notiek attālināti. Tās ir ar individuālu pieeju, taču Ēšanas Traucējumu resursu centra speciālisti strādā komandā, līdz ar to nodrošinot ikvienam kompleksu un veiksmīgāku atveseļošanos. Šeit apvienojušies jomas profesionāļi un gatavi darbam; te būs iespējams saņemt uzutura speciālistu, deju terapeita, KBT terapeita, mentora/kouča, klīniskā veselības psihologa, psihiatra pakalpojumus.

Uz pirmo konsultāciju, kad sapast kādi ir iespējamie risinājumi un ārstēšanas programmas, iespējams pieteikties iestādes mājaslapā www.etresursucentrs.lv vai sazinoties sociālajos tīklos @butbrivai. Centrs darbojas ciešā saiknē ar biedrību Būt Brīvai, tāpēc par interesējošajiem jautājumiem iespējams interesēties arī šeit: https://butbrivai.com vai Facebook un Instagram vietnēs - @butbrivai.

Šī vieta, kas būs atbalsts grūtībās nonākušajiem vai viņu tuviniekiem sniegs palīdzību klātienē kolīdz tas būs iespējams, saskaņā ar valstī ieviestajiem noteikumiem, un vērs savas durvis Veselības Centrs 4 telpās Rīgā, Grebenščikova ielā 1.

Ēšanas Traucējumu resursu centrs ir specializēts centrs, kas veic psihosociālās intervences, lai palīdzētu cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem, depresiju, citām problēmām, kas nereti attīstās līdzās šai problēmai (atkarības, kleptomānija u.c.). “ĒT Resursu Centrs” ir sociāls uzņēmums, kurš no peļņas nodrošina bezmaksas palīdzību tiem, kas to nevar atļauties. Centrs veiks pētījumus, apmācīs jaunos speciālistus, lai izglītotu Latvijas sabiedrību un speciālistus šajā jomā. Kā arī tiek veikts preventīvs darbs un visiem tievēt gribētājiem tiek piedāvātas uztura trenera lekcijas, lai veidotu izpratni par uztura grupām un "normālu ēšanu’".

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Uzzināsim par 7 vietējiem pārtikas produktiem, kas ir pieejami tepat Latvijā un padarīs šķīvja saturu vērtīgāku jūsu skaistumam, veselībai un labsajūtai!

Aktuālie piedāvājumi

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Mugurkauls ir svarīgākā cilvēka balsta aparāta daļa, savukārt skriemeļi ir smalks locītavu mehānisms, kas ir īpaši jāsaudzē. Dzīves laikā ļoti bieži cieš mugurkaula jostas daļa, tam iemesli var būt visdažādākie. Noskaidrosim, kādi ir jostas daļas sāpju rašanās iemesli, ārstēšana un profilakse.

Profesionālie medicīnas apavi

Profesionālie medicīnas apavi

Ērti apavi medicīnas personālam ir svarīga sastāvdaļa, kas atvieglos darba laiku un mazinās kājām radīto slodzi. Noskaidrosim, kāpēc sabo kurpes ir tik populāras mūsdienu veselības aprūpes speciālistu vidū?

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvā testēt jaunumu no NATEO D vitamīna – “NATEO D + Magnijs B6” kapsulas.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.