medicine.lv skaitļos

Lietotāji online180
Aktīvie uzņēmumi12733
Nozares raksti1384
Ekspertu atbildes21050
Biežākās omikrona pazīmes bērniem: Stāsta Bērnu slimnīcas mediķi : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Biežākās omikrona pazīmes bērniem: Stāsta Bērnu slimnīcas mediķi

Freepik.com/ prostooleh
Foto: Freepik.com/ prostooleh

Pieaugot saslimstībai ar dažādām vīrusu infekcijām, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) speciālisti izprot vecāku satraukumu par iespējamo slimības gaitu un tās ietekmi uz bērna veselību, kā arī – radušos jautājumus, kuri attiecas uz ārstēšanas specifiku. Speciālisti saskaras ar vecāku bažām, kā rīkoties saslimšanas gadījumā – vai vispirms vērsties pie ģimenes ārsta vai apmeklēt slimnīcu, tāpēc tapušas jaunākās rekomendācijas atveseļošanās procesā, un mediķi skaidro, kādas ir biežākās Covid-19 paveida omikrona pazīmes.

Bērnu slimnīcas speciālisti uzsver, ka pārliecinoši lielākā daļa bērnu ar omikronu var ārstēties mājās un aicina vecākus konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai pediatru par attālinātām konsultācijām.

Pēdējo mēnešu dati no Dienvidāfrikas, ASV, Lielbritānijas un citām valstīm liecina par pieaugošo bērnu vecuma pacientu skaitu, kuri inficējušies ar omikrona variantu. Līdz ar pieaugošo inficēto bērnu skaitu, pieaug arī stacionēto mazo pacientu apjoms. Pieejamie pasaules dati un pašreizējā situācijā Bērnu slimnīcā liecina, ka bērni ar omikronu neslimo smagāk, proporcionāli vairāk bērniem nav nepieciešams skābekļa atbalsts un netiek novērota biežāka bērnu stacionēšana Intensīvās terapijas nodaļās; tas attiecināms arī uz jaunākā vecuma bērniem un zīdaiņiem, informē BKUS komunikācijas speciāliste Kristīne Ķēniņa Jurēvica.

Pieaugošais bērnu pacientu skaits slimnīcās skaidrojams ar to, ka pašreiz proporcionāli vairāk bērnu slimo ar Covid-19 nekā iepriekš, nereti vēršanās stacionārā notiek vecāku satraukuma dēļ un turklāt daļa ar Covid-19 pozitīvo bērnu tiek stacionēti pavisam ar citu diagnozi, un omikrons ir tikai blakus atrade.

Biežākās omikrona pazīmes bērniem ir:

 • paaugstināta temperatūra;
 • kakla sāpes;
 • iesnas;
 • nogurums;
 • galvassāpes.

Bērniem var būt arī šķidrāka vēdera izeja, slikta dūša vai vēdera sāpēs. "Aicinām vecākus nesatraukties un iespēju robežās mierīgi izvērtēt sava bērna veselības stāvokli. Drudzis vai paaugstināta temperatūra pati par sevi nav bērnam bīstama, jāvēro arī citas pazīmes," norāda mediķi.

Ārsta palīdzība nekavējoši jāmeklē, ja:

 • bērns sācis elpot smagi, ātrāk un seklāk nekā parasti;
 • elpošana ir stenoša;
 • ir zilganas lūpiņas vai seja;
 • bērns ir ļoti mazaktīvs;
 • neraksturīgi daudz guļ;
 • ir apjucis;
 • atsakās no dzeršanas;
 • mazi zīdaiņi ēd mazāk nekā parasti;
 • zīž mazaktīvi, ir miegaini.

Visi jaundzimušie vecumā līdz vienam mēnesim ārstam obligāti jāredz klātienē!

Bērniem ar hroniskām saslimšanām un visiem bērniem līdz gada vecumam, kuriem ir aizdomas par iespējamu saslimšanu ar Covid-19, nepieciešama ārsta konsultācija stāvokļa izvērtēšanai. Šī konsultācija var notikt arī attālināti.

Bērnu slimnīca atgādina, ka pandēmijas laikā būtiski pieaudzis arī saslimušo bērnu skaits ar citām infekciju slimībām – respiratori sincitiālo vīrusu, zarnu vīrusiem, citām sezonālām elpceļu infekcijām. Šī iemesla dēļ pacientu skaits slimnīcā ir ļoti liels, tas būtiski pagarina gaidīšanas laiku Neatliekamās palīdzības nodaļā.

Mediķi atkārtoti aicina izvērtēt bērna veselības stāvokli pirms došanas uz Bērnu slimnīcu un sākotnēji vērsties pie ģimenes ārsta vai izmantot konsultatīvo tālruni.

Attālinātu BKUS pediatra konsultāciju var saņemt, zvanot uz tālruni 80708866 (darbalaiks no pulksten 8 līdz 17), bet brīvdienās un svētku dienās pa tālruni 26112887 (darbalaiks no pulksten 10 līdz 17). Zvanu centra darbinieks reģistrēs bērna datus, un tuvākā iespējamā laikā ar vecākiem sazināsies pediatrs.

Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa darba laiks darba dienās ir no pulksten 17 līdz 8, bet brīvdienās un svētku dienās tas ir pieejams visu diennakti. Konsultāciju var saņemt, zvanot pa tālruni 66016001.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģija ir pastiprināta cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām (alergēniem), piemēram, ziedputekšņiem, mājas putekļu ērcītēm, pelējumiem vai dzīvnieku blaugznām. Par to, kas ir alerģija, un tās ārstēšanas veidiem stāsta LOR Klīnikas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Ikvienam var veidoties strijas neatkarīgi no vecuma un dzimuma, un tās var rasties dažādās ķermeņa daļās. Uzzināsim, kas ir galvenie iemesli, kāpēc rodas strijas, un noskaidrosim to, kā strijas ārstēt.

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza ir unikāls, dabīgs dzēriens, bez mākslīgām krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem. Dzēriens Zambroza ir bezalkoholisks produkts ne tikai ar izcilu garšu, bet arī ar neticamu spēju neitralizēt brīvos radikāļus cilvēka organismā.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt Eliksīru REDZEI – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju.

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvā izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvāja testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir piemērotākā vieta, kur rūpēties par savu veselību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Šī ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu visu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vienuviet.

SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA

SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.