Biedrība iecerējusi veidot pirmo multifunkcionālo bērnu paliatīvās aprūpes un hospisa centru Latvijā
Rīga, 31.janv., LETA. Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība (BPAB) iecerējusi veidot pirmo multifunkcionālo bērnu paliatīvās aprūpes un hospisa centru Latvijā, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Arta Lāce.
Pēc viņas paustā, centra mērķis ir nodrošināt īslaicīgas uzturēšanās iespējas bērniem, kam nepieciešama paliatīvā aprūpe, atelpas brīdi ģimenēm, dienas centra pakalpojumus bērnu paliatīvās aprūpes klientiem, speciālistu konsultācijas un nodarbības gan grupās, gan individuāli bērniem un viņu ģimenes locekļiem, kā arī atbalsta grupas ne vien bērna dzīves laikā, bet arī pēc bērna nāves divu gadu sērošanas periodā. Savukārt hospisa funkcijas paredz iespēju dzīves pēdējās dienas pavadīt kopā ar ģimeni maksimāli mājas apstākļiem pietuvinātā vidē.
BPAB uzskata, ka šī centra pakalpojumi palīdzēs nodrošināt pienācīgu dzīves kvalitāti neizārstējami slimiem bērniem un viņu ģimenēm, vienlaikus nodrošinot vecākiem iespēju atgriezties darba tirgū, kā arī izvēlēties par labu bērna dzīvošanai mājās, nevis ilgstošas aprūpes iestādēs.
Lāce norādīja, ka biedrība vēlas aicināt sabiedrību iesaistīties paliatīvās aprūpe un hospisa centra izveidē.
Par šo ieceri un citiem biedrības darba jaunumiem varēs uzzināt preses konferencē nākamnedēļ, 7.februārī, plkst.10 Latvijas Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu centra 1.stāva konferenču zālē Rīgā, Oskara Kalpaka bulvārī 4. Preses konferencē piedalīsies BPAB valdes priekšsēdētāja un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Paliatīvās aprūpes dienesta vadītāja Anda Jansone, biedrības valdes locekle un vecāku iniciatīvas grupas pārstāve Ilze Petrovska, kā arī labklājības ministrs Jānis Reirs (V).
Biedrība šogad atzīmē 20 gadu jubileju, un kampaņā "20 gadi pateicībā" plāno visa gada garumā ar dažādiem pasākumiem atbalstīt bērnus, kuriem nepieciešama paliatīvā aprūpe, un viņu ģimenes, kā arī veicināt sabiedrības informētību un izpratni par paliatīvās aprūpes būtību un nozīmi.
Lāce informēja, ka no šī gada valsts apmaksāto pakalpojumu grozā pirmoreiz iekļauta psihosociālā rehabilitācija, tādējādi bērnu paliatīvā aprūpe pilnā apmērā pieejama visā Latvijā. Paliatīvā aprūpe nozīmē multidisciplināras komandas atbalstu bērniem un viņu ģimenēm, nodrošinot ārsta, māsas, psihologa, psihoterapeita, kapelāna un sociālā darbinieka klātienes vai attālinātu atbalstu diennakts režīmā 365 dienas gadā. Tā ietver gan medicīnisku un psiholoģisku, gan psihosociālu atbalstu.
BPAB ir sabiedriskā labuma organizācija, kas jau 20 gadus sadarbībā ar BKUS Paliatīvās aprūpes dienestu nodrošina multidisciplināras komandas palīdzību mājās neizārstējami slimiem bērniem un viņu ģimenēm. Aprūpe tiek nodrošināta bērna slimības laikā, kā arī sērošanas periodā pēc viņa nāves.