Bezmaksas seminārā skaidros, kā atpazīt un uzveikt veģetatīvo distoniju
21. aprīlī pulksten 18:00 veselības centrā "Vivendi" notiks bezmaksas izglītojošs seminārs par to, kā atpazīt un uzveikt veģetatīvo distoniju.
Semināru vadīs ārsts psihoterapeits Tarass Ivaščenko un neirologs Jānis Mednieks.
Īslaicīga trauksme un baiļu sajūta bez acīmredzama iemesla, sirdsklauves pat miera stāvoklī, durošas īslaicīgas sāpes sirds apvidū, sekla ieelpa, panika un bezpalīdzības sajūta, spēku izsīkums, miega un vēdera izejas traucējumi, sāpes vēderā vai burkšķēšana un uzpūšanās sajūta, atraugas, nelaba dūša, reiboņi, slikta garša vai sausumu mutē, mēles aplikums, svīšana vai aukstuma sajūta, roku trīcēšana, ķermeņa temperatūras un asinsspiediena svārstības, pat ģīboņi – tik dažādi simptomi var liecināt par veģetatīvo distoniju.
Veģetatīvā distonija jeb somatoforma veģetatīva disfunkcija ir ķermeņa funkciju un sajūtu traucējumi, kaut organisks un medicīniski izskaidrojams šo traucējumu iemesls netiek atrasts. Tā var ietekmēt asinsrites, elpošanas, gremošanas orgānu, izvadorgānu, dzimumorgānu un iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbību, tāpēc bieži paiet ilgs laiks, tiek veikti daudzi izmeklējumi līdz diagnozes noskaidrošanai. Parasti izmeklējumi neliecina ne par kādu fizisku saslimšanu, tomēr simptomi ievērojami pasliktina cilvēka dzīves kvalitāti.
Bailēs nomirt sirdsdarbības traucējumu dēļ pacienti vispirms dodas kardiologa. Veselības centra "Vivendi" kardioloģe Vita Vestmane mierina, ka tad, ja sūdzības nav saistītas ar jau esošām slimībām, nesabalansētu fizisko slodzi vai dienas režīmu, un nav objektīvas atradnes, simptomi visdrīzāk liecina par veģetatīvās nervu sistēmas disfunkciju.
Ja simptomi kļūst pastāvīgi, to intensitāte pastiprinās vai parādās ģīboņu epizodes, nepieciešams doties pie neirologa, lai noskaidrotu, vai to neizraisa pašas veģetatīvās jeb autonomās nervu sistēmas bojājumi. Neirologs Jānis Mednieks uzsver, ka mūsdienās ir ne mazums specifisku metožu, kas palīdz pārliecināties par autonomās nervu sistēmas funkciju. Būtiskākais veģetatīvās nervu sistēmas traucējumu diagnostikā ir precīza informācija par traucējumu izpausmi un slimības norisi.
Ja izmeklējumi neuzrāda fizisku pataloģiju un netiek identificēti veģetatīvās distonijas cēloņi, iemesls jāmeklē emocionālajā pasaulē. Ārsts - psihoterapeits Tarass Ivaščenko norāda, ka cilvēkam ir jāpievērš lielāka uzmanība savai emocionālajai pasaulei. Psihes pārslodzi vienam rada nespēja paust dusmas uz partneri, jo ir bailes un nedrošība palikt vienam, citam – savu izjūtu identificēšana vai nespēja mainīt kaut ko sev vēlamajā veidā. Izlādēšanās bieži notiek caur veģetatīvo nervu sistēmu. Un piebilst, ka iemācoties identificēt un runāt par savām iekšējām izjūtām, var paaugstināt dzīves kvalitāti.
Lai efektīvāk diagnosticētu un ārstētu veģetatīvo distoniju, ir nepieciešams komandas darbs, tāpēc veselības centra "Vivendi" speciālisti ir izveidojuši kopīgu pieeju, lai racionālāk izmantotu resursus un ātrāk nonāktu pie pareizās diagnozes.
Papildu informācija un pieteikšanās: tālr.: 204 51 777, info@vivendicentrs.lv
www.vivendicentrs.lv