medicine.lv skaitļos

Lietotāji online142
Aktīvie uzņēmumi12754
Nozares raksti1353
Ekspertu atbildes20942
Bezkontakta termometri – kam pievērst uzmanību? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Bezkontakta termometri – kam pievērst uzmanību?

Neviens nav pasargāts no saslimšanas. Tā uz laiku var izsist cilvēku no ierastā ikdienas ritma. Lai iespējami ātrāk atlabtu, šādiem gadījumiem nepieciešams sagatavoties laikus. Runa ir ne tikai par atbilstošiem medikamentiem, bet arī aprīkojumu, kas ļaus uzmanīgi sekot līdzi veselības stāvoklim. Neaizstājams šajā ziņā ir termometrs, kuram noteikti jābūt katras ģimenes aptieciņā. Ja kādreiz nebija īpašas izvēles un lietojām vien dzīvsudraba modeļus, tagad pieejamas daudz drošākas un ērtākas alternatīvas, piemēram, klasiskas ierīces bez dzīvsudraba un vēl progresīvāki elektroniskie un infrasarkanie bezkontakta termometri. Pēdējie no tiem pašlaik gūst arvien lielāku popularitāti.

Kā tas darbojas? Katram cilvēkam un priekšmetam apkārt ir savs siltuma starojums. Bezkontakta termometrā ir iebūvēts infrasarkanais devējs, kas no neliela attāluma spēj uztvert šo siltumu un atveidot temperatūras rādījumā, ko redzēsiet uz speciāla ierīces ekrāna. Jums nevajadzēs gaidīt pat minūti, mērīšanas process notiek dažu sekunžu laikā.

Kādi ir galvenie ieguvumi no tādas ierīces lietošanas?
• Ātra mērīšana. Rezultāts tiek atspoguļots ekrānā gandrīz momentāni. Īpaši novērtēs šo ieguvumu mazu bērnu vecāki. Reti kuram mazulim patīk sēdēt ar termometru padusē un pacietīgi gaidīt, kad izmērīsies temperatūra. Daži pat baidās no tādām manipulācijām un sāk raudāt. Momentāna mērīšana aiztaupīs jaunajiem vecākiem nevajadzīgu stresu, kura jau tā pietiek bērnu slimošanas laikā.

• Maksimāla higiēna un drošība. Mērījums tiek veikts 2–5–7–10 cm attālumā no jūsu pieres (atkarībā no modeļa). Attiecīgi nav pilnīgi nekāda fiziskā kontakta, kas ir aktuāli pašreizējos pandēmijas apstākļos. Tādēļ bezkontakta ierīces atradušas plašu pielietojumu sabiedriskajās iestādēs un darba vietās, lai kontrolētu telpās ielaižamo cilvēku veselības stāvokli. Mērījums tiek veikts zibenīgi un absolūti higiēniski, neaizkavējot cilvēkus un neriskējot viņus inficēt. Risku minimizē arī tas, ka termometram nav nekādu toksisko vielu un stikla. Tas nepiesārņos mājokli vai citas telpas, nesagriezīs pirkstus bērnam utt.

• Tas ir ērti! Vecāka gadagājuma cilvēkiem dažkārt ir grūti saskatīt rezultātus uz parastā termometra. Uz bezkontakta ierīces ekrāna cipari ir lieli un viegli salasāmi. Vēl viena būtiska priekšrocība – nomērīt temperatūru var arī guļošam cilvēkam. Varēsiet uzzināt, kā jutās jūsu bērns vai cits tuvinieks, nemodinot viņu nakts vidū.

Minēto iemeslu dēļ bezkontakta termometri pašlaik arvien biežāk sastopami ne tikai sabiedriskajās iestādēs, bet arī privātajās saimniecībās. Attiecīgi arī no ražotāju puses piedāvājums kļūst arvien lielāks un cenas – pieejamākas.

Autors: bezkontakta_termometri_2
Autors: bezkontakta_termometri_2

Cik tie ir precīzi un kā pareizi veikt mērījumu?
Saprotamu iemeslu dēļ precizitāte ir svarīgākais novērtējamais parametrs jebkura veida termometram. Taču uzreiz jāpiebilst, ka 100% precīzi temperatūru nenomēra neviens no tiem. Par visprecīzākajiem uzskata dzīvsudraba modeļus, kuri mēdz kļūdīties par 0,1 grādu. Taču šiem modeļiem ir augsts toksiskas piesārņošanas risks, kādēļ to tirdzniecība Latvijā vispār tika aizliegta. Kas attiecas uz bezkontakta modeļiem, novirze svārstās 0,1–0,5 grādu diapazonā. Piekrītiet, ka pusgrāda starpība ir būtiska un var sniegt maldinošu priekšstatu par veselības stāvokli. Tādēļ diez vai būtu vērts iegādāties termometru, kam pieļaujama kļūda 0,4–0,5 grādu diapazonā. Par kvalitatīvu tiek uzskatīta ierīce, kura var kļūdīties ne vairāk kā par 0,3 grādiem.

Jāņem vērā arī tas, ka precizitātes nodrošināšanai nepieciešama pareiza ekspluatācija. Svarīgi ievērot noteikto mērīšanas attālumu, kas atsevišķiem modeļiem var atšķirties. Ādai jābūt tīrai un sausai, apkārt nevar būt dūmi, tvaiki, putekļi, migla, strādājošais kondicionieris vai sildītājs. Tāpat nevar veikt mērījumu uzreiz pēc atnākšanas no svaiga gaisa (jāpārliecinās, ka pacients jau vismaz 30 min atrodas telpās), kā arī tikko izkāpjot no vannas/dušas. Pārējie noteikumi vienmēr ir uzskaitīti ierīces lietošanas instrukcijā. Ieteicams tos izlasīt un ņemt vērā. Tas palīdzēs maksimāli precīzi noteikt temperatūru un gūt patiesu ainu par veselību.

Ko vēl vajadzētu ņemt vērā, izvēloties?
Precizitāte, protams, ir svarīgākais izvēles kritērijs. Taču ir vēl daži aspekti, kas var būt būtiski atkarībā no tā, kur un kas lietos termometru.

Mērīšanas ātrums būs svarīgs, ja jums ir īpaši nepacietīgs mazulis vai nepieciešams ātri izmērīt temperatūru ļoti lielai cilvēku plūsmai. Dažiem modeļiem šai procedūrai var būt nepieciešamas 10 sekundes, citiem – vien 2 sekundes.

Ekrāna krāsu indikators (parasti zaļš, oranžs, sarkans) vai apgaismojums ir noderīga funkcija lietošanai nakts laikā, sliktā apgaismojumā vai vājredzības gadījumā. Dažiem modeļiem ir integrēts arī drudža skaņas signāls, kas uzreiz paziņos par neatliekamas ārstēšanās nepieciešamību. Ja, piemēram, jūsu bērnu tāds signāls varētu satraukt, pieejami termometri, kuriem var atslēgt skaņu un ekrāna apgaismojumu. 

Iebūvētā atmiņa ļauj saglabāt iepriekšējos mērījumus. Varēsiet vērot temperatūras dinamiku un kopējo veselības stāvokļa tendenci.  
Iespēja veikt papildus mērījumus. Atsevišķām ierīcēm ir vairāki režīmi, kas ļauj papildus ķermeņa temperatūrai noteikt arī gaisa, priekšmetu, ēdienu, šķidrumu temperatūru. Protams, tāda papildu ekstra sadārdzina ierīci, taču daudziem var izrādīties ļoti noderīga. Piemēram, jaunajiem vecākiem, lai izmērītu krūts piena, piena maisījuma vai mazuļa ēdiena temperatūru.

Automātiskā izslēgšanās palīdzēs ietaupīt baterijas lādiņu un neuztraukties, ka termometrs varētu pievilt kritiskā brīdī.

Ražotājs. Tā kā termometrs ir medicīniskā ierīce, ieteicams izvēlēties profesionālu medicīnas tehnikas ražotāju produkciju. Tādā gadījumā varēsiet nešaubīties par augsto kvalitāti. Profesionālo medicīnas preču ražotāju produkcija vienmēr iziet obligātu sertifikāciju, kā arī ražošanā tiek lietoti vien hipoalergēnie materiāli.

Cena. Ja pētījāt piedāvājumu, noteikti jau pamanījāt, ka bezkontakta termometri ir dārgāki par citiem analogiem. Tas izskaidrojams ar integrētā infrasarkanā devēja maksu un būtiskām privilēģijām, kas uzskaitītas iepriekš. Tomēr ražotāji pēdējā laikā piedāvā arvien pieejamākas cenas šīm ierīcēm. Ja vēlaties tikt pie tāda progresīva termometra pavisam izdevīgi, apmeklējiet interneta veikalu https://220.lv/lv/tv-un-sadzives-tehnika/skaistumam/digitalie-termometri! Tieši te jūs atradīsiet infrasarkanos bezkontakta termometrus par savam budžetam atbilstošāko cenu. Piedāvājumā gan nedārgi (līdz 20 eiro), bet pietiekami precīzi modeļi, gan arī daudzfunkcionāli un lietošanā īpaši ērti – ar papildu mērījumu funkciju, zibenīgu mērīšanas ātrumu, mērījuma indikatoriem utt. Svarīgi, ka 220.lv atradīsiet arī termometrus no uzticamiem medicīnas preču ražotājiem – Rossmax, Beurer, Medisana, Braun u.c. Apskatiet, pasūtiet un kontrolējiet savu ģimenes locekļu, darbinieku vai apmeklētāju veselības stāvokli ērtā un drošā veidā!

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Ozons un ozonēšana

Ozons un ozonēšana

Ozons ir ļoti spēcīgs oksidants, tam ir stipri izteikta antibaktericīda iedarbība, tādēļ to plaši var izmantot dažādās jomās gaisa, virsmu un ūdens attīrīšanā. SIA “Ozone Tech” piedāvā dažādu ražotāju ozonatorus. 

Video

Produktu testi

Testa rezultāti: "Silmachy Remedies" šampūnziepes – dabai draudzīgs šampūns matu, bārdas un ūsu kopšanai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Silmachy Remedies" piedāvāja testēt šampūnziepes ar Indijas ērkšķogu (Amlas) ekstraktu matiem, bārdai un ūsām.

"Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvā testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic Cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic Face cream anti age".

Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Testa rezultāti: HealthAid® 100% tīra E vitamīna eļļa ķermenim – veselīgai, elastīgai un tvirtai ādai

Testa rezultāti: HealthAid® 100% tīra E vitamīna eļļa ķermenim – veselīgai, elastīgai un tvirtai ādai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt HealthAid® 100% tīru E vitamīna eļļu ķermenim (50 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Valtera protēžu laboratorija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Valtera protēžu laboratorija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA „Valtera protēžu laboratorija” ir vienīgais acu protezēšanas uzņēmums Baltijas valstīs ar ilgstošu darbības pieredzi un augsti kvalificētiem speciālistiem, kas savas zināšanas un prasmes ir ieguvuši Vācijā, Krievijā, Lielbritānijā un ASV. 

Dr. Mauriņa Vēnu centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Mauriņa Vēnu centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Mauriņa Vēnu klīnika ir viena no Eiropā modernākajām lāzermedicīnas un vēnu ārstēšanas klīnikām. Katru gadu klīniku apmeklē tūkstošiem pacientu, kuriem veiksmīgi izārstētas vēnu varikozes, trofiskās čūlas un citas vēnu saslimšanas ar mūsdienīgām, drošām un pārbaudītām metodēm.