medicine.lv skaitļos

Lietotāji online78
Aktīvie uzņēmumi12211
Nozares raksti1448
Ekspertu atbildes21477
Bezkontakta termometri – kam pievērst uzmanību? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Bezkontakta termometri – kam pievērst uzmanību?

Neviens nav pasargāts no saslimšanas. Tā uz laiku var izsist cilvēku no ierastā ikdienas ritma. Lai iespējami ātrāk atlabtu, šādiem gadījumiem nepieciešams sagatavoties laikus. Runa ir ne tikai par atbilstošiem medikamentiem, bet arī aprīkojumu, kas ļaus uzmanīgi sekot līdzi veselības stāvoklim. Neaizstājams šajā ziņā ir termometrs, kuram noteikti jābūt katras ģimenes aptieciņā. Ja kādreiz nebija īpašas izvēles un lietojām vien dzīvsudraba modeļus, tagad pieejamas daudz drošākas un ērtākas alternatīvas, piemēram, klasiskas ierīces bez dzīvsudraba un vēl progresīvāki elektroniskie un infrasarkanie bezkontakta termometri. Pēdējie no tiem pašlaik gūst arvien lielāku popularitāti.

Kā tas darbojas? Katram cilvēkam un priekšmetam apkārt ir savs siltuma starojums. Bezkontakta termometrā ir iebūvēts infrasarkanais devējs, kas no neliela attāluma spēj uztvert šo siltumu un atveidot temperatūras rādījumā, ko redzēsiet uz speciāla ierīces ekrāna. Jums nevajadzēs gaidīt pat minūti, mērīšanas process notiek dažu sekunžu laikā.

Kādi ir galvenie ieguvumi no tādas ierīces lietošanas?
• Ātra mērīšana. Rezultāts tiek atspoguļots ekrānā gandrīz momentāni. Īpaši novērtēs šo ieguvumu mazu bērnu vecāki. Reti kuram mazulim patīk sēdēt ar termometru padusē un pacietīgi gaidīt, kad izmērīsies temperatūra. Daži pat baidās no tādām manipulācijām un sāk raudāt. Momentāna mērīšana aiztaupīs jaunajiem vecākiem nevajadzīgu stresu, kura jau tā pietiek bērnu slimošanas laikā.

• Maksimāla higiēna un drošība. Mērījums tiek veikts 2–5–7–10 cm attālumā no jūsu pieres (atkarībā no modeļa). Attiecīgi nav pilnīgi nekāda fiziskā kontakta, kas ir aktuāli pašreizējos pandēmijas apstākļos. Tādēļ bezkontakta ierīces atradušas plašu pielietojumu sabiedriskajās iestādēs un darba vietās, lai kontrolētu telpās ielaižamo cilvēku veselības stāvokli. Mērījums tiek veikts zibenīgi un absolūti higiēniski, neaizkavējot cilvēkus un neriskējot viņus inficēt. Risku minimizē arī tas, ka termometram nav nekādu toksisko vielu un stikla. Tas nepiesārņos mājokli vai citas telpas, nesagriezīs pirkstus bērnam utt.

• Tas ir ērti! Vecāka gadagājuma cilvēkiem dažkārt ir grūti saskatīt rezultātus uz parastā termometra. Uz bezkontakta ierīces ekrāna cipari ir lieli un viegli salasāmi. Vēl viena būtiska priekšrocība – nomērīt temperatūru var arī guļošam cilvēkam. Varēsiet uzzināt, kā jutās jūsu bērns vai cits tuvinieks, nemodinot viņu nakts vidū.

Minēto iemeslu dēļ bezkontakta termometri pašlaik arvien biežāk sastopami ne tikai sabiedriskajās iestādēs, bet arī privātajās saimniecībās. Attiecīgi arī no ražotāju puses piedāvājums kļūst arvien lielāks un cenas – pieejamākas.

Autors: bezkontakta_termometri_2
Autors: bezkontakta_termometri_2

Cik tie ir precīzi un kā pareizi veikt mērījumu?
Saprotamu iemeslu dēļ precizitāte ir svarīgākais novērtējamais parametrs jebkura veida termometram. Taču uzreiz jāpiebilst, ka 100% precīzi temperatūru nenomēra neviens no tiem. Par visprecīzākajiem uzskata dzīvsudraba modeļus, kuri mēdz kļūdīties par 0,1 grādu. Taču šiem modeļiem ir augsts toksiskas piesārņošanas risks, kādēļ to tirdzniecība Latvijā vispār tika aizliegta. Kas attiecas uz bezkontakta modeļiem, novirze svārstās 0,1–0,5 grādu diapazonā. Piekrītiet, ka pusgrāda starpība ir būtiska un var sniegt maldinošu priekšstatu par veselības stāvokli. Tādēļ diez vai būtu vērts iegādāties termometru, kam pieļaujama kļūda 0,4–0,5 grādu diapazonā. Par kvalitatīvu tiek uzskatīta ierīce, kura var kļūdīties ne vairāk kā par 0,3 grādiem.

Jāņem vērā arī tas, ka precizitātes nodrošināšanai nepieciešama pareiza ekspluatācija. Svarīgi ievērot noteikto mērīšanas attālumu, kas atsevišķiem modeļiem var atšķirties. Ādai jābūt tīrai un sausai, apkārt nevar būt dūmi, tvaiki, putekļi, migla, strādājošais kondicionieris vai sildītājs. Tāpat nevar veikt mērījumu uzreiz pēc atnākšanas no svaiga gaisa (jāpārliecinās, ka pacients jau vismaz 30 min atrodas telpās), kā arī tikko izkāpjot no vannas/dušas. Pārējie noteikumi vienmēr ir uzskaitīti ierīces lietošanas instrukcijā. Ieteicams tos izlasīt un ņemt vērā. Tas palīdzēs maksimāli precīzi noteikt temperatūru un gūt patiesu ainu par veselību.

Ko vēl vajadzētu ņemt vērā, izvēloties?
Precizitāte, protams, ir svarīgākais izvēles kritērijs. Taču ir vēl daži aspekti, kas var būt būtiski atkarībā no tā, kur un kas lietos termometru.

Mērīšanas ātrums būs svarīgs, ja jums ir īpaši nepacietīgs mazulis vai nepieciešams ātri izmērīt temperatūru ļoti lielai cilvēku plūsmai. Dažiem modeļiem šai procedūrai var būt nepieciešamas 10 sekundes, citiem – vien 2 sekundes.

Ekrāna krāsu indikators (parasti zaļš, oranžs, sarkans) vai apgaismojums ir noderīga funkcija lietošanai nakts laikā, sliktā apgaismojumā vai vājredzības gadījumā. Dažiem modeļiem ir integrēts arī drudža skaņas signāls, kas uzreiz paziņos par neatliekamas ārstēšanās nepieciešamību. Ja, piemēram, jūsu bērnu tāds signāls varētu satraukt, pieejami termometri, kuriem var atslēgt skaņu un ekrāna apgaismojumu. 

Iebūvētā atmiņa ļauj saglabāt iepriekšējos mērījumus. Varēsiet vērot temperatūras dinamiku un kopējo veselības stāvokļa tendenci.  
Iespēja veikt papildus mērījumus. Atsevišķām ierīcēm ir vairāki režīmi, kas ļauj papildus ķermeņa temperatūrai noteikt arī gaisa, priekšmetu, ēdienu, šķidrumu temperatūru. Protams, tāda papildu ekstra sadārdzina ierīci, taču daudziem var izrādīties ļoti noderīga. Piemēram, jaunajiem vecākiem, lai izmērītu krūts piena, piena maisījuma vai mazuļa ēdiena temperatūru.

Automātiskā izslēgšanās palīdzēs ietaupīt baterijas lādiņu un neuztraukties, ka termometrs varētu pievilt kritiskā brīdī.

Ražotājs. Tā kā termometrs ir medicīniskā ierīce, ieteicams izvēlēties profesionālu medicīnas tehnikas ražotāju produkciju. Tādā gadījumā varēsiet nešaubīties par augsto kvalitāti. Profesionālo medicīnas preču ražotāju produkcija vienmēr iziet obligātu sertifikāciju, kā arī ražošanā tiek lietoti vien hipoalergēnie materiāli.

Cena. Ja pētījāt piedāvājumu, noteikti jau pamanījāt, ka bezkontakta termometri ir dārgāki par citiem analogiem. Tas izskaidrojams ar integrētā infrasarkanā devēja maksu un būtiskām privilēģijām, kas uzskaitītas iepriekš. Tomēr ražotāji pēdējā laikā piedāvā arvien pieejamākas cenas šīm ierīcēm. Ja vēlaties tikt pie tāda progresīva termometra pavisam izdevīgi, apmeklējiet interneta veikalu https://220.lv/lv/tv-un-sadzives-tehnika/skaistumam/digitalie-termometri! Tieši te jūs atradīsiet infrasarkanos bezkontakta termometrus par savam budžetam atbilstošāko cenu. Piedāvājumā gan nedārgi (līdz 20 eiro), bet pietiekami precīzi modeļi, gan arī daudzfunkcionāli un lietošanā īpaši ērti – ar papildu mērījumu funkciju, zibenīgu mērīšanas ātrumu, mērījuma indikatoriem utt. Svarīgi, ka 220.lv atradīsiet arī termometrus no uzticamiem medicīnas preču ražotājiem – Rossmax, Beurer, Medisana, Braun u.c. Apskatiet, pasūtiet un kontrolējiet savu ģimenes locekļu, darbinieku vai apmeklētāju veselības stāvokli ērtā un drošā veidā!

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".