Betulīna ietekme uz cilvēka organismu

Betulīna ietekme uz cilvēka organismu

Minesotas universitātes profesors Roberts Karlsons, kurš ir ilgstoši pētījis betulīna ietekmi uz cilvēka organismu, ir secinājis: "Ir viens iemesls, kāpēc mēs skatāmies uz betulīnu kā pirmklasīgu lietu, – tas darbojas. Tas strādā pārāk labi, jo ir sintezēts dabā, nevis laboratorijā."

Betulīnu iegūst no bērzu mizas baltās daļas – tāss. Tāss baltumu veido triterpēnu spirta bioflavonoīds, kas ir nosaukts par betulīnu (bērza latīniskais nosaukums ir Betula), taču tāss sausā ekstrakta sastāvā ir arī lupāns, lupeols, betulīna acetāts, allobetulīns, izobetulenols, oleīnskābe, betulīnskābe.

Betulīnam ir pretiekaisuma, pretvīrusu un antibakteriālās īpašības, antioksidantīva, antimutagēna darbība, spēja mazināt holesterīna līmeni asinīs, uzlabot aknu un nieru darbību, kā arī citas darbības, ko var izmantot cilvēka atveseļošanai. Betulīnam ir liels potenciāls kosmētikas nozarē un ādas slimību ārstēšanā. Pēc starptautiskās toksikoloģiskās klasifikācijas betulīns ir iedalīts ceturtajā – netoksisko vielu – klasē. Bērzi nekad neslimo. Cilvēka organismā betulīns arī darbojas protektīvi, jo molekulārajā un atomu līmenī cilvēks un augs ir līdzīgi.

Betulīna lietošanas indikācijas
Daudzi pētījumi ir pamatojuši betulīna efektivitāti šādos gadījumos:
• hroniski noritoša iekaisuma process organismā;
• ilgstoša medikamentu (jebkādu) lietošana, daudzu medikamentu lietošana vienlaikus;
• aknu taukainā distrofija;
• hronisks un akūts A, B, C hepatīts;
• žultsakmeņu un nierakmeņu slimība;
• 2. tipa cukura diabēts;
• onkoloģiskās slimības, kā pavadošā terapija, kopā ar citostatiskiem medikamentiem;
• biežs kontakts ar toksiskām vielām;
• alkoholisms, akūts paģiru sindroms, vajadzība ātri "atskaidroties", narkotiku intoksikācija;
• Lipīdu vielu maiņas traucējumi, paaugstināts holesterīna līmenis, aptaukošanās;
• ateroskleroze, sirds un smadzeņu asinsrites traucējumi, hipertoniskā slimība, hroniska sirds mazspēja;
• aterosklerozes izraisīti atmiņas traucējumi, asinsrites traucējumi kājās;
• akūtas vīrusu infekcijas – gripa, herpes, adenovīrusu, citomegalovīrusu infekcija un Rota slimība, imūnsistēmas vājums ar biežiem angīnas, faringīta, bronhīta gadījumiem;
• ādas atjaunošanai – betulīns stimulē kolagēna sintēzi, uzlabo kapilāro asinsriti;
• antibiotiku rezistences gadījumā – pastiprina antibiotiku beta laktāmu un makrolītu efektivitāti;
• pārtikas produktu konservēšanai – antioksidantīvā betulīna darbība aizkavē pārtikas bojāšanos un pagarina tās lietošanas laiku.

Antioksidantīvā darbība
Pataloģiskās norises organismā bieži sākas ar šūnas apvalka un šūnas organellu (mitohondriju, lizosomu, kodola) membrānu bojājumu, ko izraisa lipīdu pārskābā oksidācija. Betulīna strukturālais hidroksils C-28-OH saistās ar agresīvo oksidantu – atomāro skābekli – un aptur lipīdu pārskābo oksidāciju, pasargājot šūnas no dziļiem bojājumiem.

Pretvīrusu darbība
1994. gadā atklāja, ka betulīns bloķē vīrusa saistīšanos ar šūnas membrānu, tāpēc kavē vīrusu vairošanos. 
Plašāk par betulīna pretvīrusu darbību: http://www.sibran.ru/upload/iblock/5d3/5d3a67be75ab01f1f0aa002aee7f9164.pdf

Hipolipidēmiskā darbība
Betulīnam ir pierādīta hipolipidēmiskā un hipohoiesterinēmiskā darbība. Pētījumos ir pierādīts, ka betulīns samazina lipīdu līmeni asinīs tikpat efektīvi kā statīnu grupas preparāti, līdztekus mazina tauku ieslēgumu veidošanos aknu šūnās (steatozi) un tauku šūnās (aptaukošanos), kā arī paaugstina šūnu jutību pret insulīnu 2. tipa diabēta gadījumā. 

Hepatoprotektīvā darbība
Hepatoprotektīvā betulīna darbība tika pētīta, lietojot to kā netoksisku vielu dažādas etioloģijas akūta hepatīta gadījumā, kas radies pēc saindēšanās ar paraceptamolu, oglekļa tetrahlorīdu, etanolu. Šo vielu darbības mehānisms ir ļoti atšķirīgs, bet kopīgs ir tas, ka visos gadījumos tiek bojāta aknu šūnu membrāna, aknu šūnu fermenti nokļūst asinīs.

Pretiekaisuma un imūnmodulējošā darbība
Betulīns ievērojami stimulē fagocitozi aktivizējot mikrofāgus un makrofāgus. Betulīns sekmē reģenerācijas procesu, paātrina atveseļošanos.
Plašāk par betulīna pretiekaisuma un imūnmodulējošo darbību.

Pretaudzēju darbība
Audzēja šūnas spēj augt skābekļa deficīta apstākļos, tajās ir pārkārtots enerģētiskais metabolisms tādā veidā, ka audzēja šūnas, salīdzinoši ar normālām šūnām, patērē 20 reizes vairāk barības vielu, galvenokārt, glikozi. Betulīns, būdams pentacikliska triterpēnu spirta molekula, savienojas ar audzēja šūnu membrānu lipīdu taukskābēm, neļaujot tām reorganizēties un pakļaujot tās apoptozei. Tādā veidā betulīns darbojas diezgan selektīvi uz audzēja šūnām. Lietojot betulīnu vienlaicīgi ar ķīmijterapiju un staru terapiju, mazinās toksiskās darbības ietekme uz veselām šūnām, īpaši tiek aizsargātas aknas, jo betulīns darbojas kā hepatoprotektors un antioksidants. 

Betulīna saturošu uztura bagātinātāju lietošana
Vidēja vecuma un veciem cilvēkiem betulīns ir īpaši nepieciešams veselības atjaunošanai un uzturēšanai. Parasti vecākiem cilvēkiem ir vesela "buķete" slimību: aptaukošanās, kuņģa-zarnu slimības, aterosklerozes izraisītas slimības, aknu kaites, žultsakmeņu un nierakmeņu slimība, pazemināta imunitāte. Šo slimību gadījumā betulīns spēj ievērojami uzlabot stāvokli, pat pilnīgi novērst saslimšanas. Zināmā mērā betulīnu var nosaukt par panaceju.

Betulīns kā tautas veselības uzlabošanas iespēja
Ja valsts finansētu betulīna pievienošanu pārtikas produktiem, piemēram, maizei, dažu gadu laikā iedzīvotāju veselības stāvoklis tiktāl uzlabotos, ka strauji samazinātos veselības budžeta tēriņi, tad medicīnas personālam varētu maksāt lielākas algas un uz ārstēšanos rindā nebūtu jāgaida. Betulīna ražošana Latvijā ir uzsākta, tuvā nākotnē tā uzvaras gājiens pār slimībām, iespējams, pārspēs penicilīna sasniegumus.

BETUUVER ir uztura bagātinātājs ar bērza tāss ekstraktu – betulīnu – un cigoriņa sakni, aknu darbību veicināšanai. BETUUVER tapis sadarbībā ar Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūtu.
Reģistrēts PVD ar reģistrācijās Nr. 10817. Iesaiņojumā 60 kapsulas, Neto masa 21.0 g.
Sastāvs: Vienā kapsulā ietilpst 50 mg bērza tāss sausa ekstrakta, kur galvenā sastāvdaļa (40 mg) ir betulīns un 200 mg cigoriņa saknes pulveris.
Lietošana: Ieteicams lietot pa 1 kapsulai 2 reizes dienā pirms ēšanas.

BETUUVER ieteicams lietot:
• aknu darbības veicināšanai;
• cilvēkiem, kam ir sēdošs darbs un kustību trūkums;
• cilvēkiem, kas daudz un nesabalansēti ēd, smēķē un lieto alkoholu. 

BETULCARD ir uztura bagātinātājs ar vilkābeles ziedu pulveri un bērza tāss sauso ekstraktu.
Izstrādāts sadarbībā ar Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtu. Reģistrēts PVD ar Nr. 11004 kā līdzeklis, kur vilkābele sniedz atbalstu asinsritei. Bērzam piemīt nieru izvadīšanas funkcijas palielinoša iedarbība.
Iesaiņojumā 60 kapsulas. Neto masa 16.8 g.
Sastāvs: Vienā kapsulā ietilpst 100 mg bērza tāss sausā ekstrakta, kur galvenā sastāvdaļa {80 mg) ir betulīns un 80 mg vilkābeles ziedu pulvera.
Lietošana: Ieteicams lietot pa 1 kapsulai 2 reizes dienā pirms ēšanas.


BETULCARD ieteicams lietot:
• pusmūža cilvēkiem un senioriem, lai atbalstītu asinsrites sistēmu,
• nieru izvadīšanas funkcijas palielināšanai,
• cilvēkiem, kam ir sēdošs darbs un kustību trūkums,
• cilvēkiem, kas daudz ēd, smēķē un lieto alkoholu

BETULGASTRO izstrādāts sadarbībā ar Latvijas Valsts Koksnes Ķīmijas institūtu.
Reģistrēts PVD Nr. 11002 ar formulējumu: bērza tāss un pienenes sakne veicina normālu kuņģa un aknu darbību, kā arī veicina organisma aizsardzību pret brīvo radikāļu kaitīgo iedarbību.
Iesaiņojumā 60 kapsulas. Neto masa 17.4g.
Sastāvs: Viena želatīna kapsula ietilpst 100 mg bērza tāss sausa ekstrakta, kur galvenā sastāvdaļa (80 mg) ir betulīns un 90 mg pienenes saknes pulvera.
Lietošana: Ieteicams lietot pa 1 kapsulai 2 reizes dienā pirms ēšanas.


BETULGASTRO ieteicams lietot:
• lai veicinātu normālu kuņģa un aknu darbību,
• cilvēkiem, kas dzīvo ekoloģiski nelabvēlīgā vidē,
• cilvēkiem, kam ir sēdošs darbs un kustību trūkums,
• cilvēkiem, kas daudz un nesabalansēti ēd, smēķē un lieto alkoholu. 

BETULFLU ir uztura bagātinātājs ar Islandes ķērpja pulveri un bērza tāss ekstraktu.
Izstrādāts sadarbībā ar Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūtu. Reģistrēts PVD ar reģistrācijas Nr. 11003, veselīguma norādes: Islandes ķērpis labvēlīgi ietekmē elpceļus un palīdz saglabāt to veselību, kā arī veicina atkrēpošanu. Bērzs stiprina organisma aizsargspējas.
Iesaiņojumā 60 kapsulas. Neto masa 16.8 g.
Sastāvs: Vienā kapsulā ietilpst 100 mg bērza tāss sausā ekstrakta, kur galvenā sastāvdaļa (80 mg) ir betulīns un 80 mg Islandes ķērpja pulvera.
Lietošana: Ieteicams lietot pa 1 kapsulai 2 reizes dienā pirms ēšanas.


BETULFLU ieteicams lietot:
• elpošanas veselībai, atkrēpošanas veicināšanai,
• organisma aizsargspēju stiprināšanai,
• cilvēkiem, kam ir sēdošs darbs un kustību trūkums,
• cilvēkiem, kas daudz un nesabalansēti ēd, smēķē un lieto alkoholu.

BETULURO ir uztura bagātinātājs ar vīgriezes ziedu pulveri un bērza tāss sauso ekstraktu.
Izstrādāts sadarbībā ar Latvijas Valsts Koksnes Ķīmijas institūtu. Reģistrēts PVD ar reģistrācijas Nr. 11005, veselīguma norādes: bērzs un vīgrieze labvēlīgi iedarbojas uz urīnceļiem, kā arī palīdz izvadīt lieko šķidrumu.
Iesaiņojumā 60 kapsulas, Neto masa 17.4 g
Sastāvs: Vienā kapsula ietilpst un100 mg bērza tāss sausa ekstrakta, kur galvenā sastāvdaļa (80 mg) ir betulīns un 90 mg vīgriezes ziedošo galotņu pulvera.
Lietošana: Ieteicams lietot pa 1 kapsulai 2 reizes dienā pirms ēšanas.


BETULURO ir ieteicams lietot:
• labvēlīgai iedarbībai uz urīnceļiem,
• liekā šķidruma izvadīšanai,
• cilvēkiem, kam ir sēdošs darbs un kustību trūkums,
• cilvēkiem, kas daudz ēd, smēķē un lieto alkoholu. 


Bērza tāss sausais ekstrakts visiem šeit minētajiem uztura bagātinātājiem tiek ražots Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūta zinātnieku vadībā "Latvijas Finieris" ražotnē.
Visu minēto uztura bagātinātāju ražotājs: Cēsu pilsētas z/s Doktus, Dr. Tereško tējas
Darbība:
- ārstniecība augu audzēšana,
- pārstrāde,
- augu tēju,
- ekstrakcijas eļļu pagatavošana,
- uztura bagātinātāju pagatavošana.

Kontaktinformācija: +371 28682627, info@fitoterapija.lv

Uztura bagātinātājus ir iespējams iegādāties:
• Pasūtot ar e-veikala starpniecību: www.fitoterapija.lv
• Ārsta Artūra Tereško praksē Cēsīs, K.Valdemāra ielā 13, +371 29484457
• Baibas Tereško ārsta-homeopāta praksē, +371 29152772
• "Cēsu centra aptieka" Cēsīs, Vienības laukums 2a, +371 64107158
• "Homeopātiskā aptieka" Rīgā, Lāčplēša ielā 7, +371 26787922
• Ārsta Raimonda Puksta praksē, +371 29479022
• SIA "Juvita I" Rīgā, www.juvital.lv, +371 29752375
• SIA "RK Kamenīte" Rīgā, +371 29712010
• SIA "Medicīnas preces" Liepājā, Ludviķa ielā 9, +371 26158889

Kontaktinformācija
E-pasts: arturs_teresko@inbox.lv; info@fitoterapija.lv
Tālrunis 29484457; 28682627
www.fitoterapija.lv

Jaunums! Rīgā ir atvērta "Pļavas aptieka", kur var iegādāties uztura bagātinātājus, 110 dažādu augu drogu un tēju maisījumus 100 slimību pārvarēšanai.
Adrese: Dzirnavu iela 57a, ieeja no Baznīcas ielas puses. Tālrunis 20410840

Labu veselību vēlot – ārsts Artūrs Tereško

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • Sandra 15.07.2018 12:42
    "Viena želatīna kapsula ietilpst 100 mg bērza tāss sausa ekstrakta, kur galvenā sastāvdaļa (80 mg) ir betulīns un 90 mg pienenes saknes pulvera" 80 mg+90 mg = 170 mg! Cik tad galu galā betulīna un cik pieneņu vai citu augu ir vienā 100 mg kapsulā?

Nedēļas tēma

Kas ir karstā joga

Kas ir karstā joga

Iespēja ielūkoties karstās jogas būtībā, smelties interesantas zināšanas un iedvesmoties jaunai pieredzei, lasot interviju ar jogas pasniedzēju Dainu Liepiņu.

Aktuālie piedāvājumi

Kas jāzina par ziedi "Evija"?

Kas jāzina par ziedi "Evija"?

Jau kopš seniem laikiem cilvēkiem pazīstama efektīvā un universālā ziede "Evija" ādas kopšanai un dziedēšanai, kas nu jau atrodama teju katrā mājas aptieciņā. Pateicoties ziedes pārsteidzoši pozitīvajām īpašībām un iedarbībai, tā ir populāra ne tikai Latvijā – ziede "ceļo" pa visu pasauli. 

Betulīna ietekme uz cilvēka organismu

Betulīna ietekme uz cilvēka organismu

Betulīnam ir pretiekaisuma, pretvīrusu un antibakteriālās īpašības, antioksidantīva, antimutagēna darbība, spēja mazināt holesterīna līmeni asinīs, uzlabot aknu un nieru darbību, kā arī citas darbības, ko var izmantot cilvēka atveseļošanai. Tāpat betulīnam ir liels potenciāls kosmētikas nozarē un ādas slimību ārstēšanā.

Video

Kāpēc biroja darbiniekiem jāvingro? Eksperta padoms (VIDEO)

Kāpēc biroja darbiniekiem jāvingro? Eksperta padoms (VIDEO)

Pasaules Veselības organizācija ziņo, ka 1,4 miljardu pieaugušo veselību apdraud fizisku vingrinājumu trūkums. Tas attiecas uz teju visiem biroja darbiniekiem Latvijā, jo tie, kuri, veicot darba pienākumus, sēž vismaz sešas stundas, ir sēdoša darba darītāji un, sēžot ilgas stundas, ķermenī netiek nodrošināta pilnvērtīga asinscirkulācija.

Produktu testi

Testa rezultāti: GoImmune lollipops – dabas iedvesmota kāruma izvēle imunitātei

Testa rezultāti: GoImmune lollipops – dabas iedvesmota kāruma izvēle imunitātei

Augustā medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas kompāniju Silvanols piedāvāja testēt GoImmune lollipops - sūkājamas ledenes imunitātes stiprināšanai.

Dabas Lāse - auzu pārslu putras ar vitamīniem un mikroelementiem

Dabas Lāse - auzu pārslu putras ar vitamīniem un mikroelementiem

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Dabas Lāse piedāvā izmēģināt gardas un veselīgas auzu pārslu putras ar vitamīniem un mikroelementiem

Rinogel DROPS – mitrina, aizsargā un atvieglo elpošanu iesnu laikā

Rinogel DROPS – mitrina, aizsargā un atvieglo elpošanu iesnu laikā

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA Silvanols piedāvā testam Rinogel DROPS.

Uzņēmējs runā

Kas ir karstā joga

juulijaa

Iespēja ielūkoties karstās jogas būtībā, smelties interesantas zināšanas un iedvesmoties jaunai pieredzei, lasot interviju ar jogas pasniedzēju Dainu Liepiņu.

Kas ir muskuļu disbalanss?

Fin_2

Dabiski muskuļu un saišu elastīguma līmenis pakāpeniski samazinās aptuveni 30–35 gadu vecumā – jo vecāks kļūst cilvēks, jo sliktāka kļūst muskuļu un saišu elastība. Tas viss neizbēgami noved pie muskuļu disbalansa, kas ietekmē visu balsta un kustību sistēmu. Problēmas risināšana jāsāk ar speciālista konsultāciju.