medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Bērnu slimnīcas fonds turpina sniegt atbalstu Ukrainas bērniem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Bērnu slimnīcas fonds turpina sniegt atbalstu Ukrainas bērniem

Bērnu slimnīcas fonda atbalstītais ukraiņu zēns Oleksandrs, kuram ir autiskā spektra traucējumi un kurš saņem fonda atbalstu ABA terapijas apmaksai. Zēna māte ir sniegusi atļauju attēla publicēšanai.
Foto: Bērnu slimnīcas fonda atbalstītais ukraiņu zēns Oleksandrs, kuram ir autiskā spektra traucējumi un kurš saņem fonda atbalstu ABA terapijas apmaksai. Zēna māte ir sniegusi atļauju attēla publicēšanai.

Lai atbalstītu bēgļu bērnus un viņu ģimenes, kuri ieradušies Latvijā no kara plosītās Ukrainas, Bērnu slimnīcas fonds kopš marta īsteno ziedojumu kampaņu “Palīdzi celties”. Līdz jūnija vidum saziedotie vairāk nekā 225 tūkstoši eiro nodrošina Ukrainas bēgļu bērniem un ģimenēm papildus atbalstu gan veselības aprūpei, gan psiholoģiskajai un sociālajai palīdzībai.

“Pateicoties cilvēku atsaucībai un ziedojumiem, līdz jūlijam atbalstu saņēmuši jau 339 Ukrainas bērni un viņu ģimenes. Visbiežāk, proti, 262 bērniem bija nepieciešams psihoemocionāls atbalsts. Kopš aprīļa Bērnu slimnīcas fonda kolektīvam ir pievienojusies jauna kolēģe - bērnu psiholoģe Natālija no Ukrainas, un viņa sniedz konsultācijas Ukrainas bēgļu bērniem un viņu ģimenēm ukraiņu un krievu valodās,”pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa. Bērnu slimnīcas fonda pieredze rāda, ka pieprasījums pēc palīdzības arvien palielinās, turklāt ģimenes izjūt papildus spriedzi saistībā ar neziņu par to, cik ilgi būs pieejams valsts atbalsts. “Mūsu aprūpē ir ģimenes, kurās ir viena mamma ar vairākiem bērniem,  tostarp, ar veselības problēmām, tāpēc objektīvu iemeslu dēļ viņa nevar strādāt un apgādāt ģimeni, apmaksājot dzīves vietu un citas pamatlietas. Tāpat redzam, ka ir ģimenes, kas bija gatavojušās doties mājup, bet šo lēmumu mainīja, Krievijas agresijai Ukrainā atkal pieaugot. Lai atgūtu drošības sajūtu, bērniem un ģimenēm ļoti svarīga ir valsts atbalsta sistēma Latvijā, ne tikai atsevišķu organizāciju vai psihologu sniegtā palīdzība. Tāpēc jāturpina kopīgi meklēt risinājumus, kas ļauj Latvijā dzīvot un saņemt nepieciešamo palīdzību visiem Ukrainas bērniem,“ situāciju komentēja Dambiņa.

Bēgot no kara, kopš februāra beigām Latvijā ieradušies tūkstošiem Ukrainas ģimeņu ar bērniem, tostarp ar veselības problēmām. Valsts apmaksā bēgļu bērniem veselības aprūpes pakalpojumus tādā pašā apmērā, kā Latvijas pilsoņiem, taču diemžēl ir arī gadījumi, kad nepieciešams papildu atbalsts. Jūtot līdzi Ukrainas bēgļu ģimenēm šajos īpaši smagajos apstākļos, kad viņi spiesti būt atrauti no mājām un zaudējuši atbalsta sistēmu, Bērnu slimnīcas fonds marta vidū uzsāka labdarības kampaņu, organizējot atbalsta koncertu “Palīdzi celties”, kā arī uzrunājot privātpersonas un uzņēmumus dažādos saziņas kanālos. Atbalsts tika paredzēts valsts neapmaksātu medikamentu un medicīnas preču, veselības aprūpes pakalpojumu, sociālās un psiholoģiskās palīdzības nodrošināšanai Ukrainas bēgļu bērniem un ģimenēm. Šobrīd saziedoti jau 228 133,18 EUR.

Pateicoties ziedojumiem, Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem (Kaļķu ielā 1) un sociālās iniciatīvas centrā “Common Ground” psiholoģisko palīdzību aprīlī saņēma 48 vecāki un viņu bērni,  maijā - 74 vecāki un bērni, jūnijā - 73 vecāki un viņu bērni, bet līdz 14.jūlijam palīdzību saņēmšas jau 67 ģimenes. Visbiežāk vecāki ir vērsušies pēc psiholoģiskā atbalsta saistībā ar kara notikumu laikā pārdzīvoto, bet otrs biežākais iemesls bija saistīts ar pārcelšanos un jauno vidi, kā arī bērna adaptāciju jaunajā kolektīvā.

Papildus psiholoģiskajam atbalstam, Bērnu slimnīcas fonds no ziedojumiem nodrošinājis ABA terapijas un logopēda nodarbību apmaksu 12 bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, transporta izmaksu kompensāciju ceļam uz un no medicīnas iestādes sešiem bērniem, valsts neapmaksātu medikamentu un speciālistu konsultāciju apmaksu astoņiem bērniem, kā arī ēdināšanas pakalpojumu segšanu 51 Bērnu slimnīcas pacientam. Medikamentu apmaksu palīdzēja segt arī sadarbības partneru AS “Sentor Farm Aptiekas” aptieku tīkls “Mēness aptieka”.

Lai atbalsts sasniegtu pēc iespējas vairāk bēgļu ģimeņu, kurām tas nepieciešams, Sabiedrības integrācijas fonda finansētā projekta “Bērnu slimnīcas fonda palīdzība, iesaistot brīvprātīgo cilvēkresursu, Ukrainas bēgļu ģimenēm ar bērniem” ietvaros brīvprātīgie seko līdzi palīdzības meklējumiem arī sociālajos tīklos. Gadījumos, kad tiek meklēts atbalsts saistībā ar bērnu veselības aprūpi, Bērnu slimnīcas fonds piedāvā gan informatīvu, gan materiālu palīdzību.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.