medicine.lv skaitļos

Lietotāji online31
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Bērnu slimnīcā nosvinēti spāru svētki Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centram (FOTO) : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Bērnu slimnīcā nosvinēti spāru svētki Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centram (FOTO)

Spāru svētki Bērnu slimnīcā
Foto: Spāru svētki Bērnu slimnīcā

22. jūlijā Bērnu slimnīcā būvniecības uzņēmuma “UPB” komanda kopā ar slimnīcas darbiniekiem un sadarbības partneriem svinēja jaunās Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra ēkas spāru svētkus. Jau šobrīd būves aprises ļauj spriest, kāda būs ēka, kuras celtniecība tiks pabeigta 2022. gada nogalē, lai jau 2023. gadā centrs būtu pieejams pacientiem.

Foto: svētkos Bērnu slimnīcā. Topošā Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra ēka

Topošās Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra ēkas kopējā platība būs 4100 m2, tajā vienlaikus palīdzību varēs saņemt vairāki desmiti pacientu. Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra būvniecība Latvijā ir nozīmīgākais ieguldījums bērnu psihiskās veselības infrastruktūrā pēdējos gados, tas šobrīd sasniedz 9,1 miljonu eiro.

Foto: Svētku runu saka Daniels Pavļuts, veselības ministrs

“Vajadzība pēc specializētiem un mūsdienīgiem psihiatrijas pakalpojumiem bērniem Latvijā ir ārkārtīgi svarīga, diemžēl šī joma no valsts puses mērķtiecīgi guvusi atbalstu tikai dažu pēdējo gadu laikā. Es apbrīnoju Bērnu slimnīcas augsti kvalificēto komandu, kas neraugoties uz visu, cauri gadiem ir attīstījusies kā nozares flagmanis un šobrīd ciešā sadarbībā ar Veselības ministriju strādā pie 2023.-2025. gada nozares attīstības redzējuma. Līdz šim gan darbs noticis bez pacientus un personālu atbalstošas infrastruktūras, taču jau nākamgad šeit būs moderna un mājīga vieta gan stacionārai aprūpei, gan konsultācijām un dažādām terapijām,“ stāsta Daniels Pavļuts, veselības ministrs.

Foto: Runā Zane Straume, Bērnu slimnīcas valdes locekle

“Mēs redzam topošā Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra ēku ne tikai kā vietu, kur saņemt palīdzību īpaši sarežģītās situācijās, bet arī kā kompetences centru. Tajā plānojam rosināt ar veselības aprūpi saistīto organizāciju un speciālistu sadarbību, lai kopīgi meklētu jaunus un efektīvus veidus, kā valstī uzlabot bērnu un jauniešu psihisko veselību neatkarīgi no viņu dzīvesvietas,” skaidroja Zane Straume, Bērnu slimnīcas valdes locekle.

Jaunajā Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrā strādās bērnu psihiatri, psihologi, funkcionālie speciālisti – ergoterapeiti, audio logopēdi, fizioterapeiti, uztura speciālisti, kā arī mākslas terapeiti, medicīnas māsas, citi veselības aprūpes un atbalsta darbinieki.

Foto: Ņikita Bezborodovs, Bērnu slimnīcas Psihiatrijas klīnikas vadītājs diskutē ar pasākuma vadītāju Tomu Grēviņu

“Pateicoties Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra atvēršanai būs iespēja veidot arī jaunus pakalpojumus pacientiem ar ēšanas traucējumiem, atkarībām no psihoaktīvajām vielām, kā arī citiem nopietniem psihiskiem traucējumiem. Modernā psihiatriskā palīdzība ir dažādu veselības aprūpes jomu speciālistu kopdarbs – strādājot vienā telpā, kā tas paredzēts jaunajā centrā, mediķiem būs vieglāk sadarboties, lai komplicētos gadījumos atrastu labākos risinājumus un palīdzētu bērniem atveseļoties,” uzsvēra Ņikita Bezborodovs, Bērnu slimnīcas psihiatrijas klīnikas vadītājs.

Foto: Runā Dainis Bērziņš, AS “UPB” valdes priekšsēdētājs

“Pagājušā gada nogalē, uzsākot būvdarbus, zinājām, ka mūs sagaida atbildīgs un izaicinošs projekts ar augstu pievienoto vērtību. Ar gandarījumu novērtēju, ka šajā būvniecībai sarežģītajā laikā, visām iesaistītajām pusēm mērķtiecīgi sadarbojoties, esam veiksmīgi sasnieguši šo simbolisko atskaites punktu. Priekšā vēl ir gana apjomīgi un sarežģīti darbi, bet nešaubos, ka kopīgiem spēkiem un intensīvi strādājot varēsim iespējami drīz jauno korpusu nodot mazo pacientu rīcībā,” stāstīja Dainis Bērziņš, AS “UPB” valdes priekšsēdētājs.

Foto: Spāru svētku vainags uzlikts

Ēkas forma atgādina atvērtus tauriņa spārnus, to projektējuši un par interjera elementiem domājuši SIA “Nams” arhitekti, jaunus dizaina risinājumus pozitīvai pacientu pieredzi šobrīd veido SIA “H2E”. Pēc būvdarbu pabeigšanas Bērnu slimnīca vēlas aprīkot topošā centra telpas ar mūsdienīgu inventāru specializētu terapiju vajadzībām, jaunākajām tehnoloģijām, kā arī bērniem patīkamām atpūtas un uzgaidāmajām zonām. Tā kā šobrīd pieejamie finanšu resursi nespēj segt visas vajadzības, Bērnu slimnīcas fonds ir sācis ziedojumu vākšanu, jau ir saņemts pirmais ziedojums no uzņēmuma SIA “PATA”.

“Bez ziedotāju un sabiedrības iesaistīšanās Bērnu slimnīcā nebūtu izdevies īstenot daudzas brīnišķīgas ieceres, kas joprojām palīdz bērniem veseļoties. Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrs top laikā, kad vajadzība pēc šādas palīdzības ir ļoti pieaugusi, jo mentālās veselības grūtības piedzīvo tik daudz bērnu un pusaudžu kā vēl nekad iepriekš. Videi ir ļoti liela ietekme uz to, cik veiksmīgus rezultātus bērns varēs sasniegt terapijas laikā, tāpēc vēlamies centra telpas iekārtot tā, lai visu bērnu vajadzības būtu ņemtas vērā. Sirsnīgs paldies pirmajam atbalstītājam – meža apsaimniekošanas un kokrūpniecības uzņēmumam “PATA” par atsaucību un dāsno ziedojumu 100 000 eiro apmērā šīs mājas veidošanā un bērnu nākotnē. No sirds ceru, ka, novērtējot šīs mājas nozīmi mūsu bērnu veselībā, palīgā vēlēsies nākt vēl daudzi citi,” ziedot centra izveidei aicināja Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Foto: Runā Elīna Dobulāne, “PATA” grupas uzņēmumu Korporatīvo attiecību un klientu servisa vadītāja

“Kā vietējā kapitāla uzņēmums mēs priecājamies atbalstīt Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra izveidi. PATA grupas uzņēmumos šobrīd strādā vairāk nekā 700 cilvēki visā Latvijā, tāpēc mums ir svarīgi, lai ģimenēm, tai skaitā arī mūsu darbinieku ģimenēm, būtu pieejama mūsdienīga un kvalitatīva bērnu un pusaudžu psihiskās veselības aprūpe. Covid-19 laiks ir izaicinošs daudzām ģimenēm, tāpēc šis projekts ir sabiedriski nozīmīgs,” motivāciju veikt ziedojumu Bērnu slimnīcas fondam skaidro Elīna Dobulāne, “PATA” grupas uzņēmumu Korporatīvo attiecību un klientu servisa vadītāja.

Foto: Veselības ministrs Daniels Pavļuts kopā ar topošā Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra kolektīvu

Bērnu slimnīca aug stiprāka, gudrāka, draudzīgāka. Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra ēkas būvniecība tiek finansēta no Eiropas Savienības finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Izaugsme un nodarbinātība”.

Foto: Spāru svētki Bērnu slimnīcā

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.