medicine.lv skaitļos

Lietotāji online24
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Bērnu slimnīcā gaidāmi vērienīgi rekonstrukcijas darbi neatliekamās palīdzības un ambulatoro pakalpojumu sniegšanai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Bērnu slimnīcā gaidāmi vērienīgi rekonstrukcijas darbi neatliekamās palīdzības un ambulatoro pakalpojumu sniegšanai

Bērnu slimnīca uzsāk sagatavošanās darbus Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas (NMPON) un Ambulatorās veselības centra rekonstrukcijai. Jaunā ēka nodrošinās mūsdienīgu, epidemioloģiskām prasībām atbilstošu, drošu, atveseļošanos veicinošu un ērtu vidi gan pacientiem un viņu vecākiem, gan arī darbiniekiem. Plānots, ka pārbūves darbi ilgs pusotru gadu.

“Šobrīd Bērnu slimnīca piedzīvo straujāko izaugsmi kopš tās dibināšanas, lai augtu ar jaunām ārstniecības iespējām, modernām tehnoloģijām, kā arī izpratni par piemērotu vidi pozitīvai pacientu pieredzei un darba apstākļiem. NMPON un Ambulatorās veselības centru gada laikā apmeklē vairāk nekā simts tūkstoši mazo pacientu, bet šī brīža telpas nav atbilstošas faktiskajai noslodzei un mūsdienu epidemioloģiskajām prasībām. Turklāt pandēmija ļoti spilgti iezīmēja procesus, kurus mums slimnīcā nepieciešamas uzlabot, piemēram, kā nodalīt pacientu plūsmas un paaugstināt gaisa apmaiņas kvalitāti,’’ stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Rekonstrukcijas laikā ir paredzēts pilnībā pārbūvēt NMPON telpas, nodrošinot optimālu pacientu plūsmas šķirošanu ātrākai medicīniskās aprūpes saņemšanai. Jaunajā korpusā pacienti nokļūs pie tiešās pieejamības speciālistiem nodalītās uzgaidāmās zonās, savukārt observācijas nodaļā tiks izbūvētas 32 vienvietīgas palātas ar individuālajiem sanitārajiem mezgliem, tajā skaitā divas intensīvās terapijas palātas, divas bīstamo infekciju palātas, 10 infekciju palātas, kā arī īpaši piemērotas palātas pacientiem ar psihiskiem traucējumiem, kustību traucējumiem, autiskā spektra traucējumiem. Tas ne tikai nodrošinās privātumu pacientiem, uzturoties palātā kopā ar pavadošo personu, bet iespēju robežās  varēs veikt medicīnisko aprūpi pacienta palātā, atvieglojot ārstēšanu un mazinot bērniem satraukumu par procedūru apmeklēšanu. Jaunajā ēkā īpaši piedomāts par ērtiem darba apstākļiem ārstiem un māsām, piemēram, atbilstošām atpūtas telpām un funkcionālu darba zonu izvietojumu efektīvai sadarbībai un nodaļas pārraudzībai.

Jaunajā ēkā tiks izvietots arī Ambulatorās veselības centrs ar vairāk nekā 100 ārstu pieņemšanas, izmeklējumu un procedūru telpām, kas grupētas atbilstoši ārstniecības specialitātei, sniegs iespēju ērti un operatīvi nodrošināt multidisciplināru speciālistu iesaisti. Kā arī ar plašām uzgaidāmām zonām, kas atvieglos pacientu plūsmas organizēšanu. Ēkas pirmajā stāvā tiks izveidota vienota reģistratūra, garderobe, kiosks. Telpās būs īpaši radīta vide, kas ārstē. Sekojot jaunākajām tendencēm pasaules veselības aprūpē par vides ietekmi uz pacienta labbūtību un atveseļošanos, veidojot ēkas interjeru, īpaši tiks piedomāts par pacientam draudzīgu, nomierinošu, aizraujošu atmosfēru.

“Mēs visi ar nepacietību gaidām to dienu, kad mūsu ārsti, māsas un atbalsta personāls varēs uzņemt pacientus un viņu vecākus jaunajā, mūsdienu prasībām atbilstošajā ēkā. Taču šobrīd mums vēl ir jābūt pacietīgiem un jārūpējas, lai pacientiem būvniecības laikā sniegtu visu nepieciešamo. Rekonstrukcijas darbi tiek plānoti tā, lai pēc iespējas mazāk tiktu ietekmēta pacientu un darbinieku uzturēšanās slimnīcā, bet tie var radīt vajadzību pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Aicinām pacientus un viņu vecākus, sadarbības partnerus un arī taksometru šoferus būt saprotošiem un īpaši rūpīgi sekot līdzi norādēm un ceļa zīmēm slimnīcas teritorijā, kas palīdzēs orientēties daudzajās slimnīcas darba pārmaiņās būvniecības darbu dēļ,” aicina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle Iluta Riekstiņa.

Šobrīd norit sagatavošanās darbi, lai uz būvniecības laiku NMPON palīdzības sniegšanai pielāgotu pagaidu telpas, kur ierasti bija bibliotēka, ēdnīca, “Narvesen” un reģistratūra “R1”. Neraugoties uz būvniecību, gan bibliotēka, gan ēdnīca un “Narvesen” savu darbu turpinās. Bibliotēkas grāmatas pacienti, viņu pavadošās personas un slimnīcas darbinieki varēs turpināt saņemt divas reizes mēnesī. Tāpat ēdnīcas un “Narvesen” pakalpojumus arī turpmāk būs iespējams saņemt slimnīcas telpās.

NMPON rekonstrukcija būs liels izaicinājums darbiniekiem nākamos 18 mēnešus, tomēr rezultāts sniegs vēl  augstākas kvalitātes un drošāku  ārstniecības un aprūpes vidi, kurā mūsu darbinieki varēs turpināt celt savu izcilību, ārstējot mazos pacientus,“ stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle Zane Straume.

NMPON un Ambulatorās veselības centra rekonstrukcija ir daļa no vērienīgiem Bērnu slimnīcas infrastruktūras uzlabošanas darbiem, kuriem ir jānoslēdzas 2024. gadā, radot modernāko bērnu slimnīcu Baltijā. Pagājušajā gada nogalē atklāts jaunais Rehabilitācijas centrs, aktīvi turpinās Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra būvniecības darbi, kā arī Dienas stacionāra renovācija, kurā, sekojot jaunākajām tendencēm ārstniecības iestāžu attīstības konceptā un epidemioloģiski drošas vides radīšanā, arī tiks izbūvētas vienvietīgas palātas pacientam kopā ar pavadošo personu. Tuvākajā laikā plānots uzsākt Epilepsijas un miega medicīnas centra būvniecību, telpu rekonstrukciju Paliatīvās aprūpes nodaļai, Inovāciju un zinātnes centra projektēšanu, kā arī telpu pielāgošanu Barnahus – vienas pieturas aģentūras izveidi bērniem, kas cietuši no vardarbības. Vienlaikus visā slimnīcas teritorijā noritēs labiekārtošana un mobilitātes uzlabošanas darbi, kas paredz arī jauna žoga uzstādīšanu un plašākas autostāvvietas izveidi pacientu un darbinieku ērtībām.

VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” Eiropas Savienības finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 13.1.5 specifiskā atbalsta mērķa “Atveseļošanās pasākumi veselības nozarē” projekts “VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” veselības aprūpes infrastruktūras attīstība (9.3.2.0/17/I/003)”

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana":

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.